Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy egyedülálló nőnek milyen lehetőségei vannak, ha gyermeket szeretne, de párkapcsolatot nem? fórum

Egy egyedülálló nőnek milyen lehetőségei vannak, ha gyermeket szeretne, de párkapcsolatot nem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. szept. 22. 16:48
Szia Jenny79! Láttam, hogy még 2010-ben írtad, van lehetőség egyedül is részt venni reprodukciós eljárásban. El tudnád nekem is küldeni ezt? Azt kell mondjam, hogy nem nagyon látok már más lehetőséget. Előre is nagyon köszi!
2010. nov. 8. 07:56
Nem mellesleg ez a fórum nem az ítélkezésröl szól.. olvasd el a címét!!!!
67. szemmelver (válaszként erre: 60. - 9e8664b644)
2010. nov. 7. 14:37
igaz
66. lizacica (válaszként erre: 60. - 9e8664b644)
2010. nov. 7. 09:56

Nem engednéd mert nem ebben vagy benne...

Ha az én helyzetemben lennél te is mindent megtennél azért h gyereked legyen,és ne mondja senki h törödjek bele mert ugysem fogok...

Mindíg lesznek olyanok akik elítélik ezt,meg szerintem egy anya nem attol lessz rossz h egy kapcsolatot nem tud fenntartani.Anyának és "szeretönek" lenni két külön dolog, mindenki máshogy viszonyul a gyerekneveléshez és a párjával valo kapcsolatához...én már fel neveltem más gyerekét (ikreket)egyedül és semmi gáz nincs a gyerekekkel,minden hozzáállás kérdése...

65. tücsimücsi (válaszként erre: 45. - Zafírcsillag)
2010. okt. 28. 21:39

Bocs, de te nem vagy komplett!!! Hogy írhatsz olyat, hogy amiért nem vagy szép és gazdag, esélytelen vagy a párkapcsolatra???

Gőzöm nincs hogy nézel ki, de járkálj már nyitott szemmel és meglátod milyen nőknek van férjük és gyerekeik...lehetnek csúnyák is, de valamit csak megláthatott bennük a férjük...nem????

És azt is észrevehetnéd hány "jó csaj"(20-as 30-as korosztály) van egyedül, még pasija sincs...vajon miért????


Azt meg nem hiszem el, hogy nincs időd ismerkedni...ismered a mondást ugye: nem akarásnak mi a vége?? Na...???:-)

29 évesen nehogy leírd már magadat és a jövődet!Tessék ismerkedni! Sok szerencsét!

64. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Lizacica)
2010. okt. 28. 21:34
Az biztos, hogy nem feltétlenül kell az élettárs nevét kapnia a gyereknek. Ha valakinek házasságon kívül születik gyermeke, akkor teljes hatályú apasági nyilatkozatot lehet tenni az illetékes szervnél. Ott együtt kell eldönteni, hogy a születendő gyermek vezetékneve mi lesz. Kaphatja az édesanya nevét, az édesapáét, vagy kötőjellel mindkettejükét.
63. 07c4794583 (válaszként erre: 53. - Zafírcsillag)
2010. okt. 28. 21:34

Szerintem várj egy kicsit még. Én 34 éves vagyok, és eszem ágában nincs mesterséges dolgokon gondolkozni. 29 évesen a mesterséges megtermékenyítés szerintem kicsit beteges gondolat...


Tele van a fórum 36-37 évesen szerelemre talált, és akkor először szült anyukákkal. Jobban körül kéne nézzél. Azért, mert az orvosok a fiatalon szülést propagálják, attól még neked lehet más az utad. Hiába nőgyógyász apukád. Nem biztos, hogy neki kell megfeleni. Sose lesz partnered, ha az ő szempontjait részesíted előnyben.

2010. okt. 28. 21:12

EZsL!

Írtam üzenetet.



Szerintem senkinek nincs joga ítélkezni, amiért vagyunk Mi, akik egyedülállóként akarunk gyerek vállalni. Nekünk is jogunk van átélni az anyaság örömeit.Egy gyerek nem lesz attól kevesebb, hogy csak anyja van.

2010. okt. 27. 14:04
Én nem ítélek el senkit.Én egy "tökéletes" családban nöttem fel a szüleim 30 év után is imádják és tisztelik egymást.De ez nem jelenti azt h nekem is megadatik pedig probálkoztam. Nem lessz az a gyerek kevesebb v defektes ha nincs apja,az én apám egy tökéletes apatipus v bátyám v öcsém.Lenne példakép én ezen nem aggodom....
60. 9e8664b644 (válaszként erre: 58. - Lizacica)
2010. okt. 27. 11:59

Meg lehet érteni, meg azt is, hogy miért hiányzik a egyre több gyerekből a "normális családmodell".


Isten nem hiszem, hogy úgy gondolta, hogy tenyészkancákat teremt. Megteremtette a nőt, a férfit és kitalálta nekik a közösülést, mint szaporodási módot. Minden egyéb már az ember műve, és nem Istené. Ha Istenre hivatkozunk, akkor sokkal ésszerűbb, hogy valakitől elvette a szülés lehetőségét (hiszen meddőnek született vagy később azt jelölte ki útjának), mert más feladatot szabott rá.


Szerintem aki nem tud egy elfogadható kapcsolatot kialakítani, vagy egy tenyészcsődört szerezni magának, ill. nincs egy barátja sem, akiben úgy megbíznak egymásban, hogy eljátszák a papírforma szerinti élettársi kapcsolatot, az nem ideális anyának. Nem ahhoz kell mérni, hogy mennyivel rosszabb lehetne. Én nem engedném meddőség esetén az egyedülállóknak a mesterséges megtermékenyítést.

59. a74de3d08a (válaszként erre: 58. - Lizacica)
2010. okt. 27. 11:40
Szerintem egy gyereknek szüksége van apára is, de abszolút megértem, ha valaki a termékeny időszak vége felé már nem akar tovább várni a nagy Őre és bevállalja egyedül a mesterséges megtermékenyítést....
2010. okt. 27. 11:35

NE veszekedjetek.mindenkinek más az álláspontja.

Én is egyedül szeretnék és megvan az ok sok csakodás,meddöség stb.a lényeg h senkinek nincs joga elvenni egy nötöl azt amire teremtette az isten

ANYÁNAK

Nem gáz egyedül nevelni.most sokkal jobb ha agyerek végignézi h a szülei elválnak az annyának utánna nem lessz egy normál kapcsolata.hát kössz ezt kihagyom,ha eleve ugy nö fel a gyerek h nem hiányzik az élezéböl az ap a nem is tudja mi az akkor nem gáz ha meg elég nagy el lehet neki magyarázni h miért döntött ugy az anyja x évvel azelött....ne itélkezzetek ....sokszor egy egyedül állo anya több mindent meg tud adni több szeretetet a gyereknek mint 2 szülö...

Köszi h meghalgattatok

57. 9e8664b644 (válaszként erre: 56. - Szemmelver)
2010. okt. 24. 23:27
Így látatlana: ez hitelesebb.
56. szemmelver (válaszként erre: 53. - Zafírcsillag)
2010. okt. 24. 19:45
nagyon tévedsz szívem4 kétszer váltam el és 2 gyereket neveltem egyedül! szóval tudom mi az amiről te csak beszélsz! ne akarj gyereket apa nélkül!
55. 9e8664b644 (válaszként erre: 42. - Lizacica)
2010. okt. 24. 19:18
Még házasságban sincs olyan, hogy kötelezően az apa nevét kapja.
54. 9e8664b644 (válaszként erre: 37. - Mion)
2010. okt. 24. 19:16
Ma mesterségesen fogant gyerek, akkor nem fogja kérdezni, hogy hol az apja?
53. Zafírcsillag (válaszként erre: 51. - Szemmelver)
2010. okt. 24. 19:06

Mert gyereket szeretnék. És nem negyven évesen, amikor nagy esélyem lesz arra, hogy down kóros legyen a pici. Apám nőgyógyász, hidd el, kképben vagyok, 30 felett egyre nőnek a kockázatok. Plusz mint írtam, olyan betegségem van, ami akár méheltávolítással is járhat, és akkor vége mindennek. Egyedülálló vénlány maradok, kettesben a macskámmal. Kösz, nem kérek belőle. Miért baj az, hogy tanulok? Terhesen, gyerek mellett természetesen nem fogok dolgozni, az, hogy kéthetente egy-két napot suliban vagyok, nem okoz problémát! Az sem lenne probléma, ha esetleg halasztanék egy félévet.

És miért is bűn egyedül gyereket vállalni? Inkább az a bűn, ahogy apám bánt velem! Vagy az lenne bűn, ha felszednék egy pasit, átvágnám, teherbe esnék, aztán hisztiznék,hogy vegyen el! A te életed biztos tökéletes, édibédi rózsaszínhabos álom, tökéletes gyerekkorral,tökéletes párral, de nem mindenki ilyen szerencsés.

52. szemmelver (válaszként erre: 32. - 8565183eb5)
2010. okt. 24. 14:44
meg hülyegyereket is
51. szemmelver (válaszként erre: 47. - Zafírcsillag)
2010. okt. 24. 14:41

pláne egytemistaként,

bocsi, de feéldühítetteél! mi a fenének a tanulás mellé még egy gyerek!!

uramisten

50. szemmelver (válaszként erre: 47. - Zafírcsillag)
2010. okt. 24. 14:40
a mai világban egyedül gyereket vállalni bűntett
49. globus
2010. okt. 24. 14:31
Örökbe fogadás, egyéjszakás kaland :)
48. jenny79 (válaszként erre: 47. - Zafírcsillag)
2010. okt. 24. 12:42
Van lehetőség egyedül is részt venni reprodukciós eljárásban. Küldtem üzenetet.
47. Zafírcsillag (válaszként erre: 46. - 342bae44d8)
2010. okt. 23. 19:52

Olvass bele a fórumba, és megtudod!

Csalódás, rossz emlékek, akármi. Millió oka lehet. Esetemben a fő ok, hogy nincs pasi. Munka után hazajövök, nekiállok tanulni, mert egyetemista is vagyok, este örülök, ha eltalálok az ágyig, nemhogy még bulizni menjek, hogy ismerkedhessek.(A jó 30 körüli pasik általában foglaltak. Aki nem, az gázos.) És mégegyszer úgyse találok olyat, mint a nagy ő volt. A másik ok, hogy sokkal jobb lett volna az életem, ha nincs apám, aki lelkileg tönkretesz, lealáz, akitől csak annyit tanultam, hogy semmire nem vagyok jó, ronda vagyok, sosem viszem semmire.

2010. okt. 23. 19:31
lányok, bocs a kérdésért de miért egyedül?
2010. okt. 23. 17:47

Sziasztok!

29 éves vagyok, és egyedülálló. Gyereket szeretnék vállalni. Ha jól tudom, erre jelenleg két esély van: vagy egyéjszakás kalandokba bonyólódom (nem vagyok egy szépség, de azért talán olyan pasit még találok, aki egyszer megdugna), vagy kijátszom a törvényt, és szerzek papírt, hogy meddő vagyok. Tekintve a HPV-met, talán nem kéne olyan nagy megvesztegetés. Spermát tudnék venni a Krió Intézetben? Aztán a Kaáliban beültetnék? Hogy megy ez? Van harmadik út? (A "normális" úton kívül! Tudom, az lenne a legjobb. De egyszerűen nincs időm ismerkedni, próbálkozni az újabb és újabb jelöltettekkel. Se szép nem vagyok,se elég gazdag ahhoz, hogy a pénzemért szeressen valaki. Párkapcsolatra esélytelen vagyok!)

2010. okt. 23. 16:17
Az elfelejtettem, hogy nekem nem kellett élettársi szerződést vinni, csak egy papírt kellett a medd. közp.-ban aláírni, hogy egyedülállóként akarok részt venni a reprodukciós eljárásban.
2010. okt. 23. 16:09
Én is hasonló cipőben járok, vagyis már csak jártam. Megcsináltattam minden vizsgálatot és email.-ben megkérdeztem a Bp-i meddőségi központokat, hogy milyen lehetőségeim vannak egyedülállóként. 2 helyről kaptam pozitív visszajelzést. Jövő héten lesz az első inszem. donor spermával.( Krio -ból)
2010. okt. 17. 20:14

Hát én utánnajártam és az orvos is elkeeserített magyarországon csak akkor vállalhat nö egyedül gyereket ha bejelentett hivatalos élettársi viszonyrol szolo papirja van ....ez egy ördögi kör hisz akkor már nem is egyedül állo....minden kiskaput bezárnak.

Nem feltétlenül kell együtt élniük az orvos ezt nem fogja kideriteni, a lényeg h az élettárs a spermadonor is egyben és az ö nevét kell kapnia a gyereknek...totál elkeseritö az ilyen mikor már babaruhákat nézeget valaki a kirakatban és arrol álmodozik mit hogy fog majd csinálni...én legalábbis megzuhantam....de remélem lessz olyan akinek sikerül mégis találni egy kiskaput és közli de addig is marad az egyéjszakás kaland sajnos....fuuj

41. Mion (válaszként erre: 40. - Lizacica)
2010. okt. 11. 07:54
Biztos vagyok benne, hogy nem ad hoc módon dönt így az ember lánya ilyesmiről. Remélem sikerrel jársz! :)
2010. okt. 6. 21:07
sziasztok én épp ebben a cipöben járok sok csalodáson tul most egyedül álloként probálok boldogulni,mesterséges megtermékenyitéssel, ne legyetek elöitéletesek mert megvan a nyomos ok h miért dönt igy egy nö.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook