Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meleg párkapcsolatban lehet gyermeket örökbe fogadni? fórum

Meleg párkapcsolatban lehet gyermeket örökbe fogadni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7
194. 731e5b9ffb (válaszként erre: 192. - Kobri29)
2013. febr. 1. 06:46

Teljesen jogos a pontosításod, éjjel már elég rendesen a túlzás eszközével éltem és már kínomban próbáltam viccesre venni a figurát:)

"Ha egyik Katával sem értek egyet semmiben - csak azért, mert Kata, csak akkor vagyok katafób. :D"

Viszont ez a javított példád is arra világít rá, attól, hogy a fórumozók ebben az egy kérdésben nem értettek egyet a melegekkel, még nem feltétlenül homofóbok.

193. 731e5b9ffb (válaszként erre: 185. - 569a7df0cf)
2013. febr. 1. 06:35
Ehhez a hozzászólásodhoz még van hozzáfűzni valóm. Azzal, hogy ismeretlenül, egy olyan dologban (iskolai végzettség, intelligencia hányados)alkottál rólam negatív véleményt(mondhatnám azt is, hogy sértegettél), amiről nem voltak meg a véleményalkotáshoz szükséges információid (ezek egzakt adatok, egyik sem szubjektív dolog), ezzel pont ugyanúgy viselkedtél velem szemben, mint a homofób a meleggel szemben. Ugyanis a homofób sincs tisztában a melegség megnyilvánulásával, mégis félinformációk, vagy az információ teljes hiányában ismeretlenül alkot véleményt az emberről és ennek a negatív véleményének hangot is ad..
192. kobri29 (válaszként erre: 189. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 1. 06:06

Mondjuk én a házasságra lépés jogát sem tagadnám meg tőlük. Mert a hetero élettársak, ha örökbe akarnak fogadni, bármikor úgy dönthetnek, hogy ezért összeházasodnak, megvan hozzá a joguk. És házaspárként meg már örökbefogadhatnak. Szóval az esélyük megvan.

Viszont hadd pontosítsak, ha egyetlen egy Katával nem értek egyet egy valamiben, az még nem Katafóbia, az csak egyszerű ellentét. Ha egyik Katával sem értek egyet semmiben - csak azért, mert Kata, csak akkor vagyok katafób. :D

191. 731e5b9ffb (válaszként erre: 185. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 23:29
"amikor egyszeru Katica kijelenti, hogy a homokosok nem nevelhetnek gyereket, akkor ott jogok serulnek." Valószínűleg más ilyennevű "ismerősöd" is van, ugyanis én abban a kérdésben, hogy neveljenek-e gyereket a melegek, vagy sem, NEM FOGLALTAM ÁLLÁST...Én azért írtam egyáltalán ebbe a fórumba, mert csípőből lehomofóboztátok azt, aki nem ért egyet a melegek örökbefogadásával...Aki meg velem nem ért egyet, az meg Katafób...Szégyelljétek magatokat...:)! Megyek is gyorsan az ombudsmanhoz..:)
190. 731e5b9ffb (válaszként erre: 189. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 23:14
hereto élettársak= hetero élettársak
189. 731e5b9ffb (válaszként erre: 185. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 23:13

Nekem jogom van jeletkezni bemondónak, de nem kötelesek felvenni. Nekik is joguk van jelentkezni nevelőszülőnek, de nem kötelesek őket fölvenni. Míg egy állás betöltéséhez a főnök szabja meg a feltételeket (ami ugyanúgy diszkriminatív), úgy az örökbefogadáshoz pedig állam bácsi szabja meg a követelményeket, ami jelenleg az, hogy közös örökbefogadásban csakis házaspárok vehetnek részt. Hetero élettásrak sem.

"A jog fogalma: olyan magatartási szabályok összessége, amelyek keletkezése állami szervekhez kötődik, ennél fogva az adott társadalomban általánosan kötelezőek és érvényesülését az állami szervek végső soron kényszerrel biztosítják." Érdemes a jog fogalmát tisztázni ahhoz, hogy belásd, nem sérülhetnek se a hereto élettársak, se a melegek jogai, mert törvényileg nem engedélyezett számukra az örökbefogadás. Akkor sérülnének a jogaik, ha a törvény engedélyezné, ennek ellenére mégsem kapnának gyereket.

Abban igazad van, hogy nem műtöttem ma, ugyanis nem orvos vagyok, hanem mérnök...Attól, hogy te elkezdted a személyeskedést, én nem szeretném folytatni..

188. bd55e3f068 (válaszként erre: 187. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 22:42

Az, csak az előbb nem ezt írtad.


A feltételekről meg annyit, hogy a kiíró szabja meg, hogy mit vár el, és ő is bírálja el. Nem lehet arra pert indítani, hogy én azt gondolom, hogy jobban tudom, más cégének milyen munkára van szüksége.

187. 569a7df0cf (válaszként erre: 186. - Bd55e3f068)
2013. jan. 31. 22:34
Alapveto, hogy a kiirt felteteleknek meg kell felelni...
186. bd55e3f068 (válaszként erre: 185. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 22:30

"Ha nalad nincs jobban beszelo jelentkezo bemondonak, es nem vesznek fel, akkor neked is serulnek a jogaid, nyugodtan pereld be a ceget."


Ezt nem tudom, honnan szedted. Ha valaki nem felel meg az elvárt követelménynek (mint a példában említett nyelvtudás), akkor nem lehet egy céget arra kötelezni, hogy vegyen fel egy alkalmatlan embert. Meghirdetik az állást újra, és az újabb jelentkezőkből találnak olyat, aki képes ellátni a feladatot.

2013. jan. 31. 22:23

Tenyleg nem latod a kulonbseget? Azzal, hogy Bela meg Dezso egyutt alszik este, a te jogaid nem serulnek, de amikor egyszeru Katica kijelenti, hogy a homokosok nem nevelhetnek gyereket, akkor ott jogok serulnek.

Ha nalad nincs jobban beszelo jelentkezo bemondonak, es nem vesznek fel, akkor neked is serulnek a jogaid, nyugodtan pereld be a ceget. 70-es iq-val meg azert nem lesz valaki agysebesz, mert nem tudja elvegezni az egyetemet. Jol sejtem, hogy te sem mutottel ma egesz nap?

184. 731e5b9ffb (válaszként erre: 176. - Selena78)
2013. jan. 31. 22:10

"A homofób diszkriminálni szeretne egy embercsoportot. Ha én a diszkrimináció ellen vagyok, az ugyanaz szerinted?"

Te azzal, hogy ennyire a diszkrimináció ellen vagy, diszkriminálod azokat az embercsoportokat, akik diszkriminálnak.

Nem létezik döntés diszkrimináció nélkül. Mindenki diszkriminál valakit/valamit. Vegyünk egy példát: Én diszkrimináltam a szőke hajú kék szemű fiúkat, mert nekem a sötét hajú sötét szemű fiúk tetszettek. Fejen is állhatott volna nekem Nick a BSB-ból, akkor se kellett volna. Vagy a balettintézetben is diszkriminálják a jelentkezőket, ugyanis olyan dolog miatt nem veszik fel őket, amiről nem tehetnek, mondjuk, hogy nem vékonyak, nincs egyensúlyérzékük, stb..Mi ez, ha nem diszkrimináció? Agysebész se lehet valaki 70-es IQ-val, ergó azokat is diszkriminálják, akiknek csak ekkora intelligenciát adott az anyatermészet..Pedig nem tehetnek róla, így születtek. Ettől még örülök neki, hogy nem egy fogyatékos végez rajtam agyműtétet, és nem egy trampli, rossz mozgású, esetlen nőszemélyt kell néznem, ha balett előadásra megyek. Engem is diszkriminálnak, mert nem vesznek fel német hírbemondónak, pedig középfokú nyelvvizsgám is van németből, nem értem mi a bajuk velem? Talán az, hogy nem tudok 1 mondatot hiba nélküli nyelvtannal elmondani? Vagy másképp ejtem a szavakat, mint az igazi német? ÁÁÁh, dehogy..csak rasszista náci biztos az összes...:) És Katafóbok..:)

183. 731e5b9ffb (válaszként erre: 177. - Selena78)
2013. jan. 31. 21:53

"A homofóbia rossz! Bántó, sértő, megalázó, intoleráns, diszkriminatív. A rasszizmus is ez a kategória. A rosszat elítélni jó!"

Tehát, ha a rosszat elítélni jó, akkor igazából a homofóbok is jót tesznek, mert szerintük melegnek lenni rossz, és ők ezt elítélik. Miben is vagy más, mint a homofóbok/rasszisták/antiszemiták? Ismeretlenül is elítéled azt, ami a te értékítéleted szerint rossz..ők is ugyanezt teszik..A keresztények is elítélik a melegeket..Ítéljek el minden keresztényt azért, mert elítéli a melegeket(mindezt olyan címszó alatt, hogy én nem vagyok kirekesztő persze)? Engem meg az ítél el, akinek nem teszik, hogy elítélem a keresztényeket..És akkor a kör folytatódik tovább és tovább..Mindenki elítélhet mindenkit szép sorban..

182. 731e5b9ffb (válaszként erre: 175. - Selena78)
2013. jan. 31. 21:42
"Gyűlölködő, kirekesztő, intoleráns embert nem veszek fel. Homofóbot sem, rasszistát sem, antiszemitát sem." Ezzel te is diszkriminálsz egy elég nagy embercsoportot.. Arról nem is beszélve, milyen egyszerű rárakni az emberekre ezeket a bélyegeket..Itt a fórumhozzászólók azért lettek lehomofóbozva, mert nem támogatják a melegek örökbefogadását. Vegyük azt, hogy a melegek házasságáról van szó, azt is sokan ellenzik. Ettől már homofóbok? Én ellenzem a 18 év alatti gyerekek házasságát.. Akkor én meg gyerekgyűlölő vagyok?
181. d71ef05a8e (válaszként erre: 172. - Kszb)
2013. jan. 31. 19:57
EZt most nagyon kifordítottad. Ugynais hiába tetted hamisan idézőjelbe azt a mondatot, hogy "akik természetes úton nem képesek szaporodni, ne szaporodjanak". , én ennek pont az ellenkezőjét írtam: mindenféle páros szabadon szaporodjon és neveljen gyereket, amennyiben erre képes. Én még tágítottam is a kört, mert nekem ebbe nem csak a melegek, hanem a nő-kutya is beletartozik:)
180. selena78 (válaszként erre: 178. - F3ef3e826b)
2013. jan. 31. 19:07

Aztán miért zárnád ki őket abból, hogy szülők legyenek?


Egy ilyen vélemény, hogy pont....Ez nem vélemény szerintem. Írd, hogy csak...

179. 388b941089 (válaszként erre: 14. - C0c88e77c0)
2013. jan. 31. 15:31
Nem tudom miért, de valahogy nekem is ez ugrott be legelőször... :OOO
2013. jan. 31. 15:12
Nekem semmi bajom a melegekkel, de nem engedném hogy örökbefogadjanak és pont. Látom már ellenségeskedik itt a két oldal. Egymás nézőpontját értelmetlen dolog támadni. Mindkét oldalnak joga van a sajátjához. Én nem írok indoklást. Mindenkinek ezt javaslom, ebbe értelmes ember nem tud belekötni, a hülyének meg mindegy. ;-)
177. selena78 (válaszként erre: 165. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 15:06

"Én arra akartam rávilágítani, hogy bárkit elítélni a szexualitása/bőrszíne/testi adottságai/GONDOLKODÁSMÓDJA/vallása alapján ugyanúgy diszkrimináció..."


Na akkor még egyszer megpróbálom....Egyszerűbben.:)

A homofóbia rossz! Bántó, sértő, megalázó, intoleráns, diszkriminatív. A rasszizmus is ez a kategória. A rosszat elítélni jó! Érted?:)))


A "GONDOLKODÁSMÓD" kakukkfióka ebben a a felsorolásban. El kellene fogadnunk egy szélhámos csaló gondolkodásmódját? Egy pedofilét? Egy tolvajét? Hitlerét? Hasfelmetsző Jack-ét? A norvég tömeggyilkosét?

176. selena78 (válaszként erre: 156. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 14:44

"Ti csak azt nem értitek meg, hogy ugyanolyan kiközösítés az is, amit ti csináltok a homofóbok ellen, mint amit a homofóbok a melegek ellen"


Mert ezt tényleg nehéz megérteni. Te is próbálkozz!

A homofób diszkriminálni szeretne egy embercsoportot. Ha én a diszkrimináció ellen vagyok, az ugyanaz szerinted?

175. selena78 (válaszként erre: 154. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 14:20

Ha munkáltató vagyok(az vagyok!), elsősorban azt választom, akinek megfelelőbb a hozzáállása a munkához. Másodsorban azt is megnézem, hogy olyan ember legyen, aki nem zavarja a munkahelyi légkört. Gyűlölködő, kirekesztő, intoleráns embert nem veszek fel. Homofóbot sem, rasszistát sem, antiszemitát sem.


Illetve, akkor igen, ha ezen nézeteit csak munkaidőn kívül hangoztatja, gyakorolja. De ilyennel még nem találkoztam.:( Képzeld el, ha az alkalmazott azért hagy úszni egy üzletet, mert a másik fél fekete, vagy sárga, vagy homoszexuális. És ő nem tartja teljes értékű embernek, vagy elég komolynak őket.

174. selena78 (válaszként erre: 151. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 14:04

"Ha a gyerekeidet homofób ellenesnek neveled, az ugyanolyan kiközösítés, mintha melegellenesnek nevelnéd."


Már meg se haragudj, de ez egy elég kifacsart logika.


A homofóbia a homoszexuálisokkal szembeni ellenérzések, diszkrimináció általános megnevezése.


Kiközösítés az, ha olyannak nevelem a gyerekemet, hogy ne közösítsen ki, diszkrimináljon más embereket, csak azért mert "mások"? Ha empatikusnak, toleránsnak nevelem? Én gyűlölködöm, ha nem tartom helyesnek, ha egyik ember a másikat nem tartja teljes értékűnek, olyan okok miatt, amiről az nem tehet?

173. selena78 (válaszként erre: 140. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 13:42

"És szted kobri29 nem sértett meg senkit a hozzászólásával?"


Szerintem nem. Kulturált hangnemű volt a hozzászólása, nem sértő. Mi abban a sértő, hogy sok a vaskalapos homofób? Nem ez lenne az igazság? Te úgy látod, hogy a társadalom többsége elfogadja a homoszexualitást?

172. kszb (válaszként erre: 159. - D71ef05a8e)
2013. jan. 31. 13:36

annyi köze hozzá, h "akik természetes úton nem képesek szaporodni, ne szaporodjanak".

Korababa több ok miatt születhet. És a melegeket is heterok szülik. Meleg nő is szülhet (mesterséges megtermékenyítés). Meleg pasi miért ne nevelhetne gyereket?

Mindemellett ha az örökbefogadás lehetővé lenne téve számukra, nem gondolnám, h a meddő heterok elé kerülnének a várakozási listán. Szépen beállnának a sorba ők is, és kész.

Amúgy, meleg pasi is ki tudja cselezni a "törvényt", ha akarja. Simán lombik programmal megtermékenyítenek egy nőt (ismerősét pld), aki megszüli a gyereküket, majd az anya lemond a gyerekről, és az apához kerül. Ennyi. Saját gyerek, nincs herce-hurca, és mindenki boldog.

171. Trinitas (válaszként erre: 163. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 13:33
:D ez jó!
170. selena78 (válaszként erre: 130. - D71ef05a8e)
2013. jan. 31. 13:31

Dehogynem. Épp az a lényeg, hogy a természet lehetővé tette, hogy legyenek. Mert nem az egymás közötti szaporodástól függ a létük.


A szaporodás nem öncélú, az eredmény a fontos.

169. 569a7df0cf (válaszként erre: 165. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 13:00
Annyi, hogy ha az a bizonyos gondolkodasmod valaki ellen iranyul, valakit amiatt hatranyosan megkulonboztetnek, az nincs rendben. A mult szazadban a feketek csak a buszok hatuljaban ulhettek Amerikaban, most meg Obama az elnok, de ehhez nemcsak a feketek kellettek, hanem a feherek is, akik kialltak mas emberek jogaiert.
168. 731e5b9ffb (válaszként erre: 166. - Kobri29)
2013. jan. 31. 12:53
Ezzel a HSZ-el már én is maximálisan egyetértek..:)
167. kobri29 (válaszként erre: 166. - Kobri29)
2013. jan. 31. 12:49
De még egyszer szeretném leszögezni, hogy nem utálom a homofóbokat (se), csak nem értem az indítékokat. De ha erre tévedne valaki, aki "utálja a b*zikat", örülnék neki, ha megvilágítaná, hogy miért, mitől, hogy mi váltotta ki belőle ezt az érzést.
166. kobri29 (válaszként erre: 163. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 31. 12:46

Még mindig nem gyűlölöm a homofóbokat. Csak nem értek egyet velük. És kissé szánalmasnak is tartom azt, hogy utálunk mindenkit, aki... Mert simán utálhatom én a szomszéd Gyurit, aki meleg és ellopta a kalapácsomat, de miért kell egy ilyen múltbeli esemény miatt az összes szomszédot, az összes Gyurit vagy az összes meleget utálnom?

Az én budapesti szőke exem például megcsalt és elég rossz volt az akkori lelkiállapotomnak ez. Ennek ellenére nem utálom/irtózom az összes szőke pestit/től és nem feltételezem azt sem, hogy aki szőke pesti, az mind megcsalja a párját.

Az ilyen-olyan szélsőséges általánosításokból lehet eljutni oda, hogy csak a szőke-kékszemű az ember.

165. 731e5b9ffb (válaszként erre: 162. - 569a7df0cf)
2013. jan. 31. 12:41
Egyik kedvenc sorozatomból hoztad a példát. Én abban a kérdésben egyáltalán nem foglaltam állást, hogy jó dolog-e az örökbeadás a melegek számára(amúgy egyáltalán nem ellenezném). Én arra akartam rávilágítani, hogy bárkit elítélni a szexualitása/bőrszíne/testi adottságai/GONDOLKODÁSMÓDJA/vallása alapján ugyanúgy diszkrimináció...
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook