Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel fórum

Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2014. jan. 11. 20:03

Még annyi kiegészítéssel hadd éljek, hogy bele-bele olvasok a szkeptikus fórumba is, ahol nagyon értelmes emberek vannak.


Kérdés számomra, hogy létezik-e méregtelenítés, meg elsavasodás. Egyelőre ezekről az a véleményem, hogy jól szervezett parasztvakítás. A máriatövis nem méregtelenít, csak a májsejtek regerenációját és megújulását segíti.


Sok baromságot akarnak eladni, mindenféle méregtelenítő lábfürdőt, csodacuccokat, mágneses bizbaszokat, amik mindent meggyógyítanak, ezek fele sem igaz.


SZámomra a probiotikum is kérdés. 4 évig minden átment rajtam, hasmenésem volt (lehet, hogy emiatt is kezdtem el öregebbnek kinézni)- ennek oka egyértelműen az volt, hogy 12!!! antibiotikumot kaptam egy éven belül!!!!. Ledarálta a bélflórámat. S ha a probiotikumok segítenének, visszaállt volna azok szedésétől. De nem állt vissza!!!! Szerintem a probiotikumok bacilusait a gyomor erőteljes sava kinyírja, nem lehet orálisan pótolni. Ez az én tapasztalatom. Ez is egy humbug. Szerintem.


Szkeptikus fórum egészség rovata:



[link]

2014. jan. 11. 20:00

Dubarry-t én is olvastam, és

másik kedvenc blogozom:

[link]

28. Bellavita21 (válaszként erre: 24. - Kisj)
2014. jan. 11. 19:56

KSj,


Én saját tapasztalatom alapján azt mondom (empirikus alkat lévén én soha nem HISZEK vakon, csak olvasok, gondolkodok, majd kipróbálom)- hogy van valami a dermarollerben, a folyamatos bőrfelszínmegújító hámlasztásokban,az étkezésben és a táplálékkiegészítőkben.

mivel nem vagyok orvos és biológus, így nehéz különválasztani, hogy egy-egy termék,eljárás milyen hatással van az ember bőrére, főleg, ha több dolgot próbálgat párhuzamosan.

Én ősszel olyan rosszul voltam megint, hogy elkezdtem vadul kutatni a megoldások után- s így mellékhatásként azt tapasztaltam, hogy egyre jobban nézek ki a rendelt táplálékkiegészítőktől. A melasma-m valószínű, hogy az agyalapi mirigyem által túltermelt melanocita-termelő hormon miatt van, a foltokat sikerült halványítani valamelyest.


Szóval én inkább gyógyszerellenes vagyok- viszont hiszek a gyógynövényekben, az ajurvéda tapasztalatában (pl. nekem a barátcserje levitte az extrém magas prolaktinomat)- a kurkuma, a gyömbér erejében. Májtisztításra orvosilag bizonyított, hogy a legjobb a máriatövis, ezt a jól ismert toxikológus is kifejtette egy prezentációjában.

Szóval vannak eszközök, kutatások, amivel bizonyítottan megelőzhetőek az oxidatív folyamatok, amelyek a sejtek öregedését, illetve elrákosodását is okozzák. Erről komoly tanulmányok vannak. A kérdés csupán az, hogy mennyi a marketing, a hit és mennyi a tény egy-egy állítás mögött.

Ezért e fórum, hogy tapasztalatainkat megosszuk....

2014. jan. 11. 19:54

Sziasztok! Nekem is kedvencem vagy Bellavita! :)

Nem igazán fórumoztam életem során. Mostanában tévedtem ide, amikor egy kezelés hatékonysága után érdeklődtem. Sajnos azt vettem észre, hogy nem mindig támogatják egymást az emberek, sőt... így inkább kimaradok belőle. Viszont jó tapasztalatom van a Dermaroller oldallal kapcsolatban, és remélem itt is inkább egymás épülését szolgáljuk:)


Én nyár végén a folyékony kollagént kezdtem el inni 1000 mg C vitaminnal, akkor úgy éreztem jót tett a bőrömnek. De soha többet nem veszek, mert iszonyú édes, mintha curkorszirupot ittam volna:)

Most fogok Iherbről kapszulát rendelni, ott lehet 3000 mg-at, sőt a por alakban 6600 mg.


Kérdés épp priviben beszélgettünk erről Petoniával, azt mondja úgy tudja, hogy a hyarulon kapszula felszívódásának nem tesz jót a nagy dózisú C vitamin? tudtok róla valamit?

26. Chrystins71 (válaszként erre: 22. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 19:45

A tapasztalatok, hogy meglehetősen csíp amikor felteszem, lüktet az arcom, majd lassan alábbhagy és megnyugszik. Sokáig rajta hagyom ez után is. Nem szoktam kímélni a lemosásnál sem, (szőlő örleményt is szoktam bele keverni radírozás gyanánt) és radírozó mozdulatokkal szedem le, kevés vízesítéssel. Szerintem felér utána a bőröm egy esemény előttivel... Majd a második-harmadik napon kíméletesen lehámlok. Ami egyébként nagyon zavar, de megnyugtató érzés. Az elsőnél megijedtem mert csípet és idő előtt lemostam. Amikor láttam, hogy semmi gond nincs, mér bátrabb voltam. Nem akarok hülyeségeket beszélni, Réka az igazi profi és nekem szelektál az agyam, (csak addig raktározok amíg fontos és nem döntöttem) de az összetevőkben meg van minden a két féle hámlasztáshoz.

na jól eltértem a dolgokról, de remélem nem baj, érdekelt titeket.

Visszatérve, a zöld teáról (igazi szálas) mi a véleményetek?

25. peonia53 (válaszként erre: 20. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 19:44

szia!


Én a csirke bőrét a mai napig kerülöm, van aki nagyon szereti az ismeretségi körömbe is, ő viszont fogyózik azért nem eszi meg.

Anyukám annó amit én nem ettem meg azt is megette + nagyon szerette a porcos dolgokat (nem is fájt soha semmije)

Kocsonyának most van szezonja az is jó állítólag (mondjuk ezt személy szerint szeretem, jó sok fokhagymával)

Körömpörkölt is hasonló, jó magyaros kaják ezek.

Nem fógyókurásoknak való kaják ezek és nem ehetünk mindig ilyen nehéz ételeket, a táplálék kiegészítőkkel pótolhatjuk ezeket.

Dóra

24. kisj (válaszként erre: 19. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 19:24

Köszönöm a kedvességed és a megelőlegezett bizalmad:)

Egy dologgal értek egyet és az a jóga. Műveltem, sokáig. Manapság nem,mert pillanatnyi anyagi helyzetem nem engedi meg.

Nálam táplálék kiegészítők szóba se jöhetnek. Nem hiszek bennük.

A kort nem lehet semmissé tenni.Szerintem nagyon sok múlik a genetikán. Szedhetsz bármit, a világ előtt akkor sem tudod letagadni, hogy egy 40-es, 50-es, 60-as vagy.

Legfeljebb azt mondják rád, hogy jó karban vagy:) (mármint a kordhoz képest)

23. Chrystins71 (válaszként erre: 20. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 19:23

Húúú ne is mond a zselatint!!!!

A napi húsleves már tervbe van, (majdnem hetente főzök amúgy is!!!) és imádom! A zselatin relatív szemétből, hulladékból van, és én is csak 1-2 napja kezdem szokni a témát merthogy hatásos, akárhonnan is nézem. De asszem maradok a húslevesnél, méghozzá a legegyszerűbben a TES..-ban kapható pulyka húsos csontból fillérekért. Egy csomagból egy hatalmas lábasban is főzve szín tiszta kocsonya...

22. Bellavita21 (válaszként erre: 21. - Chrystins71)
2014. jan. 11. 19:17

Várjuk a tapasztalatokat!


Amúgy én az iherb-en a hozzászólások jelentős részét átfutom, átolvasom - bár sokszor azt látom, hogy az amerikaiak mindig nagyon lelkesek, úgyhogy a sok hozzászólás és pozitív pont a fontos:-)

21. Chrystins71 (válaszként erre: 18. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 19:15

Kedves Bella, köszönöm, megnyugtattál, hogy jól választottam! Ma rendeltem, még le tudnám mondani.

Tudom, hogy voltak gondjaid az MSN-el, olvastam és figyelni fogok! Nekem szerencsére ilyen szempontból "talán is" jó génjeim vannak, még nem tapasztaltam allergiát semmire.

Egészséges életmód, táplálkozás ok, osztom a véleményed, talán le is jött az előző írásomból, tehát ezekre törekszem, ezek nélkül tudom, hogy nem megy, szóval igyekszem...

Külföldi oldalakról én nem szoktam rendelni, több okból is, bár tudom rá kéne szánni magam, sokat spórolnék...

A pakolás nagyon sok utánaolvasás következménye amikor még azt hittem ennyi elég...:-) Be is jött egyébként, relatív olcsó, természetes és hatásos!

Jegyzeteltem mindent amit olvastam (több napig mert rá voltam kattanva) aztán összegeztem a dolgokat. Kb ennyi lett az eredmény.. :-)

20. Bellavita21 (válaszként erre: 17. - Chrystins71)
2014. jan. 11. 19:07

Christins,


Igen, én is ezt olvastam a kollagénről- Dubarry viszont dícsérte. Még egy kis utánaolvasást megér.

A zselatin is állítólag jó és azt olvastam, hogy az ázsiai nők bőre a sok húslevestől ilyen szép (sok kollagén).


Ha valakinek van tapasztalata is, írjon!

19. Bellavita21 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2014. jan. 11. 19:05

KSJ,


semmi gond, mindenki hibázik.

Nem felszínes vagyok, csak beteg :-))

Amúgy sok diplomám van, közgazdász és pszichológus, talán a sok lelki teher rakódott az agyamba :-) Nemtudom.

Amiket írok, azokat kutatom, olvasom, főleg angol oldalakról (inkább ott megy a teskultusz)- szedek infókat, ezeket megosztom a csajokkal is.

Szeretettel látunk a fórumban, ha a téma által érintett vagy - mindent ami segíti, hogy fiatalok maradjunk, egészségesen!

Fontosnak tartom, hogy soha de soha ne áldozzuk fel az egészségünket a kinéztünkért! Küzdöttem sokat a májfolt fórumban a higanyos krém ellen, de vannak lányok, akik berántják a többieket felelőtlenül. Ilyet soha ne tegyünk, csak biztonságos módszerek, táplálékkiegészítők jöhetnek szóba. MLM-et kizárom, szerintem ugyanazok a hatóanyagok tízszer drágábban. A többi csak duma (5 évig dolgoztam fmcg marketingben, tudom).


Én ide sorolom a sportot is amúgy, a jógát is- ami nekem sokat segít.

18. Bellavita21 (válaszként erre: 7. - Chrystins71)
2014. jan. 11. 19:00

Szia Christins,


Jelenlegi tapasztalatom alapján jók a választások, de neked is figyelned kell a tested reakcióit.

Az msm nagyon jó, de nekem folyamatos szedést nem bír a szervezetem, piros hólyagokat okoz.

Nyilván az is fontos, hogy mi a probléma, amit kezelni szertnél. Dubarry írása szerint a csukamájolaj, a hialuron is nagyon hatásos.


Én alapvetően azt gondolom, hogy a fiatalonmaradás az egészséges életmóddal érhető el, mozgás, és szellemi &lelki táplálékok is fontosak, nem lehet bogyók formájában bevinni mindent.


Én azt figyelem, hogy a sztárok nem öregszenek, de nem látom, hogy agyonlennének műtve, a bőrük csodaszép, valahogy csak elérik :-))


AZ iherb-en regisztrálók az első rendelés során 10 dollár kedvezményt kapnak, ha beírják az alábbi kódot (RDC918 )- ez egy ajánlási rendszer amúgy.


S honnan veszed a pakoláshoz az alapanyagot? Állítólag a szőlőmagolaj is szuper a bőrnek, az ALive multivitaminomban is van :-)

17. Chrystins71 (válaszként erre: 15. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 18:58
Nekem a kollagénről azt mondta egy a fórumról jól ismert doktornő, hogy a gyomorban hatástalanná válik, tönkre megy, inkább rágjak csirkeporcokat... nagy vonalakban és zanzásítva írtam, de lehet igaza nem?
16. kisj (válaszként erre: 10. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 18:56

Köszönöm a részletekbe menő hozzászólásod.

Nagyon sajnálom ami Veled történt/történik, de ezen a portálon túl sok a hasonló jellegű, lucgizi-féle fórumindítás.

Egyszerűen nem vettelek komolyan.

Bocs. Hiba volt.

2014. jan. 11. 18:54

Szóval írtam Dubarry-nak, hogy jöjjön a fórumba, reméljük, csatlakozik.

Olvashatjátok, hogy neki az astaxanthin, csukamájolaj és hialuron jött be.

Minap összeraktam az excel listámat, hogy miket szedek, s melyiket. Elég sok benne az antioxidáns, s mivel ugyebár más problémára is próbálok lőni egy füst alatt, így nem minden pont a bőrproblémákra hat.

Ezeket próbáltam, szedtem eddig:


Q10

Barátcserje- nőgyógyászati problémákra

ALA

DMEA

Pycongenol- főleg melasmára

Astaxanthin

Resveratol

Omega 3

5 htp- alvásproblémákra, szerotonin-előanyag

Hyaluron

Máriatövis, kurkumával- méregtelenít, gyulladáscsökkentő

Multivitamin

Gluthation

Bromerlain


Terv:

Kollagén

MSM

Csukamájolaj

2014. jan. 11. 18:49
Huhh, alig lehet titeket követni... :-)
2014. jan. 11. 18:46

Csajok, nem tudom, hogy ismeritek-e ChezDuBarry blogját, sajnos abbahagyta, most találtam rá és neki is vannak jó ötletei. Amúgy nagyjából egyformán jár az agyunk a csajszival (lehet, h meghívom ide a fórumba, sokmindent kipróbált)- itt egy fórumbejegyzése kapásból:

( az általa ajánlott pueraria mirifica -t nem ismerem, majd utánaolvasok)


[link]

12. 993dda84ef (válaszként erre: 10. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 18:46
Egyetértek, a konkrét téma köré épülő, nem a napi csevejt megcélzó topikok esetében én sem szeretem a céltalan viccelődést, arra van ezer másik fórum, ez ne legyen terepe a gúnyolódó megnyilvánulásoknak, ide jobb esetben célirányosan jövünk, valós érdeklődéssel, megválaszolásra váró kérdésekkel. Pont.
11. Bellavita21 (válaszként erre: 8. - 993dda84ef)
2014. jan. 11. 18:41

Nehéz eldönteni, hogy viccelt-e. Az a helyzet, hogy mivel az emberi butaság határtalan, főleg akkor, ha arctalanul lehet azt egymás képébe vágni, így simán el tudom képzenlni, hogy nem vicc volt...

Ha meg viccnek szánta, akkor jó lenne, ha egy smile-val ezt próbálná érzékeltetni. Amúgy félreérthető.

A többi fórumból engem ismerők tudják, hogy nem vagyok egy kötekedő típus, de most elég rossz állapotban vagyok ahhoz, hogy ilyen fórumbeszólásokkal kelljen küzdenem.

10. Bellavita21 (válaszként erre: 3. - Kisj)
2014. jan. 11. 18:38

Kedves KSJ,


Első indulatom után engedd meg, hogy értelmes, ember módjára való reakciót is hadd adjak.

Először is, nem tudja az ember a másik problémáit. Nem fogok védekezni egy ismeretlen előtt, de a négy éve kezdődő problémáimnak- hirtelen öregedés, ráncosodás, pigmentfoltok, pattanások- sajnos kiderült, hogy volt oka. Agydaganatom van. Eleinte külső megoldásokat kerestem, aztán belsőt.

Szerintem minden értelmes nő s ember szeretne fiatal és egészséges maradni.

Nincs arra időm, hogy a te elképesztő mennyiségű hozzászólásodat elolvassam, de csak a topikok témáját tekintve is azt látom, hogy téged is érdekel az egészség, a fiatalon maradás. Mint minden normális embert. Egyértelmű, hogy a lélek nélkül nincs belső egészség sem, de valahol a kettő együtt működik csupán s a kettő egymásra hatással van. Mivel ezen területen elég járatos vagyok, mivel ez a szakmám, így ebben a témában nem szorulok külső segítségre- viszont a közvetlen környezetemben nem találok olyat, akinek hasonló problémái lennének, mint nekem.

Kérlek, ha őszintén érdekel ez a téma, aktív és konstruktív hozzászólásokkal emeld a fórumot. Ha romboló erőid vannak csupán, kérlek, máshol éld ki azt.


Köszönöm.

9. kisj (válaszként erre: 6. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 18:38

Mit mondhatnék erre?

Egyet akarunk.

8. 993dda84ef (válaszként erre: 6. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 18:36
:))))Bella, szerintem csak viccelt!:))))
7. Chrystins71 (válaszként erre: 1. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 18:34

Szia!

Már vártam a fórum indítását, szuper! :-)

Olvasgatlak titeket több fórumon is.

43 éves leszek márciusban és bár ráncaim nincsenek, de a bőröm kezd megereszkedni, ez a szám két szélénél már látszik. Demaroller a megcélzott és már egyszer kipróbál kezelés és belsőleg is szeretnék rágyúrni a dologra.

Szálas igazi zöld tea amit beiktatok az életvitelembe szakszerűen elkészítve és persze vitamin, a lehetőleg egészséges táplálkozás tartása mellett.

A megrendelt vitaminjaim amit már tőled lestem el:

Healthy America Alpha lipoic acid (Alfa liponsav) 100 mg (120 kapszula)

Peak MSM (Methyl Sulfonyl Methan) (120 kapszula) Twinlab DMAE 100 mg (100 kapszula)

Persze már egy ideje szedek C-vitamint is és multivitamint.

A Kérdésem, hogy véleményed szerint jól választottam?

Ezeken kívül, bár talán nem ide tartozik, de saját magam keverek pakolásokat, amiben van pl. szőlőmagolaj, vörös szőlőmag örlemény, aszkorbinsav, hámlasztónak némi joghurt, alma balzsamecet és patikai szalicilsav. Mivel zsíros a bőröm dermofilpasztával, vagy DM-es cinkes pakolással szoktam eldolgozni. Ezt már sokszor megcsináltam és nagyon hatásos, tényleg hámlok tőle utána és szebb a bőröm.

Visszatérve az eredeti témához, a zöld tea és a c-vitamin biztos hogy alap, de mellette mi az ami a legfontosabb és lehetőleg pénztárcakímélő, tehát tényleg "csak" a legfontosabb, de azért elegendő, ami "fiatalodást, szépülést, fiatalon tartást" segíti szerinted?

Remélem jól választottam a fentiekkel, elég nehéz volt olyan oldalt találni, ahol mindhárom termék megtalálható és magyar oldal.

Várom válaszok, köszi és szép estét!

6. Bellavita21 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2014. jan. 11. 18:30

Szerintem neked probléma.

És én azt gondolom, h a legjobb megoldás, ha nem jössz ide, nyiss magadnak fórumot, és ne engem olvasgass- talán így tudsz a legkönnyebben megszabadulni tőlem....

Amúgy nekem sem vagy kedvencem. Bár soha nem láttalak, egy szót sem beszéltem veled, de mivel annyira okos vagyok, mint te, így tudom :-)

5. kisj
2014. jan. 11. 17:57

Nekem nem vagy a kedvencem.

Lehet, hogy ez a probléma?

4. peonia53 (válaszként erre: 1. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 17:52

szia!


nekem is kedvencem vagy!

3. kisj
2014. jan. 11. 17:50

Szójjatok mán', ha valami frankót találtok, mert meglehetősen -és nagy sebességgel- amortizálódok!!!

Help!!!!!!!

2. 993dda84ef (válaszként erre: 1. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 17:49

Rendben Bella, nagyon klassz, már be is jelöltem kedvencként a topikot!

Szerintem ha lesz időd egy picit részletezhetnéd a saját tapasztalataidat a kiegészítőkkel kapcsolatban, illetve azokat a termékeket is felsorolhatnád, melyeket jelenleg a leghatékonyabbnak találsz, melyekről a derma/ TCA fórumon is megemlékeztél, kiindulási alapnak tökéletes lenne! Itt jöhetne pl. az iherb pont kom oldal ajánlása, és hasonlók, nagy segítség lenne az érdeklődőknek, akik nem aktívak a "bázisainkon".


A táplálékkiegészítők kérdésében még inkább csak érdeklődő vagyok, így egyelőre el is hallgatok, de itt vagyok, figyelek, és jövök is majd, becs"szó!:)

2014. jan. 11. 17:34

Sziasztok,


Több fórumban aktív hozzászólóként, témaindítóként elszántan keresem a fiatalodás, szépülés, fiatalontartás titkait.


A külső kenceficék után rájöttem, hogy a probléma kicsit összetettebb, s elkezdtem a belső táplálékkiegészítők irányába mozdulni. Ezekkel jelentős javulást értem el a külső megjelenésben, közérzetemben is (fizikai betegségem is sarkallt erre).


A fórumot azért indítottam, hogy egymást segítve, támogatva találjuk meg a legjobb hatónyagokat, a legjobb áron - hogy fiatalok, egészségesek és csodaszépek maradjunk :-)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook