Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel fórum

Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
210. 993dda84ef (válaszként erre: 208. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 20:41

Ha jól értettem Olaszországban élsz, igaz?

Mi a tapasztalatod, az általuk preferált táplálkozási szokások, "egészségesebb" alapanyagok, vagy inkább úgy mondanám a könnyebben elérhető minőségi termékek használatának előnye érezhető az olaszokon, egészségesebb nemzet a magyarnál nagy átlagban, vagy a többség ott sem helyez kimondottan nagy hangsúlyt erre, és hasonlóan táplálkozik, mint nálunk? Egyáltalán fiatalosabbak, kevésbé látványosan öregszenek, mint mi?

Persze, tudom, hogy ezt nem lehet ennyire általánosságban megítélni, hiszen rengeteg mindentől függ, életmódtól, korábbi szokásoktól, szenvedélyektől, hízásoktól, fogyókúráktól, genetikától, életszínvonaltól, de azért egy általános összkép csak kialakult benned róluk a magyar viszonyok függvényében?

209. 993dda84ef (válaszként erre: 206. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 20:29

A sajttal el tudom képzelni, hogy jól kijönnek, a húsokkal is, az eperrel érdekes lehet, nekem egy picit merész, de nem zárkóznék el tőle, a nyers hús fogyasztásának felénk nincs nagy hagyománya, így attól elzárkózom, mert ahogy te is írtad, annak megvan a megfelelő higiéniás körítése, félnék tőle.


A férjeddel viszont egy véleményen vagyunk répa ügyben:), én is kizárólag nyersen eszem meg, sőt, minden zöldséggel így vagyok, nekem nem ízlik, ha nem ropogós, ha nem kell megdolgozni a számban az aprításért, a rágás élménye nélkül nincs meg az élvezet.:)

Sajnos a répa esetében így a karotin tartalom jó része megy a süllyesztőbe, de mindenről nem mondhatok le, már így egy komplett megvonás az étrendem.


Neked nem újdonság, de esetleg van, akinek nem egyértelmű miért érdemes a répát gőzölni(főzni megint nem ajánlják, mert úgy a többi, hőérzékeny cucc veszhet kárba belőle), belinkelek egy rövidke (tudományosabb megközelítésű)cikket róla:


[link]



Illetve itt egy másik arról, hogy melyik zöldséget milyen állapotban érdemes fogyasztani.

(Hozzáteszem, én továbbra is nyersen eszem az összeset):


[link]

208. gribedli*** (válaszként erre: 207. - B486c9cf7d)
2014. jan. 28. 15:08

Ha van rajta egy kor alaku jelzes IGP vagy DOP, es modena-i, akkor megbizhatsz benne, sajnos rengetegen hamisitjak a vilagon mindenhol a termekeket, de azert igp es dop csak a vedett termekeken lehet. Ezt hamisitaskor sem teszik ra, mert sokkal nagyobb buntenynek szamit, mig az, hogy "olaszos", "italian style" nagyon szubjektiv fogalom es nem mindig buntetik.


Az olivaolaj eleg, ha extraszuz, es ez mar onmagaban is garancia, de a legjobb extraszuz olivaolajak a toszkanai, az umbriai es a pugliai olivaolaj. Ha van valasztek, akkor ez a 3 a legjobb. Es sotet uvegben legyen, a jobbak be is vannak csomagolva egy alufoliahoz hasonlo boritassal. En Toszkanabol kapom a sogornomtol es nagy 5 literes tartalyokban, amiket atontok uvegekbe. Boltban fogalmam sincs, mennyibe kerulne, igy kez a kezbe ismerosuktol a bolti ar toredeke es friss.


De itt is igaz, hogy a kevesebb tobb, ha keveset veszel, az is jo, csak hasznald el 1 even belul mindig, mert minden evben van uj olivaolaj, szoval nem szabad orizgetni sokaig. En pl nem csinalok rantott dolgokat soha, de hasznalom fozeshez is ezt, es grillezesnel pedig sutes utan teszem ra nyersen. Pl grill husi (de a tuzhelyen is grillezek ilyen speci vasedenyben), zsiradek nelkul es mikor tanyerra teszem, egy kis olivaolaj ra, nagyszemu tengeri so, rozmaring, kesz:)

207. b486c9cf7d (válaszként erre: 203. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 13:19

Organikus balzsamecetet szoktam venni, de nem vagyok benne biztos, hogy a minosege olyan, amirol orvossagkent beszelsz.

Oliva olajbol is organikusat, de szerintem az se az, amit ott nalatok biztos kezbol venni lehet :S

206. gribedli*** (válaszként erre: 205. - 993dda84ef)
2014. jan. 28. 11:52

Az olasz konyhában legtöbbször a salátákon kívül még így használják:


-darabka parmezánsajtra csepegtetve (de csak pár cseppet) étkezés végén

-sült marhahús szeletre csepegtetve, vagy mellé köretnek rukkola salátával és akkor arra

-eperhez, desszertként eperre pár csepp balzsamecet

-carpaccio (vékony szeletre vágott nyers marhahús), rukkolaágyon, meghintve parmezánnal, pár csepp balzsamecet, olívaolaj

-ha nyers halat esznek, akkor annak a páclevében is megtalálható (pl. lazac, vagy fehér halak, hagymával, balzsamecettel, citromlével, só-borssal pácolva)


Ezek elsőre furának tűnnek, de szerintük ezekkel az ízekkel kombinálva adja ki leginkább az aromáját, egyébként meg hozzá lehet szokni. A nyers dolgokat otthon nem ajánlanám, sőt, én csak itthon vagyok benne biztos, hogy betartottam a higiénés szabályokat, ezért nem szeretem étteremben sem, ha nem muszáj


És narancsos kacsamellhez is használom a balzsamecetet, a szószban amit csinálok hozzá:)

A férjem reszelt sárgarépasalátához szereti, de ezen sosem fogunk egyetérteni, mert szerintem a sárgarépát nyersen nem érdemes enni, hacsak nem az íze és a rostok miatt, a karotén ebből nem szívódik fel, csak a főttből, gőzöltből, stb.

205. 993dda84ef (válaszként erre: 203. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 11:30

Rendben, elmentve, a balzsamecet is felkerült a bevásárlólistára, a reggeli zöld teámban talán rossz szájíz nélkül megfér. A többi étkezést azért nem zaklatnám vele, úgy rémlik annak idején nem szimpatizáltam az ízével, bár azóta talán megértem hozzá..:)


Köszönjük az infót!

204. gribedli*** (válaszként erre: 203. - Gribedli***)
2014. jan. 28. 08:23

Egy pohar lila szolole orac indexe 5000 UI


A balzsamecet ennek egy tomeny, lesuritett valtozata, szoval kiskanalnyi is eleg, ha a 25 eves, a fiatalabbakbol is eleg napi 1x egy evokanalnyi salatakhoz

203. gribedli*** (válaszként erre: 201. - B486c9cf7d)
2014. jan. 28. 08:18

A balzsamecet orvossag:)


Minel idosebb, annal jobb, a 25 eves balzsamecetet csak mokkaskanallal kell enni, napi 1 tele van mindennel, ami a lila szoloben van, de minden koncentralt.


A fiatal balzsamecet meg jo salatara es mindenbe amikor tobb kell, annyi a kulonbseg a borecet, almaecet es balzsamecet kozott, hogy a balzsamecet alapja a must es nem bor. Mig az elso kettonel a bor es az almabor a kiindulopont.

202. b486c9cf7d (válaszként erre: 198. - Gomboooc)
2014. jan. 27. 22:30

Folyekony D vitamint szerintem erdemesebb. A leggazdasagosabb a Nature's Answer cseppentos kis D vitaminja, de hasonlitsd oket ossze, hogy melyik milyen mennyiseget tartalmaz.

Mi azt hasznaljuk, illetve a Thorne cseppentoset, nem kell tablettakat nyelni, egyszerubben adagolhato a nagyobb mennyiseg.

201. b486c9cf7d (válaszként erre: 197. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 22:25

Hogy milyen ecet, mindegy.

En mar balsamico ecetet is tettem bele, amikor nem volt mas :)


A mennyisegeket nem tudom, de paleos korokben a csontleves nepszeru, mert az atereszto belet is gyogyitja.

Zold paprikat szoktam meg belerakni, azt elfelejtettem odairni, most este jutott eszembe, mert eppen foztem.

Nincs mit!

200. gomboooc (válaszként erre: 199. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 21:54
mindenképpen ;)
199. 993dda84ef (válaszként erre: 198. - Gomboooc)
2014. jan. 27. 21:39
Majd számolj be a hatásáról légyszíves, ha nem felejted el!:)
198. gomboooc (válaszként erre: 190. - B486c9cf7d)
2014. jan. 27. 21:37
ezt a 10%-os krémet én is meglestem, nagyon kecsegtető, köszi a tippet :) Meg is fogom rendelni, amúgy is terveztem, h rendelek pár doboz D vitamint.
197. 993dda84ef (válaszként erre: 195. - B486c9cf7d)
2014. jan. 27. 21:08

Köszönöm a választ! Ne viccelj, örülök, hogy a zöldségekről is megemlékeztél, minél részletesebb a beszámoló, annál hasznosabb lehet annak, akit érdekel a téma!


2 óra az nem túl sok, bár azt írod, hogy min. annyi. Emlékszem a nagymamám éjszakára is fennhagyta lassú tűzön "gyöngyözni" a levest.

Biztosan furcsa egy 35 éves nőtől ez a beismerés, de én még soha nem főztem csontlevest.:) Persze nem is vezetek klasszikus értelemben vett háztartást, mindig magamra kellet leginkább főznöm, és levest nem nagyon szoktam enni, de itt az ideje ezen változtatni, tetszik a kiporciózott módszer, praktikus. Már csak azt kellene kideríteni, hogy vajon egy ilyen levesben milyen mennyiségű, és összetételű a szervezet számára hasznos anyag van, hogy legalább vmi fogalmam legyen a bevitt értékekről.Persze enélkül is ki fogom próbálni, de szeretem tudni mennyi az annyi...


Oké, almaecet, ezt is megjegyeztem, gondolom a fehérborecet is megfelel erre a célra, én azt használom helyette.


A gyömbér nálam is mindennapi étek, a kurkuma eddig nem volt az, most kedvet kaptam hozzá.


Köszi még egyszer!:)

196. b486c9cf7d (válaszként erre: 195. - B486c9cf7d)
2014. jan. 27. 14:39
Bocs, hogy leirtam a zoldsegeket is, csak futtaban vagyok es figyelmetlen vagyok.
195. b486c9cf7d (válaszként erre: 194. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 14:36

En is atragom az osszes hozzaszolast, aztan kivansag lista(boduletesem sok holmi van nalam benne)es rendeles elott meg szelektalok :))


Marhacsontbol es csirkelabbol szoktak ajanlani, en az utobbit kihagyom, oxtail-bol szoktam. De szerintem barmibol jo, csak csontos legyen- amire figyelni kell, lehetoleg jo minosegu hust-csontot vegyel. Az se art, ha tudod, hogy honnan szarmazik. Az elolenyek a csontjaikba raktarozzak el az olmot, foleg ha kalciumhianyuk van. Nem olmos levest akar az ember enni.

A fozes elejen 1-2 evokanalnyi almaecetet szoktam a lehez tenni, hogy a csontokbol jobban oldodjanak az asvanyi anyagok.

A ferjem szereti a csirkemajat a levesben, ugyhogy azt is szoktam bele miatta.

Sokaig fozom! Pont az a lenyeg. Idot nem tudok mondani, 2 ora biztosan. Altalaban mig a hus nem valik el konnyen a csontrol, addig mindenkeppen fozni kell.

Sok gyombert es kurkumat teszek bele, rozmaringot, kakukkfuvet, zsalyat kevesebbet. Nagy szem borsokat, tengeri sot es a legvegen nehany percre mielott elzarnam feherrepa zoldjet.

Zoldsegnek csak sargarepat, fokhamat, voroshagymat, zellert, gombat es a vegen puhulasig, majd kiveszem a brokkolit vagy karfiolt. Paleozunk, borso, zoldbab nem megy bele.

194. 993dda84ef (válaszként erre: 192. - B486c9cf7d)
2014. jan. 27. 13:32

Nálad hogy készül a csontleves? Van vmilyen preferenciád az állat fajtájára vonatkozólag, illetve csonton kívül beleteszed még az adott "jószág":)más részeit is(láb, ízületek, fej, bőr, köröm...)?

Mennyi ideig főzöd?


Igen, láttam, hogy van 5%-os krém is, nekem edzett a bőröm ebben a tekintetben, nem hiszem, hogy sok lenne a 10%, de alaposan átrágok mindent mielőtt vásárolnék, most úgy sincs rá keretem. Ha lesz, akkor majd hetekig nem tudok dönteni, ahogy magamat ismerem, túl sok lesz az agyalásból...:)


NeoCell egyelőre csak kívánságlistán, rendelés előtt mindenképpen újra elolvasnám az összes véleményt, néhány független cikket, hogy biztos legyek benne, megéri a próbálkozást, vagy teljesen feleslegesnek érzem...

2014. jan. 27. 13:23
Van 5%-os krem is ugyanebbol, voltak, akik irtak, hogy nekik a 10%-os eros volt.
192. b486c9cf7d (válaszként erre: 191. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 13:17

A Neocellrol nehany hozzaszolo panaszkodott, hogy cisztas pattanasaik lettek es valoszinuleg ettol, ugyhogy azzal ovatosan!

Alternativ megoldasa, ha fozol csontlevest hetente es a levebol fagyasztasz le poharkankent es abbol minden nap kiveszel egyet- en legalabbis igy csinalom, amikor fozok- ma fogok konkretan :)

(ez arra is jo, hogy bele tudod tenni azokat a fuszereket, amiket fontosnak talalsz - nalam a kurkuma mindig nagy mennyisegben van benne)


A kremet megkerestem iherb-en, 20$ (Reviva Labs) es az osszetetele meg mindig hibatlan. Szerintem kovetkezo alkalommal en is megrendelem (imadom az iherb-et, szombaton rendeltem, tegnap mar a DHL-nek odaadtak a csomagot, elkepesztoen jok)


A Biosil meg hasonlo termek, azt probaltam is, de nem lattam magamon nagy valtozast, lehet mert nem volt min segitenie, mindenesetre erdemes azt is megnezni, mert ha eppen hianyzik valaki taplalkozasabol az az asvanyi anyag es potolja, hozhat valtozast. Csak az hat, amibol addig az embernek hianya volt.

191. 993dda84ef (válaszként erre: 188. - B486c9cf7d)
2014. jan. 27. 13:07

Ez a 10%-os krém igazán felkeltette az érdeklődésem, el tudom képzelni, hogy heti kezelésként felkenném 1-2 éjszakára, anyagilag jóval kedvezőbb lenne, mint az IlCSI-féle változat, bár ez lehet, hogy meggondolatlan kijelentés volt, mert nem tudom az jelenleg mennyiért elérhető, és azt sem, hogy ez a krém milyen gyorsan fogyna, de ha lesz rá lehetőségem, ki fogom próbálni, el is mentettem az iHerb-es kívánságlistámra a NeoCell kollagénpor és egy nagy dózisú C-vitamin mellé...:)


Köszi a tippet!

190. b486c9cf7d (válaszként erre: 189. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 12:27
Megneztem a Neostratat, de nekem az osszetetele nem tetszik- csak egy glikolsavas kremet neztem meg. Az iherb-es krem tisztabb, legalabb fele ennyiert.
2014. jan. 27. 11:53
Antea, keress rá a neten, mert moderálták a hszt, reklámnak minősül:)
188. b486c9cf7d (válaszként erre: 187. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 10:46
A Neostratarol meg sose hallottam, iherb-en tudom, hog van 10%-os glikolsavas arckrem (ugyanabbol a fajtabol 5%-os is- az osszeteteluk tiszta es jo, azert merem megemliten akar ajanlolag is es eleg olcsok), en itthon maszkot hasznalok (glycolsavas az is, REN markaju), neha 1-2 orara is magamon hagyom, amire kell, arra nekem eleg (nem arcradirozok, hanem ezt hasznalom csak), dramai valtozasokhoz viszont keves.
187. gribedli*** (válaszként erre: 186. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 10:35

Tulajdonkeppen nem sok variacio van, par ceg gyartja az aha savakat, monopolizaljak a piacot, es amit ok szabadalmaztatnak, abbol valogat a tobbi ceg. A neostrata konkretan szabadalmaztatott egy tipust es ezt hasznalja pl chanel is a sajat kremjeiben, szoval amit talalsz hamlaszto kremeket chanel markaban, azok mind a neostrata rendszer alapjan keszultek, csak dragabbak, meg aki ragaszkodik a markajahoz, megveszi azt, amit akar ugye, de mindig az a par ceg gyartja az alapot hozza.


Hacsak nem ragaszkodsz egy adott parfumerias markahoz, en nem, ezert a direkt gyarto termeket veszem, mert tomenyebb, mint a parfumerias tesoja, nalam ez a neostrata.


De ha jol megnezem, nem olyan draga szerintem az ilcsihez kepest sem (en imadtam az ilcsis illatat), ha kiszamoljuk, mennyibe kerulne 50-60 ilcsis maszknak megfelelo csomag, boven tullepjuk a 45-50 eurot:)


En arra emlekszem, hogy a kozmetikus ott helyben beletett nem tudom hany csepp 20%os aha savat az egesz dobozba es igy adtak oda. Szoval ossz-vissz lehet, hogy volt olyan 8%os.


Viszont amit helyben csinaltak, ha mentem kezelesre, ott helyben is tettek bele valamennyit, szoval amit ok tettek fel, egy fokkal erosebb volt, mint amit otthonra adtak.


Ezt a wc papiros dolgot nem tudtam!:))))

186. 993dda84ef (válaszként erre: 183. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 10:11

Igen, igen, mindig az összetétel alapján kell dönteni. Sajnos az ILCSI termékek nem túl beszédesek ez ügyben, ezért tartom őket komolytalannak, ezt a hámlasztót inkább a nosztalgia miatt vásárolnám meg, szerettem a körítést, jól beleillett a szokásos heti kényeztető 1-2 óra rutinjába, felkentem mindkét cuccot, rá a puha WC-papír borítás(.. .sokan nem tudják, hogy így tökéletesen le lehet húzni egy az egyben), egy jó könyv, vagy újság (akkoriban még gyerekcipőben járt a fórumozás, lgbb is felénk nem volt az élet szerves része az internet:)), és vártam a csodát....Persze akkoriban annyira csúnyácska volt a bőröm, hogy azon igen keveset változtathatott egy ilyen kezelés, de a lelkemnek jót tett, és persze fiatal voltam, bíztam a csodában....:)



Ha a hatékony hámlasztás lenne a cél(..nálam nem az, mert éppen egy TCA kezelés kellős közepén állok), nem ezt a szert ajánlanám én sem, az általad említett változat is egészen jól hangzik, bár nem igazán ismerem a különböző AHA / BHA savakat, erejüket, hatékonyságukat, eddig nem fért bele az életembe a használatuk.

185. gribedli*** (válaszként erre: 183. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 09:54
Ja, es nem kell 2 honap mulva ujbol megvenned a 20%ost, eleg evente 2 kura, a kovetkezo evben megismetled. En ugy idozitem, hogy az oszi-teli honapokban, egy kura osszel, aztan egy honap szunet es utana egy kura telen. Es nyaron csak 15 vagy 10%ost hasznalok max. Hialuronsavas kremeket pedig egesz evben lehet hasznalni, sot, glikolsavval valtogatva szuper.
184. gribedli*** (válaszként erre: 182. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 09:49
Amikor megjelent, meg tini voltam, nekem jobb volt mint a semmi, de azota kibrobaltam tobbfelet, egy az egyben a leggyengebb ez volt. Mellesleg tini bornek azt hiszem, boven eleg, ugy ertem veszelytelen stb.
183. gribedli*** (válaszként erre: 181. - Grizus)
2014. jan. 27. 09:46

En hamlasztottam vele nagyon regen, az elso aha-hamlasztas volt, amit eletemben kiprobaltam. Jonak jo, de nagyon kezdetlegesnek talalom igy utolag, pici borhibakra megteszi. Szerintem tul keves szazalek glikolsav van benne, szoval azzal a gyakorisaggal, ahogy en csinaltam, nem volt eleg, viszont egy maszkot meg nem lehet mindennap felkenni mert idobe is telik, stb.


Ezzel szemben a neostratanak vannak 20%os glikolsavas termekei, nappali/ejjeli hidratalok vagyis felteszed egy mozdulattal, a szokasos napi szepsegapolasi rutinodban, nem kell megvarni, mig hat, nem kell lemosni fel ora mulva, hanem felkened es mehetsz a dolgodra, de olyan eros, mint amit az ilcsiben csak heti 1x hasznalsz, a neostratat meg hasznalhatod napi 2x is, szoval 14x annyi ido kellene ilcsivel, hogy ugyanazt az eredmenyt lasd.


De gondolkozz el, talan az arak miatt, neostrata 20%os krem olyan 45-50 euro korul mozog, ez eleg 2 honapig is. Nem kell megvaltoztatnod az arclemosodat sem, de mondjuk ajanlatos melle egy szemcses borradir heti 2x

182. 993dda84ef (válaszként erre: 181. - Grizus)
2014. jan. 27. 09:32

Azért a briliáns elme és a nem ostoba nő között húzódik egy komoly szakadék, én egészen másra kívántam utalni mindazzal, amit írtam...


ILCSI AHA program? Gondolom a AHA hámlasztó+ az Esemény előtti pakolás kombinációról van szó, igaz?!

Erről nem is olyan régen írtam a TCA fórumban, igen, használtam, sztem egy kellemes kis cucc, sőt, ha jobban megy a szekér tervezem is újra beépíteni a heti arcápolási rutinba, DE bőrhibák orvoslására kevéske, az általad leírt bőrpanaszokon nem fog érdemben javítani, persze egy próbát megér, de a hatása ebben a tekintetben soványka, nem ez a küldetése, nem ártasz vele az arcodnak annyira gyenge, ez inkább a heti tisztító kezelés részeként működőképes, nem mint látványos bőrmegújító beavatkozás. Talán kevésbé ellenálló pigmentálódásokat finomíthat, ne tudom.

Nagyon klassz, tényleg, lgbb is évekkel ezelőtt szerettem, de nem csodaszer, ha nagy a baj(tág pórusok, pigmentálódás, hegek, tömörségét veszített bőr..etc)egyszerűen jól esik a bőrnek, üdébbnek tűnik tőle egy ideig.

181. grizus (válaszként erre: 180. - 993dda84ef)
2014. jan. 27. 02:43

Igen. Bár én, noha ez kissé szerénytelenül hangzik, nem vagyok egy ostoba nő, ezt mindig mindenki mondta és én is tudom. Mégis fontos nekem a külsőm, ígyv vagyok bekötve. Sajnos viszont különösebben tehetséges nem vagyok, bár állítólag mindenki tehetséges valamiben.

Réka, te olyan profi vagy, hadd kérdezzem meg, hogy Ilcsi Aha-programjával hámlasztottál már? Ez mondjuk nem ide tartozik, de kíváncsi vagyok. Van erről egy fórum, de tudni szeretném a Te véleményedet is. Most lenne rá lehetőségem kedvezményesen. Valóban megújítja a bőrt, vagy ez csak egy rövid ideig tartó hatás? Köszi szépen.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook