Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? fórum

Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
253. 7116aa6805 (válaszként erre: 250. - Unom)
2016. máj. 1. 19:53
Végül is a kor nem érdem, hanem állapot.
2016. máj. 1. 19:52
én nem utálom
251. ina87
2016. máj. 1. 19:24
ezt talàn azoktol kelene megkèrdezni aki ezzel a felfogàsal van!
250. unom
2016. máj. 1. 14:18

Én ugyanúgy vagyok az idősekkel, mint a fiatalokkal: van, amelyiket kedvelem, van, amelyiket nem.

Mindenesetre a kora miatt senkit nem fogok kedvelni.

249. MZsanett (válaszként erre: 247. - D49f3a7bdd)
2016. máj. 1. 14:12

Kimondtad, amit gondolok. Fordítva is fel lehetne tenni a kérdést.


Mindenre ez a válasz...ők már dolgoztak, gyereket neveltek, mi meg ne kérdezzünk semmit, mert úgyis mindenhez sík hülyék vagyunk és úgyis csak akkor fogunk megérteni mindent, ha már ugyanannyit éltünk, mint ők. Addig meg kuss...Sokaknak van ilyen hozzáállása.

248. Hópihe_ (válaszként erre: 233. - Geranna7)
2016. máj. 1. 14:04
Ez nagyon szép! Meghatódtam....
2012. máj. 25. 13:47

Az idősek mindig azt mondják,...."hogy bezzeg a mi időnkben,mi nem ilyenek voltunk,mert bezzeg mi,....stb."

Állok a buszmegállóban szépen sorban,jön egy idős nő,bevágja magát a sor elejére,és felszáll legelöl,mikor utoljára érkezett.És még a fiatalok pofátlanok?Én úgy tudom néha utálni az ilyeneket!!!!

"Majd megtudod milyen lesz,ha nyugdíjas leszel"....mondja.

Miért néz le,mert fiatal vagyok?Én is leszek öregasszony,én is végig fogom dolgozni az életem,és talán én már nyugdíjas sem leszek,....mert már nem lesz akkorra nyugdíj.

"Mert bezzeg mi,öregek végig dolgoztuk az életünket,a fiatalok nem tudják,milyen az igazi munka".Miért is kellene tudnom,ha fiatal vagyok???

A másik meg,hogy ő honnan gondolja,hogy én nem tudom.Általános iskolás voltam,amikor már végig dolgoztam a nyarat,és gimi után már iskola közben,hétvégén és suli mellett éjjel is dolgoztam,mert szükségem volt a pénzre.Az nem munka??

246. megmondom a tutit (válaszként erre: 1. - Pusztiju)
2012. máj. 25. 13:40

Nem az a kérdés, hogy miért, hanem, hogy mikor.

-Amikor sorban állunk a boltban és nagyon sietős a néninek, de aztán fél óráig traccsol a bolt előtt.

-Amikor elmondják a szokásos szöveget: Amikor én még fiatal voltam nem így volt ám. Mindenki sokkal rendesebb, jobb, stb. volt.

-Amikor csak és kizárólag a betegségeikről hajlandóak beszélni.

-Amikor jobban tudják, hogy a saját gyerekeimet hogyan kell nevelnem.

-STB.

Amiért viszont szeretjük őket, mert ők vigyáztak ránk, dolgoztak értünk, segítettek nekünk.

Mi is megöregszünk, jó esetben.

Csak azt tudjuk, hogy milyenek szeretnénk lenni, de, hogy milyenek leszünk öreg korunkra, hm...

Generációs különbözőségek pedig mindig is voltak.

245. megmondom a tutit (válaszként erre: 233. - Geranna7)
2012. máj. 25. 13:24
Ez nagyon megható
2010. okt. 4. 04:14
Miért? Utálnak bennünket??:(
243. goodall (válaszként erre: 242. - Geranna7)
2010. szept. 21. 14:12
Ezért nem jöttem ide vissza egy darabig. Most visszakukkantottam, de néhány hozzászóló továbbra sem érti az írott szavak jelentését, csak a betűket ismeri. Részvétem mindazoknak, akiknek szintén minősítik itt a felmenőit, mert tudom, mit éreznek! Sziasztok! Mást nem kívánok az ittenieknek, csak hogy béke legyen közöttük!!!!
2010. szept. 21. 14:06
Ez a veszekedjünk topikba való!!!!DDDDDDDDDDDD
241. a0c1361e44 (válaszként erre: 238. - Skar)
2010. szept. 21. 13:13

Az én felmenőim sok mesét olvastak nekem, aztán, amikor megtanultam olvasni, azóta én magamnak olvasok. A gyerekemnek is sokat olvastam, mesét és regényt is. Az olvasás hagyományát a felmenőimtől kaptam, én a saját gyerekemnek már tovább adtam, és nem sorolom fel a többit, amit tanultam a nagyszüleimtől, szüleimtől, nagynéniktől, nagybácsiktól, akik már nem élnek, illetve idősek.

Tehát az olvasottságom, szövegértésem elég jó.

Én nem vitatkoztam, pusztán leírtam a véleményemet a hozzászólásodról. Így meg sem bukhattam, főleg nem ismét.

Remélem többszőr elolvastad már a belinkelt leírást, és azt is, hogy egyszer megérted.

Én is ajánlanék neked olvasmányt, de mivel felmenőidtől nem kaptad meg az olvasás iránti érdeklődést, így nem hiszem, hogy tudnál olvasni 1 értelmes könyvet. Az internetten sok dolognak utána tudsz járni, így tanulmányozd a viselkedés kúltúrával kapcsolatos leírásokat. Jobb lenne ha nem a vitakúltúrával lennél tisztába, hanem az együttélés szabályaival, hogy tudd mit jelent a megértés, tolerencia, tisztelet, stb.....

240. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 235. - Skar)
2010. szept. 21. 11:48

Nagyon furcsa a hozzáállásod az idősebb korosztályhoz.

Érdekes, mert nekem sok hagyományt átadtak a nagyszüleim, szüleim, én is továbbadtam a gyerekemnek. Mesét is sokat olvastam a fiamnak, sőt nekem is meséltek annak idején.

Arról, hogy Te nem kaptad meg ezeket, senki nem tehet, csak a felmenőid.


Nem kívánja eltartatni magát az idős korosztály, nagyon sokat kellett azért a kis nyugdíjért dolgozni és mindenki fizette a nyugdíjjárulékot, amit egyből levonták a fizetésekből.

239. Skar (válaszként erre: 63. - Globus)
2010. szept. 21. 00:02

Lett volna lehetőségük járulékot fizetni? Te hogy tudod? Én úgy, hogy nem.

Gyanakodva tekintett rájuk az előző rendszer, mert "maguknak" dolgoztak.

Egy igazi, rendes válság kellene, amikor a sok plázaidiótának leesik, milyen munkának mennyi a valós haszna.

238. Skar (válaszként erre: 237. - A0c1361e44)
2010. szept. 20. 23:20

Szövegértésből ismét megbuktál, ahogy vitakultúrából is.

Neked ajánlott olvasmány még mindig:

[link]

237. a0c1361e44 (válaszként erre: 235. - Skar)
2010. szept. 20. 23:07

Lehet, hogy a te felmenőiddel van a gond, nem? Ha nem voltak képesek neked semmit tanitani, akkor nem csodálkozom a te hozzászólásodon sem. Nyugodtan utáld őket, de a többiekhez sok közöd nincs. Nem ők tehetnek felmenőid bénaságáról.


A mai aktivak???? Szinvonal? Miről beszélsz? A mai öregek át éltek minimum 1 háborút, "ők épitették újra az országot". Ha ők ezt nem teszik, neked nincs hol élned a saját szinvonaladat, amiről kiderült, hogy nem is túl magas.


Ha a te logikádat követjük, akkor te még annyit sem fogsz érdelmelni a jövőben, mint a mai eltartottak. Miért hiszed, hogy te jobb vagy az időseknél???? Mit tettél már te? Pakolászod a papirokat, és azt hiszed, hogy agyon dolgozod magad? Az idős korosztály mindenkiért dolgozott, a mai aktivak a saját boldogulásukért tesznek-vesznek. A legtöbben csak ingyenélők. A régieknek nem volt gyes, táppénz. Ők a gyerekeiket a hátukra kötve vitték munkába azért, hogy neked legyen manapság hol jártatni a szád. Te kényelmes, meleg helyen élhetsz, tanulhatsz, és ha kedven van dolgozhatsz is. Nekik mindenért meg kellett küzdeniük. És az a kis nyugdij épp ezért jár nekik.


Az, hogy neked nem olvastak mesét nem a többiek hibája, hanem a családod kúltúra iránti érdektelenségét mutatja. És az, ahogy beszélsz a családodról, minősit téged. Talán ha több az érdeklődés benned, akkor tanulhattál volna tőlük valamit, vagy ha nem tőlük, akkor a környezetedben élő idősebbektől.

236. Barát1 (válaszként erre: 235. - Skar)
2010. szept. 20. 22:45
Egyetértek veled.
235. Skar
2010. szept. 20. 22:06

Mert ezek a mai öregek nem olyanok már, mint az ő fiatalságuk öregjei. Csak zsémbesebbek, nyűgösebbek lettek, bölcsebbek és belátóbbak semmivel sem. Tisztelet a kivételnek.

Nem adnak át hagyományokat. Én egy mesét nem tanultam a felmenőimtől, se szokásokat, főzni jobban főzök, mint ők. És nem vagyok egyedül.


A másik, hogy olyan színvonalon kívánják eltartatni magukat a mai aktívakkal, amilyen színvonalat ők sosem biztosítottak az ő fiatalságuk nyugdíjasainak.

234. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 233. - Geranna7)
2010. szept. 20. 22:01
Ez nagyon szép és megható!
2010. szept. 20. 20:09

Kedves Gyermekem ...


Ha eljön majd a nap, amikor már öregnek látsz, pedig még nem is leszek az, kérlek, legyél hozzám türelmes és próbálj megérteni.


Ha leeszem a ruhámat, ha nem tudok rendesen felöltözni, légy türelmes. Jussanak eszedbe azok az idők, amikor én tanítottalak erre!


Ha beszélek Hozzád, és ezerszer elismétlem ugyanazt a dolgot, ne szakíts félbe, hallgass végig.


Amikor kicsi voltál, ezerszer kellett elolvasnom ugyanazt a mesét, míg el nem aludtál.


Ha nem akarok megmosakodni, sem ne szégyeníts meg, sem ne feddj meg érte. Jusson eszedbe az a millió ötlet, amit kitaláltam, hogy rá tudjalak venni a mosdásra.


Ha látod, hogy milyen tudatlan vagyok a technikai újdonságokkal kapcsolatban, adj elég időt, és ne nézz rám gúnyos mosollyal.


Megtanítottalak sok mindenre, hogy egyél jókat, öltözködj szépen, hogy hogyan nézz szembe az élettel.


Ha néha nem emlékszem dolgokra, vagy elvesztem beszélgetésünk fonalát, adj gondolkodási időt, hogy eszembe jusson, és ha még sem sikerül megtennem, ne légy ideges, és ami a legfontosabb, az nem a mondanivalóm, hanem az, hogy veled legyek, és figyelj rám.


Ha valaha nem akarok enni, ne erőltesd. Jól tudom, hogy mikor kell ennem és mikor nem.


Ha gyenge lábaim nem engednek sétálni..., nyújtsd a kezed ugyanúgy, ahogy azt én tettem, amikor te tanultál járni.


És amikor egy napon azt mondom neked, hogy nem akarok tovább élni, hogy meg akarok halni, ne légy dühös, egyszer ezt is meg fogod érteni.


Próbáld meg megérteni, hogy a koromat nem megéltem, hanem túléltem.


Egy nap majd megérted, hogy minden hibám ellenére, mindig a legjobbat akartam, és hogy az utat szerettem volna előkészíteni neked."

232. goodall (válaszként erre: 231. - Virus2008)
2010. szept. 13. 18:22
Nem szégyen tanulni sem a fiataltól, sem az időstől.
2010. szept. 13. 17:24
Nem eszik ilyen forrón a kását.Ez oda vissza érvényes,ráadásul akad olyan is akinek semmi baja se a fiatalsággal se az idősebb korosztállyal.
2010. szept. 13. 17:04

Én sem vettem észre,neveltetéstől is függ.mondjuk úgy van aki nem tiszteli.

És ki számít fiatalnak? És idősnek?.-)


Én személy szerint (ha nevezhetem magam fiatalnak)szeretem is őket,sőt néha jobban kijövök az idősebb korosztállyal,mint a saját korombeliekkel.

229. a0c1361e44 (válaszként erre: 226. - Pusztiju)
2010. szept. 13. 16:56
Gyógytorna!!!
2010. szept. 13. 15:49

Miért? Utálja?

Én nem vettem ilyet észre!

Fiatalon is szerettem az idősebbeket, akkor még lehetett jól együtt dolgozni...

227. goodall (válaszként erre: 226. - Pusztiju)
2010. szept. 13. 12:33
Szeretem a kihívásokat! És nincs mit, nagyon szívesen!
226. pusztiju (válaszként erre: 225. - Goodall)
2010. szept. 13. 12:31
Sajnos nem sokat segített idáig. Az a baj hogy sérvem van..nagyon hosszadalmas gyógyulás lesz. Köszönöm, néha bekukkantok, ha el nem alszom. Rendes vagy hogy helyettem is töröd magad.
225. goodall (válaszként erre: 224. - Pusztiju)
2010. szept. 13. 12:19
Remélem, a tompításon kívül segít is a gyógyszer, a lumbágó kemény dolog! Jobbulást kívánok!
224. pusztiju (válaszként erre: 219. - Goodall)
2010. szept. 13. 12:13
Helyt adok az előttem szólónak... én is töröm a fejem, bár az erős gyógyszerek alaposan letompítottak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook