Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel fórum

Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
270. peonia53 (válaszként erre: 244. - Bellavita21)
2014. dec. 1. 13:00

Szia Bella!



Hogy vagy, tudsz valamilyen jó vitamit?

Mikor nyítottad ezt a fórumut nagyon örültem neki.

Érdekelnek a táplálékkiegészítők. Szeretnék a legjobbak közül vásárolni ebbe jó lenne segítség.

Dóra

269. grizus (válaszként erre: 268. - Velvet67)
2014. júl. 17. 01:06
Hát csak azért, mert lúgosít.
268. Velvet67 (válaszként erre: 265. - Grizus)
2014. júl. 17. 00:03
szódabikarbónát? az mire jó a bőrön?
267. grizus (válaszként erre: 266. - Peonia53)
2014. jún. 7. 02:50
Lehet csinálni remek testradírt is otthon, cukorból, esetleg sóból, kis oliva, valamilyen tusfürdő, mehet bele illóolaj is és kiváló testradírt kapsz, felesleges boltban megvenni.
266. peonia53 (válaszként erre: 265. - Grizus)
2014. jún. 5. 23:34

Szia!


A mézet elfelejtettem írni én is szoktam azt is, lehet varriálni sok mindennel.

Dóra

265. grizus (válaszként erre: 264. - Peonia53)
2014. jún. 5. 23:24
A kávés arcradirt én is szoktam használni, zaccból, teszek bele mézet is meg szódabikarbónát. Bár már nem is emlékszem, mikor használtam utoljára. De testre kipróbálom, jó ötlet.
264. peonia53 (válaszként erre: 263. - Grizus)
2014. jún. 5. 22:53

Szia!


Én iszom és kenem is.

Hobbi szinten borászkodunk is és a megmaradt szöllőmagot megszáritottam, kávé darálóba megőröltem, és kis oliva+szöllőolaj arcradil.

Párszor már az egész testemet ledörzsöltem+ citrom nagyon jó. Másik változat olajok+ darált kávéval az egész terstet utána olyan jó érzés. Nem is tudom miért nem csinálom rendszeresen.

Próbáld ki!

Dóra

263. grizus (válaszként erre: 262. - Peonia53)
2014. jún. 5. 21:45
A csipkebogyó meg a szőlőmagolaj arcra is jó.
262. peonia53 (válaszként erre: 247. - B486c9cf7d)
2014. jún. 4. 21:20

Szia!


Engem érdekel milyen a 10 %-os glicol krém.

Én szeretem a glicolsavas krémet meg tonikot is.

Szeretném megkérdezni, már kevertem krémet shea, kókusz , kakaóvajból + olajakat tettem hozzá. Ezek zsírosak mégis szeretem néha a savak után.

Most nyárra szeretnék valamit keverni ami nem ilyen zsíros.

Még vizeseket nem csináltam, van ebbe gyakorlatod?

Most vitaminok helyet olajakat fogyasztok, dió, szöllő, mák és csipkebogyó. Ha elfogy mást is veszek pl.szezámamgolaj.

A kálcium + D vitamint persze szedem orvos tanácsára.

Dóra

261. peonia53 (válaszként erre: 260. - 993dda84ef)
2014. jún. 3. 22:57

Szia Réka!


Köszönöm, akkor fényvédőt nem keverek.

Most kedvet kaptam a krém keveréshez. Eeddig a shea, kókusz , kakaó vajat kevertem különbözó olajokkal, amik zsírosak. Hiába problémás a bőröm még is szeretem főleg a savak után.

Nyáron szeretnék valami könnyűt keverni.

Van valami bevált recept,amit könnyű összeállítani és nem ennyire zsíros.

Tudom hogy sok receptet lehet találni.

Ebbe a borus időbe használom a glicol savas tonikot, néha 20 %-os mandulasav. Nem tudom mi lesz jövőhéten megyek nyaralni.

Jó lenne előtte 1x 2x napozni, hogy ne nyaraláskor érjen először nap.

Dóra

260. 993dda84ef (válaszként erre: 259. - Grizus)
2014. jún. 3. 22:08
A méhviasz vivőanyag, a fényvédelemről a tián-dioxid, vagy a cink-oxid gondoskodik. Rengetegféle recept van, akár gyógyszertárban is kikeverik neked, ha igényled, de hangsúlyozom, hogy ez minden bizonnyal egy hófehér vakolatként működik majd, mert ezek az anyagok por állagúak, fehérek, nem oldhatók, hiszen éppen az a lényeg, hogy fizikailag védjenek, visszaverjék a napsugarakat.
259. grizus (válaszként erre: 258. - 993dda84ef)
2014. jún. 3. 22:03
Ez engem is érdekel, úgy tudom a két legfontosabb összetevő a cink-oxid és a méhviasz.
258. 993dda84ef (válaszként erre: 257. - Peonia53)
2014. jún. 3. 21:26

Persze, ki tudod keverni a háztáji laboratóriumban, sőt, az eredeti rendeltetését, ha megfelelő arányban kerül bele ZnO, és/vagy TiO2(ehhez találsz 1000+ 3 receptet a neten), akkor ugyanúgy ellátja, tehát a fényvédelem oldala pipa. VISZONT gyaníthatóan vállalhatatlan lesz, mert nem tudod úgy porítani, és feldolgozni, hogy emberi külsőd legyen, mivel felkenés után nem marad más, mint egy masszív fehér vakolat. Mondjuk otthon a kertben füvet nyírni beleférhet. :)


Persze ez csak feltételezés, egyed meg azt a pudingot, és mindenre fény derül...(fény, érted!?!:))

2014. máj. 30. 11:15

Sziasztok!


Réka annó írt a házilag készíthető fényvédőkről. Ez könnyen kivitelezhető, van valakinek tapasztalata, próbáltátok?

Tényleg véd úgy mint a készen kaphatók?

Dóra

256. grizus (válaszként erre: 255. - Peonia53)
2014. febr. 28. 01:43
Köszi szépen. Most vacillálok, hogy a húszas mandulást vegyem, vagy valami erősebb glikolsavasat-e, gondolom abból azért vannak ilyen nagyon erősek, mert az nem mar annyira. Itt a fórumon többen a mandulát használják és szeretik, de pattanásokra inkább a glikolsavat írják. Viszont a mandula lágyabb. Ha esetleg még ebben a szezonban kipróbálod őket, őrülnék, ha írnál a hatásról, megköszönném!
255. peonia53 (válaszként erre: 254. - Grizus)
2014. febr. 27. 16:52

Én is tőlük rendeltem. 5 %-os glicol savas kérem és külön tonik. Ezek elfogytak, szerettem.

Ami van 20 %-os mandulasav és egy 20 %-os glicol sav, ezek még tesztelésre várnak 1-2 próba felkenés mikor még a codest nem használtam semmi se volt. Nem tudok véleményt mondani, csak annyit nem csípett nem éreztem erősebbnek mint az 5 %-os glicolt. Gondolom mindenkinél másképp hat.

254. grizus (válaszként erre: 253. - Peonia53)
2014. febr. 27. 16:18
Igen, csak későn kapcsoltam. A roller jön, már hetekkel ezelőtt megrendeltem. Csak 0,75-ös, szerintem ezt nyáron is fogom tudni csinálni. És lehet, hogy a savat is, mert amit látok mandulasavat az srskincare-en, abból a legerősebb 20 %-os. Viszont ezek szerint Te használsz glikolsavat. Hány %-osat használsz? Az sr-en van belőle 60-as is. Persze kezdő bőrre nem kenném fel, de érdekelne, mit értél el vele, amennyiben ezt a savat használod.
253. peonia53 (válaszként erre: 252. - Grizus)
2014. febr. 27. 15:55

Szia!


Sajnos nem. Nekem is ez a bajon fel kellett áldozni a többi tervem, a cordes vas miatt.

Erősebb savak, dermoroller, csiszolás, sok mindent nem lehet. A bátrabbak biztos csinálnak mellette mást is.

Én sokáig nem mertem, a csiszolást végül már 2 x csinálta kozmetikus, meg az 5 %-os glicolokat elahsználtam. Ha lenne most is használnám.

Most a szemem miatt nem használom a cordest, magamtól én óvatos vagyok, majd meglátom mit mond a dokinő meddig használjam.

Kár hogy csak most kezded ezeket a kezeléseket itt volt a hosszú tél, már lehet hogy megszépültél volna valamelyiktől.

Sok sikert a kezelésekhez.

Dóra

252. grizus (válaszként erre: 250. - Peonia53)
2014. febr. 27. 15:15

Szia Dóra!

A retinolos krém nyáron is használható? Most még egy darabig rollerezni meg savazni szeretnék, ha megjönnek, de nyáron ezt nem igazán lehet. Persze majd meglátom.

251. grizus (válaszként erre: 249. - Bellavita21)
2014. febr. 27. 15:13
Ma még lehet kattintani az Al.....-on, megírom priviben, bár lehet, hogy itt is lehetne, egy kis 7 és fél decis lúgosító palackot 3450-ért. Ma akarom kifizetni. Egy évig jó. Persze biztos jobb egy drága gép, de azoknak az ára kb. 40-nél kezdődik és vehetsz akár 170 ezerért is. Hát ezt én nem tudom kifizetni, ezért veszem meg a palackot.
250. peonia53 (válaszként erre: 247. - B486c9cf7d)
2014. febr. 25. 21:39

Én is tervezem hogy rendelek, anyagi akadálya nem lenne.

Segítség nékül nem megy a rendelés külföldről, az meg húsvétkor lehetséges.

Viszont ügyeskedek tegnap teljesen egyedül rendeltem jó pár dolgot, a naturkencétől olajok ,vajak, szappan, őrölt bab, agyag, stb. és pénteken mikor megyek bb-hez, akkor fogom átvenni bp-en, amikből szeretnék krémet keverni. A kókusz olajnál írja enni is lehet. Olvastam jó minőségű kókusz olajról VCO, szerintetek amit rendeltem az is hasonló minőség? Ismeri valaki ezeket a termékeket?

Én nagyon szerettem az 5 %-os glicol savas krémet és 5 %-os glicol tonikot, bella segítsével rendeltem, és el is fogyott már, jó lenne pótlás helyette, az elején nem mertem használni a retin A mellett. A fórumon olyan bátrak bevállalósak a hölgyek, óvatosan elkezdetem én is kenni de. glicol este retin A és nem lett semmi baj.

A dokinőt kérdeztem szabad savakat mondta nem.

Akkor kivétel erősíti a szabályt?

Dóra

2014. febr. 24. 23:57
A blogolós csajszi, akiről írtam, ő is a lúgos víz áldásos hatásáról számolt be, szerinte ettől sokkal jobb lett a bőre....hol lehet lúgos vizet venni?
248. 993dda84ef (válaszként erre: 247. - B486c9cf7d)
2014. febr. 24. 20:25
Persze, hogy érdekel, mindenképpen jelents majd, ha lehet! Nem túl erős koncentráció, az tény, de az is lehet, hogy éppen az állandó "jelenlétében" lesz az ereje, főleg ha minden nap használod.
2014. febr. 24. 20:20
Megrendeltem iherb-rol a glikolsavas kremet (a 10%-osat), ha valakit meg erdekel, elmondom, hogy milyen, ha megjott es kiprobaltam.
246. grizus
2014. febr. 24. 15:47
Vagy pl. a búzafűlé, illetve a különféle száraz porított zöldek, lucerna, árpa. Most lucernát iszom, de asszem megy a hasam tőle...
245. grizus (válaszként erre: 244. - Bellavita21)
2014. febr. 24. 15:46
Lúgos víz. Állítólag nagyon hasznos, egészséges, a bőrt is feszesíti, szépíti. Én most egy lúgosító palackot akarok venni, drágább gépekre nincs keretem.
2014. febr. 23. 17:15
Ez a fórum picit leült.... Kinek vannak új tapasztalatai??? Ötletei?
243. grizus (válaszként erre: 236. - Gribedli***)
2014. febr. 2. 06:10
Értem, köszi.
242. Velvet67 (válaszként erre: 240. - Bellavita21)
2014. jan. 31. 19:02
mint lehetőséget mondtam táplálékkiegészítőnek... tény hogy közel sem annyira népszerű, mint a collagen. Az iHerb szépen leírja mi van benne, csak onnan néztem az árat.
2014. jan. 31. 13:15

ha valaki tud angolul, akkor hasznos lehet:

[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook