Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel fórum

Szépség, egészség és fiatalság - a táplálékkiegészítőkkel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
60. b486c9cf7d (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2014. jan. 12. 16:34
Nem igazan, csak sokat olvasok.
59. b486c9cf7d (válaszként erre: 56. - Bellavita21)
2014. jan. 12. 16:33

Szia!

Akkor neked nagyon meg kell nezned, hogy mit szedsz be.

A phosphatidyl choline es serine meg jok az agynak (iherb-en van NOW markaju napraforgo lecitin, abban mindketto van es soy free, most eppen out of stock, az egg yolk-os choline detto), erdemes a hozzaszolasok kozott bogaraszni.

Ja es alvasra a melatonin, mertekkel.

En B12-tol almodok sokat es intenzivet, szineset.


Egyebkent oregedes ellen a legjobb az alacsony ch-fogyasztas, minel kevesebb cukor, stabil, tartosan alacsony inzulinszint. (Ez most konkretan a vizet predikal es bort iszik esete nalam, mert nem nagyon tudom betartani, de attol meg igy van)

2014. jan. 12. 15:45
Antea! Profi vagy!:)))
57. peonia53 (válaszként erre: 53. - Grizus)
2014. jan. 12. 14:00

kinek a pap, kinek a papné!

Ki mit szeret, jó ha egy évbe egyszer fogyasztok kocsonyát, kömpörköltet nem tudom megmondani mikor ettem, viszont megtudom enni, nem ugy mint a pacalt ,azt meg nem enném.

Sokan imádják!

56. Bellavita21 (válaszként erre: 51. - B486c9cf7d)
2014. jan. 12. 12:22

@ntea,

Üdv a fórumon, látom járatos vagy a témában!

Köszi az értékes hozzászólásaidat! megfogadom a tanácsot!!!

Háát az alvászavarok oka valószínűleg a hipofizis daganatom, mint kiderült...az 5htp valamelyest segít, de könyvnyi anyagot álmodok tőle sajna.

2014. jan. 12. 09:15

Egyebkent en is az antioxidansokra eskuszom es az evek soran a kovetkezo kombo jott be:


Zold tea vagy feher tea (a feher gazdagabb is katekinben), ipari mennyisegben:D

omega 3-6-9 vagy csak omega 3 (mikor hogy) es a 6/9-et tojas es dio fedezi

Minden nap egy adag valamilyen zoldseg ami sotetzold (polifenolok) es folsav

Valamilyen zoldseg vagy gyumolcs, ami narancs sarga (beta karoten, polifenolok)

Paradicsom passata (gazdagabb likopenben mint a nyers)

54. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Bellavita21)
2014. jan. 12. 09:08

Szia, en szedtem egy ideig zselatinos(kollagen) kiegeszitot, de nekem is hasonlot mondott a gyogyszeresz, hogy ha szeretem az ilyen kocsonyas izeket meg huslevest, akkor az total ugyanaz, bar a kollagenes kiegeszitoben volt pluszban C es E vitamin, de ezekhez mashonnan is hozzajuthatok. Egyebkent nincsenek rancaim, de nem hiszem hogy azert mert szedtem par honapig a kollagent. Viszont zselatinos dolgokat rengeteget eszem, gyumolcs zselatin formajaban is vagy panna cotta es termeszetesen sok huslevest.


Az azsiai noknek a termeszetes kozmetikumokon kivul meg van egy elonyuk, ami az arc szerkezete, gyakori a szogletes arcforma, itt egyertelmu, hogy semmilyen krem vagy kutyulvany vagy kiegeszito nem versenghet azzal a tamasztassal, amit egy szogletes arcnal az arccsont ad. Gyakorlatilag egy eletre szolo lifting effekt:))))

53. grizus (válaszként erre: 25. - Peonia53)
2014. jan. 12. 04:08
Kár, hogy én ezeket az ételeket utálom. Jól átsült csirkebőr még esetleg, de körömpörkölt, kocsonya, brrr!
52. grizus
2014. jan. 12. 04:06

Hát, bevallom, én igazából hiszek ezekben a méregtelenítős dolgokban, az más kérdés, hogy nem tudom megcsinálni. A cukor - nos, lehet, hogy méreg, de én képtelen vagyok lemondani a pár kocka csokimról, a kávézást se fogom abbahagyni, húst is eszem, szóval igazából mindez részemről - egyelőre - csupán elmélet. Egyszer régen csináltam a testkontrollos szétválasztó diétát, fogytam, tök jó volt, csak aztán egyszer csak nem bírtam tovább és rávetettem magam az édességekre.


Egy asztrológustól azt hallottam, hogy a vitaminzabálás egy nagy baromság, mert attól, hogy valakinek valamilyen ásványi anyagból vagy vitaminból kevesebb van a szervezetében, még lehet teljesen egészséges, mert ugyanazt a minőséget lehet, hogy a lelke hordozza. Úgyhogy én se tömöm magam vitaminokkal, kivétel a C-vitamin, abból szoktam többet enni.

Igazából ez a dolog engem is a fiatalodás szempontjából érdekel, plusz szeretnék végre megszabadulni a ragyáimtól így 37 évesen, meg jó lenne lefogyni, tehát a táplálékkiegészítők fogyasztását nem ellenzem, amennyiben hatásos. A kollagénről kiábrándító a tapasztalatom, a forgalmazó a csatolt füzetkében lelkendezett, hogy mennyire fiatalít, hát szerintem egy kamu az egész.

Itt szeretném megkérdezni, hogy nagyobb mennyiségű alga és búzafűlé fogyasztásával ért-e el bárki eredményeket? Utóbbi állítólag szépíti a bőrt is arcra kenve.

51. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - Bellavita21)
2014. jan. 12. 01:55
Adrenalinodat kellene megnezetni, mar a melasma miatt.adrenalin kifaradas is okozhatja. Akkor pedig mar a pajzsmirigyre is erdemes, meg messzebb menve pedig a jodfogyasztasra odafigyelni.
50. b486c9cf7d (válaszként erre: 30. - Bellavita21)
2014. jan. 12. 01:52

Nem allt vissza, mert 250billio alatti probiotikumot nem erdemes szedni. 500-900B 1-3 evig talan helyreallitja.

En kokuszvizbol keszitek kefirt egy starter keszitmennyel, az viszont nagyon jo.

A gyomorsavunk nem olyan eros am, koszonhetoen a sz.r eletmodnak, amit elunk. A legfontosabb baci, a plantarum pedig tuleli a gyomorsavat, az segit a tisztulasban.


Meregtelenites- van, csak tudni kell, hogy mivel. A mariatovis nem meregtelenit, de ha regeneralja a majat, a maj hatekonyabban tud.

A bentonite iszap tud.

Az agybol a nehezfemeket pedig az Alpha Lipoic Acid ki tudja szedni, de az mar kelacio es a hatoanyag felezesi idejevel kell szamolni, amit elobb irtam.

A ver-agy gatat keves hatoanyag jarja at, de az ALA igen.

Az astaxanthin is, vagy a Magtein (magnezium l-threonate) allitolag.

49. b486c9cf7d (válaszként erre: 27. - Velvet67)
2014. jan. 12. 01:41

A C vitamin kollagen-kepzo, ha aggodsz tarts 2 ora kulonbseget a beszedesuk kozott.

Iherb-en van egy agyondicsert kollagen keszitmeny- Neocell.

En csak a BioSil-t probaltam, de nem tudom, nem lattam kulonbseget, bar nincs rossz allapotban a borom.

A hyaluronnal nincs tapasztalatom.

48. b486c9cf7d (válaszként erre: 20. - Bellavita21)
2014. jan. 12. 01:37
Errol irtam elobb.
47. b486c9cf7d (válaszként erre: 17. - Chrystins71)
2014. jan. 12. 01:35

Kb. Ugyanaz. A csirkeporc olcsobb.

Vagy fozni csontlevest sokfele fuszerrel- nalam a gyomber es kurkuma boven mennek bele (az elejen egy ek ecetet hozzatenni, hogy oldodjanak a csontokbol az asvanyi anyagok), eltenni porciozva a levet es minden nap inni egy poharkaval.

46. b486c9cf7d (válaszként erre: 15. - Bellavita21)
2014. jan. 12. 01:31

Alvasproblemara esetleg GABA-t vagy magnezium taurate-ot erdemesebb.

Glutathionet nem erdemes erolkodni kivulrol bevinni, mert a szervezet nem tud vele mit kezdeni, csak a sajat eloallitasuval. Ugye az a szervezet mester antioxidansa, de intravenasan se tudnak javitani a szervezet glutathione szintjen, hogyan tudnal akkor oralisan szedve?

A sajat glutathione szint viszont nehany novenyi anyag kombnaciojaval 300%-ra javithato, ugy erdemesebb (milk thistle, bacopa, green tea extract, ashwagandha es curcumin).


Emesztoenzimeket erdemes szedni, olyanok, mintha massal takarittatnad ki a lakasod, kozben pedig neked marad energiad. Erdemes szelesebb spektrumut, nem csak bromelaint, olyat, amiben tobbfele proteolit enzym van (papayn, lypase, catalase, mucolase, amylase), azok eltakaritjak a szervezetbol a karos feherjeket. A serratiopeptidase is figyelemremelto enzym.


A korai oregedes ellen jo az l-prolyne, Cvitamin, l-carnosine(noveli az agyban a rez szintet, erdemes cinkkel szedni, hogy kiegyensulyozza), l-lysine, silica...


MSM-et akkor erdemes, ha nincs a szervezetedben higany. Igazabol minden sulfur alapu anyagot csak akkor erdemes, kiveve az Alpha Lipoic Acid-ot, de az utobbit is csak ugy, ha a felezesi idejet figyelembe veszik, tehat 3 orankent szedni ejjel-nappal, kulonben az agyba hurcolhatja a szervezetben szaladgalo higanyt.


Q10-bol 35 folott csak az ubiquinone formajut erdemes, az dragabb az ubiquinole-nal.

Multivitamin- en meg sose talalkoztam olyannal, ami az osszes hatoanyagot a megfelelo, legjobb felszivodasu formaban tartalmazta (tehat az osszes megfelelo volt benne+ nem tartalmazott karos fillereket, utobbit konnyebb talalni, mint olyat, amiben minden hatoanyag megfelelo)


Csukamajolajban sok az A vitamin. Erdemes ra figyelni.

2014. jan. 12. 00:54

Ahogy írtam, én Valinak nem hiszek, okoskodnak összevissza, sületlenségeket- ez még oké is lenne, ha nem követnék ezren a tanácsait mindenféle gyógyítással kapcsolatosan - mert sajnos van olyan, aki elhiszi, hogy a rákot a Hegyek Könnye szupernövénykivonatával fogja gyógyítani.....Nem tudom, mi az a bionóm :-)


Nekem már az agykontrollos Moksa elixir is kamunak minősül- azt hiszem, 12 ezerért a növényszirmok kivonatán keresztül juttatnak információt a szervezetbe, amitől javulni kezd.... hát ezen jót nevettem anno, kaptam egy barátomtól ajándékba, nem sok hatását észleltem ezeknek az információknak. Biztosan még előttem is szupertitkosak :-)

Szóval Peonia, ha ezt az ellenjavaslatot ott olvastad, ne higgyj nekik!

44. peonia53 (válaszként erre: 39. - Velvet67)
2014. jan. 11. 22:15

Szia!


A szépségbróker oldalán ,a hialuronál, ők is írják a hiarulon szintetikus c vitaminnal együtt nem jó.

Megírtam ezt bellának is, kiváncsi vagyok reagál-e rá.

Ő nyitotta a fórumot, ő nagyon tájékozott én hozzá képest nem sokat tudok ezekről.

Olvasok dolgokat, szivesen veszem a tájékozott fiatalok tanácsát.

remélem bella utána néz.

Szia.dóra

43. kisj
2014. jan. 11. 21:05

Antal Vali?!

Mi az, hogy "BIONOM Hatóanyag Elemző, Bionom szaktanácsadó"?!

Olyan tudatlannak érzem magam. :P

42. peonia53 (válaszként erre: 38. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 20:41

Oké!


Akkor ne foglalkozzunk ezzel.

Kiváncsi lennék, hogy csak A.V.-nál van ez a megállapítás és hogy, én elhittem neki ártani nem ártottam magamnak nem szedtem akkor olyan vitamint.

41. peonia53 (válaszként erre: 39. - Velvet67)
2014. jan. 11. 20:37

Semmi baj!

Nálam is elfordulnak elütések stb.

Pontosítani szerettem volna, hogy bella tudja a szintetikuson van a hagsúly.

40. Velvet67 (válaszként erre: 36. - Chrystins71)
2014. jan. 11. 20:33

Én is azt ittam :))) Lehet jobban járunk a csirkelábból készült levessel? mert a mellé szedett dolgoktól szebb a bőröm?

épp most akartam megrendelni 180 kapszulát...

39. Velvet67 (válaszként erre: 34. - Peonia53)
2014. jan. 11. 20:24
bocsánat:( nem volt szándékos...
38. Bellavita21 (válaszként erre: 34. - Peonia53)
2014. jan. 11. 20:17

Én Antalvalit sem engedném a neten szabadon véleményt nyilvánítani, olyan sületlen butaságokat ír, hogy már fáj. Volt, hogy hozzászóltam a hülyeségeihez, de azt nem rakják ki az oldalra....Antalvali egy képzetlen nő, aki összevissza irogat.


Szóval, Antalvaliról korábban a következőt írtam:


Én tényleg nem ajánlom neked az antalvalit, mert szerintem semmi mást nem csinálnak, csak belebeszélik a sok hülyeséget az emberekbe, riogatnak mindenkit, hogy ilyen meg olyan baja van, ki kell vezetni a nehézfémeket és béltisztítást kell alkalmazni, hogy a rákban nem lehet meghalni és xy teával mindent meg lehet gyógyítani. Ja, és mindennek az okai az orvosok, akik semmi mást nem akarnak, csak minden beteget megölni a gyógyszereikkel, de szerencsére jön Antalvali és mindenkit megment, nonprofit módon csak azért mert rendes - aki ki tudja honnan, de minden betegségre csípőből tüzelve mondja a diagnózist és a gyógymódot is- jellemzően azt, hogy ne együnk cukrot, listzes ételeket és tartósítószert tartalmazó ételeket, és tisztítsunk belet. Mert ez mindent megold. És vezessük ki a fémeket- egyszer ezt írták nekem a pigemntfoltjaimra. Hát megnézném, ha kivezetné a vasat és a cinket a szervezetemből, túlélném-e :-)))


A múltkor egy nőről megállapította, hogy cukormérgezése van :-)))))))))


meg hogy az "Az aszorbinsav a C-vitamin szintetikus változata. "----Szegény Szent-Györgyi Albert, egyetlen olyan magyar kutató, aki magyarországi munkájáért kapott Nobel Dijat: ő a paprikábol vont ki egy vegyületet, amit késobb aszkorbinsavnak nevezett el. Az ő tiszteletére, az ő nevében kérem, fogadjuk el, jegyezzuk meg, hogy az aszkorbinsav a C-vitamin kemiai neve. Fuggetlenul attól, hogy a paprikabol vonta-e ki az öreg, vagy kémiai szintézissel keszült.

37. Bellavita21 (válaszként erre: 33. - Kisj)
2014. jan. 11. 20:12

Persze, hiszek a test öngyógyító képességében.


Egy neves pszichiáterhez járok, dr Buda Lászlóhoz, aki a test öngyógyításával foglalkozik lelki eszközökkel. A sok sarlatán alternatív módszere mellett nekem Laci nagyon hiteles és jó.


Folynak a kísérletek ezen a vonalon is...

36. Chrystins71 (válaszként erre: 27. - Velvet67)
2014. jan. 11. 20:10

Bellavita, hajrá, közös nevező! :-)

Jó tapasztalat a dermaroller fórummal kapcsolatban ugyancsak közös...

A lényeg: Én is rengeteg pénzt adtam ki egy bizonyos ...lift szérumra ami iszonyú édes és placebo hatás miatt talán azt hittem használ is, de még most is ott van a hűtőben és napi szinten iszom, de semmi... Talán igaza van annak, aki azt mondta a gyomorban úgyis semmissé válik. Ettől függetlenül a mai napig iszom, a három üvegből még pár korty van...

35. Bellavita21 (válaszként erre: 32. - Kisj)
2014. jan. 11. 20:09

pont ezt írtam én is a hozzászólásomban.

nincs elsavasodás, szerintem sem.

34. peonia53 (válaszként erre: 27. - Velvet67)
2014. jan. 11. 20:09

Semmi baj!


peonia

Én is szedem időnként a hialuront a vállfájásomra, nagyon örültem az elején megtaláltam a csodaszert a problámámra, egy ideig működött, vettem egy üveggel, mire elfogyott javult az állapotom. Kis szünet után megint fáj, megint hialuron, egy idő után már nem hatott, utána vettem mellé glükozaminos terméket, pár doboz kollagént patikába itthon.

Kicsit utána olvastam a hialuronnak, és ekkor olvastam, hogy sok folyadékot kell inni + a SZINTETKUS c vitamint kerülni.

A szintetikust, ezt annó olvastam. Most próbáltam újra erre rákeresni, antal v. oldala ír erről.

Bella neked erről van infód? Esetleg máshol is lehet találkozni ezzel, hogy hialuron mellé kerüljük a szintetikus c vitamint?

Köszönettel:Dóra

33. kisj (válaszként erre: 30. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 20:08
Talán arra se ártana gondolnod, hogy a tested regeneráló képessége sem egy utolsó dolog. Ebben sem árt hinni, mindenféle pro-bio izék nélkül.
32. kisj (válaszként erre: 30. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 20:05
"elsavasodás" nincs (olvass róla)
31. kisj (válaszként erre: 28. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 20:04

Ha hit van az állítások mögött, az már SIKER.

Te hiszel benne és ez így van jól.

Én nem hiszek benne (kivéve a jóga és áldásos hatásai) és ez is jól van így:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook