Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szent Imre kórház, fül-orr-gégészet, tapasztalatok! fórum

Szent Imre kórház, fül-orr-gégészet, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2
21. Pocakmanci (válaszként erre: 20. - Nana2)
2010. okt. 18. 16:22

Na, nézz utána kérlek pontosan, de azt hiszem 14-21 nap a bárányhimlő lappangási ideje, azaz megkapja és kb. 14 nap után jönnek ki a pöttyök, de előtte már fertőz és benne van a betegség. Ha így műtenék az gáz lenne.

Gyerekeimnek napra pontosan 14 napra jött ki a bárányhimlő, habár reménykedtem, hogy nem kapták el, de mégis...

Fogják is kérdezni talán, hogy volt- e bárányosok között.

Mivel minden fertőzés,baci rossz ilyenkor, lehet, hogy már nem kéne oviba vinned 2 héttel a műtét előtt legalább. De ez csak az én paraanyu tanácsom.

20. Nana2 (válaszként erre: 18. - Pocakmanci)
2010. okt. 18. 16:19

Nem volt egyik sem még bárányhimlős!:(


Lehet hogy azt mondják hogy műtét előtt se vigyem már oviba mondjuk egy hétig?

19. Nana2 (válaszként erre: 16. - Pocakmanci)
2010. okt. 18. 16:17

Igen. :))


Köszi, én is affelé hajlok hogy nem kell fogadni, a tapasztalatom legalábbis eddig ez ebben a kórházban. :)

2010. okt. 18. 16:17

Nana!

Volt már bárányhimlős? Mert például akkor sem jó műttetni a gyereket, ha X napon belül bárányhimlős közelében volt, hacsak nem már korábban elkapta.

17. Nana2 (válaszként erre: 14. - Tücke)
2010. okt. 18. 16:14

Köszi!

Huh ez nehéz lesz majd, nyugton tartani, olyan egy kis eleven mókus! És van egy ördögfióka 2 éves öccse is.

Ez az utóvérzéses dolog elég ijesztően hangzik.

A házi őrizettel nincs gond, igaz ovis de én még gyesen vagyok itthon márciusig, ezért is akarom akkor most ha már műteni kell.

2010. okt. 18. 16:13

Nana!

Mi ismerjük egymást másik topicból? :)

Mint minden műtétnek, ennek is vannak kockázatai, de gondolom ez nem az orvosokon múlik. Nagyon be kell tartani az utasításokat, amiket adnak. Én ott találkoztam több dokival, szerintem K.Máriával is (Sztkban), és több másikkal, egyikkel se volt gondom.

15. Nana2 (válaszként erre: 12. - Pocakmanci)
2010. okt. 18. 16:10

Igen ez világos hogy így megy, csak nem tudom fogadjak-e vagy nem kell mert mind profi! :) Na ez most így hülyén hangzik de értitek mire gondolok!


Igazából tapasztalatom egyikkel sincs, úgyhogy szerintem felesleges fogadnom. Max ha csak valamelyikről nem hallok valami ultra rosszat, de ezt kétlem.

14. Tücke (válaszként erre: 10. - Nana2)
2010. okt. 18. 16:10
sztem nem lesz gpond én is aggódtam de aztán semmi probléma nem volt szerencsére... mi most megyükűnk szerdán vissza a kontrollra... bár tény nekünk azt mondta a doki hogy látgatás nincs kistesót vagy más rokon gyereket a közelébe se szinte... 4 napig nem mehettünk ki vele nincs ugribugri meg futkározás.... s a kimenő tilalom feloldásást követően is a gyereknek max sétállnia a szabad anyuka mellett de bevásárolni nem viheted magaddal nehogy valami fertőzést összeszedjen .... azt is mondta hogy 3 nagy utóvérzési stádium van az első a műtét utáni este a 2dik a műttet követő 5-6dik nap a 3dik pedig a műtétet követő 10-11dik nap .... 2 hétig szigorú háziőrizetben van a gyerek...
13. Nana2 (válaszként erre: 9. - Mágnes74)
2010. okt. 18. 16:08

Köszi!

Igazából Én is akikkel eddig találkoztam már más osztályokon egytől egyik mind nagyon kedves doki volt, és itt is most nem tudom érdemes-e fogadni dokit, vagy mindegy ki műti!

2010. okt. 18. 16:07

Ha kifejezetten egy orvoshoz ragaszkodsz, akkor a rendelésén kell megkérdezned, hogy vállalja-e a gyerek műtétjét, és akkor hálapénzes a dolog.


Ha nem, akkor pedig az osztályon kiosztják majd a feladatot egy orvosnak,aki megműti és nincs hálapénz. (azaz nem kötelező)


Én Makó dokit ismertem meg ott, igen kedves, fiatal, és kitartóan kereste a baj forrását nálam.:)

11. Nana2 (válaszként erre: 8. - Clau26)
2010. okt. 18. 16:06
Köszönöm! :)
10. Nana2 (válaszként erre: 6. - Tücke)
2010. okt. 18. 16:05

Húú köszönöm!

Hát én nagyon hányós vagyok műtét után, remélem Ő nem lesz az! :( Igen azt elmondták hogy egy éjszakát bent kell maradni!

Az jó hogy kap előtte nyugtatót, mert az lesz a legrosszabb neki is meg nekem is amikor beviszik a műtőbe! :( Köszi hogy leírtad!

9. mágnes74 (válaszként erre: 5. - Nana2)
2010. okt. 18. 16:03

Nem fogadott orvos volt, egy fiatal doktornő, a nevét este előkutatom:)

A zárójelentésen biztosan rajta van.

2010. okt. 18. 16:02
ott vette a mandulámat 3éve dr horváth zsuzsanna..az egyik legrendesebb orvos akivel találkoztam és a kórház is a legjobb...
2010. okt. 18. 16:02
őőő jó rövid lettem ha valami nem érthető kérdezz nyugodtan
2010. okt. 18. 16:01
mi se amióta megszületett.... ne aggódj nem lesz semmi baj max 45 percet fog a műtőben tölteni semmire nem fog emlékezni még arra se amikor leviszik... nálunk úgy történt a dolog hogy a műtét napján reggel 7re oda kellett mennünk a kórházba a betegefelvételire , beírták őt aztán a dokinőnk megvizsgálta és amikor rábólintott hogy igen akkor befektetett minket egy nővérke az egyik kórteremben , bent maradhatsz vele (kérhetsz külön ágyat is de felesleges hozzád szeretne majds bújni este) na szóval a műtét előtt kb 30 perrccel megkaptuk a nyugtatót és a fájdalom csillapítót , mire leért a műtőbe addigra kezdett elkábulni , 45 perc alatt kint volt addig lesz időd enni inni pisini cigizni stb stb, mert ő csak este kap enni, az altatásban végzett műtéteknél előfordul hogy a felébresztés után hiszti lesz sírás de miután megnyugszik a krteremben már semmi gond nincs 1-2 órát még aludni fog.... ha letelt a 21 óra akkor elvileg kap majd teát véralvadás gátlóval belekeverve, ne ijedj meg a brannül benne lesz a kezében de csak akkor fogják beleszúrni ha alszik... nálunk nem volt gond azt se tudta micsoda. itatni kell majd a gyereket szépen lassan, készülj fel lehet hogy hányni fog ettől se rémülj meg ez előfordul altatás után ha 2szer hány a gyerek infúziót kb 500ml.... előfordulhat hogy alatta is fog hányni de az már inkább az éhségtől... estére kérhettek majd fájdalom csillapítót.... másnap reggel meg készülj fel hogy legyen nálad esetleg ropi ami sós hogy ne legyen gond h későn kapnak reggelit.... ne vigyél otthonról inni neki semmi csak magadnak. na szóval ha a reggeli után nincs rosszullét hányás hányinger akkor a megfelelő utasításokkal haza engednek, de lehet hogy már aznap este titeket nem tudom mi Vácon voltunk PEst azért máshogy működik....
5. Nana2 (válaszként erre: 4. - Mágnes74)
2010. okt. 18. 16:00

Szia!

Köszi!

A kórházat szeretem, mindkettőt ott szültem és nemrég volt plasztikám is ami ugyanaz a folyosó ugye, de magukat a fül-orr-gégészetes orvosokat nem ismerem, nem is hallottam felőlük!

A Te lányaid ki műtötte, gondolom nem fogadott orvos volt!?

4. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Nana2)
2010. okt. 18. 15:57

Szia!

Mi tavalyelőtt nyáron voltunk a lányaimmal. Mindkettőnek aznap vették ki az orrmanduláját.

Semmi gond nem volt, az egész légkör, a felvilágosítás nagyon korrekt.

3. Nana2 (válaszként erre: 2. - Tücke)
2010. okt. 18. 15:40
Köszönöm, szívesen olvasok minden információt, kivéve ha ijesztő, mert be vagyok tojva rendesen így is. Még sosem voltunk kórházban vele. :(
2010. okt. 18. 15:36
az orrmandula műtétet el tudom mondani hogy zajlik mert 1 hete estünk át mi is rajta... bde a Szt. Imre kórházról nem tudok neked tájékoztatást adni
2010. okt. 18. 15:32

Sziasztok!

5 éves kislányomnak lesz orrmandula műtétje, illetve a helyi sztk-ban a nagyon kedves Kovács Mária doktornő ezt javasolta. Mindenképpen a Szent Imrében szeretném megműttetni, és érdekelne a tapasztalatotok, akit a közelmúltban kezeltek ott. Kihez vigyem, hogy mennek a dolgok? Ha jó az infóm Kovács doktornő is műt ott de maszekba?!

Kérlek segítsetek!

Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook