Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre Kórházban, kinél mennyibe kerül a szülés? fórum

Szent Imre Kórházban, kinél mennyibe kerül a szülés? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Audrina84 (válaszként erre: 34. - Kattantak)
2015. jan. 8. 13:00

Szia!

Én is Barna Péternél szültem, és ugyanezeket tudom elmondani róla. :)

Viszont meg szeretném kérdezni, hogy a csecsemősnek mennyit adtatok? Mert nem mondott összeget....

2014. nov. 25. 19:17
Sziasztok. Ismeri valaki Bálint Bálázst? Szült nála valaki? Róla szeretnék megtudni pár dolgot, vagyis bármi hasznosat. Köszönöm.
2014. aug. 30. 14:22
Hamarosan szülni fogok a Szent Imrében. Az orvosom Urbán Márta. Mivel ő nem mond összeget, kissé tanácstalan vagyok, mennyi pénzzel is készüljünk. Tud valaki segíteni? Szülésznőm Váradi Zsófia. Vele kapcsolatban is ugyanezt kérdezném.
35. hszbett (válaszként erre: 34. - Kattantak)
2014. máj. 14. 09:02
Köszi,egyre inkább felé húzok :)
34. kattantak (válaszként erre: 33. - Hszbett)
2014. máj. 13. 08:00

Szia! Nekem Barna Péter volt az orvosom, kétszer szültem Nála, 2008,2012, mind kettő császár volt, az eslő nem tervezett a második programozott... mind kétszer rákérdeztem az árra, mind a kétszer azt mondta, hogy mindenki annyit ad amennyit gondol... első alkalommal varratszedésig a kórházba voltam, kiszedte a varratokat, majd ment tovább, úgy kellett szólnom hogy jöjjön már kicsit vissza, tehát nem tartotta a markát.. második alkalommal a 6 hetes kontrolon tudtam odaadni, addig is végig tökéletesen ellátott... sok szempontból voltam problémás, mindig minden alkalommal oda figyelt... sőt mikor én nem hívtam valamivel, jól le is cseszett, hgoy be van kapcsolva a telefonja, hívhatom éjjel nappal... szerintem bár biztos találsz ellen véleményt is Róla, de jó és lelkiismeretes doki... volt egy vetélésem, ahogy végig mellettünk volt, az nagyon sokat segített... szóval én Őt csak ajánlani tudom..


Ezt nem csak Neked, általánosságba: nekem a 2. gyerkőcnél volt fogadott csecsemősöm, mert akkor már volt tapasztalatom milyen császár után egy gyerekkel... persze mindenkinek más, de én nehezen bírtam, mondjuk volt császár után egy műtétem, meg aztán be is lázasodtam, na mindegy, szóval eléggé nehéz volt a szülés utáni első pár nap, és lelkileg is nagoyn megviselt.. így a másodiknál fogadtam csecsemőst.. hatalmas segítség volt, tudtam törődni a babával, de magamra is volt időm, így gyorsan regenerálódtam, kb a 4. nap császár után már senki meg nem mondta mi történt, de ehhez kellett a segítség, legalább is nekem :)...

33. hszbett (válaszként erre: 32. - Boxa)
2014. máj. 13. 07:14
Köszi a választ :) Jól látod,nem az a kérdés,h fogadjak vagy sem dokit.Ha ára van annak,h megkapjuk a megfelelő ellátást,akkor ne ezen múljon...császárnál elképzelni nem tudom pl,hogy zajlik a dolog,ha nincs dokija-kórháza az embernek....és ez a gondolat riaszt
32. boxa
2014. máj. 13. 03:24

Vizsgálati díj tízszeres vagy kerek perec megmondja.

2009/Ben szültem ott a dokimat senkinek nem ajánlom de

szerintem nem rossz a kórház! Nekem a dokimon kívül nem

volt bajom. A kérdés indító nem vitat indított igy be bantsuk!

Fel éve a Jánosban szültem ég es föld a ket élmény. Pozitív

értelemben!

31. hszbett (válaszként erre: 22. - Hnora)
2014. máj. 12. 19:02
Ha nem fogadok dokit, nem szülhetek a Szt. Imrébe, nem körzetis kórházam sajna.
30. Karyka
2014. máj. 12. 17:31

Igen másodiknál már nem olyan kétségbeesett az ember :)

Hallod én a Bajcsyban kérdezni sem mertem. Még jó hogy anyám ott volt. na jó talán egy ember normális volt, de nehogymár fizessek ezért is.

29. Zaya86 (válaszként erre: 28. - Zaya86)
2014. máj. 12. 17:25
Jesszusom, hallásra és nem halásra.... :D
28. Zaya86 (válaszként erre: 26. - Karyka)
2014. máj. 12. 17:23
Nekem is nagyon meglepő volt első halásra, úgy voltam vele,nem akarok azért már valóban mindenkinek fizetni, ezért nem tettem. Oké, az Imrés csecsemősök az Én tapasztalatom szerint segítenek ha kéred és persze válaszolnak, de észrevehető volt kinek volt fogadva csecsemőse, Náluk nem azt a kötelező 5 percet töltötte el az adott nővér, hanem jóval többet. Nyilván a szoptatást is próbálták jobban segíteni. Mondjuk 2. babánál már szerintem fölösleges, mert jó esetben azért Anyuka tudja mit és hogyan csináljon.
27. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 25. - Zaya86)
2014. máj. 12. 17:10
Ez már nem semmi! Kár, hogy el lettek rontva a dokik, meg minden egészségügyis.
26. Karyka
2014. máj. 12. 16:38

csecsemőst? :D jóhogy nem londínert :D

de mondjuk én a Bajcsyban fogadhattam volna,ha lehetne,mert alig segítettek vmit...

25. Zaya86
2014. máj. 12. 11:12

Nekem volt fogadott orvosom és szülésznőm is. Így voltam nyugodt, főleg első gyermeknél. Hála vagy nem hála, Magyarország sajnos nem Hollandia és nem is "Osztrákia". Persze ott a másik oldal, hogy valóban van abban valami, hogy "Mi" rontjuk el ezt, tömjük súlyos százezrekkel a zsebeket...bár ezért kapunk is valamit.

A Szent Imre pont az a kórház, ahol még pl csecsemőst is fogadhatsz, ami Nekem már kissé túlzó volt. Aztán bántam, hogy nem tettem meg, mert nem azon a plusz 10-20E forinton múlt volna és velük kapcsolatban már valóban igaz, hogy mást kapsz,ha fizetsz. Legalábbis Én így tapasztaltam.

24. Karyka
2014. máj. 12. 10:32

Velem kevésbé foglalkoztak amikor nem volt magánorvosom. Már elkezdődött a vetélésem, amit senki nem próbált visszatartani, vagy modnani azt hogy vége, a gép is olyan szar volt(uh) hogy semmit nem látott normálisan, sőt egy idióta rákszűrést is végzett mituán tényleg elkezdtem vérezni és vége volt.:(

Mindenkinek magának kell eldönteni, akar e , nevezzük úgy kiemelt figyelmet,egy orvost aki mindent tud a kórtörténetedről aki végigkísér,vagy mindig más orvos vizsgáljon.

Sajna kevés az olyan doki akit érdekel mi van/lesz veled. Ha pénzért érdekli, ez van.

Szerencsére van erre ellenpélda is,de nem a nőgyógyászaton tapasztaltam.

23. fdóri
2014. máj. 12. 09:13

Szia!


Nekem is 3. császárra kell készülnöm:( MÁV-ban szülök, nem tervezek orvost fogadni. Van egy akihez járok, de valószínűleg szabin lesz. Van egy másik aki az elsőnél császározott, maximum nála kötök ki. Én azt gondolom hogy akkor adok neki pénzt(nem 100 ezret), ha normális lesz. Szerinted kevésbé fognak foglalkozni velem???

Én nem szeretem ezt a szemléletet, hogy azért adjak hogy odafigyeljen. Hisz ha már hálapénznek hívjuk akkor , úgy adom hogy hálás vagyok, nem fordítva....

22. hnora
2014. máj. 12. 08:31

Egyébként az is kérdés, hogy ki miért szeretne fizetni...

Teljesen megértem, hogy azért áldozol, mert nem akarod, hogy te legyél a ketteske... Egyébként én elég sokat vajúdtam, és láttam csomó kismamát, nem mindenkinek volt orvosa, de kivétel nélkül mindenkivel nagyon kedvesek voltak, sokat törődtek. Sőt, mivel én túlhordással be voltam fektetve, addig az én szülésznőmet és dokimat se hvták, amig nem indult be rendesen a szülés, ez jó pár óra volt, és addig is mindenki tök kedves volt, az ügyeletesek bizonyos időközönként megvizsgáltak, CTG-re tettek, stb.

És nem mindenki kér 100-at az Imrében se, a sztárdokik meg a sztárszülésznők persze igen, de nem az ár a lényeg, hanem hogy emberileg hogy jössz ki vele. Nekem olyan volt, mintha két idősebb barátnőm kisért volna végig ezen a nehéz, de gyönyörű úton. És szándékosan használom a kisér szót, mert nem "levezették", hanem hagyták, hogy én és a babám ritmusában történjenek a dolgok. Sokáig tartott, az első fájásoktól kezdve 23 óráig, ebből szülésznővel és dokival 13 órát voltam szülőszobán. Van aki ettől frászt kapna, nekem igy volt jó. És azért is fizetnék a következőért, hogy ugyanigy hagyjanak, ha úgy alakul... Hogy ne automatikusan kössenek be oxitocint, csak ha muszáj, ne legyen beöntés, ne kelljen szülőágyon feküdnöm végig, ne császározzanak csak mert úgy gyorsabb/rizikómentesebb/stb...

21. hszbett (válaszként erre: 16. - Manó2000)
2014. máj. 11. 13:37
A Szt Imrében szinte kivétel nélkül minenkiről csak jót hallottam. Nyilván ha leszűkül a kör, akkor nem a pénz fog dönteni.
20. hszbett (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2014. máj. 11. 13:35
Ne haragudj, de úgy, hogy császárra számíthatok, kénytelen vagyok orvost választani, ha azt akarom, hogy törődjenek velem. Nem szeretnék én lenni az, akit ide-oda dobáltak, mert senki fia-borja nem voltam/vagyok. Azért ez annál kockázatosabb, egy nagy hasi műtétről és két életről beszélünk. Nem mellesleg pedig nem a Szt. Imrébe tartozom. Sem Kerepestarcsára, sem egyéb jóhírű kórházakban nem szeretnék kikötni, csak mert oda tartozom. Nem hiszem, hogy voltál a cipőmben vagy akár máséban, nem véletlen "szeretnék" fizetni. Én sem vagyok a pénztárcám ellensége.
19. hszbett (válaszként erre: 8. - Hnora)
2014. máj. 11. 13:33
Azért számíthatok császárra, mert első kettő sajnos császáros volt, ezért szinte kizárt a természetes szülés.
18. hszbett (válaszként erre: 5. - Tashadow)
2014. máj. 11. 13:32

Gyógyszer ügyben: máshol is sajnos...sőt, volt olyan, hogy kispárnát is vinni kellett...

Viszont a dokikról szinte csak jót hallottam! Nekünk ez van közel a Jánoson kívül-na oda viszont nem nagyon szeretnék menni.

17. Karyka
2014. máj. 11. 11:55

Hnora jó is lenne ;)

Manónak igaza van, én is így választottam. Elmentem párhoz

(na nem hetente vizsgáltattam magam ki lenne jó:)))

kiválasztottam azt akire rá mertem bízni magam, illett a személyiségemhez, jó hatással van rám és szakmailag is ott van a szeren. Az ára nem volt kevés, de nem 100 fölött,ahogy sokról hallom :(

2014. máj. 11. 11:52
Ha választani szeretnél orvost és semmiképpen sem ügyeletesnél szeretnél szülni, akkor nem az ára alapján válaszd, hanem ki a szimpatikus, kiben bízol meg. Kinek olyan a szakmai előélete, hogy rá mered bízni magad és a babád. Tudom, nem mindegy az ára, de én nem ez alapján választanék. Vagy szülnék az ügyeletes dokinál, mert szerintem mindegyik dokinak van elég tapasztalata, annyi szülés van abban a kórházban.
2014. máj. 11. 11:43
Én Uzsokiban szültem,mellékesen megjegyzem gyönyörű a kórház.Kedves nővérekkel.Ügyeletes orvosnál és császár lett a vége.Mielőtt elkezdte a műtétet párom oda ment hozzá és annyit mondott:Kérem vigyázzon mind 2-re nem leszek hálátan.Semmi gond nem volt.50 a zsebbe.Ahhoz képest h akkor láttam először és utoljára nem rossz pénz neki.Be is jött másnap a kórterembe,nagyon kedves volt.Pénz nélkül nem vállnék be egy szülést.Pláne egy császárt.Viszont, a Szent Imrében akartam szülni 4éve a kislányom és a doki 100.000-et a szülésznő 50.000-et kért volna.Na ez a pofátlanság teteje.
14. hnora (válaszként erre: 13. - Karyka)
2014. máj. 11. 11:42

Ez igy van, a fórum nem arról szól, hogy fizessünk e a szülésért vagy sem.

A legjobb rendszer egyébként szerintem az lenne, hogy igenis mindenki választhassa meg, ki kiserje végig a szülését, és az adott bába/doki meg kapja meg érte az állami finanszirozast. És akkor aki gáz, ahhoz nem mennének a kismamák. Aki meg jó, annak hamar betelne a naptára (most is szabályozva van, hogy egy hónapra hány szülést lehet vállalni). Csak ez kb utópia ma, itt, Mo-n.

13. Karyka
2014. máj. 11. 11:11

Nem szeretek vitatkozni ilyeneken,de van ára a szülésnek, ez van el kell fogadni. Sok jó tapasztalat van arról az oldalról akinek nincs fogadott orvosa,de több rosszat hallottam.

Ugyanabban a kórházban szültünk ismerősömmel,nekem volt fogadottam aki végigkísérte a terhességem, aki ugraszthattam éjfélkor is ha bevéreztem terhesség közepén,mindent köszönök neki amit tett.

ismerősömnek nem volt dokija, arra sem figyeltek,hogy visszafelé fejlődik a gyereke,sorvad, arra sem hogy 8 óra vajúdás után meg kellene császározni,mert már eleve kevás volt a magzatvíz,szívfreki babának lement, nagy szerencséje hogy nem lett szellemileg baja, """Csak"""" kicsit fizikailag le van maradva az átlagtól.

Ezt el kell fogadni,akinek igénye és pénze van rá fizet, akinek nincs nem!

A kérdés nem ez volt, ez a lényeg!!!!!!!!

Bár nem ismerem a kórházat kedves fórumindító,de szép szülést!

12. tashadow (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2014. máj. 11. 11:10

Persze, rezidenseket, nővéreket hiába fizeted le, ők nem tudnak segíteni, mert nem képesek rá. Tehát végül is igazad van. Hozzáértő orvosokkal meg ugye beszélni sem tudsz, tehát hogy nyomnád a kezébe a borítékot.


Törvénytelen.:) Az is törvénytelen, ha gyógyszerre van szükséged, és saját pénzeden kell megvenned? Na, de azért írja fel a háziorvos valaki másnak. Tök fehér mi?

11. Carpediem* (válaszként erre: 1. - Hszbett)
2014. máj. 11. 10:51

Kinél mennyi???

Senkinél semennyi!!!

Simán ügyeletesnél kell szülni, aztán jó napot!!!!

maga a kérdés is már törvénytelen.

Borzalmas, és ti emberek rontjátok el, ezzel a barom hálapénzel.

Nem tudom azt hiszitek, hogy aki éppen dolgozik az felnyársal?? megöl, ??? vagy mit????

Atya világ!!!!!

Nem baj, fizess csak, fiizess!

és az a legszebb, hogy pontosan ugyan azt az ellátást kapod, mintha nem fizetnél!!!!!

10. tashadow (válaszként erre: 9. - Hnora)
2014. máj. 11. 10:44

Nem. De sötéten látok mindent ami ott történik.:P

Attól függetlenül hogy igazam van-e vagy sem.


Elnézést nem akartam, hamis benyomásokat kelteni senkiben. Egy adott területen, pl. babák, lehet a világ legjobb kórháza, az sem érdekel. Ha meghallom a kórház nevét, fújok, ennyi.

9. hnora (válaszként erre: 5. - Tashadow)
2014. máj. 11. 10:37
Férfi létedre gondolom nem a szülészeten voltak rossz tapasztalataid... ugye?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook