Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szent Imre kórház - Epekőműtét fórum

Szent Imre kórház - Epekőműtét (beszélgetős fórum)


2012. nov. 17. 13:10

Sziasztok!


Én jobban féltem tőle, mint kellett volna. De bárki aki előtte van, csak biztatni tudom, hogy nyugodtan menjen a műtétre, mert elviselhető az egész.


Ma már itthon is vagyok. Nekem szerencsém volt, mert két ágyas szobák vannak a kórházban nagyrészt, egy nagyon aranyos csajszival kerültünk egy szobába, így mi végig jól szórakoztunk, nevetgéltünk, a félelem már fel sem merült bennünk.

A műtét utáni időszakot is jól éltük meg. Ma már a fájdalom is csökkent, már az oldalunkon is tudtunk aludni.


Nem vészes egyáltalán, aki előtte van még, menjen nyugodtan, ne féljen, mint ahogy tettem én. :)


Köszönöm mindenkinek, aki segített, bátorított és tanácsokkal látott el.

17. bertaerzs (válaszként erre: 14. - Hajnalfény73)
2012. nov. 17. 08:21
Na látod! Mondtam, hogy utána jobb lesz, mivel túl vagy rajta, ezért csak irígyelni lehet! Gyors javulást, kőmentes éveket/életet kívánok!
16. kristo_f (válaszként erre: 14. - Hajnalfény73)
2012. nov. 16. 13:44

Javulgassál!

Én már régóta húzom a műtétet, gondot csak néha okozott, és nekem is elöször refluxot állapitottak meg a gyomorfájás okaként, aztán tűnt ki a jó nagydarab epekő

15. kristo_f (válaszként erre: 7. - Ac5c9014c6)
2012. nov. 16. 13:41

Mit jelent , hogy hol van?

Epehólyagban

És miért veszik ki mindig a hólyagot is, miért nem csak a követ?


Ezt a műtétet csak altatásban végzik, valami gerinc vagy helyi érzéstelenitéssel nem?

2012. nov. 16. 13:10

Sziasztok!


Tegnap du-án túl estem a műtéten. Tegnap este már nevetgéltünk a szobatársammal, de előtte nagyon sokat hánytam, az nagyon rossz volt. De utána simán felkeltem. Most jobban fáj a sebem a tegnapinál, bár biztos tegnap hatott még a fájdalomcsillapító is.


De tényleg nagyobb volt a félelmem, mint kellett volna.

Most ugyan fáj a vágás, reggel megerőltettük magunkat a szobatársammal. Nagyon sétáltunk. Ezt még nem kellett volna.

De ettől eltekintve jól vagyunk és ha minden igaz, akkor holnap mehetünk haza.

13. Icus (válaszként erre: 8. - Hajnalfény73)
2012. nov. 14. 15:55

Szia:) Remélem már túl vagy a műtéten ésjól vagy?:)

Most olvasgattam a fórumot, mert naplót kerestem, de látom azok titkosak. Nekem is a gyomrom fájt arra szedtem jó ideje igen magas dózist. Új dokinőhőz mentem ő akadt ki azt mondja ez extrém adag... Mindegy e mellett is fájt a gyomrom. Az epe műtét után megszűnt a gyomorfájásom és a gyógyszert mostmár negyed mennyiséget szedek. Remélem teljesen el is hagyhatom:)

2012. nov. 13. 09:34

Nekem is van reflux, meg fekély is, ezekre szedtem gyógyszert, de nem hatott, a fájdalom maradt. Ezért is mondja a sebész doki, hogy akkor biztos az epe okozza a fájdalmat.

Hamarosan túl leszek rajta, remélem, hogy utána már megszűnik a fájdalom.


Jelentkezem, amint tehetem.

11. Apetra11 (válaszként erre: 2. - Bertaerzs)
2012. nov. 12. 16:12
Nekem 6 éve kezdödött minden. Egyik éjszaka hirtelen erős gyomorszáji görcsre ébredtem, ami időnként a derakamba sugárzott. Hol a gyomrom akart kilyukadni, hol a vesém leszakadni. Néhány nap múlva a Klinikákon megtükröztek, ott azt mondták REFLUX-om van. kaptam gyógyszert ennyi. A rohamok viszont félevente jelentkeztek és egyre erősebben! Bizonyos ételek után, amikor gombocot kezdtem érezni a torkomban már tudtam, hogy éjjel görcs fog jönni. Káposzta, körte - ez mindig görcsöt okozott. Idén márciusban jött a legdurvább görcs. Hidegrázás és reszketéssel egybekötve. Ekkor a háziorvos beutalt egy hasi UH, ahol kiderült, hogy az epehólyagom tele van kövekkel van egy 2 cm.es nagy és egy rakás kicsi, az epehólyag fala pedig be van gyúlladva. Még valami: az utóbbi években az izomsérüléseim nehezebben gyógyulnak be! Egy kis ficam 1-2 hónapig is eltart. Nem tudom, hogy az epe miatt van-e. Itt tartok most, műtétre még nem mentem de szedek feketeretek cseppeket.
10. ac5c9014c6 (válaszként erre: 8. - Hajnalfény73)
2012. nov. 10. 10:44
Én amit javasolni szoktam, az 1-2 hónap utána a fokozatos visszaszokás.4 vágással, akkor 4 műszerrel fog dolgozni, nem lesz vészes, de érdemes akkor tényleg utána figyelni
9. hajnalfény73 (válaszként erre: 6. - Bertaerzs)
2012. nov. 10. 10:06
Köszönöm a biztatást. Jelentkezem, amint tudok.
2012. nov. 10. 10:04

Szia! Sajnos most nem tudom megmondani,hogy hol a kő.

A sebész orvos 4 vágást mondott és negyedik napon engednek haza a kórházból.

Úgy látom,hogy ahány kórház, annyi verzió.


Köszönöm szépen a belinkelt videót is,meg fogom nézni, sajnos most nem tudom, ez a gép túl lassú hozzá. De otthon megnézem.


Sajnos van bennem félsz, hogy nem biztos, hogy az epekő okozza a fájdalmam. Van refluxom, fekélyem is, így nem vagyok benne biztos, hogy a fájdalmam megszűnik a műtétettel. De ez hamarosan ki fog derülni.


A diétát meddig javasolt betartani? Olvastam fél évről is, az orvosom rövidebb időt mondott. Bár gondolom ez is egyénfüggő.

2012. nov. 9. 22:43

Meg tudod mondani pontosan hol van a kő? Mert vannak olyan esetek, mikor nem kell "műtét", mert gyomortükrözés során ki lehet szedni a követ, de ehhez fontos tudni a pontos helyet.

Viszont ha műtéti beavatkozás van, az laparoszkóppal történik és általában 3( egyiken megy be a kamera, másikon a műszerek, a harmadikon pedig felfújják a hasüreget szén-dioxiddal) lyukkal (0,5 cm) meg szoktuk oldani.

Ébredés után elenyésző fájdalomra lehet számítani,viszont ha a panaszok nem szűnnek a műtét után sem, akkor érdemes még tovább keresgélni, ezért fontos MINDENRŐL tájékoztatni kezelőorvosod. A szövődménymentes műtét után már másnap vagy még aznap is hazamehetsz, de ezt is a saját orvosod, a saját helyzetedtől függően fogja eldönteni. A varratokat pedig a műtét után 5-7 nappal szoktuk eltávolítani.

Utána az orvos által mondott diétát érdemes betartani, és kerülni a nehéz ételeket.


( [link] ez gy videó magáról a műtétről)

6. bertaerzs (válaszként erre: 5. - Hajnalfény73)
2012. nov. 9. 21:03
Ha túl vagy rajta, írj! Utána jobb lesz, biztos diétázni kell. Bátorság!
2012. nov. 9. 20:44
Nekem is laparral végzik a műtétet.
4. bertaerzs (válaszként erre: 3. - Hajnalfény73)
2012. nov. 9. 20:39
Akiktől infom van (Debrecen) nem panaszkodtak különösebben, hisz már nem is szikével, hanem egyéb technikával végzik, amit könyebb kiheverni. Nem kell félni, mert a műtét nem fáj (mivel nem érezzük), utána meg már mindegy.
2012. nov. 9. 19:45
Nekem több éve étkezés után jelentkezik gyomorszáj tájékán fájdalom, mely a hátamba sugárzik. Több alkalommal voltam UH-on, ahol mindig javasolták a műtétet, de én midig húztam az időt. Viszont már egyre nagyobb kő is van, több orvos is javasolta, hogy szánjam rá magam, mert súlyosabb is lehet, ha elzáródás jönne létre.
2. bertaerzs (válaszként erre: 1. - Hajnalfény73)
2012. nov. 9. 19:24
Nekem még nem lesz műtétem (viszont véletlen folytán kiderült, hogy van egy jó pár), tünetem sem, kíváncsi lennék, hogy milyen stádiumban jutottál odáig?
2012. nov. 9. 19:19

Sziasztok!

Néhány nap múlva epekő műtétem lesz. Örülnék, ha írnátok a menetéről.

Mit tanácsos vinni a kórházba? Hogy zajlik? Bármit amit hasznosnak véltek megosztani.


Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook