Skizofrénia (beszélgetés)
Nem tudom,h bukkantam ide,ahogy elolvastam azt a hozzászólást,valahogy szíven ütött,nagyon sajnálom :(
én egyébként is extra érzékeny vagyok..
Minden jót kívánok mindenkinek!!!
Mi volt a baj a Zyprexával? Miért nem akartad azt? És mi szólt az explemed mellett a számodra, amiért azt szeretted volna?
kényszerbetegség volt a 2005-ös diagnózisban, akkor is tovább küldtek, csak nem vittek el. Aztán 10 évig nem látott orvos. Konkrétan mire vagy kiváncsi?
A kényszeresség örökletes,magamról tudom,a skizofrénia fele-fele lehet örökletes,és vmilyen külső környezet kiválthatja, a gének itt jobban szerepet játszanak szerintem, mert pl nem midenki lesz skizofrén, ha kiközösítik, elhagyják,szakítanak vele stb..ehhez sajnos "kell" a hajlam
Azért nem váltottam, mert új orvosom lett, az meg a Zyprexa generikus változatát akarta velem szedetni, aztán mondtam neki, hogy inkább maradjon a Ripedon. Aztán majd következő alkalommal megemlítem neki, most úgysincs munkám, lehet kísérletezni a gyógyszerekkel - no meg a munka miatt is mondtam magamban, hogy a Ripedon az úgy ahogy bevált, ne kísérletezgessünk, mert nem szeretném elveszíteni a munkámat, ha véletlenül elkezdtem volna hallucinálni...
kíváncsi lettem volna,h ezek a mániák kezdetben mitől,miből eredhetnek..pszichológus tudott erre választ adni,vagy kideríteni?
De pl,kényszerességgel kezdődhetett ez az egész?Ill.kényszeres is vagy esetleg pánikbeteg?
Igazából nem nagyon, csak annyi h kiközösitettek a suliban mert "mániáim" voltak, meg más voltam mint az átlag.
semmi,nincsenek rossz gyerekkori emlékeid,amik ez kiváltották?
az,h nem sírtál fel,okozhatta oxigénhiányos állapot?Annak más betegségi lehetnek.
Nagyon sajnálom,h ez történik veled,így olvasva azt az írást..remélem kigyógyulsz belőle!
születésemkor nem sírtam fel, csak ennyit tudok
Szia!Nem olvastam a korábbi hozzászólásaidat,csak ezt az egyet.
Mitől alakult ki ez nálad,nem vezethető vissza gyermek vagy kisgyermek esetleg bababkorra valami rossz emlék,rossz hatás,stb.Bocsi,h faggatlak,de nagyon érdekel,h miért lesz valaki ilyen.:(
Végül miért nem váltottál erre?
Hát én így nem tudom eldönteni, hogy nagy adag lenne-e, mert még soha nem szedtem ebből a gyógyszerből, csak erre akartam váltani, azt hiszem a 30mg a max adag belőle
15 mg-osat kaptam, egy hétig felet, majd utána egy egészet kell bevenni. Ez szerinted nagy, közepes vagy kis adag? (nem hiszem hogy nagy dózis lenne)
Ne félj, lehet hogy nálad nem jön elő ez az egész, majd meglátod, meg amúgy sem kapsz szerintem nagy dózist belőle
Hát számomra az is ijesztő hogy folyamatosan fosni fogok, akkor 100% bezártság és börtön. Inkább akkor a szorulás.
Szedd majd úgy ahogy az orvos mondta és 17-én úgyis mész vissza hozzá, akkorra elválik, hogy mennyire válik be és ír majd fel vagy Ripedont vagy Explemedet. Sajnos gyógyszerszedéssel kapcsolatban segíteni nem tudok :( Csak ugye több hét amíg egy ilyen gyógyszer kifejti a hatását
Most megint meginogtam, mert elkezdtem megint olvasni és tényleg szinte csak rosszakat írnak róla. Most akkor mit csináljak?
Szerintem az Explemed lehet az Abilify generikus változata, ugyanúgy ahogy a Risperdal-nak a Ripedon, ugyanaz a hatóanyag, csak olcsóbb
az csak a ritka mellékhatások között van, de ez furcsa nekem, mert pont hogy szorulást szokott okozni.
Az explemed vagy abilify? Mi különbség lehet a kettő között?
Abban mondjuk igazad van.... Én pont azt olvastam róla, hogy egy betegnek iszonyú hasmenést okozott, persze ne félj, lehet, hogy egyik sem fog jelentkezni nálad
De jó neked, hogy fél mg már elmulasztotta a hallucinációidat! Meg tudod miért nem kezdenek Explemeddel meg Abilify-jal? Azért mert rohadt drága az államnak. HA jól tudom az Abilify olyan 50000 Ft körül mozog, az Explemed meg 20000, persze ebből neked csak 300-at kell kifizetni a többi támogatás. A ripedon meg csak ezer párszáz forint körül mozog, tuti hogy azért azt írják fel először. Bár én nem vagyok specialista nem tudom melyik gyógyszer hozhatja ki a legtöbb jót egy skizofréniás betegből, de a ripedonnal én nagyon szenvedtem az első fél évben, az új dokim meg a zyprexa generikus változatát akarta felírni, de arra azt mondtam, hogy köszönöm szépen nem nem kérem, így is híztam már 10 kilót... Sok sikert neked az új gyógyszeredhez, aztán majd számolj be róla hogy érzed magadat vele :)
a gyakori mellékhatások között is a székrekedés van és nem a hasmenés, mármint az explemednél, de megnézem a többit is.
Nem kell egyszerre szednem, most egy kicsi fél tablettáról hogy lehet fokozatosan lejönni?
Nekem inkább személyiségzavart mondott, de még nem dőlt el igazán.
Nekem azt mondta szorulást okoz és nem hasmenést, bár nem annyira lehet tőle elhízni mint a ripedontól.
Betegségbelátásom nekem is van, mégis skizo vagyok... be is szedem rendesen a gyógyszereimet, mert attól félek, hogy kórházba kerülök, ott meg tuti félnék. Én úgy olvastam, hogy az aripiprazol álmatlanságot, nyugtalanságot okoz meg hasmenést, bár biztos ezt is embere válogatja, azért sok sikert az újrakezdéshez. Csak most egyszerre kell szedned a két gyógyszert ha jól tudom, nekem azt mondta a dokim, mikor váltani akartam, hogy hónapokig kell együtt szedni a kettőt, hogy az egyikről lejöjjön a szervezeted, a másikra pedig ráálljon
Gyógyszer nélkül, mióta szedem ez csökkent, de nem szűnt meg teljesen, néha előjön de nem olyan szinten.
A fél eltüntette a hallucinációkat, csak nagyon jelentéktelenül jön elő vagy egyáltalán nem. Nekem csak lefekvésnél volt csukott szemmel sötétben, amúgy nem szokott lenni gyógyszer nélkül.
A ripedon vmivel erősebb mint az explemed és azt mondta, hogy mindig ripedonnal kell kezdeni, ez szabály, aztán szoktak váltani, ha az már kifejtette a hatását. Az explemeddel kevésbé vagy álmos és jobb az életminőség is mellette, legalábbis ezt mondta. Főleg ezért ezt ajánlotta mert fiatal vagyok. Majd csak túl leszek a kezdésen. Március 17-én megyek vissza, még nem adott receptet, mert hátha nem válik be, csak pár gyógyszert ami 17-ig kitart.
Ma voltam orvosnál a gyógyszer miatt, hát kicsit félreértettem, mert azt mondta hogy csak pszichotikus állapot skizoid tünetekkel, de nem valószínű hogy skizofrénia mert van belátásom és egész jó állapotban vagyok ahhoz képest. Inkább azt mondta hogy inkább hajlik a skizoid személyiségzavar felé, ez jobb mint a skizofrénia. Azt mondta hogy ripedonból legalább 1-2 mg kell nekem, de 4-6 biztosan nem. De végül váltottunk az explemedre, mert az újabb és kevésbé okoz mellékhatásokat mint a ripedon. Kicsit nyugodtabb lettem, úgy néz ki ma fogom elkezdeni. Remélem nem okoz majd gondot, a ripedontól is féltem mikor elkezdtem.
Azt mondta hogy fél év-egy évig kell szedni a gyógyszert, aztán elhagyhatjuk, függ az állapottól is.
Eddig sem gondoltam volna hogy skizofrén lennék, persze hiába mondom, mivel nekik nem nagyon van betegségtudatuk.
Pulzus 100-ig jó, afelé még nem ment. Tegnap 80 volt, aztán este 90.
De gyógyszer előtt átlagban is kb 70-75 volt.
Vérnyomásom rendben, régebben alacsnony volt mindig, de tavaly rendbe jött.
Gyógyszerrel vannak téveszméid, vagy anélkül? Ilyenek nekem is voltak, de amióta szedem a gyógyszert azóta nem érzem ,hogy kiröhögnének vagy szövetkeznének ellenem, "csak" hangokat hallok még néha gyógyival is. Lehet hogy emelni kéne azt a fél mg ripedont, beszélj csak az orvosoddal!
Az akut polimorf is csak három hónapig tart jobb esetben, azt hiszem fél évnyi tünet után kiadják a skizofrénia diagnózist, mert az akut polimorf is legfeljebb egy évig lehet a diagnózisod. Nekem legalábbis ezt mondta a doki, aztán nekem változtattak is paranoid skizóra, mert gyógyicsökkentés után újra hallottam a hangjaimat. Most 6mg Ripedont eszek, meg 2mg Akinetont a gyógyszer indukálta másodlagos parkinsonizmusra, ami a Ripedontól lett. Nem tudom neked mennyire elég a fél mg ripedon, de énrajtam nem segítene. 3-4mg-nál még hallucinálok, nekem a 6 vált be, de az is fél évbe telt míg beállították. Én is úgy érzem magam, mint te, üres vagyok, örömöt bánatot nem érzek és elszállt a kreativitásom - és ez tuti a gyógyszertől van, mert mások is beszámoltak már róla. Pulzusügyileg nem tudok neked tanácsot adni, hogy a gyógyszertől lehet e magas. Amikor kezdtem a gyógyszert nekem kb fél évig 100 volt a vérnyomásom és állandóan szédültem, annyira levitte, a pulzusomat sosem mértem...
Épp ez az, indokot találnak, de hogy egyből az alkalmas papírom leadása után, az gyanús... MEg mondta a HR-es hogy aztán vigyem ám orvosi vizsgálatra az orvosi papírjaimat (persze, hogy nem vittem, már egyszer megjártam alkalmasságin, most inkább letagadtam, hogy gyógyit szedek) Pedig a munkámat rendesen elláttam, a 9hónap alatt egyszer késtem 5percet. Na mindegy... ba***ák meg
További ajánlott fórumok: