Skizofrénia (beszélgetős fórum)


13. f772199837 (válaszként erre: 9. - E7a6785cc7)
2006. okt. 7. 11:47

Az alábbit épp az imént olvastam, igazatok van, tényleg időskori akármi ez:


"...nemcsak súlyos memóriazavarok jellemzik az elbutulást, hanem különböző súlyosságú pszichés zavarok is. A leggyakoribb pszichés zavarok:


Paranoid téveszmék

Meglopásos téveszme: A beteg úgy elteszi pénzét, értékeit, hogy később képtelen megtalálni. Az a téveszme alakul ki nála, hogy betörtek hozzá és kirabolták őt.

...

Egyéb paranoid ötletek: pl. idegenek laknak a lakásban, meghalt családtagok élnek, idegenek akarnak ártani a betegnek stb.

....

Hallucinációk

gyakran a beteg a lakásban betolakodókat, meghalt rokonokat lát, más esetben különféle szagokat, illatokat érez, pl. gázszag hallucinációja, befújtak valamit a lakásába stb.

12. bernadett23 (válaszként erre: 1. - Bibed)
2006. okt. 7. 11:44

Szia!


Az anyukám sulyos skizifréniában szenved, a család tehetetlen, a pszichiátriai kezelés hatástalan. Szeretném felvenni a kapcsolatot olyan személyekkel akinek ismeröse rokona is ebben szenved, tapasztalatcsere szempontjábol.

Közösen talán sikerül a gyogyulás...

E-mail cimem: S.bettii@freemail.hu

11. bibed
2006. szept. 11. 16:39
Köszönöm szépen a hozzászólásokat.
2006. szept. 3. 23:53

Kedves Bercsi, nem tudom. Azt hiszem Titkosvallomás-nak van igaza. Bár a skizofrénia is lehet hasonló.


Kedves bibed, kérted, hogy írjunk a skizofrénia tüneteiről, úgyhogy pár szóban:

Főbb tünetei: hallucinációk, gondolkodási zavarok, és téveseszmék, ezek a pozitív tünetek. Ez azt jelenti, hogy sokkal több van belőle mint egy átlagembernek. Mind a hármat átélte már minden ember. Például a hallucináció kismértékben érzékcsalódás, téveseszméi a féltékeny embernek is vannak. A negatív tünetek például az érzelmi szegénység, depressziós már minden ember volt, ez egy természetes állapot csak nem mindegy meddig tart, és milyen intenzitású.

Kishúgom barátnőjének(12 éves) így magyaráztam a dolgot: "Képzeljük el, hogy az ember agya a tv, 3 látható és hallható csatorna megy rajta. Mondjuk az MTV1, az RTL, és a TV2. Az MTV1 a valóság érzékelése, a TV2 az álmok világa (amikor alszol), az RTL pedig a képzelet, a gondolatok világa. Egyszer csak elromlik a TV-d és a csatornaváltó nappal önmagától váltogat a csatornák között, a végén már nem tudod, hogy melyiket nézed."

9. e7a6785cc7 (válaszként erre: 7. - F772199837)
2006. szept. 3. 22:51
nem ez nem az. mivel a mi nagyink is hasonló,bizton állítom,hogy ez öregkori (csúnya egy szó)szenilitás.
2006. szept. 3. 21:34
Ja,amit kihagytam: nem csak elvisznek, de meg is rongálnakmindent. A tv-t, a hűtőt, a porszívót... mindent. Néha -ritkán- tényleg vannak gondok, de szerintünk ő csap-vág mérgében.
2006. szept. 3. 21:30

Az én nagymamám hosszú évek óta meg van győződve arról, hogy a szomszédok bejárnak hozzá, és elvisznek tőle mindent. Ezért csomó mindent magával hoz, ha bejön hozzánk (ő egy faluban lakik), még a távirányítóját meg a hosszabbítóját is. Természetesen minden eltünik így is: a bugyijai, a kiskanalai...minden.

Mostanában azt vette a fejébe, hogy éjszaka levágják a haját, holott nem.

Sajnos minden szomszédja utálja, mert ok nélkül vádaskodik, és kígyót-békát kiabál rájuk (szó szerint kiabál).

Az utóbbi 15 évben kb 4 helyen lakott, de mindenhol ez ment.

Amióta az eszemet tudom, sosem lehetett vele semmiről beszélni, mert minden gondolata ekörül forog, és mi, sajna egyszerűen nem tudjuk már tolerálni a zagyvaságait.

Orvoshoz nem hajlandó elmenni, mert "Ő nem bolond", holott ezt senki nem mondta rá -hacsak a szomszédai nem-. Már mondtam neki, hogy valami nyugtatót legalább... de nem, egyszerűen nem hajlandó elmenni.

Szörnyű betegség...

Kérdem én tőletek, ez skizofrénia?

2006. szept. 3. 19:52
Szerintem a skizofréniánál is, mint minden betegségnél nagyon fontos, sőt ennél talán a legfontosabb, hogy maga a beteg meg akarjon gyógyulni. Ehhez tudnia kell, hogy beteg. Gyógyszer nélkül nem megy, bár ha valaki tünetmentes éveken keresztül (én még itt nem tartok), anélkül is élhet. De a gyógyszer nem elég, barátok kellenek, és szakértők akik segítenek a betegnek, ha elveszik, vagy túlzásokba esik. Szerintem sokat használ ha olyan társaságba jár, ahol hasonló betegségben szenvedőkkel találkozik. Én havonta egyszer családterápiára járok, nagyon jó a pszichológusom. 8 éve vagyok skizofrén, és ezidő alatt talán az utóbbi fél évben vagyok a legjobban. Szerintem igenis lehet teljes életet élni ezzel a betegséggel, de sokat kell küzdeni érte. Önbizalomra van szükség, hinni kell a gyógyulásban.
2006. szept. 3. 18:21
Az unokabátyám szenved ebben a betegségben, ha vki szedi a gyogyszereit és karbantartja teljes életet élhet sztem.sajnos ö a gyogyszereket akkor szedi ,ha kedve van hozzá, igy vele nagyon sok problémája van a szük családjának :-(
4. Tittike (válaszként erre: 1. - Bibed)
2006. szept. 3. 16:22

Szia!

Kriszti vagyok, és én magam szenvedek ebben a betegségben. Pontosabban paranoid skizofréniában.

Szerintem a legtöbbet akkor tudhatsz meg, ha beszélsz egy pszichiáterrel akinek ez a szakterülete. De ha érdekel mesélhetek arról, én hogyan éltem, élem meg.

2006. aug. 7. 02:16

Nekem 2 közeli ismerősöm és egy rokonom.

Durva betegség ez. :(

2006. aug. 6. 15:15
Jobban mondva Köszönöm.
2006. aug. 6. 15:13

Sziasztok!

Van valakinek családtagja, ismerőse aki ebben a betegségben szenved? Szeretnék többet megtudni a tünetekről, illetve magáról a betegségről.

Köszömön.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook