Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diagnózis: paranoid skizofrénia és ha nem az? fórum

Diagnózis: paranoid skizofrénia és ha nem az? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. csontsovány (válaszként erre: 104. - 124637ff9b)
2017. nov. 19. 09:00
Élik -élik .Bízom benne én is . Csak a valóság kegyetlen........ Nekem is vannak állandóan kéztetéseim . Sőt több barátomat is így veszítettem el ..:-(
2017. nov. 18. 21:13
Bízzunk benne, hogy élik a jó kis életüket.
2017. nov. 18. 21:03
Na miz? Minde. Ski zofren oöngyilko. Lett?
102. viarry
2017. jan. 27. 11:14

Halihó!


Nem tudom mennyire aktuális még ez a topic, de tapasztalatból modnom, hogy a skizfrénia igenis legyőzhető gyógyszerekkel. Már több, mint 3éve szedem a gyógyszert, az első év volt a legrosszabb, olyan voltam, mint egy zombi és gyógyszerrel is hallottam hangokat, meg rettegtem mindentől (minden skizó egyedi eset: valaki retteg, valaki tombol, tör-zúz...) Aztán egy év után folyamatosan kezdtek elhalkulni a hangjaim, csak a gyógyszermellékhatás volt elviselhetetlen. Kaptam plusz gyógyszert a mellékhatások leküzdésére is, de nem segített. Így egy idő után arra gondoltam csökkenteni kellene a gyógyszeremet, a doki nem akart nagyon beleegyezni, de megtettem ezt a lépést és azóta sokkal jobban vagyok fél adaggal, nem hallok hangokat és nem rettegek nem létező dolgoktól. Nem azért mondom, hogy próbálkozzon mindenki csökkentéssel, mert ugy minden eset más és más, de a kezdeti borzalmakból kiindulva, most már majdnem olyan vagyok, mint mielőtt kialakult volna nálam ez a betegség. Már képes vagyok dolgozni is, de azért kerülöm a stresszes szituációkat, meg nagyon el sem járok itthonról - Bár hozzáteszem, soha nem voltam nagy társasági ember. Szóval, egy jól beállított gyógyszerrel jól érezheti magát az ember (mégha egy mellékhatás meg is maradt: no libidó, no erekció... de hát inkább ez, mint a hallucinációk...). Ez függ attól is, hogy milyen súlyos a betegség, milyen gyógyszert szed az ember...

101. Regin_a (válaszként erre: 97. - Monenmo)
2014. márc. 26. 22:02

Schumann rezonancia"


BAromság egy fizkai jelenséget/tényt az emberi elmével összekeverni

Olvasgass róla többet!


Én mértem

Első felharmonikuson rezeg

Akkormost?

100. Riccs
2014. márc. 26. 21:23

Sziasztok.


A segítségeteket kérném. Elég nagy pszichés problémám van, valószinü, h skizofrénia. Ha valaki ismer egy jó pszichiátert,illetve olyat aki főként ezzel foglalkozik ajánlhatna nekem.


Előre is köszönöm.

2012. márc. 5. 12:48
lyaly
98. zebracsikó (válaszként erre: 97. - Monenmo)
2012. márc. 5. 12:37
és ezeket a rezgésszámokat ki és hogy és mivel mérte??
97. monenmo (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. márc. 5. 12:31

Szia, holdsirály, 4 skizofrént ismerek szóval ez egy érdekes téma számomra és vettem a fáradtságot, hogy utána nézzek egy-két dolognak a problémával kapcsolatban (természetesen csak mint laikus). A szakemberek körében jelenleg a legdivatosabb hipotézis a skizofrénia keletkezésének megmagyarázására az agyban beállt kémiai egyensúlyzavar, pontosabban a neurotranszmiterek dopamin egyensúly zavara. AZONBAN ezidáig semmiféle klinikai bizonyítékkal nem tudták alátámasztani ezt, ami zavaró, mert ezt bizony klinikai bizonyítékokkal könnyű lenne alátámasztani. Továbbá nem létezik sem fizikai sem laboratóriumi teszt (sem vizelet, sem vér, sem biopszia stb.), amivel diagnosztizálni lehetne a skizofréniát. Azt viszont klinikai bizonyítékokkal támasztották alá, hogy a skizofréneknél alkalmazott neuroleptikumok (antipszichotikumok) dopamin receptor zavart okoznak! Nincs bizonyíték arra sem, hogy ez a betegség örökletes lenne. Az örökletesség leghíresebb élharcosai majd mind eugenikát képviseltek és nagyobb népirtásokra buzdítottak, mint amire a nácik képesek lettek volna. 2006-ban még a BBC is leadott egy műsort „Skizofrénia elnevezés érvénytelen” cím alatt, amiben felhívták a figyelmet, hogy nem tanácsos a neuroleptikumokkal való kúra.


Szóval ez az egész elég zavarba ejtő számomra, mert ha nem organikus/genetikai eredetű és nem is tapasztalható biológiai/kémiai elváltozás, akkor mi a fene van? A tények maradnak: hangok a fejben, ellaposult érzelmek, eltávolodás a kapcsolatoktól, néhány százalékban agresszív magatartás (főként a családtagok és közvetlen környezet felé), zavaros gondolkozás és beszéd stb. A tipikus tünetcsoport. Mi okozhatja mindezt?


Nekem egy dolog jutott az eszembe most hirtelenjében. Az emberi szervezet egészséges működésekor a rezgése megegyezik a Schumann rezonanciával, vagyis a természet természetes rezgésével. Ez 7.83 Hertz. Amikor kimegyünk a természetbe stabilizálódik a rezgésünk és jól érezzük magunkat. Egy gyógyító ideiglenesen 8 Hertzen rezeg, amikor gyógyít (pl. kézrátettel emeli meg a megcsappant rezgést, ami zavart okoz a másik szervezetében). A depressziós, önpusztító ember 6.6 Hertzen rezeg. Mérte már valaki is a skizofrének rezgésszámát?!

96. holdsirály (válaszként erre: 95. - A14deb9047)
2012. jan. 26. 12:13
igen van.a hangok.nem ritmikus járás-illetve ismétlödő lépések vagy ismétlödő tárgy elhelyezése.aggódás,nagyon érzékeny .amire más legyint egyet ő ideges mindaddig amíg egy olyan magyarázatot nem adok amitől megnyugszik.a higiénia sem az erőssége.szólni kell cserélje a ruháit-fürödjön-amibe besegítek.
95. a14deb9047 (válaszként erre: 93. - Holdsirály)
2012. jan. 25. 14:54
Azért csak van egy bizonyos "törzs" tünetcsoport...
2012. jan. 25. 13:48

nem fog magától meggyógyulni

én több mint 10 éve depis vagyok

gyógyszer és a családom nélkül már nem

is tudom hol lennék

ér persze nagyon jó orvosom van

93. holdsirály (válaszként erre: 90. - A14deb9047)
2012. jan. 24. 14:18
az emberek nem egyformák.a betegségek hiába úgyanaz a diagnózis mindenkinél másképp zajlik mégha úgy tünik hogy hasonló.
92. holdsirály (válaszként erre: 89. - D84afa853b)
2012. jan. 24. 14:15
mert a fiam olyan lett mint egy zombi-ez mellett megmaradtak a hangok,a dühkitörések.sokkal kiszámíthatatlanabb volt mint most.most legalább alszom éjszaka és ő is.
91. láthatatlanvagyok (válaszként erre: 88. - Holdsirály)
2012. jan. 24. 13:35

ó persze

nálad mi volt a diagnózis?

90. a14deb9047 (válaszként erre: 88. - Holdsirály)
2012. jan. 24. 13:25
Ha ennyi elég lenne, akkor nem lenne egyetlen beteg ember sem a földön.
89. d84afa853b (válaszként erre: 88. - Holdsirály)
2012. jan. 24. 13:24
Én nem bántani akarlak csak nem értem hogy miért mondtál le a gyógyszeres kezelésről?
88. holdsirály (válaszként erre: 87. - D84afa853b)
2012. jan. 24. 13:18

kaptam már hideget meleget.hallgatok a megérzésemre.

mindenről lemondtam ezt értsd úgy hogy magamról is.

a szeretetem és a kitartásom meg fogja gyógyítani gyerekem.

87. d84afa853b (válaszként erre: 1. - Holdsirály)
2012. jan. 24. 13:15

Pontosan nem értem a fórum lényegét, de ha nem vagy elégedett a jelenlegi orvosával, vagy annak diagnózisával akkor keressetek fel egy másik szakembert.Több orvos véleményét is meghallgathatod.Bár szerintem egy ilyen betegség esetében komoly orvosi vizsgálatokon kell átesni és senki sem ír le ilyet felelőtlenül.Szerintem itt a hoxán senki sem fogja tudni eldönteni, hogy az e a betegség, vagy sem.

Mindenesetre felelőtlenségnek tartom a részedről, hogy önkényesen döntesz a fiad gyógyszer adagolásáról és te kezded el őt kezelgetni általad kialakított terápiával.Az szép és jó, hogy törődsz vele és ápolod a lelkét is, de én a helyedben nem térnék el az orvos által kiadott utasításoktól.

86. holdsirály (válaszként erre: 81. - Mezdinnye)
2012. jan. 24. 12:12

szia,

a fiam el tudja dönteni neki kell gyógyszer vagy sem.érzékeli mi van körülötte.sőt mi több,ha valamit csinál ráfogja az állapotára-hiszen én szkizó vagyok!

85. holdsirály (válaszként erre: 82. - A14deb9047)
2012. jan. 24. 12:10
mit értesz ez alatt?
84. holdsirály (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2012. jan. 24. 12:10
hol vagy zebracsikó?hiányzik a hozzászólásod?
83. holdsirály (válaszként erre: 80. - Zebracsikó)
2012. jan. 24. 12:07
ne légy gonosz
2012. jan. 23. 19:40
Közben elolvastam a wikipediában, amit az említett betegségről írnak. Nem lenne szabad ennyire irreálisnak lenni.
2012. jan. 23. 19:36

SZiasztok !


Jujj ne az a legrosszabb ha nem szedi a gyógyszereit megfelelően. Az fontos lenne nagyon,meg egy pszichihátriai kezelés.


Különben kifogsz készülni tőle ,mert olyanokat fog művelni...

Minél előbb kezeltesd hidd el . Itt most hallgass mindenkire . Nekem a volt férjem az volt ,nem szedte a gyógyszereit,sőt neki betegség tudata sincsen ,a kórházba sem akar bemenni . Ne tudd meg miket szokott művelni . És az égvilágért nem tudod neki megmagyarázni,hogy beteg . Pedig ott a papír róla és nem hiszi el, aztmondja az kitaláció .

80. zebracsikó (válaszként erre: 79. - Holdsirály)
2012. jan. 23. 18:30

otthon aerobicoztok?


Megpróbáltam elképzelni...

2012. jan. 23. 17:49
mint az aerobic
78. zebracsikó (válaszként erre: 75. - Holdsirály)
2012. jan. 23. 17:46
a különböző ritmusokon mit értesz? elképzelni sem tudom
77. holdsirály (válaszként erre: 74. - Zebracsikó)
2012. jan. 23. 17:46
igen
76. zebracsikó (válaszként erre: 75. - Holdsirály)
2012. jan. 23. 17:45
eléggé alternatív a kezelési módszered, de kívánom, hogy működjön!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook