Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
1123. grizus (válaszként erre: 1120. - Csikil4ny)
2016. febr. 11. 21:30

Aha. Köszi. Ma ebből nagyjából semmi sem igaz rám. Régen, amikor a probléma kulminált? Voltam mély depresszióban, volt, hogy két hétig nem fürödtem, örömöt mindig is tudtam érezni - kivéve amikor zombivá nyomtak a "gyógy"szerükkel -, a koncentrációs készségem kitűnő. Soha életemben nem hallucináltam és nem gondoltam bizonyos téveszmékről, hogy valósak, már ha a reménytelen szerelmet és az amiatti szenvedést és kiborulást nem értjük ide, de hát azzal ki foglalkozott a pszichiáterek közül? Megkérdezte egyáltalán egy is, hogy van-e valakim, nemi életem, egyáltalán számított, hogy nő vagyok? Egy percig sem... (Hamvas Béla fején találta a szöget, mikor azt mondta, a nő pszichológiájával még senki sem foglalkozott és a pszichiátriát is téves útnak tartotta. Ma már jobb a helyzet, na de nem az állami ellátásban.)Nem mondom, hogy tök százas voltam, mielőtt kórházba kerültem, hisz folyton dühöngtem, amivel az iszonyú szorongásomat próbáltam legyőzni, állandóan vissza akartam forgatni az időt és energiavámpírként szekáltam anyámat és tényleg nagy hülyeségeket csináltam. Ezeket lehet dellúziónak nevezni (nem tudom, az pontosan mi, inkább illúziók?)Iszonyatosan boldogtalan voltam egy súlyos szerelmi katasztrófa miatt. Valamit lépni kellett, de az a nulla ellátás és lórugás-gyógyszerezés, ami az állami ellátásban várt rám, borzasztó volt. Most nem írok kisregényt az egészből, hogy hogy raktam utána össze magam és hol tartok most az életemmel, ezzel senkit nem untatnék. Igen, nem alaptalanul kerültem ilyen helyekre, de amit ott kaptam, a sokkon túl mit ért? Ami javult, azt magamnak köszönhetem. Fáj, igen, fájdalmas, hogy milyen dolgok történnek a világban gyógyítás alatt. Egy kiugrott pszichiáter, aki spirituális útra lépett és akihez fél évig jártam a kórház után, azt mondta, hiába akarnám megváltoztatni a rendszert, hisz széllel szemben nem lehet vizelni. Ti mit gondoltok erről? Ez messze túlvezet a pszichiátria témáján, hisz millió dolgot mondhatnék, ami szétfeszíti a fórum kereteit, de mi az, amibe bele kell törődnünk - oktatás, orvoslás, politika, fogyasztói kultúra, tudomány, történelem... akármi - és mi az, amit igenis merjünk megváltoztatni, mert nem jó és lejárt az ideje, és elvileg "nem a mi dolgunk". Akkor mi a mi dolgunk? Keccsölni valami melóhelyen, felnevelni pár gyereket, fizetni az adót, néha szexelni nem túl magas szinten aztán a koporsó... Így képzelik el bizonyos helyeken és cserébe szórnak nekünk hazugságokat és szórakozást. És eltitkolják előlünk, hogy szorongásunk, agybajunk, őrültségeink mögött is jóakarat áll és a felismerésekhez, a beteljesüléshez, az igazi örömhöz akarnak minket vezetni... azt hiszem, igaza volt annak a tanítónak, széllel szemben nem lehet, de a saját életünkben igenis lehet és ez össze fog adódni.

Mégiscsak hosszú lett... nem baj, nézzétek el. Igazából még mindig bánt az a megalázás, amiben részem volt, az a mód, ahogy sose segítettek igazán, de azért a bélyeget rámrakták, bár igazán ez se számít... igazságtalannak érzem az egészet és bánt az a közöny, üresség, hazugság, ítélkezés, félreértés, ami az egészből áradt felém. És ez a rendszer hibája - az Egész rendszeré, úgy ahogy van, nem csak a pszichiátriáé. Én szeretnék egy olyan világot csinálni, ahol egy lelki problémákkal küzdő embernek több esélye van, mint amit ezek a hamis papok nyújtanak.

2016. febr. 10. 08:24

" Aki miatt " idetévedtem, már nem kolléga. De szerintem van más is, sőt talán több is. Csak ők bogyóznak, és csinálják a melót amit rábíztak..

Skyki1020, szerintem egész jól leírta a dolgokat.

Ezt rávetíthetnénk más egyéb betegségre is. Ha már " ezt " dobta ki a gép, nézzük a jó oldalát. Ne vesztesként jöjjünk ki belőle.

1121. 9e5f7e5437 (válaszként erre: 1118. - Grizus)
2016. febr. 9. 10:58
Szia ! De korán keltél !Igazat adok Neked , a pszichiátria úgy szar ahogy van . Nem is járok még a környéke felé sem :-). Régebben , volt , hogy évente többször is befeküdtem . De ennek vége !
1120. csikil4ny (válaszként erre: 1118. - Grizus)
2016. febr. 9. 07:35

"A szkizoaffektív zavar egy súlyos pszichiátriai kórkép, mely nagyon hasonlatos a szkizofréniához. A betegség a mindennapi élet minden területére kihat, beleértve a munkát, a szociális kapcsolatokat, az öngondozás gyakorlatát (mint például tisztálkodás és higiénia). A szkizoaffektív zavarban szenvedő betegek a tünetek széles skáláját mutathatják, melyek magukban foglalják a valósággal való kapcsolat problémáját (hallucinációk és delúziók vagy doxazmák), a hangulattal kapcsolatos zavarokat (például feltűnő depresszió), a motiváció hiányát, az örömérzetre való képesség hiányát és a gyenge koncentrációs képességet. A tünetek súlyossága okán a betegek időnként kórházi kezelésre szorulnak. A szkizoaffektív zavar átélése egy olyan állapottal írható le, mely ahhoz az érzéshez hasonlatos, amikor "ébren vagy és álmodsz" (vagyis a személy nehezen különböztetheti meg a valóságot a képzelettől)"


Xavier Amador: Nem vagyok beteg, nincs szükségem segítségre! c. könyvében ezeket a betegségeket az agyi funkciók deficites működésével magyarázza. Pl. ezért nem lehet egy skizofrént meggyőzni, hogy kezelésre szorul, mert ő a hallucinációt valóságnak éli meg. Képzeld el, hogy az egész családod azzal állítana most eléd, hogy beteg vagy orvoshoz kell menjél, miközben te egészen biztos vagy abban, hogy egészséges vagy.


Amit írsz az így igaz, csak nem ismerik fel, hogy változtatni kellene ezen a hozzáálláson. A hozzászólásod végével teljesen egyetértek.

2016. febr. 9. 05:53
Akkor ez majdnem olyan gyűjtőnév : hiperaktív..
1118. grizus
2016. febr. 9. 04:28

Leírná valaki, hogy mi az a schizoaffektív zavar, vagy valami ilyesmi?

Egyébként azt gondolom, bármiféle lelki-mentális zavarnál fokozottan igaz az, hogy az illetőnek tovább kell lépnie egy magasabb szellemi szintre. Persze ez csak bizonyos intelligenciaszint felett lehetséges, de ha az adott, nem élhet le úgy évtizedeket, hogy meg akar halni meg szarul érzi magát folyamatosan meg ilyenek. Törekedni kell a megértésre, a támogató emberi kapcsolatokra! A magány mérgező tud lenni ha túlzásba viszik! Az egész pszichiátria mai formájában egy rakás sz.., ha rajtam múlna, ez se így nézne ki.

1117. grizus (válaszként erre: 1095. - 9345b11ecc)
2016. febr. 9. 04:22
Ja és ha valakivel nem tudnak mit kezdeni, segíteni meg nem tudnak rajta, rásütik, hogy az. Okos.
2016. febr. 8. 20:24

1086-ostól olvastam csak, visszaolvasok még valamennyit.

Van munkatárs aki ezzel küzd ( több is, lehet 2 - ről tudok.

Egyiket ma elküldték, állandóan késett. Őhozzá beszéltek, nő-ffihang egyaránt. ( úgy hallottam )

Jogos félelem az : akár beledöfi valakibe az ollót, pl??

Szalagvezető egész jól lecsitította, mikor bemérgesedett. Mellettem zajlott a dolog. Szerintem magán életi dolog miatt, nem is a munkafolyamat volt az ok.

Lehet hogy kérdezek majd.

1115. Hold99
2016. jan. 30. 18:56

Én állandó felügyeletnek nem nevezném. Ha nagyon leterhelt vagyok, akkor "szüneteltetem". Gyógyszer miatt sem kell mennem x időnként, korábban ez nyomós ok volt arra, hogy rendszeresen járjak.

Én a hallut jól meg tudom különböztetni a valóságtól.

1114. 9e5f7e5437 (válaszként erre: 1113. - Hold99)
2016. jan. 30. 18:25
Állandó orvosi felügyelet alatt állok én is . Azt , hogy hallucinálok -e nem tudom . Mert ha igen akkor azt hiszem , hogy valóság , tehát azt hiszem , hogy nem hallucinálok .
1113. Hold99
2016. jan. 30. 15:30
Gondozásra járok. Beszélgetünk a hallukról...
1112. Hold99 (válaszként erre: 1102. - 9e5f7e5437)
2016. jan. 30. 09:36

Szia!

Nekem úgy ítélte meg a korábbi kezelőorvosom, hogy nem szükséges gyógyszert szedni rá. Azóta más orvoshoz járok, de ő sem ad rá gyógyszert. Antipszichotikumot (ami hallucinációra hat) több éve nem kapok. Tavaly a nyugtatót, antidepresszánst is leállítottàk. Arra vagyok kíváncsi, hogy mások (akik szintén nem kapnak antipszichotikumot) tartósan jól vannak (nem feltétlenül tünetmentesen, hanem jó állapotban)vagy visszaesnek.

1111. csikil4ny (válaszként erre: 1107. - Skyki1020)
2016. jan. 29. 13:58
Ha stabilan tudod tartani az állapotod, akkor érdemes. Ismerek egy pszichológusnőt aki skizofréniás, két gyerek édesanyja. Az én kislányom édesapja is az (sajnos a volt párom nem áll gyógyszeres kezelés alatt, illetve, mivel nincs betegségtudata abbahagyta a kezelést.) Kockázat persze van, mert örökölhető, de ez a kockázat akkor is fennáll ha mindkét szülő teljesen egészséges. Cukorbeteg is lehet teljesen egészséges szülők gyermeke is.
1110. Wizard01 (válaszként erre: 1025. - Holk)
2016. jan. 29. 12:47

Szia!


Hogy vagy? Most milyen gyógyszert szedsz? Mi vált be? A Richtert kipróbáltad már? Szellemi képesség hogy áll?

1109. Skyki1020 (válaszként erre: 1108. - 9e5f7e5437)
2016. jan. 15. 08:26
Köszönöm a bíztatást, nagyon remélem én is, egy kislányt szeretnék majd mindenképp :) egy kis tündért :D
1108. 9e5f7e5437 (válaszként erre: 1107. - Skyki1020)
2016. jan. 12. 20:09
Remélem sikerül!! :-)
1107. Skyki1020 (válaszként erre: 1106. - 9e5f7e5437)
2016. jan. 12. 13:21
lehet nem örökölték volna...én akarok majd családot mindenképp.
2016. jan. 11. 12:17
Szia ! Nálam is korán , 20 évesen derítették ki ...nem alapítottam még addig családot . Talán így volt jó .. nem tudnék egészséges gyermekeket nevelni :-(
1105. Skyki1020 (válaszként erre: 1104. - 9e5f7e5437)
2016. jan. 10. 18:45
kb 2-3 éve, és szerencsére eléggé korai stádiumban elkapták az orvosok szerencsére
1104. 9e5f7e5437 (válaszként erre: 1103. - Skyki1020)
2016. jan. 10. 17:21
Szia ! A zene mindenképp hasznos ,szerintem . Mikor derült ki a betegséged ?
1103. Skyki1020
2016. jan. 10. 15:54
Sziasztok. Látom itt aztán vannak dolgok, én is skizo vagyok, 23 éves, én állandóan szerelmes vagyok egy lányba aki persze hallani se akar rólam :D Látom itt a kommenteknél hogy sok panasz meg ilyesmi van....nos én máshogy kezelem a helyzetemet...én nézem az olyan oldalát hogy rendkívül vizuális lettem ez által, nem csak képet(eket) tudok nézni hanem pl "videót" is, nem tudom mást foglalkoztatta e az ilyesmi közben, meg pl jobban átlátok dolgokat, jobban kilogikázok ezáltal dolgokat, nagyon hamar nagyon sok variációt ki találok külömböző problémákra, ha egyszer van egy ilyen "bajom" akkor nézem a jó oldalát, Ti próbáltatok ilyesmi dolgokat? jó persze én is voltam rossz passzban meg 1x öngyilkos is akartam lenni de gyorsan el vetettem ezt a dolgot és inkább máshogy szemlélem...pl ami rossz eldobom ami pedig jó azt megtartom, a skizo miatt felvettem egy teljesen más stílust is, néha úgy küzdöttem le a "téveszméket" hogy amikor emberekkel beszélgettem figyeltem az olyan szavakat amik jó hatással vannak rám és jó dolgok ugranak be róla, és felvettem ezeket, és ezeket a szavakat egy teljesen más hang és beszéd stílusba tettem, ezáltal el kezdem pl Rap-elni ami egészen jól megy és egész szórakoztató dolog, persze a szövegeimet úgy válogatom meg hogy nekem az ne legyen "fájó" és ne jusson hülyeség eszembe róla, inkább megválogatom minden szavam, jó persze néha van egy kis dili bennem hogy olyan érzetem van hogy ezt a szót nem szabad leírni mert baj lesz meg ilyesmi, de én hallgatok magamban az ilyesmire és találok más szavakat amiket használok a hétköznapi életben is és tetszenek is. Én észre vettem hogy bizonyos szavak bizonyos "képekkel" járnak, ezért át szitáltam a szókincsem és nem használok olyanokat....ti foglalkoztatok ilyen úgymond "saját házi kezeléssel"? persze be szoktam venni a gyógyszert is (Amisulprid 200mg) de úgy vettem észre így sokkal jobb, igaz az elején fura volt meg kicsit tartottam tőle de aztán megszoktam, és kerestem olyan hobbikat és elfoglaltságokat amiket így is élvezhetően lehet csinálni. Szeretek pl álmodozni is sokat, amivel persze nagy gondok voltak mikor el kezdődött ez az egész, de hamar rá jöttem hogy ezt könnyen lehet úgy kezelni hogy új élményeket kell csinálni, azokra gondolni, és azokból újakat kitalálni és azokról álmodozni ami szerintem egy jó dolog. Igen tudom fura elképzelés vagyis nem elképzelés mert én megcsináltam és nekem egészen bevált, a múltkor pl néztem a harry pottert és úgy szépen magamban így skizón elképzeltem milyen lenne varázslónak lenni és egészen tetszett a dolog, mivel rendkívül vizuális lettem használom is :D egyszerűen nem hülyitem be magam a hülyeséggel, ha eszembe is jut akkor nagy levegő és szépen nyugodtan foglalkozok mással, és majd ha kedvem lesz megint foglalkozok vele. A rap olyan szinten hasznos dolog lett az életemben így skizóként hogy nem félek megnyílvánulni az embereket előtt így se mivel nem érdekel mit gondolnak hogy néznek közben hanem azt figyelem a mondanó mellett hogy pl húú ezt a néhány szót milyen szépen ejtettem ki belle illene egy zenébe is, és így szeretek beszélgetni, persze tudok normálisan is de így jobb dolog mert megszerettettem magammal a hangom és szeretem használni.....szerintetek ez mennyire hülyeség vagy éppen jó dolog?
1102. 9e5f7e5437 (válaszként erre: 1101. - Hold99)
2016. jan. 9. 21:15
Szia ! szerintem ha valaki halucinál , akkor szüksége van gyógyszeres kezelésre ..:-(
1101. Hold99 (válaszként erre: 1097. - 9345b11ecc)
2016. jan. 2. 11:30
Van valaki az ismeretségi körödben, aki hallucinál és nem szed gyógyszert, anélkül is jól van?
1100. Hold99
2016. jan. 2. 00:59
Ami nem okoz BAJT, az lehet zavaró vagy aggasztó....vagy semleges...
1099. Hold99 (válaszként erre: 1095. - 9345b11ecc)
2016. jan. 2. 00:53
Nem felvilágosítást kértem, hanem tapasztalatot szeretnék cserélni...
1098. Hold99
2016. jan. 2. 00:51
Nem állítottam, hogy baj lenne...
1097. 9345b11ecc (válaszként erre: 1094. - Hold99)
2016. jan. 2. 00:38

Van tévhit és tévképzet, és veszélyes hallucináció és veszélytelen is. Nos ha tündéreket lát, abból mi baj származhat, csak a tudat alattija szépsége jön felszínre?


Az egész bonyolult kérdés. Skizofrénia nem differenciáltabb, mint a vírusos fertőzések köre a testi bajoknál terén egybevéve.

1096. 9345b11ecc (válaszként erre: 1094. - Hold99)
2016. jan. 2. 00:37

Van tévhit és tévképzet, és veszélyes hallucináció és veszélytelen is. Nos ha tündéreket lát, abból mi baj származhat, csak a tudat alattija szépsége jön felszínre?


Az egész bonyolult kérdés. Skizofrénia nem differenciáltabb, mint a vírusos fertőzések köre a testi bajoknál egybe véve.

2016. jan. 2. 00:33

Itthon a skizofrénia túl diagnosztizált, főleg az ideggonOokozóban. Amúgy a személyiség zavarok többsége is ebből lett kiemelve.

Lényegében a skizofrénia egy gyűjtő fogalom még ma is.

1094. Hold99
2016. jan. 2. 00:25
Van itt valaki, aki időnként vagy rendszeresen hallucinál, de az orvosa úgy ítélte meg, hogy nem szükséges gyógyszert szednie?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook