Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik nevet adjam a kislányomnak? Nina vagy Ivana? fórum

Melyik nevet adjam a kislányomnak? Nina vagy Ivana? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
311. Guruljka (válaszként erre: 308. - Mezei Virág)
2019. márc. 12. 18:24

Igen, nekem se fordított senki gyerekkoromban. Az egy tanács, amit nem értettem, és anyám kiszótárazta, totál égésbe fordult, mert Anyu ellenkező értelmet silabizált ki.


Ami a nyelvtanulást illeti, végre találtam egy csatornát, ahol nyelvtan nélkül okítják a kezdő angolt. Még nem láttam embert, aki úgy szólal meg, hogy előtte lepörgeti magában a nyelvtant. Inkább úgy mondja, ahogy hallotta és begyakorolta.


Én is három pillanatra emlékszem: semmit nem értek, de piszokul figyelek. - Értem, de rajzolnom vagy mutogatnom kell, hogy kifejezzem magam. - Értem is és válaszolok is.

Ez gyerekkoromban pár hét alatt zajlott le. Aztán beírattak iskolába, és ezt ma sem értem, de jó volt a helyesírásom a tollbamondásban, pedig még nem minden szót értettem. Arra nem emlékszem, hol és milyen dolgokat olvastam németül, hogy belém rögződött az írásmód. talán újságokat nézegettem, a sok kép miatt.

310. Guruljka (válaszként erre: 286. - Winifredd)
2019. márc. 12. 18:18

A csúcs az volt, hogy valaki kért kevés fordítási segítséget. Kiderült, hogy a csaj édesapja akart lomtalanító karriert befutni Németországban, és ezt úgy gondolta ki, hogy a számára fontos mondatokkal magyar-német kártyákat írat, és majd így kommunikál.

Ezeket kérték lefordítani.

Nem a fordításokon múlt, hogy a karrier hamar végetért.


A németek meg olyannyira értenek, hogy ha megkéred, akkor se javít ki, mert ő érti. Biztos, hogy segítőkészek lennnének a hivatalokban.

309. 585a7aa9ec (válaszként erre: 308. - Mezei Virág)
2019. márc. 12. 18:11
Ezt mondta a párom is, hogy ezt csináljam, csak ő mesecsatornákat ajánlott, megpróbáljuk, és köszi
308. Mezei Virág (válaszként erre: 305. - 585a7aa9ec)
2019. márc. 12. 15:11

Lenne kihez hazajönnöd?



"A nyelvtanuláshoz olyan tanácsot szeretnék adni, amit egy évekig Magyarországon élt angol diplomata feleségétől tanultam. õ minden országban, ahova férje munkája miatt a család néhány évre költözött, alapvetően oly módon tanulta meg viszonylag gyorsan az adott nyelvet, hogy a televízión kizárólag az azon a nyelven sugárzó csatornát nézte, és a rádión is kizárólag azon a nyelven szóló adásokat hallgatta. Eleinte szinte semmit sem értett a szövegből, ennek ellenére nem tágított, tovább nézte és hallgatta a tévét, illetve a rádiót. (Nyelvtanártól azért nyelvórákat is vett.) Néhány hónap múlva szinte hirtelen, ugrásszerűen megugrott a szövegmegértésének a mértéke: el kezdte érteni a hallott mondatokat!"

Domján Lászlótól

307. ab3619a9cd (válaszként erre: 305. - 585a7aa9ec)
2019. márc. 12. 14:36
Akkor itt az ideje felnőni és a saját lábadra állni!
306. ab61752c45 (válaszként erre: 305. - 585a7aa9ec)
2019. márc. 12. 13:41
akkor fogd meg a saját hajad és próbáld meg magad kihúzni.nekem néha sikerült,néha nem.a régi rendszerben igen,mert akkor még jobban támogatták az anyákat.nem az öt gyereket szülő milliomosokat.
305. 585a7aa9ec (válaszként erre: 303. - Winifredd)
2019. márc. 12. 13:24

Egyre jobban be vagyok hidd el, 37 évesen jön az első baba, (nagyon félek)

Egy férfi mellett akit nem is tudom szeretem-e vagy mit érzek iránta

És egy idegen országba, nyelvtudás nélkül

Igen, sajnos egész életemben , mindig volt valaki aki kihúzott a sárból, bajból, de most nincs.

304. ab61752c45 (válaszként erre: 297. - Epervirág)
2019. márc. 12. 13:01
kevés olyan ember van,akinek tetszik a neve.én az apám anyjának nevét kaptam,az anyám állítólag utálta.hogy az anyám nevét honnét vettek,a húgom azt mondta,mintha megátkozták volna vele.a lányom nevére viszont mindenki azt mondta,olyan szép,mint ő.
303. Winifredd (válaszként erre: 301. - 585a7aa9ec)
2019. márc. 12. 12:17

Akkor ideje bexarni. Mert "haza" nincs kihez menned, ott meg muwzaj lesz tanulni.


A magyar valosagban teljes allasban kereshetsz 130 ezer forintot pl. Felenk egy szoba 70-100 ezer. Es elj meg!


Vagy lehet meeeesze, de ott nincs berlet, cswk eladnanak.

302. Winifredd (válaszként erre: 299. - Syria)
2019. márc. 12. 12:09
Rossz befolyas alatt van, de nem rossz.
301. 585a7aa9ec (válaszként erre: 298. - Winifredd)
2019. márc. 12. 12:06

igen, mindkettőt én választottam,

nem igazán sza@tam be tőle, csak sosem terveztem itt maradni végleg, ezért nem is igazán foglalkoztam vele, csak becsúszott a baba, és azóta próbálkozom, kisebb nagyobb sikerrel.

2019. márc. 12. 11:12
Ivana
299. syria (válaszként erre: 258. - Unom)
2019. márc. 12. 10:20
Eggyel több, vagy kevesebb, neki már mindegy. :(
298. Winifredd (válaszként erre: 292. - 585a7aa9ec)
2019. márc. 12. 09:56

Addig hatha megbaratkozik, de tul.kepp mindkettot te valasztottad, nem?


A nemettol meg ne szarj be, nehezebb elkezdeni, de ha egyszer belejossz, sokkal konnyebb, mint az angol 12 igeideje :P es 1000+szer egyszerubb kiolvasni.

Amugy meg termeszetesen minden nyelv hulyeseg, es szar, ami nem magyar XD

2019. márc. 12. 09:53
Igazság szerint mi adjuk szülök a gyerekünk/ gyerekeink nevèt ès az egy dolog,hogy nekünk tetszik az a nèv amit adunk,de lehet neki nem fog tetszeni.
296. Winifredd (válaszként erre: 293. - L.luiselotte)
2019. márc. 12. 08:56

Emiatt az egy miatt szavazok en is a Ninara. Amugy az Ivanat sajat nicknek mar hasznaltam, sokkal jobb.

En csak felnott Ninakkal talalkoztam, nekem total nem kicsi, cuki nev a fejemben.


Kulon-kulon mindketto jo, es nekem meg a macskamnak is ket keresztneve van, egy gyereknel nem is gondolkodnek ezen, mert a csaladban mindenkinek ket keresztneve van. Csak ez a ketto egymas mellett sok.

295. unom (válaszként erre: 289. - Winifredd)
2019. márc. 12. 08:00

Igen, nagyon gáz. Van tolmács, de nincs ott mindenki mellett.

De legalább olcsóbban dolgoznak. :/

294. 585a7aa9ec (válaszként erre: 293. - L.luiselotte)
2019. márc. 12. 07:56
ez igaz
2019. márc. 12. 07:56
ha Halmágyi a családneve, akkor jobb is Nina, mert i-re végződő vezetéknévvel úgy hangzik az Ivana, hogy Halmágyi Vana.
292. 585a7aa9ec (válaszként erre: 291. - 61a61656b0)
2019. márc. 12. 06:27
Köszi , már ketten is szavaztak az Ivanara, szerintem is szép, na még elbizonytalanodom, és mégis az lessz, én pároltam ugyanis az Ivanat, párom a Ninát, de van még 16 hetem,
291. 61a61656b0 (válaszként erre: 290. - Winifredd)
2019. márc. 12. 06:04

Két magyar kollégám is van,akik magyarul beszélnek hozzám,míg én németül válaszolok.

Ez ilyen egyszerű,Németországban németül beszelünk.


Amúgy Ivana,nagyon szép név 😊

290. Winifredd (válaszként erre: 278. - 61a61656b0)
2019. márc. 12. 05:11

Az idegesites egy dolog, de akadalyoz. Ez mi a pezsmart kellene leforditani csak neki?


Amugy csunya magyar gyulolo vagyok. 1000-szer mondtam a magyar kolleganak, hogy ne magyarul, es szemrebbenes nelkul angolul valaszoltam. De most tessek... Akik eddig tartottak a rendet, atmentek karattyba.

Hetekig fog tartani, hogy ezt a szart visszaepitsuk.

289. Winifredd (válaszként erre: 277. - Unom)
2019. márc. 12. 05:06

Es ha leall a gep, mert bekapta az egyik logo ruhajat? O meg nem tudja elmondani.

Elofordul, semmi baj, csak legalabb tudnanki mit kell keresni, javitani.

Es van egy kuka, aki nem beszel.

Ez meg a szerencses eset, mert talan valamit elmondtal hogyan, mikor, de nem ertette, nem kerdez vissza, es kerdezes nelkul hasznak valamit. Majd szepen levagja au ujjat. Ki lesz a felelos? Te foglalkoztattad, habar o mondta, hogy megertette, alairta, de...

288. Winifredd (válaszként erre: 275. - 9b10f3d7ff)
2019. márc. 12. 04:58

En hallottam boven a cegnel mas uzletekben "hazafi alapon" felvett munkaerorol :P Valaki dolgozott kb. 2-3 honapot ugy, hogyha szoltak neki, hogy budipapir kell, akkor a pulthoz kuldte a vevot, erdeklodon ott, mert o nem beszelni nyelvt.

Nem csak demoralizalo, de ilyenert bukhatja az egesz csapat GM-tol a budipucoloig mindenki a bonuszt. Es 40 fontot bukni egy heten, mert egy hulyet allitottak be, nem vicces. A konyhan sincs ido szarozni, ha kell valami, mert masodpercre (szo szerint) van kimerve minden, hogy keszen legyen idore. Ha nincs, akkor is buktuk a bonuszt szinten.

Nincs magas elvaras a nyelvet illetoen, de az onallo munkavegzes es a csapatmunka nelkul bukunk.


En (szerintem) kifejezettem rosszul beszelek meg mindig, mert lusta voltam tanulni. Mikor felvettek az interju elott be voltam xarva, hogy tudok-e majd valaszolni, pedig az "ex-apossal" 2 hete angolul beszeltem naponta. Es a legjobb: 1-2 het utan megkerdezte a fonokom, hogy tudok-e egyaltalan beszelni XD Azota hol itt, hol ott, minden reszen a meloban, de szeretnek a vendegek koze tenni, mert mindig jo pontozast kapunk igy a kiszolgalasra a rossz nyelv tudasommal egyutt.

4 fele kiejtes van a konyhan most epp. Amig visszalerdezel, senki nem bant. Ha kovalyogsz, mint fing a furdoben, lecsapnak.

Eddig 3 masik uzletben dolgoztam ugyanennel a cegnel. Es a mienk a legjobb, mert a GM csapatot csinalt, aminek resze, hogy egy nyelvet beszelunk.

287. Winifredd (válaszként erre: 274. - Guruljka)
2019. márc. 12. 04:03

XD


A BKV-tol zsenialis volt, hogy egyszer atkereszteltek a Hungaria korut megallot a sarki vasutallomasra.

Azok a regi szep idok, ahol vagy volt menetrend, vagy nem, vagy jol szamoltad, vagy nem allt meg a busz, es amiatt tulmentel...

En 2 evig naponta mentem a tavot Zuglot atszelve a Keletitol, ez nekem meg nem volt palya. A repuloterre palyaztam. Havazas, kesett a vonatom par orat, mindenhol lezarasok, cibaltam a 20 kilos csomagom a magam 50-evel (akkor meg). Kulsos akku meg hahaha, meg nincs okostelefon korszakban valami reszeg csubakka belehanyt a 3-bol egy mukodo, zorog, de legalabb ordit hangosbemondoba... S te, mint magyar (hat, gondolod, hogy magyarul modtak be) nem ertesz egy q kukkit sem. milyen vonat jon vagy nem. A penztar meg a varo is zarva, a kinti menetrend miert ne lenne 3 evvel azelotti :D hat, felszallsz egy vonatra, es remeled a legjobbakat xd a tobbire ott a mastercard

286. Winifredd (válaszként erre: 267. - Guruljka)
2019. márc. 12. 03:41

Kikeresed a kerdesket, kiirod , kb. tudod a valaszt (mikor hanykor kell csak pontositani), elmondod szazszor, hogy nem beszeled a nyelvet, kered, beszeljen lassan.

Basszus, mindenki volt kezdo. Meg a tejfol szoszi nemet meg a hazafi francia is altalaban megszolal, ha latja, hogy te torekszel.

Amugy kicsi kincsemnek ott a sajat nacija, tud helyette rocsogni, nem?

285. Winifredd (válaszként erre: 268. - Amaunet)
2019. márc. 12. 03:29
El tudom kepzelni, milyen az az allitolagos olasz nyelvtudasa. Gondolom a fekszik-terpesztig terjed, es siman ment minden, majd elhitte, hogy beszeli :P
284. ronka
2019. márc. 11. 23:25
inkább keress más nevet
2019. márc. 11. 22:33
Nina
282. unom (válaszként erre: 280. - Globus)
2019. márc. 11. 22:17
Ebből az achtung a felesleges.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook