Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
313. 6e519c8e5e (válaszként erre: 312. - Angelbocs)
2011. febr. 27. 22:12

Így van ezek kellenek.

Az ásványvíz szénsav mentes legyen !

Tea pedig ne legyen citromos ez jó tanács !

Nem tudom hogy itt lehet-e fagyi a műtét napján majd kiderül. Vihetsz magaddal még pl: joghurt, puding, banán másnaptól pépes étrendet kapsz.

Gégészeten dolgoztam több évet, csak nem Nyíregyházán.

Kitartást !!!

312. Angelbocs (válaszként erre: 310. - Laguna)
2011. febr. 27. 22:05

Engem ugyan nem Nyíregyházán műtöttek, de gondolom, olyan sokban nem különbözhet az ottlét. :)


Szóval amit mindenképp vigyél a kórházba:

Szappan/tusfürdő (esetleg mindkettő), wc papír, evőeszköz, én vittem magamnak egy karton mentes ásványvizet is, ugyanis nálunk nem volt külön teaosztás, mindenki itta a maga kis vizét. Ezenkívül vittem be könyvet, mp3 lejátszót, de nem igazán használtam őket, az olvasásra például abszolút nem tudtam koncentrálni.

Gondolom, ilyenek, hogy törülköző, papucs, fogkefe/fogkrém, stb., már elő vannak készítve.

Én vittem magammal pluszban még egy papucsot, olyat, aminek nem árt, ha víz éri, ezzel álltam be a zuhanyzóba, ugyanis nem igazán volt kedvem műtét után még valami egyebet elkapni fürdés közben.


Aztán csak nyugalom, bár tudom, ezt könnyű mondani. :)

311. 6e519c8e5e (válaszként erre: 310. - Laguna)
2011. febr. 27. 19:18

Szia !


Mit készítettél eddig elő?

Tudok neked segíteni a témában !

310. laguna
2011. febr. 27. 00:21
Sziaszt!Nekem 28-án veszik ki a ...hm..szóval nagyon be vagyok sz...va.Nyíregyházán volt valakinek műtéte?Tapasztalata a kórházzal kapcsolatban?Mit ne hagyjak itthon?Segítsetek!vááááááááááááááááá............
309. angyalka87 (válaszként erre: 308. - Csillagkaktusz)
2011. febr. 24. 16:04

köszike azóta megoldodott már lassan minden ok

viszont ha megkérlek priviben nem küldenéd el a sárga lötty nevét?? mert a páromnak elég sokat elöjön

2011. febr. 23. 13:03

angyalka87!

Remélem még olvasod!

Az aftát (jaj nem írhatom le a nevét)(sárga lötty)kezeld fültisztítóra csepegtess majd nyomd az aftába! Nagyon fáj nagyon csíp egy pár percig aztán lezsibbad.(ja és megfogja a fogad és a nyelved de ez a legkevesebb.)De pár nap és eltűnnek! Nekem nagyon régen volt ilyenem mikor a suliba kajás voltam úgyhogy ezt a kórházban szedted össze biztos.Ugye a mosatlan evőeszköz és pohár. Ha érdekel az én történetem elolvashatod a másik fórumban címe:felnőttként mandulaműtét

2011. febr. 13. 20:58

Lányok!

Sziasztok! 1honapos vagyok kb. Azt szeretnem megkerdezni,hogy az izeket mar teljesen erzitek? Nektek is van ilyen problematok? Meddig tart ez?

306. Gabesz100 (válaszként erre: 304. - Vizslalány)
2011. febr. 13. 16:23

Köszönöm szépen a válaszod!:)))


6. napon vagyok.. alig várom vége legyen..reggel beveszek 1 cataflamot és utána annyi mentes vizet amennyit birok, így napközben nem fáj:)))

este is 1 gyógyszer és alszok is:)))


Még a jövőhetet végig pihenem.. remélem elég lesz:)

305. angyalka87 (válaszként erre: 304. - Vizslalány)
2011. febr. 13. 16:10
és mi a helyzet az aftákkal????vagy 4 helyen kijött és bármit eszek iszok az aftákkat marja mint állat.mi a fenét csináljaak velük????????
304. vizslalány (válaszként erre: 303. - Gabesz100)
2011. febr. 13. 16:02

Hááát, én már úgy voltam vele, hogy csak azt ettem, ami jólesett (de elég kevés ilyen kaja volt...). Szerintem azért mondják, hogy csak pépeset egyél, hogy nehogy felszakadjon a seb. Nekem azt tanácsolták, hogy egyek darabosat, de semmi olyat, ami karcolhatja. A kifli szerintem tökjó, mert finom is, puha is :)


Angyalka! Minél jobban fáj, annál közelebb a vége !!! De tényleg... állítólag azért, mert ahogy válik le a váladék, az a fehér undormány, az eléggé fáj. Én egész nap elemlámpával nézegettem a tükörben, s volt olyan, 7.nap környékén, h evés előtt és evés után is néztem és láttam, hogy kevesebb a lepedék rajta. Tarts ki, gondolj arra, hogy egyszer biztosan vége lesz!!! :)

2011. febr. 12. 21:54

Hát igy kérdezem akkor:

Mit egyek?

-Pépeset?

- vagy ami leszedi a sebet?

Tanácstalan vagyok:(

302. diegóóó (válaszként erre: 299. - Gabesz100)
2011. febr. 12. 18:56
Az "olyat" mit takar?
2011. febr. 12. 13:20
jah még valami,afták lettek a számba.mit csináljak velük???
300. angyalka87 (válaszként erre: 299. - Gabesz100)
2011. febr. 12. 13:18
szia.nekem is ez 5. napom,eddig ma a legrosszab,bármit eszek szúr és mar.meddig tart ez még?
2011. febr. 12. 09:32

Sziasztok!


5. napon vagyok... az egyik helyen azt olvasom, hogy ne egyek olyat a másik helyen meg hogy csakis azt egyek h a seb leváljon.. hogy van ez?:S már nem tudom:/ A műtét az elég kellemetlen volt.. engem nem altattak. de kibirtam:) reggelente rossz amikor inni kell azt nem birom.:( mindenkinek mielőbbi gyógyulást!

Üdv.

2011. febr. 11. 19:11
nekem ma van a negyedik napom,eddig ma volt a legrosszab,de ettem kenyérbelet felvágottal,pogácsát,croissant,persze catflam-v befigyelt elötte.de ma kb csak 2 órát hatott egy szem,fájhat a cataflamtol a gyomrom akkor is ha eszek rendesen?normális hogy olyan büdös a szám hogy még nekem is gáz érezni?pedig naponta töbször fogat mosok.
297. Angelbocs (válaszként erre: 295. - Barbara8854)
2011. febr. 11. 16:04

Azt hittem, ezzel egyedül vagyok, de úgy látszik, nem. :)

A műtét óta reggelente én is mindig néhány korty vízzel kezdek, mert előfordul, hogy fáj még. :)

2011. febr. 11. 13:38
és a kakaós kalácsot:)
2011. febr. 11. 13:36

én már jéé pont ma vagyok 4 hónapos:):)

mostanában olyan furán alszom, hogy nyitva maradhat a szám ,és úgy kiszárad hogy reggel nyelni se tudok :(

néha még fáj, de hát ez már csak a torkom lehet.

(helyi érzéstelenítéssel vették ki) kitartást a többieknek, én a fagyit preferáltam:):D meg a vaniliás danettet.

294. vizslalány (válaszként erre: 291. - Angyalka87)
2011. febr. 11. 12:34
Nagyon együttérzek !!!! AKármennyire is fáj, próbálj meg kenyeret enni, először csak kenyérbelet, aztán a héját is, mert tényleg csak a darabos dolgok viszik le a lepedéket és így gyógyul hamarabb majd a seb ! Én ott szúrtam el, hogy jó pár napig szinte semmit sem bírtam enni, csak pépeset (de az nem visz le semmit), és így jó sok ideig elhúzódott. Ha majd egyre jobban kezd fájni, gondolj arra, hogy mostmár csak pár nap és vége... Kitartás !!!!
2011. febr. 11. 11:30
Sziasztok!Szerdán megvolt a műtét csütörtökön jöttem is haza!Hát mit írjak nem volt egy jó élmény de ki lehet bírni.Utólag belegondolva még jó,hogy altattak gáz lehet csak érzéstelenítéssel.Itthon azért jobb remélem nem vérzik be.Evés megyeget kenyér,májkrém,joghurt.Ma megpróbálkozom csirkehusival,pároltzöldséggel és krumplipürével.Egy lovat is megtudnék enni olyan éhes vagyok.Az erős gyógyszer mellé nem árt enni is,mert szétmarja már a gyomrom.Én Cataflan-V 50mg-os gyógyszert szedek folyadékban oldódik így könnyű a beszedése.Nekem eddig bevált bár felkészítettek,hogy a fájdalom java még csak most jön.Remélem átvészelem valahogy.Kontroll jövőhét csütörtök.Mindenkinek kitartás aki műtét előtt áll.Többieknek Szép Napot.Kérdés van írjatok!
292. Angelbocs (válaszként erre: 291. - Angyalka87)
2011. febr. 11. 10:36
Kenyeret, babapiskótát például, de nem beáztatva, csak jó alaposan megrágva. :)
291. angyalka87 (válaszként erre: 289. - Vizslalány)
2011. febr. 11. 10:20
hát elég gáz is volt...ahogytelnek a napok egyre rosszabb..meg afták is kijöttek a számba. mi egyek amitöl minél elöbb lekopik seb??
290. vizslalány (válaszként erre: 287. - Angyalka87)
2011. febr. 10. 22:35
Most látom, hogy 7-én volt. Akkor jobbulást !!!!
289. vizslalány (válaszként erre: 287. - Angyalka87)
2011. febr. 10. 22:34
Szegény, ez nagyon durván hangzik !!! Hallottam már ilyet, hogy akinek nagyon gennyes, annak állítólag tényleg nem tudják úgy elérzésteleníteni.. engem nem altattak, de szerencsére nem fájt, illetve amint fájt, azonnal kaptam a szurit (műtét közben legalább 5x kaptam asszem). Így egyáltalán nem volt vészes, inkább csak a tudat, hogy most mi történik. Meg látni az ollót, kést stb..
2011. febr. 9. 16:42
jah és 24 vagyok amugy
287. angyalka87 (válaszként erre: 279. - Csibetimi)
2011. febr. 9. 16:40

sziasztok.

én ma jöttem haza a korházból hétfön (febr.7.)mütöttek egy jó tancsács mindenkinek aki még nincs tul rajta.ALTATVA CSAKIS!!!!

engem nem altattak igy utolag jo mert nem hánytam stb de ami a mütöben történ fájdalom na az senkinek nem kivánom.ezzzel senkit nem akarok ijesztgetni,csak elmeséltem amugy nekem azért volt gáz mert nembirta rendesn elérzésteleniteni,mert olyan hegges,ganés volt.a mütét végén meg kiderült hogy a hátulja amit ugye kivülröl a doki sem látott tiszta gennyes és gennyzacskos volt.végülis tul lehetett élni de azért igy utolag az altatást választanám..

2011. febr. 7. 13:06
Idén leszek 35éves Júniusban. Most volt 3hete a műtétem. :)
285. diegóóó (válaszként erre: 283. - Licus20)
2011. febr. 5. 19:20
Nekem már lassan egy éve.Tavaly áprilisban vették ki, de nagyon sokáig halasztgattam.Évekig...Akkor nagyon rám ijesztettek és beláttam, hogy nincs más hátra mint előre.:) Összességében most már örülök persze.Hamarabb kellett volna.Utána viszont szedjetek vitamint, mert én összeszedtem pár betegséget.Lehet nem volt összefüggés a kettő között, de jobb biztosra menni.:)
284. diegóóó (válaszként erre: 279. - Csibetimi)
2011. febr. 5. 19:17

23 éves voltam.Az egyik szobatársam 47 éves volt és őt is altatták.Nagyon jól viselte.

Abban a kórházban ahol engem műtöttek csak altatásban veszik ki a mandulát, mert sokkal biztosabban eltudják látni úgy a sebet, hogy közben a beteg alszik. Nincs zavaró tényező, mint abban az esetben lehet ha ébren van.Az orvosom azt mondta, hogy ő ezt szereti, mert kevesebb az esély arra, hogy műtét után bevérzik.Én is ragaszkodtam volna az altatáshoz amúgy.


Én először pár napig gyümis rágót ettem, mert azt kaptam, de a mentolos is mehet simán.:)Fogat én másnap reggel mostam.(Engem d.után műtöttek) Mentolos fogkrémmel.Még a nyelvemet is sikerült megdörzsölni.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook