Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segítség! Mandulaműtét előtt és után! fórum

Segítség! Mandulaműtét előtt és után! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
373. diegóóó (válaszként erre: 372. - 6e519c8e5e)
2011. jún. 2. 23:09
Én egy hétig voltam kórházban.Kórházi kosztot ettem lényegében. (kellett kiegészíteni, mert azzal nem lehet jól lakni)És ott nem pépes kaja volt és nem is lágy.Műtét utáni napon reggel két szelet kenyér volt héjával együtt.3 nap múlva alma,haraptuk!Ebédre először főzelék, de harmadik napon már rizs és sült hús,pörkölt...
372. 6e519c8e5e (válaszként erre: 371. - Diegóóó)
2011. jún. 2. 22:53

Akkor úgy mondom lágy kaját.

Szerencséd volt ennyit mondhatok !

371. diegóóó (válaszként erre: 370. - 9c3fb17456)
2011. jún. 2. 22:48

Nem kell pépes kaját enni. Olyat nem szabad ami csíp, túl fűszeres, vagy ami megsértheti a sebet, de ez nem azt jelenti hogy mindent pépesíteni kellene.Pont, hogy a kórházban is kenyeret adnak, meg normális kaját.Az viszi le a sebet. Én is ettem rántott húst, sőt még hamburgert is és nem volt semmi bajom. 10 nap után már sokkal jobb lesz.Nekem a 9 napon még nagyon fájt és másnap mintha elvágták volna.


Kitartást mindenkinek!!:)

370. 9c3fb17456 (válaszként erre: 369. - Frissműtétes)
2011. jún. 2. 22:41

Szia !


Ez normális dolog hogy fáj ennyire az 5-6. napon mert a seb húzódik gyógyul. Fülbe-fogsorba sugárzik általában.10 nap ami fájdalmasabb. De viszont gondolom elmondták hogy nem rántott húst kellene enni hanem pépes kaját !!! Nagy a veszélye az utóvérzésnek ezzel azt kockáztatod !!! Gondolom nem akarsz újra műtőbe kerülni ! 14 napig nagyon oda kell figyelned sok mindenre !!!

Igyál sok folyadékot az segít és fájdalomcsillapítás ! Fortedol az jó gyógyszer napi 3x1 bőven elég.

Kb. 2-3 hét alatt gyógyul be a seb !

Üdv !

2011. jún. 2. 21:35
Sziasztok! Ma van a műtét utáni 6. napom. Kegyetlen fájdalom gyötört tegnap és ma is. Előtte gyerekjáték volt, műtét másnapján már ettem mindent, kenyeret, héját, aztán rántott húst...szóval nem volt gondom az 5. napig. Aztán nem használt a Fortedol úgy mint előtte. Éles fájdalom nyilalt a fülembe, a torkom úgy fáj, hogy enni, inni csak keveset tudok. Meddig tart ez az állapot??? Segítsetek! Előre is köszönöm!
368. Angelbocs (válaszként erre: 367. - DBetty)
2011. máj. 28. 20:49
Miután csillapult a fájdalom. :)
367. DBetty
2011. máj. 28. 17:30

óóóóóó

és vissza tudtál simán aludni?

366. Angelbocs (válaszként erre: 365. - DBetty)
2011. máj. 28. 17:27

Én még nem szültem, úgyhogy azt nem tudom, de ezt szerintem ki lehet bírni. :)

Nekem olyan volt, mint egy jó erős mandulagyulladás, annyira, hogy konkrétan úgy is éreztem, mintha a manduláim még bent lennének, és hatalmasak volnának.

Ami baromi rossz lesz, az az éjszaka. Legalábbis nekem az volt. Sokszor megébredtem a fájdalomra, ráadásul, mivel éjszaka nem ittam annyit, kiszáradt a seb, és ilyenkor egy-egy nyelés után percekig hasogatott, de annyira, hogy még a fülem is fájt.

De mindent összevetve, inkább kibírnám mindezt még egyszer, de azt, amit a műtét előtt végigszenvedtem a mandulámmal, többet nem.

Szóval megéri. :)

365. DBetty
2011. máj. 28. 16:42

Köszi lányok!

2 kg mínusz....(valami jó is kell néha):-)

Végül is, szerintem aki kibirja a szülést,az minden fájdalmat kibír!!(legalább is remélem)

364. angyalka87 (válaszként erre: 362. - DBetty)
2011. máj. 28. 14:37
nekem 3 hét után engedte a doki a folyamatos terhelést
363. Angelbocs (válaszként erre: 362. - DBetty)
2011. máj. 28. 09:20

Nem biztos ám ez az 1 hónap, én ennél előbb nem mertem, de lehet, hogy neked már 2 hetesen azt mondja a dokinő, hogy lehet. Gondolom, ez attól függ, mennyire gyorsan gyógyul a seb.

Én azért biztos, ami biztos végig szedtem a bogyót, a műtét napján is.


2 kg-t fogytam az alatt az 1 hét alatt, míg nagyon fájt, de ahogy tudtam normálisan enni, vissza is jött. :)

362. DBetty
2011. máj. 28. 09:15

Köszi az infókat!

1 hónap??????????????Akkor bogyót sem kell szedni!

Bakker,szülés után nem kellett ennyit várni:-)

Te fogytál Angelbocs?

361. Angelbocs (válaszként erre: 360. - DBetty)
2011. máj. 27. 18:29

Nehezen megy az evés, mert igencsak fáj a torkod.

De ha evés előtt kb. 1 órával beveszel egy fájdalomcsillapítót, akkor menni fog. :)

De enni muszáj, mert az koptatja a lepedéket, ha nem kopik folyamatosan, akkor egyben fog leesni, és nagy valószínűséggel bevérzel. Szóval, sok kenyeret, babapiskótát, ilyesmit egyél majd, jól összerágva, nem beáztatva. A nagyon száraz dolgokat pedig kerüld, nehogy lekapja a lepedéket.


A vezetést nem tudom, az összebújásról nekem a 2 hetes kontrollon a dokinő azt mondta, még ne, én 1 hónaposan mertem csak bevállalni. :)

360. DBetty
2011. máj. 27. 17:27

Köszi!

Aranyosak vagytok!!!!Állítólag enni sem nagyon tudsz...,az "éhezést", hogy lehet bírni,és pl. vezetni mikor lehet,és összebújni?

359. angyalka87 (válaszként erre: 357. - DBetty)
2011. máj. 27. 16:48
hát nem hinném hogy túl sok mindenhez lesz majd kedved.........nekem az a műtét utáni első héten kb. élni se volt kedvem.amúgy a bevérzéstől nem kell félni ha vigyázol rá akkor nincs gond szerintem.
358. Angelbocs (válaszként erre: 357. - DBetty)
2011. máj. 27. 16:01

Persze, hogy mindenki olvas ilyeneket, és tulajdonképpen jó is, mert így legalább az ember fel tud készülni úgy-ahogy arra, hogy kb. mi fog történni vele.


Nem akarlak feleslegesen rémisztgetni, de a fájdalom miatt ilyenkor nem hiszem, hogy az embernek nagyon tenni-venni lenne kedve. :)

Bár én pl. simán mosogattam, zoknit hajtogattam, szóval nem úgy kell ezt elképzelni, hogy 1 hétig szigorú ágynyugalom, csak nem szabad megerőltetned magad, hajolgatnod, de ezt úgyis el fogják mondani. :)

357. DBetty
2011. máj. 27. 15:39
Igazad van,de szerinten aki net közelben van az tuti olvasni fog ilyeneket.Én már jeleztem,hogy 1 hétig SEMMIt nem csinálok(hi,hi)Kiváncsi leszek,hogy kibirom-e a lustizást?
356. Angelbocs (válaszként erre: 355. - DBetty)
2011. máj. 27. 10:24

Tapasztalatból mondom, hogy nem szabad ilyeneket olvasgatni műtét előtt. :)

Én is elolvastam egy csomó mandulaműtétes fórumot, hát, szép kis történetek voltak róla bevérzésről meg minden másról, a műtét utáni néhány éjszaka alig mertem elaludni, mert féltem, hogy bevérzik a torkom, én meg nem veszem észre... :)

Természetesen nem történt ilyesmi, betartottam, amit a dokinő mondott, és 1 hét alatt túl voltam a nehezén. :)

355. DBetty
2011. máj. 27. 10:14

Nekem krónikusan gyulladt,az orvos szerint,meg heges is.

Nem is a műtéttől félek,hanem inkább az utóvérzéstől.Sok rémtörténetet olvastam, lehet, hogy nem kellett volna...

354. angyalka87 (válaszként erre: 353. - DBetty)
2011. máj. 26. 15:43
nekem már a 3-3 szuri és rémálom volt, utána pedig nemigen hatott az érzéstelenítő mert annyira gennyes volt meg heges.na hát felemelő élmény volt..........de kívánom hogy neked minden rendben menjen :)
353. DBetty
2011. máj. 25. 18:10

Sziasztok!

Nekem is lejárt a manduláim ideje...Júni 7-én ,helyi érzéstelenítéssel.Zabszem efektus befigyel

jajajaj

352. diegóóó (válaszként erre: 350. - Katianyu21)
2011. máj. 23. 23:14
Nekem ugyanilyen panaszaim voltak.A szívproblémámat elvileg a rossz mandula okozta.Gyógyszert szedtem rá.Mióta kivették a mandulámat sokkal jobb a helyzet.A gyógyszert már csak akkor kellene szednem ha panaszom van, de szerencsére már nagyon nagyon ritkán fordul elő.Azelőtt napi szinten.Sajnos én sokáig halasztgattam.
351. Brygitta (válaszként erre: 350. - Katianyu21)
2011. máj. 23. 20:04

Szia!

Szívesen válaszolok én is a kérdéseidre! Most vagyok a 3. hétben! Friss az élmény!

Üdv: Brigi

350. katianyu21 (válaszként erre: 349. - Angyalka87)
2011. máj. 21. 17:38
Szia!Remélem hétfő a gégész azt mondja, hogy vállalja a műtétet...kicsit tartok az egésztől, főleg, hogy a szívem és az izületeim is fájnak. Vajon így is megmernek majd műteni?Ha műtét előtt leszek majd akkor írom a kérdéseimet.Köszi a segítséget.
349. angyalka87 (válaszként erre: 348. - Katianyu21)
2011. máj. 21. 16:23
szia! már rég ki kellett volna vetetni! én közel 4 évig húztam mire rászántam magam.de nagyon megérte! azóta nem voltam beteg,nem hullik a hajam,és nem fáj a térdem.nem szabad vele játszani,komoly gondokat tud okozni egy beteg mandula.remélem segítettem.ha van kérdésed kérdezz nyugodtan.
2011. máj. 21. 15:28
Sziasztok!1 éve küszködöm mandulapanaszokkal...van egy bizonyos baci a torkomban amire egyik antibiotikum sem használ. Kb. 1,5 hónapja elkezdtett fájni a szívem és az izületeim is.Nagyon félek, hogy valami komoly bajom lett a manduláim miatt.Hétfő megyek gégészetre,remélem ad végre időpontot a műtétre. Szívultrahangra csak hónap legvégén megyek...van itt valaki akinek szív és/ vagy izületi panaszai lettek a mandulája miatt?
347. e417245f24 (válaszként erre: 336. - Laguna)
2011. máj. 10. 10:44
Ez nagyon nem normális dolog.Műtét után 3 héttel már nem szabadna,hogy panasza legyen valakinek!!!!
346. e417245f24 (válaszként erre: 340. - Brygitta)
2011. máj. 10. 10:42
Van még pár tilalom:hazamenetel után még 1 hétig csók-és szextilalom,csípős-fűszeres kaja tilalom,nem szabad tornázni és hajat mosni._Viszont normálisan gyűrni kell a kaját,mert ha a seben képződött fibrin réteg nem fokozatosan válik fel,hanem egyszerre,alatta vérzés keletkezhet.Ezért szoktak bevérezni,akik nem esznek a fájdalom miatt rendesen.Ha ezeket betartod,kizárt dolog,hogy gond legyen :)
345. Angelbocs (válaszként erre: 344. - Angelbocs)
2011. máj. 10. 09:39
Na, látom össze is vonták a kettőt. :)
344. Angelbocs (válaszként erre: 340. - Seven)
2011. máj. 10. 09:22

Engem is altatásban műtöttek, maga az altatás egyáltalán nem vészes, ha erre gondolsz, fájni meg akkor is fog, ha érzéstelenítéssel műtenek.


Amúgy indult anno egy nagyon jó kis fórum a mandulaműtétről, itt a linkje, ha gondolod, olvasgasd. :)

[link]

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook