Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reprofit Brno fórum

Reprofit Brno (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
459. lexyke (válaszként erre: 458. - Mucka05)
2020. febr. 1. 23:51
Semmi nem volt
458. mucka05 (válaszként erre: 457. - Lexyke)
2020. febr. 1. 22:37
Köszönöm. Mellékhatás volt valami?
457. lexyke (válaszként erre: 456. - Mucka05)
2020. febr. 1. 22:03
Szia, ên 1x kaptam, a nyàlkahártyàm alig akart vastagodni miatta.
456. mucka05
2020. febr. 1. 21:38

Sziasztok!

Szerdán kell beadatnom a Decapeptyl depot nevű injekciót. Sok lombikom volt már, de ilyen szurit még nem kaptam. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a gyógyszerrel?

455. lien
2020. jan. 30. 18:25
Köszönöm a választ.
454. Hugi0903 (válaszként erre: 452. - Lien)
2020. jan. 29. 23:22

Nekem a Géndiagnosztika ezt az árajánlstot küldte:EMMA teszt:235.000Ft,ERA:295.000Ft,ALICE:155.000Ft,egyben a három:395.000Ft

Ha jól tudom,az Igenomixtől meg lehet rendelni,nőgyógyászt keresni aki megcsinálja,úgy küldeni Spanyolországba.

453. lexyke (válaszként erre: 452. - Lien)
2020. jan. 29. 17:21
Szia, nekem saját nőgyógyász csinàlta, futárt kért , bevittèk az istenhegyibe ès onnan küldték ki spanyolba. Az istenhegyibe is leveszik a mintát ugy olvastam, hivdd fel ôket.kb. 10 nap alatt kèsz az eredmèny átutalással fizettem az istenhegyinek.nagyon érdemes megcsinàltatni.
452. lien
2020. jan. 29. 16:35

Sziasztok.

EMMA tesztről tud valaki infót?

451. #VNiki
2020. jan. 23. 18:23

Sziasztok,

Köszönöm még egyszer mindenkinek a támogatást! Már készülök lelkileg a holnapra.

Összeszedtük a tápoldatot a méhlepény darabnak Bp-ről és holnap remélem sikerül felérnie a férjemnek vele. és ha már fenn voltunk megcsináltattuk mi is a citogentikai vérvételt.


@Pompom: mindenképpen a következő embrio, ami belém lesz ültetve PGS-sel vagy PGD-vel de meg lesz vizsgálva.


@Iko + Panna07: megcsináltatom a "kimaradt" vizsgálatokat immunológia+tromofilia+véralvadási zavar és a férjemnél is. A kórházban teljesen ki voltak akadva hogy nem volt véralvadási zavar vizsgálat még az első beültetés előtt.


Próbálok pozitív maradni és nem feladni, összetörni, bár ebben a pillanatban nehéz, de remélem a következő baba most már tényleg világra szeretne jönni és szeretne a mi kicsi kincsünk lenni.


Mindenképpen írok majd hogy mik lettek a vizsgálati eredményekkel, mi most nyárig biztos nem vágunk bele a következő lombikba.

450. Pompom (válaszként erre: 447. - #VNiki)
2020. jan. 21. 22:48
PGS-en még nem gondolkodtatok?
449. Iko (válaszként erre: 447. - #VNiki)
2020. jan. 21. 14:22

Szia VNiki! Sajnálom hogy ezen végig kell menned.

Mielőbbi lelki, szellemi és fizikai felépülést kívánok. Erőss légy, ne add fel és sikerüni fog! Elővigsázatosság szempontjából hasznosak a vizsgálatok amit a lányok írnak, el kellene végeztetni és ha szükséges előtte szakemberrel konzultálni. Én is gondolkodom rajtuk és mégcsak el sem jutottam Brno-ig csak időpontunk van március elejére. Mielőbbi felépülést és sok szerencsét kívánok!

448. Panna07 (válaszként erre: 447. - #VNiki)
2020. jan. 21. 13:42
Szia! Nagyon sajnálom a veszteségedet. Sajnos sok orvos csak ráfogja, hogy biztos természetes szelekció miatt történt, pedig jobban tennék, ha elküldenék az embert kivizsgálásokra, mert sokszor fel lehet fedezni, hogy mi a baj. Írtad, hogy az első és a mostani beültetés után is ugyanaz történt, hogy nem volt szívhang 6. héten, én mindenképpen ajánlanám az immunológiai+trombózis kivizsgálást. Egy ismerősöm többször elvetélt, végül kiderült, hogy antifoszfolipid szindrómája van, a vérellátás probléma miatt nem tudott fejlődni a magzat, előtte sosem jutottak el szívhangig, de a diagnózis és a gyógyszeres terápia után (Aspirin protect)a következő terhessége sikeres lett.
447. #VNiki
2020. jan. 21. 13:24

Sziasztok,

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és az együttérzést! Nagyon hasznosak ezek az információk! Őszintén a 3 és fél éves probálkozásunk alatt itt kaptam a legtöbb segítséget/tájékoztatást.


Voltam ma a kórházban ahol megállíptották hogy tényleg elhalt a terhességem és péntekre írták ki a missed-ab.et.


Az biztos hogy a következő beültetésünk is Brno-ban lesz, csak kicsit mi is jobban át fogjuk gondolni hogy mit is szeretnénk az új vizsgálatok függvényében, mert velünk Brno-ban bántak először barátságosan, kedvesen és emberségesen.

446. Iko (válaszként erre: 444. - 44a64b262f)
2020. jan. 21. 12:29
Köszönöm! Szorítok neked, ügyes légy és csak pozitívan! Próbálkozás nélkül nincs eredmény.
445. Iko (válaszként erre: 443. - Pompom)
2020. jan. 21. 12:25
Köszönöm, viszaolvasom a bejegyzéseiteket.
444. 44a64b262f (válaszként erre: 441. - Iko)
2020. jan. 21. 12:19

Az jutott még eszembe, hogy szerintem 45 felett kapásból a petesejtdonor a válasz.

Nekem is azt írták 2 évvel ezelőtt is és most is.

Nálam hamarosan kiderül valóban igazuk volt e.

Mivel én már szültem így jó esélyekkel kecsegtettek a donort illetően.

443. Pompom (válaszként erre: 441. - Iko)
2020. jan. 21. 12:10

Szia!


Alább leírtam én is és a többiek is nagyon sok infót a klinikáról, abban van infó a vizsgálatokról. Amúgy tényleg nem ajánlanak semmi extrát, viszont elfogadják az eredményeket és azt is, ha valamiért kell kiegészítő kezelés (pl. vérhigító). Hisz a kiegészítő kezelést mindíg szakorvos javasolja, ők azt nem kérdőjelezik meg. Ha visszaolvastál és még van kérdés, tedd fel nyugodtan. Én pl. arra nem tudok válaszolni hogy milyen a Bagócsi, sosem láttam. A kordinátorral (Emese) intéztem mindent és nem éreztem semmi hátrányt eddig.

442. 44a64b262f (válaszként erre: 441. - Iko)
2020. jan. 21. 11:53

Bagócsi doktor nagyon kedves. Nekem nagyon szimpatikus volt.

A konzultáció nekem telefonon volt nem személyesen.

Az első leszívás alkalmával találkoztunk, akkor Ő végezte, a másodikat és a beültetést már nem, nem volt ott.

Sok minden nem érdekli őket. Annyit kérnek csak: női hormonok, spermiogram, majd az első után nekünk kértek DNS fragmentációt.

A többi vizsgálat nálunk szóba sem került, mindent a fórumon olvasottak alapján csináltattam a magam megnyugtatására.

Ha valami ötlettel álltam elő a válasz az volt, hogy lehet de nem tartják szükségesnek.

Ennek ellenére én most elküldtem a trombózis vizsgálatok eredményét is.

441. Iko
2020. jan. 21. 11:35

Sziasztok! Egy kis tájékoztatást szeretnék kérni.


Most fogunk menni Bnoba első alkalom. Az első személyes találkozó /konzultáció hogyan zajlik?

Eddig csak a koordinátorral tartottuk a kapcsolatot (Boglárka), nagyon sablonosnak tünik. A megkeresésre 1 napon belül válaszoltak azzal, hogy a korra való tekintettel a petesejtdonort javasolják. Csatoltak ismerető anyagot a szolgáltatásaikról, stb. és kértek egy pár adatot adjunk meg, női hormonok és spermiogram. A többi vizsgálat eredményét eddig nem is kérték. Ti még mivel készültetek? Mennyire nézik át az itthonról vitt vizsgálatok eredményeit? Pl. MTFR, és egyéb itthon kért teszteket, stb. Érdemes megküldeni nekik előre? Milyenek az orvosok? Bagócsi? Köszönöm!

440. Pompom (válaszként erre: 436. - #VNiki)
2020. jan. 21. 09:25

Szia!


Mikor én csináltattam a vizsgálatokat, akkor megnéztem az ajánlott vizsgálatok listáját fórumokon, meg klinikák meddőségi vizsgálati listáját és kiválaszottam azokat, amik relevánsak lehetnek.


Én pl. innét tájékozódtam, hogy miket érdemes csinálni:


[link]


[link]


Ezek alapján állítottam össze a saját listámat.


Amit én mindenkinek ajánlok az a teljes genom szekvenálás az Istenhegyi Klinikán (vagy máshol, ahol elérhető). Ez nem kariotipizálás, hanem kicsit mélyebb vizsgálat, de árban közel azonos.


A különbség nagyon leegyszerűsítve az, hogy a kariotipizálás a kromoszóma számot és a nagy eltéréseket vizsgálja, a szekvenálás pedig a mikrodeléciókat is. Alaposabb, mélyebbre lát.


Nekem a szekvenálás során derült ki egy mikrodeléció, a kariotipizáláson nem volt semmi eltérés, mert ahhoz kicsi volt a hiba. De amúgy betegséget okozhat a fiú utódokban.


A saját listámon egyébként még ezek voltak szekvenálás mellet, mind a Synlabnál csináltattam (kb. 200 e Ft volt):


Női hormon csomag ciklus 3-5. nap, Trombofilia panel, Teljes vérkép, Inzulin rezisztencia (IR) csomag, Mélyvénás trombózis panel, Infertilitás III., HE4+CA-125 rizikó becsléssel (ROMA index) Pajzsmirigy MAX csomag, Női hormon csomag ciklus 21-23. nap (PCOS csomagot nem, mert az benne van a Pajzsmirigy MAX és a női hormon csomagban), PM ultrahang, mell ultrahang.


Ez nem olyan sok, tudom, hogy sok minden még kimaradt, de nekem most ennyi fért bele időben és pénzben.

439. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 436. - #VNiki)
2020. jan. 20. 23:01

Nagyon sajnálom :(( Átérzem, átéltem ugyanezt, csak a 13. héten.. Nagy valószínűséggel nem volt jó (egészséges) az itthon beültetett embriónk..


Mi pont ezért mentünk ki Brnoba, hogy ezt elkerüljük és vállaltunk be újabb lombikot, hogy el tudjuk végeztetni az embriókon a PGT-t.. Ezt nektek nem csinálták, ajánlották?

438. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 435. - TAndi86)
2020. jan. 20. 22:58

Elvileg most a héten lesz vérvétel még, de nem bírtam ki és teszteltem ET + 11. napon, sajnos negatív :( már nem bizakodom, az előző (végül rosszul sikerült terhességnél) ET + 9. napon már pozitív volt a teszt.


A protokoll így szerintem nem is volt leírva, egy korábbi (még Magyarországon) Antagonista volt, ez is hasonló volt felépítésében (csak a szerek és kicsit a mennyiségek tértek el).

437. TAndi86 (válaszként erre: 436. - #VNiki)
2020. jan. 20. 21:37

Karotipizálás volt már nálatok?


Illetve férfi oldalon hba és y deléció vizsgálat még érdekes lehet.

436. #VNiki
2020. jan. 20. 19:38

Sziasztok,

a brno-i Reporfitnál volt beültetésünk a férjemmel, és a 6. héten nem találtak a babánál szívhangot, és most szerdán még megyek vissza egy újabb ultrahangra hogy meggyőződjenek róla hogy tényleg elhalt-e a terhességem, és utána megyek Missed-ab-ra, mert még nem indult meg a vetélés természetes úton.


Nekem ez volt a 4. IVFem, az első sikerült de akkor is a 6. hét környékén nem találtak szívhangot a babánál (missed-ab-bal zárult), a második és a harmadik kisírélet nem sikerült, és most a 4.nél megint elment a baba szívhangja kb ugyan akkor.



Pompom-ot szeretném megkérdezni hogy ő pontosan/bővebben kicsit le tudná e írni hogy milyen vizságlatokat csináltott a lombik előtt ("DE én megcsináltattam mindenféle lombik előtt javasolt vizsgálatot a Synlabnál és magán szakorvosokkal megnézettem. (trombofília-trombózis, immun, pajzsmirigy, 21. napi, cukor+inzulin, PCO, endometriózis")., vagy hogy tudtok e javasolni vizsgálatokat, mert az orvosok nem küldenek el semmire, vállat vonnak és azt mondják hogy természetes szelektáció történik és mivel IVF ezért még nagyobb az esély a magzati elhalásra.

Nálam a szokásos vizsgálatok voltak megcsinálva, pajzsmirigy, hormonprofil, IR (sajnos IRes vagyok), teljes vérkép de ennyi.


Férjemnél most csináltak először DNS fragmentációt, aminek az eredménye a klinka szerint még belefér kb 12%os volt és MACS-asz eljárással válogatták ki a spermáit, mert rossz a spermiogrammja

Férfiaknál esetleg tud mondani valaki valamit hogy milyen vizsgálatot érdemes még elvégezni?



Mivel nem történt még meg a vetélés ezért próbálom elintézni hogy az istenhegyi intézetben magzati citogenetikai vizsgálatra felküldeni a maradványokat, hogy kiderüljön miért halt el a terhességem. Ez ad egyfajta lezárást ennek az IVF ciklusnak.


Emese olyan kedvesen, még most is biztat/szorít, hogy minden rendben legyen az UH-on. Szerdán nekik is kell majd írnom hogy mi lett az eredmény, és akkor utána megbeszéljük a következő lépéseket. Nem hiszem hogy ők csinálnak missed-ab-ot.


Köszönöm ha válaszoltok!

435. TAndi86 (válaszként erre: 432. - FuriosoNorthStar)
2020. jan. 12. 09:23
Mikor derül ki az eredmény? Mi volt protokoll?
434. 44a64b262f (válaszként erre: 432. - FuriosoNorthStar)
2020. jan. 12. 09:19

Köszönöm hogy válaszoltál. Én is voltam ivf-pgs lombikon ott már kétszer igy ismerem a dolgok menetét.

Most nativra megyünk és az uh-ok száma érdekelt volna, és hogy milyen az altatás nélküli beavatkozás.

Mónikatól már azt tudom, hogy 10.nap van az első uh és utánna van további tájékoztatás. Altatás nem lesz mivel 1 sejt kerül leszivasra.

Ezekről szerettem volna megtudni mások tapasztalatát véleményét.

433. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 409. - Pompom)
2020. jan. 12. 00:21

Teljesen egyetertek, en is kotekezove tennem!


Sajnos sajat boron tanultam meg: itthon lombik, veteles stb.. Utana nem mertunk az itthon lefagyasztott (de nem tesztelt) embrioval probalkozni, ugy dontottunk, hogy mivel testvert is szeretnenk, uj IVF-be kezdunk, de pgs-el, hogy ne egy totozas (vagy nevezhetjuk szepsegversenynek is) dontson, mint itthon, es adjunk eselyt a teso lehetosegenek is..


Nagyon drukkolok Nektek igy ismeretlenul is!

432. FuriosoNorthStar (válaszként erre: 431. - 44a64b262f)
2020. jan. 12. 00:11

Epp egy nem nativ ciklusos IVF- PGS + FET-en vagyunk ott tul.


A papirokat, amiket a helyszinen kellett alairni, mindig kuldtek elotte e-mailen, hogy el tudjuk olvasni. Ugyanakkor ha nem lettem volna mar itthon is tul egy lombikon (ahol isszonyu profin es reszletesen magyaraztak el mindent), csak kapkodtam volna a fejem :)


Az altatas siman ment, itthon a kezfejembe szurtak, a reprofitban venas altatas volt, nem is a dokim csinalta, hanem az eppen ugyeletes (minden oke volt).


Mire vagy meg kivancsi?

2020. jan. 3. 16:32
Natív ciklusos tapasztalatok érdekelnek a Reprofitnal. A hónap második felében megyünk. Pl altatás, verveteles papirok stb.
430. Pompom (válaszként erre: 429. - 40ba40a2fc)
2019. dec. 21. 14:02

Köszönöm! Reméljük a legjobbakat.

Megkérdezhetem, hogy miért a Gennetben kezdtetek és miért váltottatok?

PGS volt mindkéthelyen? Volt különbség a szolgáltatási színvonalban?

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook