Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszeres gyermekvédelmi fórum

Rendszeres gyermekvédelmi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2012. aug. 1. 19:23

Na figyu, csajok.

Ahonnan eljöttem, megszüntették a gyermekvédelmimet, mert a munkaügyi központtal megszűnt a kapcsolatom a költözés miatt. Most itt, Pesten regisztráltam, aztáng mentem az önkormányzathoz, most intézem a gyermekvédelmit. A régi lakhelyemen van bejelentve az állandó lakcímem, a mostani ideiglenes. Állítólag ilyenformán a kérésemnek jogalapja nincs, az állandó lakhelyem lenne köteles ezt elbírálni. Onnan meg átpasszoltak ide...

Amúgy rendes volt az ügyintéző hölgy, mert mindettől függetlenül megcsinálta a papírt. Azt, hogy megkapom-e, csak a Jóisten tudja. :(

Mondtam neki, hogy csak a suli miatt szeretném, az étkezés, meg a könyvek miatt.

Nem tudom, mi lesz belőle.

595. c22ca7f12f (válaszként erre: 593. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 18:47

hát ez az. nálunk még pénzbe kapod, de azt is úgy hogy be kell menni, leigazoltatni a receptet a gyógyszertárba, csatolni az okirathoz, és úgy benyújtani. de nálunk egy héten csak kétszer van ügyfélfogadás. ha hétfőn adod be a kérelmet, akkor jó esetben csütörtökön a házipénztárból felveheted. de ha csütörtökön, akkor csak kedden veheted fel a pénzt, mert házipénztáros kifizetsé van, és ott meg csak kedd, és csütörtök az ügyfélfogadás, 10-12 között. addig a gyerek meggyógyul.

még jó, hogy neünk szökőévente egyszer betegek.így nem veszem igénybe ezt.

594. Kata 1977 (válaszként erre: 591. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 18:42
:-((
593. Kata 1977 (válaszként erre: 592. - C22ca7f12f)
2012. aug. 1. 18:42
Na ez nálunk is így van,megszűnt a krízis csak ovis támogatás van a gyermekvédelmi, a lakásfenntárási és évente 2x rendkívüli, amit gyógyszerre,kajára lehet kérni, de tavaly ez még pénzbeni volt idén adtak 2kg lisztet,3kg cukrot,olajat, tésztát, ami nagyon jó volt,de pl gyógyszert abból nem váltasz ki!!
2012. aug. 1. 18:08
sziasztok. végre mostmár ideértem. meghosszabbítottam a gyermekvédelmit, de a rendkívüli segélyt amit megkértem iskolára, a 10 ezer ft-ot már nem. ugyanis kivették a körből az iskolára való igénylést. csak gyógyszeres támogatásra lehet kérni:S megszűnt a krízis segély is. úgyhogy itt nuku minden...nincs pénz. azt mondták.
2012. aug. 1. 17:42
Megkaptam a papírt... Pénteken mehetek megint... :P
590. Kata 1977 (válaszként erre: 589. - Dovima)
2012. aug. 1. 16:32
Persze, ha nem akkor majd a nagyfiúnak csinálok pár hó múlva a szülinapjára és a kicsi kap egy kis zsúrtortát a cukiból,csak olyan marha drágák és nem is annyira finomak:-((
589. dovima (válaszként erre: 588. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 16:29
huu remélem,de ha nem ér oda akkor nagyon mérges leszek,de majd jó lesz máskor is...csak olyan jó lenne ha időbe érne,olyan kiszámíthatatlan ez a posta...
588. Kata 1977 (válaszként erre: 587. - Dovima)
2012. aug. 1. 16:28

Sajnos nem ért ma ide, de írtad, hogy tegnap adtad fel 1 nap alatt oda szokott érni???

Aranyos vagy holnap biztos ideér, egyből szólok!!

587. dovima (válaszként erre: 584. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 16:23
Feladtam a csomit,nem ért még oda?remélem nem veszik el....már bánom h nem ajánlottan küldtem,de nem szokott gond lenni.
2012. aug. 1. 15:35
Köszönöm lányok, hátha szerencsém lesz!
585. zakajeo (válaszként erre: 584. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 15:14
nálunk pl csak pár nappal suli előtt ép,az elsősök meg évek óta akkor kapják meg mármint az első napon...
584. Kata 1977 (válaszként erre: 583. - Zakajeo)
2012. aug. 1. 15:09
Ja a könnyvásárokat általában augusztus 22-23-24.ke körül szoktak lenni,addig biztos meglesz a határozat!!
583. zakajeo (válaszként erre: 581. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 15:06

tankönyvvásárlásra biztosan meglesz nem szokták annyira elhúzni ...

jaj de nehéz minden ügy intézése:((

582. Kata 1977 (válaszként erre: 581. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 15:04
Te szegény 100 felé szakadsz,de csak sikerül és minden jó lesz!!
2012. aug. 1. 15:01

Voltam a suliban, odaadtam a diákigazolvány papírt, kitöltettem a gyermekvédelmihez szükségeset. Kaptam egy sz@r infót is: csak azoknak ingyenes a könyv, akiknek legalább egy éve bejelentett lakcíme van a IV. kerben. :P Két hónapja vagyunk itt... :P Ha azonban sikerül elintézni a gyermekvédelmit, akkor is ingyenes. De szerintem pont kicsúszok belőle. :P

Most megyek délután a másik irányba, az önkormányzathoz nyilatkozattételre. :P

2012. aug. 1. 13:14
sziasztok. rég jöttem beszélgetni. sajna mindig volt mit csinálni:( néha csak a dominóért jöttem fel, és majd jövök 6 után, ha lesztek. akkor lesz időm visszaolvasni.remélem jól vagytok:)
579. zakajeo
2012. aug. 1. 12:41
nekem mondjuk a határozat is sürgős lenne mert a lányom bölcsis tegnaptól ugyebár és a kaja miatt le kellene adni lehet majd be is megyek hozzájuk pénteken....sőt,biztos bemegyek ha addig nem kapom meg többnyire önkoris kézbesitő hozza főleg délután estefelé...hátha
578. zakajeo (válaszként erre: 575. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 12:39
adhatnák legalább hó közepén,bár tényleg úgy vagyok vele máshol már írtam hogy amúgy nagyon sok mindent tök ráér a hónap első napjaiban megvenni úgy értem ha elkezdődik az iskola mert úgyis mindig kitalálnak valamit és legtöbb dolog nem azonnal egyben kell....biztos kimagyaráznák miért ép akkor de kiváncsi vagyok rá majd rákérdezek ha lesz lehetőségem...
577. zakajeo (válaszként erre: 574. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 12:37

1-jén érvényes határozat kellene hozzá:((én sem kaptam meg még,de olyasmit mondtak hogy visszadátumozzák azt aki hamarabb beadta,részemről bízok benne mert abból szeretném megvenni a füzeteket irószereket a két fiúnak....iskolatáska nem kell szerencsére,hála a budmil márkának:)cipő viszont bőven :((( egy suliba snassz,ahogy locspocsosodk az idő kell egy benti félcipő is,kell egy tornacipő,és itthonra is valami mert kinőttek vagy szétnyúztak mindent szóval fejenként 4 pár az a két fiúra 8 pár összesen és akkor még nem emlitem a kicsilányt mert neki fogjuk rá van vagyis fontosabb a fiúknak venni most....


és hiába van itt ott gyerekcipő akció mindkettő gyerek lába 38as.....ami már felnőtt méret.....tavaly is necces volt a helyzet de még meg tudtam tenni hogy a nyár folyamán folyamatosan gyüjtögettem a lábbeliket de most nem ment,majd folyamatában megoldom gondolom,de kár volt most hirtelen összeszámolnom:))

2012. aug. 1. 10:38
De legalább adnak... Én még ma azért rákérdezek. Még ha annyi is, amennyi, az is valami. :P
575. Kata 1977 (válaszként erre: 574. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 10:15

Mi hiába kapjuk meg, de a hó utolsó napján!!

Tiszta nem normálisak,sulira adják de mikor kéne megvenni a dolgokat,augusztus 31.én????

2012. aug. 1. 10:10
Szerintem én már kiesek a sulikezdési támogatásból. :P
573. Kata 1977 (válaszként erre: 572. - Dovima)
2012. aug. 1. 09:19

DE jó nektek!!

Én is beszéltem velük,nálunk is még pénzben adják,igaz utoljára mert téltől utalványban lesz.

De nálunk a hónap legvégén:-((

572. dovima
2012. aug. 1. 09:13
tegnap hívtak engem az önkoriból,hogy holnap adják a pénzt,és nem zsókát hanem kp-t,még rá is kérdeztem h csütörötkön,mert akkor nincs ügyfélfogadás,de igen akkor:) hát jó akkor megyekérte,ezen nem mulik:)és utána irány az elmű és az iskolába vásárolni...
2012. júl. 31. 22:30
Holnap kezdhetem megint... :S
570. Kata 1977 (válaszként erre: 568. - Zakajeo)
2012. júl. 31. 11:53

Na ja!

Szegény,ennyit menni egy rohadt segítségért!!!

Szörnyű!

569. Kata 1977 (válaszként erre: 567. - Mothertiger)
2012. júl. 31. 11:52

Szia!


Hű jó sűrű napod volt,de félig meddig eredményes is!

Az aki ígérte ,hogy telefonom meggyorsítja,hátha tényleg tud segíteni!


Neked is szép hetet!!

568. zakajeo
2012. júl. 31. 11:26
Most Pesten intézed ezt már nem ott ahol eddig laktál igaz?hátha hamar sikerül,olyan rossz ez a bürokrácia:((
567. mothertiger (válaszként erre: 541. - Kata 1977)
2012. júl. 31. 10:34

Sziasztok!

Tegnap délután összehoztuk a találkozót. Bementünk az önkormányzathaoz, egyik helyről küldtek a másikra, aztán a harmadikra. A harmadikon belül egyik személyhez küldtek a másikhoz, mire tudtam egyikükkel beszélni. Későn járultam a színe elé, így a nyilatkozattétel elmaradt. Szerdára (holnapra) kaptam tőle időpontot. Szóval belecsúsztam az augusztusba. Egyik ismerősöm megígérte, hogy telefonhívással megpróbálja gyorsítani a folyamatot, remélem összejön. Nagyon el vagyok csúszva az időpontokkal, főleg, mert két hetet vidéken töltöttem - kihagyhattam volna az ügy érdekében. Végeredményképpen annyi, hogy egyelőre kosarat kaptam, de holnap újra harcba szállok. :) Az aktív korúak támogatásáról szóló határozatot várom ezután, remélem abból is lesz valami... Szeptembertől meg munkát keresek. A munkaügyiben is hátha ajánlanak valamit.

Nem könnyű, mivel enyhén mozgássérült vagyok, leszázalékolás nélkül. Még ha le lennék százalékolva, akkor könnyebben találnék melót, de így... :P


Szép napot, eredményes hetet kívánok nektek!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook