Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszeres gyermekvédelmi fórum

Rendszeres gyermekvédelmi (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
656. Kata 1977 (válaszként erre: 651. - C22ca7f12f)
2012. aug. 4. 18:21
Na és mi kellett hozzá,ugye jól mondtam ,hogy semmi csak a tulajdoni lap?A mennyi lesz a bank váltja ki vagy ti?Nagy a különbségetek?
2012. aug. 4. 14:56
most lépek is, majd jövök később ha sikerül:)
2012. aug. 4. 14:37
sziasztok. délelőtt pihentem, egész héten házimunkáztam, most kezdek majd főzni.nálunk nagyon meleg van. még jó hogy északi fekvésű a ház, így kora reggel süt oda a nap, a gyerekek szobájába meg késő délután. de a 10-en lakunk, panelba:SS
653. zakajeo
2012. aug. 4. 14:35

Szia!

Nálunk most tűrhető a levegő mert kivételesen sikerült aránylag zárva tartani a bejárati ajtót és nem jött be a hőség-vályog a házunk-most ment ki kicsit a két kisebbik játszani,én pedig konyhát takaritok szelektálok délelőtt óta...

2012. aug. 4. 14:22

Sziasztok Csajok!


Hogy vagyok ebben a dög melegben??

2012. aug. 4. 07:01
sziasztok. úgy látszik mostanában nincs időm semmire:( tele vagyok házimunkával, tegnap bent voltunk a bankba elindítottuk az árfolyamrögzítést úgyhogy pörög az élet.majd csak felnézek később. talán lesz kis időm:) remélem jól vagytok, megpróbálok visszaolvasni
650. Kata 1977 (válaszként erre: 649. - Dovima)
2012. aug. 3. 15:35
Ne idegeskedj,ilyen ez a posta!
649. dovima (válaszként erre: 647. - Kata 1977)
2012. aug. 3. 15:18
nem ért oda???? na szólok a postán h nézzenek utána...huu de pipa lettem
2012. aug. 3. 14:17
Kakaós piskótaszerűségben túrószigetek. :) Ha beírod a Google-ba, kiadja a receptet. Nagyon egyszerű, és nagyon finom! Én nagyon sokszor csináltam már ilyet, Anya tanította, itthon meg nagyon megy. :) A túrós sütik amúgy is bejönnek nagyon! :)
647. Kata 1977 (válaszként erre: 642. - Kata 1977)
2012. aug. 3. 14:09

DE a végén szeröcsém volt mert egy falubelinek volt és kölcsön adta!

De ha megkapom a csomagot, nekem is lesz:-))

646. Kata 1977 (válaszként erre: 645. - Mothertiger)
2012. aug. 3. 14:08

Én tegnap fanta tortás csináltam a kicsi szülinapjára, ma meggyes sütit.

a Bocis szelet milyen??

2012. aug. 3. 14:01
Most lett kész a sütim. :) Boci szelet, imádjuk! :D
644. Kata 1977 (válaszként erre: 643. - Mothertiger)
2012. aug. 3. 12:18

De jó!!


Nekem ma nem kel,l mert tegnap 2 napra főztem,de a srácok kitalálták,hogy süssek,ebbe a hőségbe,szuper!!!!!!!!!!!!!

2012. aug. 3. 12:06
Én is leadtam végre mindent. Most meg várok... Szép napot nektek, én sütök-főzök. :P Nagyon meleg van...
642. Kata 1977 (válaszként erre: 633. - Kata 1977)
2012. aug. 3. 10:44

Szia!


Hát ma sem jött meg:(

Sajnálom mert nagyom kedves gesztus volt ez tőled és biztos annak örülnél ha az írnám már hogy itt van!!!

DE szerintem hétfőre tutira itt lesz!!

641. mothertiger (válaszként erre: 640. - Zakajeo)
2012. aug. 2. 18:25
Valamikor olvasgattam róla én is, mert nekünk is kiküldtek egy ilyen űrlapot, de nem láttam értelmét ezzel rohangálni. Minden szolgáltató a saját érdekét nézi; egyszer volt nekem is egy tanulságos levelezésem az E-onnal, szakadjanak meg. 120 ezer forintot kellett kicsengetnem év elején, ezt a babám utáni gyerekpénzből meg kölcsönökből tudtam megoldani. Csoda, hogy maradt tejem, annyit idegeskedtem miatta.
640. zakajeo (válaszként erre: 638. - Mothertiger)
2012. aug. 2. 15:34
nekem sem eddig de most beadom,mert egy pár hónapig még necces lesz a számlák kifizetése:(
639. mothertiger (válaszként erre: 635. - Zakajeo)
2012. aug. 2. 15:30

Én ugyan senkit nem akartam megmenteni, de a pofámba dugták a papírt, egy akkora szájú anyuka, mint a bécsi kapu.

Egyébként ugyanez a képviselő a későbbiekben igyekezett engem rossz színben feltüntetni az egész falu előtt, kár, hogy nem jött össze neki. Beleköptem a levesükbe, de csak azért, mert csak maguknak akartak főzőcskézni, a "szolganépnek" meg nem akartak adni belőle... :) Persze a pofámba nem volt hajlandó belemondani a frankót, pedig aztán tőlem megkapta volna, az tuti, hogy én senkinek nem voltam, és nem is leszek a kapcarongya, még ha az életem múlik is rajta! :)

2012. aug. 2. 15:27
Én azt nemtom, mert nekünk nem volt ilyen védendő fogyasztós akármilyen izé. :)
637. zakajeo
2012. aug. 2. 15:20
akkor az eonos védendő fogyasztós nyomtatványt oda kell bevinnem ahonnan ezt megkaptam kitöltetni az alsó részét?
636. zakajeo
2012. aug. 2. 15:19

mig a lánykám altattam ép hozták a gyermekvédelmis határozatomat:))07.17. től érvényes egy évig,most úgy örülök neki mint majom a farkának,de komolyan...tényleg soha nem kértem még semmit és mint irtam én most az alanyi jogon járó dolgokat sem kapom....igazán nem mondható rám hogy a segélyért szültem volna vagy a gyesért stb....

de mindhárom gyerekemnek ingyen lesz a kaja!! és kettőnek a tankönyvek is,bár a középsőmnek sajnos valószínű ingyen lenne egyébként is:(((ő új suliba kénytelen menni másik városba hiába csak 8éves múlt még:(

a kifizetésről majd külön értesítést küld a pénzügyi csoport....

635. zakajeo
2012. aug. 2. 15:16

nem rád értettem a lustizást,ép olvastalak mikor közmunkás voltál abban az időszakban:)

bármilyen peticiónál nagyon figyelj ha aláirod vagy kopogtatót adsz le vagy egyéb módon valaki mellé állsz a városodban,tutira fel van irva a neved:(

jaj hát kit akartál ott megmenteni?:))))

amúgy pedig sajnálom:(((

634. mothertiger (válaszként erre: 631. - Zakajeo)
2012. aug. 2. 14:24

Neeem... Nálam az volt a hiba, hogy beugattam olyanoknak, akik szándékosan belém akarták törölni a lábukat. Tudod, létezik olyan közmunkás, aki többnek hiszi magát, mint amennyi! Parancsolgatnak, észt osztogatnak, én meg rohadtul nem az az ember vagyok, aki ezt hagyja. 28 ezerért meg végképp nem... Sőt, nincs annyi pénz, amennyiért hagynám!

Csúnya dolgokban voltam, csúnya dolgokat láttam, csúnya dolgokat tudok. Elég sok mindenkiről. Hallottam is néhány dolgot, és sokat meg a saját bőrömön tapasztaltam.


Példa: elém dugtak egy petíciót, ami egy képviselőt volt hivatva megmenteni, aláírásgyűjtés-akció keretében. El sem olvastam, segíteni akartam, aláírtam. Egy szűk hónap múlva már nem volt munkám, holott a kisfőnököm már két hónapra előre kidolgozta a beosztásomat. Őt magát is megdöbbentette a dolog (állítólag), bár ő is egy kétszínű picsa.

Még egy: egyedül maradtam a melóhelyen, kb. még másfél óra volt a munkaidőmből. Nagyon ocsmány vihar jött, elfeketedett minden. Végül égiháború kerekedett, amilyet még életemben nem láttam. Egy öklömnyi méretű jég betörte az iroda ablakát, ahol épp tartózkodtam. Nem estem kétségbe: hívtam a kisfőnököt, hogy mi legyen a teendő - nem vette fel, akárhányszor is hívtam. Szóltam a munkatársamnak, hogy hívja ő, érdekes módon neki azonnal felvette... Azt üzente, hogy ragasszam be szemeteszsákkal (!!!) az ablakot, én meg kartonpapírt használtam a zsák helyett. Másnap, amikor meglátta, csak annyit mondott: "hát ez undorító"...

Munkaidő után vállaltam hírlevél kihordását, úgy, hogy a kisfiam a hátam mögött ült a gyerekülésben a bicajon, ahogy hoztam közben az oviból.


Esküszöm, könyvet tudnék írni arról az x hónapról, amíg alkalmazásban álltam... Nagyon csúnya kis könyvecske lenne, az tuti. :P


Bocsi a kitérőért. :)

633. Kata 1977 (válaszként erre: 589. - Dovima)
2012. aug. 2. 12:41

Szia!


Sajnos nem ért ide a postás szerint akár 4-5 nap is lehet:-((

DE majd csak ideér és akkor is ugyanúgy fogunk neki örülni!!!

632. zakajeo
2012. aug. 2. 11:14
kíváncsi vagyok mit mond anyósod,mit is mondtak neki...pedig akkor őt még ismerték is ha adóügyes volt,nem?
631. zakajeo (válaszként erre: 630. - Mothertiger)
2012. aug. 2. 11:13

biztos figyeltek,itt is visszamondják ki hány percet pihen....jó ,én is durrogok ha egész nap semmit nem csinálnak mert olyan is van...

én ezidáig mióta itt lakok szenvedő alanyként lézengtem mostanában pedig elkezdtek olyanok is hangosan és előre köszönni akik észre sem vettek addig....mekkora véletlenek.....

2012. aug. 2. 10:50

Igen, jól írtad. :)


De tudod mit? Nem foglalkozom vele, mert megkaptam azt a papírt, ami szükséges volt. Holnap megyek az önkormányzathoz, és ha ott ez kibukik, akkor borítom a bilit. Addig várjunk már, hogy mi van valójában! Ma meg felhív anyósom, és megkérdezem tőle, hogy neki konkrétan mit mondtak, mert ha azt, amire én emlékszem, akkor ő is becsületesen át lett verve...


A "helyi sajátosságok" igény szerint, és pofára változnak. Aki segget nyal, vagy valakinek a valakije, egy rövidke időre - vagy többre, nyelv ügyességétől függően, - bekerülhet a krémbe, de ott igyekezni kell, mert "valakik mindig figyelnek".

Nem vagyok paranoid, egyszer, amikor bekerültem a közmunkába, kaptam egy e-mailt, hogy valakik figyelnek, hogy alkalmas vagyok-e a munkára... Kérdezz nyugodtan, 28 évig éltem kirekesztve azon a lepratelepen! :@

629. zakajeo
2012. aug. 2. 10:37

jóvanna nem bántom:)

én is csak azért vagyok most képben mert ép meg kellett sajna igényelnem másrészt pedig meg is szeretném tanulni és követni ezeket a szabályokat mert nem árt tudnom,főleg a helyi sajátosságokkal együtt....


van ám ismerősöm nekem is nálatok:))))imádom csak olyan érdekes alkat:D

holnap viszont mivel érdekel általánosságban meg fogom kérdezni.....


szóval kistérségben laktál,elköltöztél Pestre ép akkor közvetitettek ki és azt mondták mivel nem vállalod a közmunkát költözés miatt megszünik a gyv is...fizetés stb adatokban nem történt változás szóval továbbra is jár neked...


jól irtam?

2012. aug. 2. 09:46

Biztos vagyok benne... A nyakamat merném rá tenni!

Szerintem amúgy anyósomat is becsapták (ő már nem dolgozik ott a hivatalban, ő is Pestre költözött), mert neki is azt mondták, hogy elveszik a gyv-t. Ő nem hiszem, hogy nagyon jártas lenne ebben, hiába ott dolgozta le a fél életét, mert adóügyis. Kicsit hadd védjem már! :D


Majd szólok neki, ma úgyis felhív, hogy kérdezze már meg, mert ez tényleg hülyeség, amit velem csinálnak. De tudod mit? Addigra már lehet, hogy itt is megkapom! :P

627. zakajeo (válaszként erre: 626. - Mothertiger)
2012. aug. 2. 09:43

olvastalak nagyon sokáig szóval nagyjából képben vagyok csak szokásom a névváltás ha besokalok:( aztán egyszer elvesztettelek....

anyósod nem lett szimpatikusabb ezek után:((ha valamit ujvároson kell intézni szólj nyugodtan,de komolyan!

Te lány,szerintem neked él a gyermekvédelmid!!

a munkaügyiben pedig a várórész közepén lévő pultban egy füzetlapra irják fel ki szeretne menni az utcára dolgozni de annyian vannak hogy onnan is név szerint hivnak be embereket....ez totálbiztos....téged ott elővetetett valaki:(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook