Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszeres gyermekvédelmi fórum

Rendszeres gyermekvédelmi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2012. aug. 2. 09:27

Anyósom ott dolgozott a hivatalban, ő mondta, hogy ha nem vállalom a munkát, elveszik a BPJ-t is, meg a gyermekvédelmit is. Én úgy emlékszem, hogy augusztus 28-ig volt érvényes a gyv-m.

Az oviból már áprilisban kivettem a gyereket, mert kimentem Anyuékhoz Ausztriába kb. másfél hónapra. Már nem is mentünk vissza, hanem rögtön Budapestre jöttünk haza.

Az a vicc, hogy mielőtt elutaztam, beszóltam a munkaügyibe és a hivatalba, hogy ne közvetítsenek ki, mert elköltözöm. Direkt szóltam, legalább négy emberrel beszéltem ezügyben! Akkor még nem is voltam rajta a listán, ezért ért váratlanul, amikor mindenki tudta, hogy elköltöztem, és kiközvetítettek!

Egyébiránt még egy érdekes momentum:

papírom van róla, hogy fizikai munkát nem végezhetek (a dokim adta). Anno megmondtam benn a hivatalban is, meg az üzemorvosnak is, hogy ha megfeszülnek, mint Jézus a kereszten, akkor se fogok kimenni az utcára, még csak söprögetni se! Nem dacból, hanem mert szaros 22ezer forintért nem fogom kockáztatni a lábamat (mindössze két csavar tartja össze). Akkor bólogattak, és mélyen együttéreztek velem, tudták, hogy 1996-ban nagyon súlyos balesetet szenvedtem, évekig tartott, mire felépültem. A felajánlott munkát saját felelősségemre vállaltam el (takarítottam).

Szóval ahogy írtad, igenis rám irányult ez a kiközvetítés, ki akartak kúrni velem. Sikerült is nekik... Majdnem másfél évig nem voltam alkalmazásban, pedig vártam, hátha behívnak, de a benyalósok kaptak munkát, én meg belenyugodtam. Erre mit ad Isten? Akkor tennének ki, amikor elköltöztem, nem furcsa?! Ebben mindenki szerint vastagon benne van a szándékosság!

Még egy érdekesség:

amikor le kellett volna jelentkeznem a balmazújvárosi munkaügyiben, én már itt laktam. Így is késtem vele egy pár hetet, és anyósom kétségbeesett. Kitalálta, hogy ők beviszik helyettem a kiskönyvet, és lejelentenek, azzal az indokkal, hogy fáj a lábam (fájt is, 170 kilométert utazni emiatt), személyesen nem tudtam megjelenni. És rögtön utána jött a felszólítás, hogy menjek ki az utcára dolgozni.

A hivatalból szóltak, hogy már orvosi papírral sem tudom kikerülni a melót, mert már több, mint egy éve nem dolgoztam, és ha most nem megyek, akkor elveszik a BPJ-t. Úgy oldották meg, hogy csináltak egy határozatot, amiben a költözésre fogták a megszüntetést, és ennyi a történet.


Bocsi, hogy hosszú voltam. :S

625. zakajeo
2012. aug. 2. 08:33

hogy érted hogy elvették? az oviban tovább már nem kaptad ingyen a kaját?vagy már költöztetek is és nem derült ki....szóval nem lehet hogy még él az a határozat tényleg?szerintem a mostani ügyintéző rá fog jönni,de lehet téged csak valami kedves félretájékoztatott...ezt nálunk mondták vagy nálatok?lehet az is hogy érvényes aug elsején a tied!!!hisz nem kaptál határozatban semmit róla....az meg emberi szemétség hogy szólsz hogy költözöl és csakazértis téged közvetitenek ki,pont ott van hosszú lista az ügyintéző csajnál a placc közepén utcaseprésre is iratkozva,be sem tudnak hivni mindenkit!!

annyi lett volna hogy félreteszik a neved nem dolgozni nem akartál hanem elköltözöl én még ezt is megírnám levélben mondjuk a jelenlegi munkaügynél nehogy hátrányod legyen belőle!

624. zakajeo (válaszként erre: 620. - C22ca7f12f)
2012. aug. 2. 08:28
igen én is kaptam egy papirt hogy irjam alá hogy semmiféle jövedelmem nincs,ez oké...de akkor csak ezt kellett volna hozzácsatolni....
623. zakajeo (válaszként erre: 618. - Mothertiger)
2012. aug. 2. 08:27
lehet nem vették el?úgy értem ha nem vették el érvényes a határozatod mármint papíron....nem lehet hogy még él a régi??
622. c22ca7f12f (válaszként erre: 621. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 22:08
hú várj, visszaolvasok, lehet nem tudom a történet felét:( látszik hogy nem értem rá napokig..:S akkor majd lehet megtudom. mondtak valami indokot?
2012. aug. 1. 22:00
Az oké, de akkor miért vették el a gyermekvédelmit is???
2012. aug. 1. 21:58
bocsi, annyi kimaradt hogy annyi köze van a munkaügyinek hozzá, hogy ha nem jár neked segély, és regisztrálva vagy oda, akkor a jövedelemnyilatkozathoz csatolni kell egy olyan igazolást, hogy a munkanélküliből semmilyen járadékot sem kapsz
619. c22ca7f12f (válaszként erre: 618. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 21:57

várj, segítek. nálunk úgy van, de szerintem mindenhol, hogy a rendszeres gyermekvédelminek az az egyetlen feltétele, hogy a jövedelemhatárba beleess.természetesen legyen gyereked

az aktív korúak segélye az közmunkához van kötve,vagy hagyod, és kivárod hogy kiközvetítsenek, vagy te keresel magadnak 30 napra munkát, hogy megkérhesd jövőre is a segélyt

2012. aug. 1. 21:54
Hoppá... Várjunk csak. Én csak az aktív korúak járadékának megszűnéséről kaptam határozatot. A gyermekvédelmit csak elvették, arról semmi papírt nem kaptam. Nekem azt mondták, hogy igenis feltétele. :O Vagy én vagyok hülye, vagy engem valahol átkúrtak. :P
2012. aug. 1. 21:48
Oksa!
616. zakajeo
2012. aug. 1. 21:34
ha nem baj ird már meg légyszi priviben hogy a gyermekvédelmit megszüntető határozatban mi van irva....
615. c22ca7f12f (válaszként erre: 613. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 21:33
jó, én sem azt mondom, hogy boldog-boldogtalan dolgozzon, mint anno a szociban, hogy mindenkit elhelyeztek valahol, sokan csak bejártak dolgozni, mert büntették ha nem. de ez meg már a ló túloldala.valami nagyon elromlott:((
614. zakajeo (válaszként erre: 607. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 21:32
a gyermekvédelminek nem feltétele a munkaügyivel történő együttműködés mi a fenének vették el??????főleg hogy érvényes lett volna augusztusban is még...mit írtak miért,mire hivatkoztak?ott lakom,de már írtam priviben közben:)
613. Kata 1977 (válaszként erre: 612. - C22ca7f12f)
2012. aug. 1. 21:30
Szörnyű de komolyan,ilyenkor van bennem minek élni,de aztán ránézek a 4 gyönyörű gyermekemre!
612. c22ca7f12f (válaszként erre: 611. - Kata 1977)
2012. aug. 1. 21:28
és hallod, mennyi emberrel...:(
611. Kata 1977 (válaszként erre: 608. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 21:27
Hát kicseszett veled is az élet,már bocsánat a kifejezésért!!!
610. c22ca7f12f (válaszként erre: 608. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 21:21
az a baj, hogy mostanra nagyon megszigorították a leszázalékolást.így tényleg nehéz..:(
2012. aug. 1. 21:18
fiamból - fiam. Ezt akartam írni, csak lefüstölt a biztosítékom. :P
2012. aug. 1. 21:17

A vicc az egészben, hogy enyhén mozgássérült vagyok, a bal bokám el van merevítve, és le se vagyok vele százalékolva. Van 8 osztályom, mert az 1996-ban bekövetkezett balesetem miatt a sulimat befejezni nem tudtam, holott két évig jártam becsülettel! Leszázalékoltatnám magam, de "ennyivel" rám se néznek, pedig nekem nem segély kellene, hanem munka, mivel sok helyre direkt leszázalékoltakat keresnek a munkáltatók. Semmit sem kapok, épp csak csurran-cseppen, és kib@szottul elegem van mindenből. Oké, hogy a gyerek se kérte, hogy megszülessen, én akartam őt nagyon... De azzal se lenne egy cseppet se könnyebb az életem, akkor se nézne többre a saját hazám, ha ő nem lenne!

Csak annyit szeretnék, mint itt mindannyian: tisztességgel felnevelni, iskoláztatni a fiamból, de ez már tényleg komoly, basszus, hogy hegyeket kell megmászni egy kis alamizsnáért, ami nem is pénzbeli juttatás, ha úgy vesszük... :@

2012. aug. 1. 21:09

Nem küldtek vissza, csak megjegyezte a hölgy, hogy állandó, bejelentett lakcímem szerint a régi lakhelyem önkormányzata az illetékes az ügyben.

Az a lényeg: az alapján kaptam a gyermekvédelmit, hogy kapcsolatot tartottam a balmazújvárosi munkaügyi kp-tal. Azok költözésem után közvetítettek volna ki 30 napra közmunkára, amit így 170 kilométer távlatából értelemszerűen nem vállaltam. Ezért az önkormányzat elvette a bérpótlómat, és a gyermekvédelmimet is - holott az utóbbi csak most járt volna le augusztus végén. Pestre költözésemkor első volt, hogy regisztráltam a munkaügyibe, aztán jött a többi. De mivel az albérletbe nem jelentkezhettem be állandóra, csak ideiglenesre, törvény szerint a kérelmemnek nincs jogalapja. Nem tudom, mi lesz ebből... Remélem megadják. :P

606. zakajeo (válaszként erre: 599. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 20:59

basszus most visszaküldenek ide az istenhátamögé hogy beadd a papírt??????

és ezért utazz vissza???

ha gáz van azért priviben légyszi küld már el az otthoni ügyintéződ nevét,baromi mérges vagyok az ilyenekért!!!!

nekem pl anno a gyesigénylésemkor ami ugye mégsem járt csinálták azt hogy kaptam levelet hogy kérjek ki egy igazolást az önkormányzattól nyáriszünetben mikor mindenki szabin volt mire nagysoká megkaptam kiderült hogy hivatalból is kikérte Budapest...én meg mászkáltam érte mert egy másik okos nekem kipostázta.....csak hónapokkal csúszott el az ügy ilyen ügyintézők miatt.....

viszont én itt nálunk ami közel van a te exlakóhelyedhez rákérdezek pénteken hogy hol kell igényelni az ideiglenes vagy az állandó lakóhelyen,csak úgy kiváncsiságból,mert úgyis bemegyek saját ügyemben,kistérségi központod a városom azthiszem:)

605. Kata 1977 (válaszként erre: 601. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 20:23
Az biztos, nálunk a 4 gyerek, februártól a kicsi is ovis lesz, az 4x10 lenne havonta,bár a nagyfiúra így is kell fizetnem a középiskolába és a könyveiért is!!!
604. Kata 1977 (válaszként erre: 596. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 20:20

Úristen így megkavarni!!!

De tényleg rendes volt a hölgy,hogy megcsinálta a papírt!!

Biztos összejön!!!

2012. aug. 1. 20:19
Nekem csak egy, de mintha 6 lenne, sokszor olyan... :S
2012. aug. 1. 20:14
az tuti.nekem ne mondd kettő gyerek is van:)
2012. aug. 1. 19:39
Hát ez az... Az egyszeri könyvvásárlás ugyan még nem vágna földhöz, de havi 10ezer a kajára kicsit húzós lenne... :S
600. c22ca7f12f (válaszként erre: 599. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 19:32
hát csak nem lesz gond. de már sosem lehet tudni
2012. aug. 1. 19:31
Az ideiglenes hála Istennek nem küldött vissza, csak jelezte, hogy az állandónak kellene ezzel foglalkoznia. Szerencsére a hölgy nagyon belátó volt, és szó nélkül kitöltötte a papírjaimat. Ha esetleg valami gebasz lenne, akkor hazamegyek, és nagy balhét fogok csinálni, az tuti.
598. c22ca7f12f (válaszként erre: 596. - Mothertiger)
2012. aug. 1. 19:26
hát ez nem semmi... tehát az ideglenes átküldött a bejelentettre, ott meg visszaküldtek?komolyan nem értem ezt...sokszor nagyon bonyolult minden ügyintézés
2012. aug. 1. 19:23
aztáng -g... :P
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook