Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszeres gyermekvédelmi fórum

Rendszeres gyermekvédelmi (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
746. dovima (válaszként erre: 743. - Mothertiger)
2012. okt. 28. 15:52
nekem is mind1 végülis,csak akkor úgy kell szerveznem hogy megyek az inter....-ba bevásárolni belőle:)
745. sorlyke (válaszként erre: 742. - Dovima)
2012. okt. 28. 15:06
Én ugy tudom már most a Novemberit Erzsébetbe adják!
744. Kata 1977 (válaszként erre: 742. - Dovima)
2012. okt. 28. 13:49

NEM!!!!

Idén még nem,de jövő évtől,igen.

A nyárit és télit is,már utánajártam!!!

743. mothertiger (válaszként erre: 742. - Dovima)
2012. okt. 28. 13:37

Én nem hallottam erről semmit.

Mondjuk nekem jöhet a Bözsi is... :)

742. dovima
2012. okt. 28. 11:25
sziasztok!állítólag most a novemberi gyermekvédelmit már Erzsébet utalványba kapjuk?! ki mit tud erről?
2012. okt. 9. 08:35

Az biztos, hogy nem kapkodták el... :S

De az vigasztal, hogy valószínűleg visszakapom az eddig befizetett kajapénzt, meg talán a könyvek árát is. :/

740. bowie (válaszként erre: 739. - Mothertiger)
2012. okt. 9. 06:30
Háát..nem volt nekik sürgős...
2012. okt. 8. 20:16

Kedves Mindenki!

Ma megkaptam a határozatot! 2012. augusztus 3-tól 2013. augusztus 3-ig!

Köszönöm Nektek a biztató szavakat, kívánom Mindenkinek a legjobbakat! :***

738. mothertiger (válaszként erre: 737. - Zakajeo)
2012. szept. 4. 13:22
A vicces az, hogy ugye a vagyonnyilatkozatban töviről-hegyire kiveséznek; van-e valamid, nincs-e... Ott direkt van egy erre vonatkozó kérdés, hogy van-e valami ingatlanra vonatkozó tulajdonod. Ezt is kitöltöttem, azaz KIHÚZTAM, mivel nem rendelkezem ilyen tulajdonnal... Már kezdek azon gondolkodni, hogy feladom. De mondom, a nő közölte, hogy még ezek után fog az előző lakhelyem önkormányzatától érdeklődni, hogy ott van-e gyermekvédelmim... :@
737. zakajeo (válaszként erre: 735. - Mothertiger)
2012. szept. 4. 09:49
Egyébként nem értem,itt adtak egy papírt egyben kitöltöttem mikor beadtam átfutották és akkor vették el mikor rendben volt így iktatták be....kompletten benne volt minden és nem kellett külön nyilatkozgatnom,benne volt a lakásról szóló dolog is...nem értem nekik is egyszerübb ha nem kell hiánypótlással foglalkozniuk.
736. 3aeb86a367 (válaszként erre: 731. - Mothertiger)
2012. szept. 4. 09:18

Mi július óta csupán háromszor adtuk be a kérelmet de mindig elutasítják, pedig jogosultak lennénk rá, csak sajnos párom letiltását a fizetésből nem számítják bele.


Most is kiküldte a nő a papírt, hogy be kell mennie a páromnak nyilatkozattételre, de hogy miért azt nem tudjuk mert mindent rendesen beadtunk.

2012. szept. 3. 22:38

Nem a vagyonnyilatkozat kellett nekik. Azt kellett nyilatkozatba foglalnom, hogy a bejelentett lakcímemen (ahonnan jöttem) található ingatlanhoz semmi közöm, azaz nincs benne tulajdonrészem. :P

Ja, persze hogy ezt a hiányosságot augusztus 10 óta senki sem vette észre, az is poén. És még arra sem vették a fáradságot, hogy leinformáljanak az "otthoni" önkormányzattól gyermekvédelmi ügyében.


Aztán hadd ne mondjam, hogy kik voltak ott nagy számban, és kiknek nyomatták a pénztárból a kifizetéseket... :P

Ez nagyon komoly, esküszöm.

2012. szept. 1. 17:33
Istenem, komolyan egy rossz vicc, ami itt megy... :@
2012. szept. 1. 16:35

Nálunk meg hiába van gyerekvédelmi,lakásfenntartási,emelt családi,4 gyerek,a nagy fiamnak a könyvekért és a kajáért is fizetni kell a középiskolába!!!

Ez egy nagy szemétség,mert van sok ismerősöm ahol nem kell,ugyanúgy van használt,ingyen könyv stb..

Mikor beszéltem a titkárral és mondtam neki, hogy lehet nem tudom kifizetni,a válsz, hogy a gyerekemmel szúrok ki!!!

732. Kata 1977 (válaszként erre: 731. - Mothertiger)
2012. szept. 1. 16:32

:-((((((((((((((

Ezek nem normálisak!!!!!

2012. szept. 1. 16:19
Megint idézést kaptam hiánypótlásra, és megint a vagyonnyilatkozatot kérik, amit már kétszer kitöltöttem...
730. bowie (válaszként erre: 728. - Zakajeo)
2012. aug. 23. 20:56
Sajna az is úgy működik, hogy ha nincsen a kezében a papír mikor megy a suliba a tankönyvekért, akkor visszamenőleg nem nagyon adnak vissza pénzt az iskolák...az az iskola ritka, mint a fehér holló.
729. bowie
2012. aug. 23. 20:54

És most vissza is néztem, augusztus 3-án adott le minden papírt, legalábbis akkor írta..igaz, ha normális az ügyintéző, akihez tartozik, akkor figyelembe veszi azt, hogy hamarabb ment be, csak ha jól emlékszem hiányzott valami papír még ahhoz, hogy be tudja adni.


Egyébként, ha az előző lakhelyeden bejelentetted, hogy elköltözöl, akkor küldtek neked a megszüntetésről határozatot, mivel gyermekvédelmit csak a lakóhely szerint illetékes önkormányzat állapítja meg. Kérdés, hogy ha bejelentetted, ott megadtad e az új lakcímed, ahová küldjék a határozatot?

Egyébként megszüntetés esetén a jogosultságod csak a határozat meghozatalát követő második hónap első napjától szűnik meg.

Szóval itt tényleg nagyon tudnod kellene most a dátumokat, a határozatokat az új lakhelyedre kérni, stb...ennek pedig csak az a módja lehet, ha fölhívod az előző lakhelyen az ügyintézőt.:)

728. zakajeo (válaszként erre: 727. - Bowie)
2012. aug. 23. 20:54
ja értem.De ő nem igazán a pénz miatt várta volna hanem hogy a tankönyvek és az étkezés ingyen legyen:(
727. bowie (válaszként erre: 725. - Zakajeo)
2012. aug. 23. 20:41
Én tudom, hogy te az előző éviről beszéltél, de én a mostanira írtam, hogy hiába várja, ha augusztus elseje utáni dátum lesz rajta.
2012. aug. 23. 17:39

Nekem szerintem kártyára utalták annak idején, szóval nyugodt szívvel adtam oda az eredeti papírt. Nem is kellett máshova, és így nem is feszegettem a témát. Azt mondta az élelmezésvezető, hogy ha kell, majd odaadja.


Nekem ez nagyon meg lett kavarva... :S

725. zakajeo
2012. aug. 23. 15:19

Bowie,most nála az előző évi elvileg még érvényest kérdeztem nem a most aktuálisat.



Sajnálom hogy ez még a költözéseddel így megbonyolitódott...van egy tippem hogy él még a tietek és a régi lakóhelyedre biztos kipostázták a papirt mikor lehet átvenni,és azzal a határozattal most is tudtál volna még menni a tankönyvet megvenni...a kaja miatt majd a következő fog kelleni de a könyvekre még pont belefért volna az....ha most megkapod ne add oda senkinek másoltasd le mert most már sulis elég sok helyre elkérik illetve novemberben is fog kelleni a következő összeghez hogy fel tudd venni.Külön kell amúgy a könyvekhez külön leadni a kaja miatt stb stb ezért én nem adom ki a kezemből ezt tuti csak míg a fénymásolóig elviszik max....én még csak most vettem kézhez de már két különböző helyre,sőt háromra le kellett adnom a másolatát

724. bowie (válaszként erre: 722. - Mothertiger)
2012. aug. 23. 15:09
Az oviban csak le kellett volna fénymásolniuk, mivel azt a határozatot vinned kell magaddal, amikor valamilyen gyermekvédelmivel kapcsolatos dolgot intézel (pl az augusztusi pénzt is csak az érvényes határozattal lehet átvenni, meg a novemberit is)...
723. bowie (válaszként erre: 722. - Mothertiger)
2012. aug. 23. 15:05
Erre van külön rendelkezés sajna. Augusztus 1-én érvényes határozatnak kell lenni ahhoz, hogy az augusztusi juttatást és gyermekvédelmivel kapcsolatos kedvezményeket igénybe tudd venni. Ha augusztus 1-je utáni dátum kerül rá, akkor az augusztusi összeget már nem adják oda, csak a novemberit.
2012. aug. 23. 14:07
Sehonnan nem kaptam semmi papírt. Az oviban elvették anno az eredeti határozatomat, nincs is róla másolatom. Elvileg, ha él, akkor még 5 napig... :P
721. zakajeo (válaszként erre: 720. - Mothertiger)
2012. aug. 23. 07:23

Itthon-otthon szóval tudodhol tutira nem élt már neked?nincs meg az eredeti határozatod esetleg?mármint amin még e hó végéig járt volna...ha nem szüntették meg hivatalosan -és csak az anyagiak jelentős emelkedése esetén szüntethették volna meg-akkor elvileg az élne még e hó végéig...



Itt visszadátumozták nekem akkorra amikor beadtam,remélem neked is úgy fogják kiadni!

2012. aug. 22. 21:49

Nem tudtam menni, mert a gyerekem beteg lett. :( Ráadásul ha megyek is, akkor is elkéstem volna vele... Mivel ma kellett mennem Süni könyveiért a suliba, meg be kellett fizetnem az első havi kajáját. Közel 20ezer forintot fizettem az erre félretett pénzből, és még nem vettem ünneplő ruhát, tornacipőt, váltócipőt neki. :(

Utólag majd "jóváírják" a befizetett összeget, de a könyvek árát vissza nem fogom kapni a hölgy szerint, akivel beszéltem.

Ha a mai dátum előtti időszakot állapítanak meg, azaz 22-e előttre érvényesítik a gyermekvédelmit, akkor visszakapom, egyéb esetben meg csak leshetek, mint Rozi a moziban.


Jól meg van ez csinálva, gyerekek. :@ Ráadásul ez a hónap elég sovány pénzügyileg, úgyhogy derékszíj szorosra van húzva rendesen. Mindegy, jövő hónaptól én is elmehetek végre melót keresni.

719. zakajeo (válaszként erre: 718. - Mothertiger)
2012. aug. 22. 07:31
:((
2012. aug. 22. 00:25
Én holnap megyek be az önkormányzathoz reklamálni, mert még mindig nem kaptam semmit. Már lassan osztják a könyveket, és sehol semmi! :(
717. timi007
2012. aug. 21. 14:11
Békés megyében már postázták valakinek a gyermek védelmi támogatást?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook