Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rendszeres gyermekvédelmi fórum

Rendszeres gyermekvédelmi (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
296. c22ca7f12f (válaszként erre: 282. - Dovima)
2012. júl. 27. 12:11
szia. mi átalányt fizettünk és túl sok lett a végszámla.mivel védendő fogyasztók vagyunk, felajánlották hogy adnak nagyobb részletet, és felszerelhetjük az órát.ez ingyen volt.megkötöttük a részletfizetést, és kijöttek lecserélni.azóta töltöm mindig, bemegyek az Émász-hoz, és kapom a kódot.lehet csekken is fizetni, de az macerásabb nekünk, mert az Émász-nál megszűnt a csekkes és a kp-s fizetés. csak bankkártyás van. úgy rögtön kapsz kódot.a csekket külön ki kell fizetni, és aztán bemenni bemutatni
2012. júl. 27. 11:32

Ti fogtok jövő februárba igényelni, ilyen nyaralós már ugye nem üdülési csekket, hanem Erzsébet utalványt??

Mi igen,ha lesz munka és remélem meg is kapjuk,a srácok úgy szenvednek, hogy nem jutunk el nyaralni,sem egy standard, de még egy medencéjük sincs idén:-((

2012. júl. 27. 11:30
Az egyik ismerősöm önkoriba melózik ,igaz Pesten,ő azt mondta, hogy a nyári kifizetés még pénzben lesz és téltől,lesz utalványban!!
293. Kata 1977 (válaszként erre: 292. - Dovima)
2012. júl. 27. 11:16
Nagyon kedves vagy!Le fogom fényképezni és felrakom az egyik naplómba,remélem sikerül!Köszönöm a nevében is!
292. dovima (válaszként erre: 291. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 11:04
meg van a forma,csomagolom és hétfőn dobom a postára,kisfiadnak pedig előre is boldog szülinapot és sok torta sütést neked:)jó félét küldök teflonos és a nagyobb fajta :)
2012. júl. 27. 10:38
Nekünk van egy Cofidis hitelünk,is,és sajnos mi is a munkanélküliség miatt 2 hóval elcsúsztunk,most 32ezert kérnének,telefonon lebeszéltem a pasival,hogy 1 hónapit összekaparok és akkor marad náluk, nem megy behajtásra.Erre ahogy beért a csekk már hívtak ,hogy nem egyet, kettőt kellett volna kifizetni,ebben maradunk,talán vissza kéne hallgatni mit beszéltünk meg!Ha ezt mondják, be sem fizetem az 1 havit sem!Most beszéltem a palival és jövő hóban a 2x-est kérik ,különben tovább adják az ügyet!Csak tudnám mi a fenéből fizetem ki, mikor a 4 gyerekből 3-nak a suli cuccokat kell megvennem!!!
290. Kata 1977 (válaszként erre: 288. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 10:24
DE örülök,hogy megkaptad és drukkolok,hogy úgy jöjjön ki a lépés ahogy szeretnétek!!!
289. zakajeo (válaszként erre: 281. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 10:23

nálunk is arról ment a fűtés melegvíz főzés,tavaly félévig melegitettem a vizet a villanyrezsón három gyerekre.....



felment nagyon sokra pedig nem sokat vettünk fel,a ház+ a kocsi volt-van nem is volt baj csak december közepétől áprilisig nem dolgozott a párom azóta pedig ép csak a kajára keres egy egy rezsiszla fér csak bele felváltva....hiába no de kajára is kell hagyni nem csak mi felnőttek vagyunk.....és nem kérhettünk semmit mert csak áprilistól sikerült megszüntetni a cégét külföldön volt kényszervállalkozó 40százalékos adókulccsal...tavaly balesete volt és a kocsi is összetört kint,akkor is hosszú idő kiesett a munkából dolgozott ő csak lassan haladt és mikor nagyon feldagadt a bokája nem tudott a tetőn lenni,pénzt pedig csak a kész munka+leszámlázás után két három héttel kapott....akkor kezdtünk elcsúszni és év elejétől pedig csőd ami most tetőzött be eddig húztuk birtuk....már úgy ahogy

288. zakajeo (válaszként erre: 279. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 10:17

nekünk sem ajánlották fel de egy önkormányzati ülésen hallottam hogy azt mondta a polgármester mikor az adóemelésről volt szó hogy sokan nem fizetik pedig még senki részletfizetési kérelmét nem utasitották el:)

hát erre hivatkoztam:)

már megkértem szóban a szeptemberben fizetendőt is,azt mondták ahogy kijön a határozat menjek be és akkor kérjem meg és majd év végéig kifizetgetem....


kb áprilisig jók voltunk a számlákkal mondjuk úgy hogy mindent azokba nyomtunk és anyáék és hugom minden pénzüket ideadták mert a férjem munkanélküli lett én pedig semmit nem kaptam ami volt hamar feléltük....

most fizettem be felgyült 50000ft viztartozást hétfőn,ahogy megjön a gyv határozat adom be azonnal az eonhoz nyomtatványom van már....most aug 7ig kell 17000ftnak beérnie aztán a másik 17000ftnak



no most mindjárt befejezem és megirom ép mi történt:)



szóval aug 14 körülig azthiszem a másik 14000ftnak



és pár mpel ezelőtt el sem hiszem július 31-én felvehetek gyerekenként 4000 azaz 12000ft rendkivüli gyermekvédelmit!!:)))


abban az épületben van az eon iroda viszem is át,még 5000kell mellé bár az sincs de valamit hátha el tudok adni addig vagy akármi.....húúúú,ez most jól jött nagyon a lelkemnek és mindenkép már bőgök is...



ha most augusztusban ezeket kifizetem és megkapoma védendőt akkor amig tudom addig majd a hitel jön és akkorra hátha tényleg megkapnám már a cspt,gyest

287. Kata 1977 (válaszként erre: 286. - Dovima)
2012. júl. 27. 09:47
Köszönöm,drága vagy!!!
286. dovima (válaszként erre: 284. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 09:35
na küldj privibe címet,és mikor van a sznap?
285. Kata 1977 (válaszként erre: 283. - Dovima)
2012. júl. 27. 09:29
Csak 1 bajom van,van 2ezer forintunk elsejéig míg pénz kapok:-(
284. Kata 1977 (válaszként erre: 283. - Dovima)
2012. júl. 27. 09:28

Tényleg??DE ari vagy és nagyon jó lenne mert akkor máskor is tudnék csinálni!!

Itt senkinek nincs vagy épp nem adja kölcsön!:-(

283. dovima (válaszként erre: 271. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 09:27
Meg lehet persze,imádja a fiacskám meg én is :) csak abból hogy veszed majd ki? küldjek neked tortaformát? nekem van vagy 3...szívesen,nem kérem vissza :)
282. dovima (válaszként erre: 280. - C22ca7f12f)
2012. júl. 27. 09:25
neked előre fizetős villanyod van??? segítenél,hogy hogy megy ez és mennyi meg minden...)
281. Kata 1977 (válaszként erre: 276. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 09:10

Persze ki kell fizetni, de semmi emberség vagy megértés nincs bennük!

Sok havi szinten a hiteletek?


Nálunk én mindig félek, hogy mivel úszunk el és mit kötnek ki,persze lehet élni úgy is,de 4 gyerek mellett nem szeretném a 300méterrel errébb lévő kútból hozni a vizet,gyertyával világítani,a gáz is szívás lenne a főzés és a konvektorok miatt.

2012. júl. 27. 09:09
sziasztok, csak belesek,majd leszek délután, de mennem kell postára, feladni a matricákat,meg feltölteni a villanyórát.
279. Kata 1977 (válaszként erre: 275. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 09:07

DE szörnyű!!

Sajnálom:-((

Barátnőmék is már 5 éve fizették a kocsit, de ott is a rezsire és a hitelre kellett a pénz így a kocsit elvitték.

Nálunk az adóra a részletet fel sem ajánlották,majd egybe követeik,az jó lesz!!

Akkor most mindent "nyomtok" bele a villanyszámlába?

2012. júl. 27. 09:03
na vok
277. zakajeo
2012. júl. 27. 08:50
én is végzek egy kis ezt azt
276. zakajeo (válaszként erre: 273. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 08:50

végülis igazuk van ki kell fizetni amit elhasználtam csak rosszul jött ki:((

nem nincs és nem is lesz:((fogalmam nincs mikor fogom kifizetni és miből valószinű peresitik addigra:(eladtuk a gázkazánt is és az egyik szekrénysort amit megvettek ép és abból fizettük a hitelt,rá akarjuk akartuk kötni vegyestüzelésre mert amúgy is azt terveztük de most nem tudom fűtési szezonra miből lesz vegyestüzelésű kazánunk...egy kandallónk van a folyosón az egy légtérben van a nappali konyhával ha más nem ott leszünk majd de fát ahhoz is venni kell....addig hátha lesz valami...nem tudom mi....

275. zakajeo (válaszként erre: 270. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 08:46

nekünk van kocsink(volt-ma viszi el a végrehajtó,ép "várom" őket:(() nem luxusból azzal dolgozott dolgozna a férjem szóval el sem tudom képzelni mi lesz,de eszméletlen összeget kellene fizetni érte, így sem telik ki a kocsi árából pedig annak is csak töredékét hiteleztük anno mint a háznál:()

szóval kapásból kijött a lefoglalási jegyzőkönyv hogy három napon belül befizetem vagy leadom a rendszámot.....kommunális adó és súlyadó egyben....elvileg megadták részletre most de az is megy a villanyszámlára szóval nem tudom....most az a fontosabb a kocsit meg úgyis viszik:(

2012. júl. 27. 08:46
lépek egy kicsit megetetem a csöppömet....
273. Kata 1977 (válaszként erre: 272. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 08:45

:-( De szemetek és most van gázotok már?


Hát ne is mond,nálunk is a hitel az első ami marad abból a nagyon égető számlák és ami marad abból eszünk!

272. zakajeo (válaszként erre: 267. - Kata 1977)
2012. júl. 27. 08:43

tudom csak az utolsó pillanatban meg akarom majd kérni a villanyra a részletet és addig azt a pénzt a hitelbe fizetném,muszáj lesz...akkorára csak megkapom már végre a gyest és a családi pótlékot remélem és jön majd rendszeresen a megbízási díjam is arra számítok,de most még ép egyiket sem kapom....


a gázt így kapcsolták ki,januárban kijött az elszámoló,befizettem a 60 napon túlit és a maradék összegre megkértem,meg is kaptam,kórházba kerültem és csúsztunk a februrái részlettel pár napot de azzal együtt befizette a férjem a márciusit is már direkt hogy lássák a fizetési szándékot....de felszólitották így a havi számlára szánt pénzből egyben kifizette de a következőt már amiatt nem tudtuk időben így ki lett kapcsolva szerencsére a fűtési szezon végén már...

271. Kata 1977 (válaszként erre: 264. - Dovima)
2012. júl. 27. 08:43
Nincs kapcsos tortaformám és a kicsi 2 éves szülinapjára lenne,így nem akarom elrontani!meg lehet lábosban is csinálni?mert tepsiben elég érdekes formája lenne:-)
270. Kata 1977 (válaszként erre: 268. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 08:41
mi a kommunális adót vagy 3 éve nem tudjuk fizetni:-((
269. Kata 1977 (válaszként erre: 266. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 08:40

DE jó!

Persze jobb lenne, ha nem lenne rászorulva az ember,de nálunk ilyen sincs!

268. zakajeo
2012. júl. 27. 08:39

én egyszer fanta szeletet arra gondolsz?nincs gázom szóval most nem sütök:(villanyfőzőlapom van a hugom régi tűzhelye lesz majd palackosra kötve mert a mienk túl flancos hozzá nehezebb azt mondta a gázszerelő csak ki kell vágni a konyhapultot hozzá és effélék nincs hely neki a konyhában....


köszönöm szépen a válaszokat!!



nekem valahogy egyértelműnek mondta mikor kérdeztem mikor és mi jár hogy járni fog hó végén az 5800,hát remélem....merthogy ugye azonnal elseje....mintha azt mondta volna hogy a beadástól nézi majd remélem visszadátumozzák nálunk is ha addig nem fér bele....

én kicsit hülye helyzetben vagyok mert flancoshelyem lett de van amikor ép emiatt csakazértis elővesznek hirtelen helyi adó ügyben stb nehogy már elbízzam magam.....szóval nem igazán tudom hogy a megbízatásom miatt nem kerülök e hátrányba....remélem emberek tudnak maradni a szocosztályon...

267. Kata 1977 (válaszként erre: 265. - Zakajeo)
2012. júl. 27. 08:38

Ha védendő fogyasztó leszel,sem futhatsz ki a 90 napból,csak kérhet 1 évben 1x részletfizetést.

Én tavasszal kérte a tigáznál, 6 hónapra kaptam meg jövő hóban nyögöm ki az utolsót,és nagyon figyelni kell, hogy sem a részlettel, sem az aktuális számlával 1 napot se késs,mert akkor minden felszólítás nélkül mennek és lekötik,elzárják stb..

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook