Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
12453. Roxa7 (válaszként erre: 12452. - Asparagus)
2020. aug. 15. 12:32

Nem kell :)

A kovászos kenyér, amit a kovászos ubihoz eredetileg használni szokás, amúgy sem élesztővel készül.


"A „kovászos” uborkához nem is kell kovász. Kenyér sem

Amikor végre eljött a nyár és az uborkaszezon, sokan, itt a tízmillió pék országában, úgy éreztük, hogy végre itt az mi időnk: igazi kovászos kenyérrel készíthetjük a kovászos uborkát. Én is úgy csináltam, finom is lett, de semmi különbséget sem találtam az előző évek élesztős kenyérrel készül uborkájához képest. Sőt, ha őszinte szeretnék lenni, igazából még a vizes uborka néven futó, ebből következően teljességgel kenyér nélküli kovászos uborkához képest sem nagyon éreztem a különbséget, és ez nem véletlen – tudtam meg Király Ágitól. A helyzet ugyanis az, hogy az erjedést okozó laktobacilusok elszaporodásához, vagyis magához az erjedéshez egyáltalán semmi szükség nincs kenyérre. Ez valahogy úgy alakulhatott ki történelmileg, hogy régen úgy spekuláltak, ha a kovász erjedést okoz, akkor az uborkánál is megteszi ugyanezt a hatást. Eleinte a friss vagy száraz kovászt, majd a kovászos kenyeret tették az uborkára, napjainkban pedig, amikor kovászt soha nem látott kenyereket lehet kapni a boltban, azt."


[link]

12452. asparagus (válaszként erre: 12451. - Roxa7)
2020. aug. 14. 23:16
Akkor minek a kovászos uborkába kenyér?
12451. Roxa7 (válaszként erre: 12450. - Asparagus)
2020. aug. 13. 22:30

"Sütés


Az élesztő a hőmérséklet-emelkedés hatására elpusztul, nem termelődik több széndioxid, a maradék CO2 pedig távozik tovább növelve a kenyér magasságát. A kenyér szerkezete stabilizálódik, a felesleges víz is gőzként távozik."


forrás:

A kenyérsütés kémiája, [link]

12450. asparagus (válaszként erre: 12449. - Roxa7)
2020. aug. 13. 15:06

Az élesztővel készült kenyerekben a gombaspórák kemény burokban vannak megbújva és emiatt még sajnos a magas hő hatására sem pusztulnak el.

Sütés után már néhány óra múlva “felélednek”, de a pirítással tudjuk az aktivitásukat visszaszorítani.

Ezért használunk pl. kenyérdarabot a kovászos uborka erjedésének gyorsítása érdekében is és ezért romlanak meg könnyeben a lisztet, tésztát tartalmazó ételek is.

A másik ok, hogy a pirított kenyér könnyebben emészthető, mert a bélbe kerülve kevésbé ragad a bélfalra és a bélbolyhok közé.

Ezért is ajánlott a pirítósok, kétszersültek fogyasztása bélhurut, bélgyulladás, de akár egy érzékenyebb gyomrú ember számára is.

Értelemszerűen az élesztő nélküli kenyerek is könnyebben emészthetőek, nem fekszik meg az érzékenyebbek gyomrát sem.

12449. Roxa7 (válaszként erre: 12448. - Asparagus)
2020. aug. 6. 10:39

Ez tévhit. Az élesztő 50C felett már elpusztul. A sütőben a kenyér belseje nagyjából 98C-ra melegszik, tehát az élesztők nem élik túl a sütést. Ebből kifolyólag a kenyér további pirítgatása teljesen értelmetlen.


[link]

12448. asparagus (válaszként erre: 12447. - Heszter8888)
2020. aug. 5. 23:57

A többit nem is látod?

Egyébként igen, pirítós, mivel ez egy candida kúra is egyben, a candidák imádják az élesztőt és a kenyér sütésével az élesztő nem pusztul el, ahhoz kevés a hőfok, azért kell pirítani. De ezt nyilván a szponzorod is elmondta neked, mielőtt elkezdted a kúrát.

12447. Heszter8888 (válaszként erre: 12446. - Asparagus)
2020. aug. 4. 07:47

Pirítós, pirítós, pirítós, pirítós...


Pirítós, pirítós, pirítós, pirítós...


🤷🤷

12446. asparagus (válaszként erre: 12445. - Heszter8888)
2020. aug. 3. 22:16

Szia, ez azért sok mindennek nevezhető, csak egyhangúnak nem, ez egy minta és csak a fantázia szab határt:

1. nap reggeli: pirítós,kacsa, liba v sertés zsír, paradicsom, paprika, tisztított víz

ebéd: bármilyen főzelék Regenorosan, sült hús, pirítós, zsír

vacsora: pirítós, szalonna, zöldségek, uborka (zöld), paprika, paradicsom, tea

2. nap reggeli: kolbász, pirítós, paprika, facsart grapefruit

ebéd: bármilyen leves, lecsó kolbásszal, rizzsel v tojással

vacsora: pirítós, Stefánia vagdalt hidegen, sonka, zsír, zöldségek

nap

3. nap: reggeli: pirítós, tojásrántotta sonkával, paradicsom, paprika, tea


ebéd: párolt zöldség, csirkemell grillezve, (zsírban sütve), pirítós regenoros limonádé


vacsora: virsli, kevés mustárral, zsíros pirítós, zöldség, tea



nap

4. nap reggeli: libazsíros pirítós, paradicsom, tisztított víz


ebéd: csontleves, rizs, rántott hús, grillezett zöldség


vacsora: mangalica szalonna, paradicsom, tea



nap

5. nap reggeli: sonka, zsíros kenyér, zöldség, facsart grapefruit


ebéd: Zöldségleves, paradicsomos káposzta sült csirkével, limonádé


vacsora: gyulai kolbász, zsíros pirítós, paradicsom, paprika



nap

6.nap reggeli: zsíros kenyér, sonka, paradicsom, paprika, Flavonoid szörp


ebéd: Zöldségkrémleves, csirkehús, sült hús, rizzsel, zöldségek, saláta citrommal


vacsora: főtt kukorica, zsíros kenyér, paradicsom



nap

7.nap reggeli: pirítós, szalámi, kolbász, paprika, facsart grapefruit


ebéd: lencsefőzelék sült kolbásszal, sültszalonna taréj


vacsora: császárszalonna, pirítós, zöldség, tea



nap

8. nap reggeli: kolbász, zsír, pirítós, zöldség, MSM C italpor


ebéd: paraszt tál( rizs vagy rizibizi, szalonna, hagyma, kolbász sütőben összesütve),zöldségek


vacsora: zsíros kenyér, minőségi virsli, kolbász, zöldségek



nap

9. nap reggeli: zsíros kenyér, minőségi virsli, zöldség


ebéd: Leves, zöldségekkel sült csirkemell, tea


vacsora: virsli, pirítós, paradicsomsaláta, víz



nap

10.nap reggeli: rántotta, pirítós, paradicsom


ebéd: bármilyen zöldség leves , rakott erdélyi káposzta


vacsora: szalámi, pirítós, zöldség saláta, tea



nap

11. nap reggeli: pirítós, zsír, szalámi, zöldség, tea


ebéd: gulyásleves, káposztás rösztli v répás muffin


vacsora: chillis bab, kolbász, rakott szalonna, hagyma, zöldség



nap

12. nap reggeli: szalámi, szalonna, pirítós, zöldség, Flavonoid ital


ebéd: karfiol leves, vadas regenorosan, tisztított víz


vacsora: pirítós, tepertő, szalonna, zsír, zöldségek



nap

13. nap reggeli: kolbász, zsír, tojásos muffin, pirítós, paprika, paradicsom


ebéd: gulyásleves, pörkölt, rizs, paradicsom, facsart grapefruit


vacsora: császárszalonna, libazsír, pulykamell sonka, pirítós, zöldségek



nap

14. nap reggeli: sonka, rántotta, zsír, pirítós, tea


ebéd: tökfőzelék, kolbásszal, sült szalonnával, limonádé


vacsora: kukorica, zsír, sonka, céklasaláta + sárgarépával + MSM/C, pirítós



nap

15. nap reggeli: pirítós, zsír, sonka, kolbász, zöldség, víz


ebéd : rizs, sült csirke, cékla saláta, grapefruit ital


vacsora: pirítós, császár szalonna, kolbász, tepertő, zöldségek



nap

16. nap reggeli: pirítós, kacsazsír, tepertő, kolbász, zöldségek, tea


ebéd: tojásos lecsó sült szalonnával, pirítós, limonádé


vacsora: kenőmájas, sonka, tepertő, pirítós, paradicsom, paprika, víz



nap

17. nap reggeli: mangalica zsíros pirítós, tea


ebéd: zöldség leves, baconba tekert csirke máj, rizs, céklasaláta


vacsora: pirítós, virsli, szalonna, kenőmájas, zöldségek



nap

18. nap reggeli: tepertő, kenőmájas, zsír, pirítós, grapefruit ital


ebéd: sertés pörkölt rizzsel, uborka, paradicsom, paprikasaláta


vacsora: szendvicskrémes pirítós, paradicsom, tea



nap

19. nap reggeli: tojásrántotta szalonnával, pirítós, zöldségek


ebéd: sárgaborsó leves, sertés flekken rizzsel, cékla saláta


vacsora: libazsír, pirítós, paradicsom, MSM C italpor vagy tea



nap

20. nap reggeli: kacsazsír, pirítós, sonka, zöldségek,citromos víz


ebéd: csontleves, marhapörkölt rizzsel, uborkasaláta


vacsora: pagoda karfiolos omlett, vagy édesburgonyás kenyér…



nap

21. nap reggeli: kenőmájas, téliszalámi, pirítós, tea


ebéd: zöldségleves, rakott kelkáposzta tejföl nélkül


vacsora: császárszalonna, zsír, pirítós, zöldségek



nap

22. nap reggeli: tepertő, zsír, pirítós, paprika. MSM C italpor


ebéd: gulyásleves, csirkemell pörkölt rizzsel, uborkasaláta


vacsora: tepertőkrém, szalonna, sonka, pirítós, paradicsom



nap

23. nap baconos petrezselymes tojásos reggeli, tea


ebéd: rakott kelkáposzta rizzsel tetejére tojás tejföl helyett


vacsora: szalámi, zsír, tepertő, zöldségek, pirítós



nap

24. nap reggeli: kacsazsíros pirítós, paprika, paradicsom, tea


ebéd: nyitrai finomfalatok gombás rizzsel, flavonoid szörp


vacsora: erdélyi szalonna, pirítós, paradicsom, víz



nap

25. nap reggeli: szalonna, paprika, pirítós, MSM/C ital


ebéd: gulyásleves, Regenoros Rizskoch v tejberizs


vacsora: erdélyi fatányéros, rizs, uborkasaláta



nap

26. nap reggeli: kolbászkrém, pirítós, tea


ebéd: zöldség leves, cigánypecsenye rizzsel, vegyes saláta


vacsora: sülthurka, zsír, pirítós, víz



nap

27. nap reggeli: tepertő, szalonna, pirítós, zöldség, tea


ebéd: zöldség leves, sült harcsafilé rizzsel, paradicsom


vacsora: zsíros pirítós, szalámi, uborka



nap

28. nap reggeli: tojásos virsli, pirítós, paradicsom


ebéd: csontleves, kelkáposzta főzelék marhapörkölttel


vacsora: sült szalonna, pirítóssal, uborka



nap

29. nap reggeli: gyulai kolbász, zsír, pirítós, tea


ebéd: húsleves, sült hús krumplival, répás céklasaláta


vacsora: zsíros pirítós kenyér, paprika



nap

30. nap reggeli: virsli, kolbász, pirítós, zsír, paradicsom


ebéd: zöldségleves, sertéspörkölt kevés tésztával, paradicsomsaláta


vacsora: szalonnás rántotta, hagyma, paradicsom, paprika, uborka



nap

31. nap reggeli: kacsazsír, pirítós, paradicsom, paprika


ebéd: töltött káposzta ( édes káposztába töltve, paradicsommal/citrommal savanyítva) tejföl nélkül


vacsora: szalámi, szalonna, pirítós, zöldségek, tea

2020. aug. 3. 19:46

Tapasztalatom a regenorral: 3 üveget ittam meg, illetve az elején egy tisztítókúra. Nem igazán jött be ez a nagyon zsír központú táplálkozás, és nagyon hiányzott a gyümölcs is. A reggelik - számomra - túl egyhangúak voltak.

Ezen idő alatt kb 4-5 kilót fogytam, nulla mozgással.

Miután elfogyott a lötty, a táplálkozást mondjuk olyan 70%-ban folytattam, és rögtön vissza is jött kb 2-3kilo. Végleg abbahagytam, kerestem mást.

Vérnyomásom magas, nem tapasztaltam hogy lejjebb ment volna,pedig sokan írták hogy hamar lement. Azóta is szedem a gyógyszert rá, kb mostanában vettem észre, hogy lejjebb ment, bár most egy másik, mozgás alapú kúrát csinálok.

12444. asparagus (válaszként erre: 12442. - Kismacska0101)
2020. júl. 24. 15:37

Én csak a tapasztalatomat tudom megírni, okoskodni nem szeretnék, arra vannak itt mások, de 40 évig szedtem vérnyomáscsökkentőt, béta blokkolót, koleszterincsökkentőt meg ami épp eszébe jutott az orvosnak, mindezekkel se ment lejjebb 140/100 alá, 8 éve megcsináltam az első kúrát, azóta évente egy rövidebbet, semmit nem szedek és bármikor megmérhető a vérnyomásom, 120/80 körül van.

A gyomrod mellett próbáld kitalálni, hol fáj?

[link]

12443. soseaztnézd (válaszként erre: 12442. - Kismacska0101)
2020. júl. 24. 15:23
Sosem ajánlott, mert maga a reneor nevű termék hatóanyag mentes lötyi (tejsavó). A diéta a lényeg, ami van akinek szimpatikus van akinek nem. Ha szereted a magas zsírtartalmú ételeket és kibírod édességek, gyümölcsök, péksütik, gyorsételek, tejtermékek stb. nélkül akkor egy próbát megér, fogyni lehet vele, viszont hosszútávon nem javasolt a hiánybetegségek kialakulása miatt.
12442. kismacska0101 (válaszként erre: 12441. - Asparagus)
2020. júl. 17. 15:58
Több fórumozó írja, hogy emelkedik a vérnyomás. Nekem alapból magas szedek is rá gyógyszert, továbbá a gyomrom mellett bal oldalon is neha fáj valami.Így is ajánlott a Regenor kúra elkezdése?
12441. asparagus (válaszként erre: 12440. - Mr)
2020. júl. 16. 17:07
Az éppen jó jel, ha ilyen reakció van, szívesen segítek ezen átlendülni.
12440. Mr
2020. júl. 15. 15:52
Sziasztok, sajnos nekem is ez a szédülős fejfájós dolog jött elő, így eladnám a Regenoromat, kb 40ml-t ittam belőle + van egy bontatlan üveg, decemberben jár le, 9500 a 2 üveg. Írjon ha valakit érdekel Bp 22. ker
12439. asparagus (válaszként erre: 12437. - Kandika35)
2020. júl. 13. 21:59
Szia, nem értem, hogy miért szédülsz, nem tilos szénhidrát, sőt, kimondottan szükséges.
12438. soseaztnézd (válaszként erre: 12437. - Kandika35)
2020. júl. 7. 20:36
Pl. válts egy kevésbé drasztikus diétára. Kevés cukor (csokik, kekszek, sütik elhagyása) kevesebb sós étel, minimális péksüti és máris sokat tettél az egészségedért. Nem mindekinek jön be a ketogén típusú diéta.
12437. Kandika35
2020. júl. 1. 16:10

Sziasztok

En hétfőn kezdtem neki Regenor dietanak, nagyjából minden oké, csak a cukrom esik le, ami azzal jar, h szédülök, reszketek, eros fejfájásom van. Kérdeztem orvos 8smerosom azt mondta hogy tobb mind valószínű hogy hipoglikemias vagyok, van itt vki aki ebbe szenved? Hust hiaba eszek ugy se megy fel a cukrom, azt tanácsolta h hadjak fel, vagy egyek kis menyisegbe cukrosat. Nem akarom addig amig nem tudom, hatha vki szenved igy, s meg tudja oldani

12436. asparagus (válaszként erre: 12435. - Franc22)
2020. jún. 12. 09:24
Szia, kaptál a szponzorodtól részletes használati utasítást, azt kell betartani.
12435. Franc22
2020. jún. 11. 17:43

Ki hogy issza a regenort. étkezés elött vagy után?

én étkezés után, de olvastam olyat, ahol elötte irja

12434. Csilla11111 (válaszként erre: 12433. - Asparagus)
2020. jún. 8. 06:15
Rendben. Nagyon köszönöm 😊
12433. asparagus (válaszként erre: 12432. - Csilla11111)
2020. jún. 7. 23:58
Szia, igen, elég gyakori. Igyál több vizet, azáltal is hígul a vér, rendeződik a vérnyomás. Ha nem javul pár nap alatt sem, kérlek írj üzenetet.
2020. jún. 5. 20:46
Sziasztok. Érdeklődnék van e valaki akinek a kúra alatt felment a vérnyomása? Csak mert az enyém 150-170 között ugrál. Volt valakinek hasonló tapasztalata?
12431. asparagus (válaszként erre: 12424. - Tengerkek2)
2020. máj. 27. 19:39
Szia, igen, a gyulladást kell kezelni, írok privátban.
12430. buksmuks
2020. máj. 27. 14:11

Sziasztok☺


Én is el kezdtem először a lazább változatot 2 napja a regenort tavaly letettem a cigit és kb 15 kilo simán sunyin felkúszott..

Bevallom még így az elején vannak pici gondjaim a 3 étkezés közt nem érzem hogy nem tudnék enni valamit☺..a másik az édesség hiány ..ha rám tör iszom egy kis vizet de ezzel küszködöm rendesen.. Megpróbálok minden hozzászólást elolvasni az elejétől előre is bocs ha kérdezek olyat ami már volt☺

12429. Valerie (válaszként erre: 12428. - Vucuska)
2020. máj. 14. 21:50

Szia! Miért nem bírod mit tapasztaltal?

Ha szabad megkerdezni

12428. vucuska
2020. máj. 12. 17:23

Sziasztok!

Sajnos én nem birom a regenor kurat a zsirtol rosszul vagyok van 2 ű bontatlan regenorom 5800ft db az ára én 5000ft oda adnam db.

12427. soseaztnézd (válaszként erre: 12426. - Michelle.r)
2020. máj. 6. 20:56

Sajnos nem.

A regenor folyékony tejsavó. Tehát nagyjából 94% víz, 5% tejcukor (laktóz) 1% egyéb, nem pedig tejsavó fehérje.

Fehérjetartalma kevesebb mint 1%. (0,3g/100ml)


A tejsavó fehérje készítmények a tejsavóból kinyert fehérjét tartalmazzák koncentrált formában, általában 80% körüli fehérjetartalommal rendelkeznek.

12426. michelle.r (válaszként erre: 12425. - Soseaztnézd)
2020. máj. 6. 19:27

"Tejsavó fehérje (ha nem paleózik): Akár 20%-al csökkentheti a zsírmájat és segíthet csökkenteni a májenzim értékeket (37, 38)."


A Regenor pont ebből áll, ha jól tudom.

12425. soseaztnézd (válaszként erre: 12424. - Tengerkek2)
2020. máj. 6. 19:23

Szia!

Jó szándékból írom, hogy keress fel egy orvost, vagy dietetikust, esetleg olvass utána a zsírmáj diétának, de semmiképp ne regenorral vagy egyéb csodaszerrel üzletelő, hozzáértéssel legtöbbször egyáltalán nem rendelkező személyektől várj a segítséget, mert a saját egészségedet kockáztatod vele :S Jobb esetben se nem használ se nem árt, de veszélyes is lehet ez a fajta étrend, főleg ha már évek óta fennáll a probléma.


"2018. máj. 19. 23:38

Asparagus, segíts kérlek,tudom h te nagyon régi hozzáértő vagy itt. többször is elkezdtem már a regenort, de mindig az van hogy a májam megnagyobbodik, a hasam is kikerekedik még jobban, és zsíros ételek után hányinger van"


A helyedben ilyen diétával próbálkoznék:


"Együnk olyan ételeket, amelyek segítenek csökkenteni a zsírmájat:


Egyszeresen telítettlen zsírsavak: a kutatások azt mutatják, hogy az olíva olaj, az avokádó, és a diófélék segíthetnek csökkenteni a zsírmájat (35, 36).


Tejsavó fehérje (ha nem paleózik): Akár 20%-al csökkentheti a zsírmájat és segíthet csökkenteni a májenzim értékeket (37, 38).


Zöld tea: Egy vizsgálatban kimutatták, hogy a zöld tea katekinek nevű antioxidánsai segítettek lecsökkenteni a zsírmájat és a gyulladást nem-alkoholos zsírmáj esetén (39).


Oldható rostok: Napi 10–14 gramm oldható rost segíthet csökkenteni a zsírmájat, a májenzim értékek javulását, valamint fokozni az inzulin érzékenységet (40, 41).

A mozgás segít csökkenteni a zsírmájat"


"A vizsgálatok kimutatták, hogy az alacsony finomított szénhidráttartalmú étrendek segíthetnek visszafordítani a nem-alkoholos zsírmájat. Ezek az alacsony szénhidráttartalmú (low-carb), a mediterrán, és az alacsony glikémiás indexű étrendek."


"A mozgás segít csökkenteni a zsírmájat


Kimutatták, hogy a heti többször végzett állóképességi, illetve ellenállással végzett edzés szignifikáns mértékben képes csökkenteni a májsejtekben tárolt zsír mennyiségét, attól függetlenül, hogy történik-e fogyás vagy sem"


[link]

12424. tengerkek2
2020. máj. 5. 02:23

asparagus,segitenél kérlek :))

regenorral helyre lehet hozni szírmájat ?? - nem alkoholos !! és megnagyobbodott májat ami a jobb oldalon a hasam oldalán teljesen kiáll, mint egy nagy félgömb has, - a baloldalon karcsú vagyok,

Volt már ilyen a praxisotokban ? félek hogy máj hepatitisem van, nem merem már orvoshoz menni

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook