Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbetegek, beszélgessünk! fórum

Pánikbetegek, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
29. livepower (válaszként erre: 23. - Epervirág)
2019. máj. 22. 13:39
A pánik kialakulásának esetleges háttere a serdülőkori éveimre datálódik. Emlékeim szerint elég sok merész dolgot elkövettünk. Félelemérzet nélkül olyan dolgokat,amin a mostani eszemmel elborzadok.. Cca.. 20m-es nyárfa mászására indultunk. Az én fejemből pattant ki,a barátom rábólintott ! Bár ne tette volna 😨 Elkezdtünt mászni,már felettem járt 2-3m-re,amikor egy reccsenésre lettem figyelmes. A barátom alatt letört az ág,utána puffanás és csend.. Még gyerek eszemmel,borzalmas lelkiismeret furdalás gyötört,nagyon sokáig. A barátom élet- halál között volt napokig. Túlélte a balesetet,de mindenki engem hibáztatott. Ez a teher,mély lelki traumát hagyott bennem.. Elképzelhető hogy ez lehetett az eredője a pánikbetegségemnek ??
28. zsovi (válaszként erre: 17. - Papája)
2019. máj. 22. 13:38
Most éppen kaptam pihenőt a körzeti dokitól,mert még sose voltam nála,azt mondta megérdemlem,augusztusban zárva vagyunk,decemberben meg nyugdíjba vonulok.Aztán egy kis pihenés és keresek valami munkát,mert a mi nyugdíjunk az a béka feneke alatt.
27. epervirág (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2019. máj. 22. 13:06
Te miota nem szedsz gyógyszert?
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - Epervirág)
2019. máj. 22. 12:57
Persze, te tudod. A te életed.
25. epervirág (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2019. máj. 22. 12:54
Te igy èrzed èn nem.Nem gondolnám,hogy nincs egy èrtelmes gondoltatom.Ès nem nézek ki a fejemből mint egy zombi.Járok dolgozni ellátom a kislányomat.Olyat igen láttam korházba akit túl gyogyszereztek ès azt sem tudta merre hány mèter.Ugyhogy vannak fokozatok.Persze nem vagyok a gyogyszer mellett,de amikor kell akkor kell.
24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Epervirág)
2019. máj. 22. 12:48

Azért írtam zombit, mert ahhoz tudom hasonlítani azt az érzést, mikor gyógyszert szedtem. Az arc izomtónusai megváltoznak, nézel a nagyvilágba ki a fejedből és nincs értelmes gondolatod. Te ezt mihez hasonlítanád?


Ezek nyugtatószerek, amire rászokva nagyon nehéz újra kézbe venni a saját életünket.

23. epervirág (válaszként erre: 19. - Livepower)
2019. máj. 22. 12:39
Nekem is akkor mègpedig azèrt mert egy hónapig voltam tüdőembóliával.Szerencse,hogy túl èltem amugy meg mielött kiderült volna,hogy emboliám van akkor jelentkeztek a pánik tünetek,de èn nem tudtam,hogy az.Mikor a korhàzba bekerültem ott is volt pánikom kaptam rá gyogyszert fogalnam nem volt,hogy mi az.Frontin volt.Nem mondták el,hogy nyugtató èn meg az hittem az emboliára kapom azt a gyogyszert.Aztán benz a doktornő elmondta,hogy mivel 1 hónapig nem kezektèk az emboliát ezèrt az agyamba elzárt ereket.Egy ideig szedtem a gyogyert nagyon kis mennyisègben aztán öt èvre rá újra elöjött párkapcsolati gondjaim voltak.Nem tudom mièrt kell azt írni,hogy valaki zombi lesz a gyogyszerektöl max ha akkor kezdi igen.most az antidepitt èn is csökjentettem magamtok mert a doki nem akarta.De mikor az elöirtat szedtem akkor sem voltam zombi.
22. papája (válaszként erre: 21. - Papája)
2019. máj. 22. 12:33

Még annyit, mint írtam, mindegyik leküzdéséért mi magunk tehetünk legtöbbet. Saját magunkat kell kihúzni a kútból. Akarat és változtatás...

Sokat segít pl. a valóban nagyon vidám és dallamos zene hallgatása, pozitív gondolkodás, félelem, terelése, elengedése, száműzése.

21. papája (válaszként erre: 19. - Livepower)
2019. máj. 22. 12:26

Nem valószínű, hogy egy gyermekkori trauma felnőttkorban pánikbetegséget okozzon.

Példaként: gyerekkorban valamitől megijed, támadó kutya, kígyó, mély víz, vagy lát egy balesetet. Ettől nem lesz később pánikbeteg, de valószínű mindég félelem (és nem pánik)tölti el, ha ezekkel akár felnőttként is találkozik.


Pánik egy bekövetkező esemény után, és elnyomása hiányában egyre gyakrabban jelentkező érzés.


A monotónia okozhat végsősoron kiégést és akár depressziót is.

20. Amaunet (válaszként erre: 19. - Livepower)
2019. máj. 22. 12:02

Nem vagyok pszichiáter, de szerintem, a gyermekkori traumák serdülőként, fiatal felnőttként jelentenek problémát. És főleg viselkedésbeli problémákat.

Felnőtt korban 3-5 évre érdemes visszamenni keresni az okot.

Nálam ez egyértelműen apám halála volt.

2019. máj. 22. 11:48
Gyermekkori trauma is okozhat pánik szerű tüneteket ? Itt arra gondolok, hogy sokáig semmi, majd 30 éves korom körül jelentkeztek a tünetek..
18. Amaunet (válaszként erre: 16. - Zsovi)
2019. máj. 22. 11:29

Nekem is ajánlották a gyógyszerváltást, a Scippát.

De akkor már elhatároztam magam, hogy nem leszek zombi a gyógyszerektől.

Megváltoztattam az étkezésem, rengeteg zöldséget eszem mai napig. Nem vagyok gyümölcsös, így azt hanyagolom.

Elkezdtem egy tanfolyamot, változtattam a napi szokásaimon. Időbeosztást csináltam magamnak.

És ahogyan Papája is javasolta munkahelyet is váltottam. Közel az otthonomhoz, így több időm jutott magamra.

17. papája (válaszként erre: 16. - Zsovi)
2019. máj. 22. 10:58

Igazad van. Én is azt vallom, hogy a gyógyszerek ilyen esetekben - depresszió, szorongás, pánik - csak a tüneteket nyomják el, nem gyógyítanak, esetleg még rombolnak is.


A véleményem az, hogy nem a tünetet, hanem az okot kell megszüntetni.

El kell azon gondolkodni, hogy mikor, mitől alakult ki a szorongás, pánik stb.

Ezt az érintett maga tudja, ha vissza emlékszik rá.

Feltárásában esetleg segíthet pszihológus, de akkor is mi mondjuk ki.

Amint megvan az ok, - mint nálad is - a kiégés azon kell segíteni.

Nagyon fontos, hogy amint érezzük a tüneteket, amint jelez a testünk, higgyünk neki és azonnal tegyünk ellene.

Nem szabad, hogy elhatalmasodjon, vagy rögzüljön a negatív érzés, mert az hamar a mélybe húz.


Tehát, ha valaki a kiégés tüneteit észleli, - ez több munkahelyen is előfordul - segítő munkák, ápoló, gondozó, szalag mellett dolgozó, egyéb monoton munkát végző, szigorú időbeosztású, strszes munkák, rossz munkahelyi, családi környezet stb.

azonnal "lépjen" változtasson munkakört, munkahelyet, rendezze a magánéleti válságait.

Sok munkahelyen erre figyelnek és maguk változtatják a dolgozók beosztását.


Lényeg, hogy változás történjen, zökkenjen ki a személy az adott állapotból.

Legyen ismét jó, érdekes, kellemes az élettere, akkor kevésbé hatnak rá az ilyen jellegű idegi megterhelések.

Nem szabad beletörődni a rosszba, mindég van mód változtatni, még annak is, akit már fogvatart a pánik, depresszió, stb...


Javaslom neked is, hogy kérj más munkakört, beosztást, bármit, ami kizökkent. Lehet elég pár hét, vagy hónap munkakör csere máris jobban érzed magad. Esetleg az is örül, akivel cserélsz.

Nem baj, ha új dolgot kell megtanulnod, mert az is "más"

A mi munkahelyünkön ezt a módszert rendszeresen alkalmazták. Kezdetben nehéz volt, de épp e miatt érdekes és így kizökkentünk a monotóniából, bezártságból.

16. zsovi (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2019. máj. 22. 10:20
Nekem a citalopránt írták fel egy hónapig kínlódtam vele,jól tönkre vágott,kidobtam,most valami méregdrága brintelixre akarnak rábeszélni ,de nem,állítólag kevesebb mellékhatása van,maradok a gyógynövényeknél,Mindenáron depressziósnak kiáltanak,pedig érzem így nyugdíj elött,hogy kiégtem elég már régóta nevelek ,gondozok pici gyerekeket,elfáradtam.
2019. máj. 22. 09:48

Egy pszichés megbetegedést nem lehet összehasonlítani a lábtöréssel.:)


Nagyon nem helyes magunkat diagnosztizálni, mint pánikbeteget. Könnyen rámondjuk akár egy vizsga előtti drukkra, vagy egy vitaminhiány okozta remegésre.

Ha kellemetlen, rossz komfortérzetünk van bizonyos helyzetekben, szituációkban menjünk orvoshoz!

Évekkel ezelőtt fél évig szedtem a Cipralex-et. Rengeteget olvastam szorongásos betegségről, pánikról. Mikor úgy éreztem, hogy a gyógyszer lassan elveszi az énemet, az életemet abbahagytam a szedését. Nem akartam azt a tompaságot amit okozott.

Azt mondhatom, hogy meg lehet gyógyulni a saját gondolataink által. Azzal, hogy nem a tehetetlenségről panaszkodunk, hanem teszünk egy fordulatot és a tenni akarok ellene, le fogom győzni oldalra állunk. (persze, mindig lesznek emberek, akik egy "hogy vagy" kérdésre csak panaszkodni fognak - ők járjanak csak orvoshoz)

Igen, tisztában vagyok a betegség fiziológiájával. Az agy viszont olyan csodálatos szervünk ami nagyon könnyen alkalmazkodik, javítja ki magát.

14. epervirág (válaszként erre: 13. - Zsovi)
2019. máj. 22. 09:38
Persze kaptam,de a règi dokim volt jó aki mindig lecserèlte masra.A mostani mwg ugyanazt irja ku folyamatosa.Tudom ezt a szedd össze magad szöveget.nekem sajnos ezt a szüleim sem èrtik meg.ezt a betegsèget csak az tudja megèrtenni akinek már volt vagy van.
13. zsovi (válaszként erre: 12. - Epervirág)
2019. máj. 22. 09:04
Persze,és antidepresszánst kaptál?A szedd össze magad igen írtó rossz tanács,mert a lyukas fájó fog sem gyógyul meg ,szedd össze magaddal,kezelni kell.
12. epervirág (válaszként erre: 10. - Zsovi)
2019. máj. 22. 06:54
Èn tudom magamról,hogy pánikbeteg vagyok.Nem mondom,hogy mindig jó a gyógyszer főleg ha az elejèn megfogják a betegsèget.Neked a pjzsmirigyeddel volt gond.Gondolom kaptál rá gyogyszert.Meg vitamin hiányra vettèl lehet valami vitamin kèszitmènyt.ez ugyanaz az.Nem mondom,hogy jó a gyógyszer,de ha kell akkor kell.
11. agnes02 (válaszként erre: 7. - Epervirág)
2019. máj. 21. 22:54
Az nem tudja, milyen érzés, aki nem élte át. Mindig azt hallom, hogy "Szedd össze magad!", de azt senki nem érti meg, hogy egyáltalán nem akarat kérdése.
10. zsovi (válaszként erre: 9. - Epervirág)
2019. máj. 21. 17:50
Meg akármilyen problémád van rád fogják ,hogy depressziós,meg pánikos,Velem szedettek antidepresszánst,amitöl kinyúltam,betegebb lettem ,mint voltam,dobtam a kukába.
9. epervirág (válaszként erre: 8. - Zsovi)
2019. máj. 21. 17:31
Igen ha a pajmirigygyel gond van akkor okozhat pánik jelegű tüneteket.
8. zsovi (válaszként erre: 5. - Epervirág)
2019. máj. 21. 17:26
Nekem is mondták már hogy pánikbeteg vagyok ,meg depressziós,aztán csak d vitamin hiányom volt,meg pajzsmirigygyulladásom
7. epervirág (válaszként erre: 6. - Agnes02)
2019. máj. 21. 08:46
Èn is pánikbeteg vagyok.A helyzet az,hogy a panik társulhat a depresszióval.Amugy meg lehet,hogy tènyleg nem jó a gyógyszered.Sajnos nekem sem jó,de a doki nem èrti meg.Amugy mèg azok sem èrtik vagy nem èrzik át,hogy ez milyen akinek soha nem volt.
2019. máj. 21. 08:37
Én is régóta... A pánikrohamok most már depressziós tünetekké alakultak át, valószínűleg a gyógyszerek hatása miatt.
5. epervirág (válaszként erre: 4. - Peppytta)
2019. máj. 21. 08:03
Èld át legalább egyszer ès megtudod.Bár arra mèg azt mondják,hogy nem pánikbeteg.
4. peppytta (válaszként erre: 2. - Zsovi)
2019. máj. 21. 07:33
Erre én is kíváncsi vagyok... olyan sokszor hallani ezt valami nem igazán konkrétnak tűnő bajra, hogy pánikbeteg. Miben nyilvánul ez meg?
2019. máj. 20. 16:25
2019. máj. 20. 16:15

Szia


És miben nyilvánul meg a pánikbetegséged?

2019. máj. 20. 14:53
Sziasztok. 12 éve vagyok pánikbeteg, agorafóbiával társítva. Hozzám hasonlókkal beszélgetnék.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook