Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbetegek, beszélgessünk! fórum

Pánikbetegek, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
119. papája
2019. máj. 28. 20:35

Egészen fiatalon éltem át a bezártság okozta rosszulléteket. Nem volt még ismert a pánikbetegség, így azt sem tudtam mi történik, ha elmondtam másnak nem értettek meg.

Magam jöttem rá a megoldásra. Pl. moziban a sor szélén ültem, iskolában az ajtó közelében, villamoson a peronon utaztam, vonaton nyitott ablak mellett. Autóbuszra nem ültem fel. Mindenhol a menekülés lehetőségét kerestem, hogy ki tudjak szaladni a szabadba friss levegőre, ha kell.

Nagy nyílt tereken sem volt sokkal jobb, itt épp valami védettség hiányzott.

Számoltam mindent, hogy megnyugodjak, elterelje a figyelmemet. Nagyon rövid ideig nyugtatót szedtem.

Kigyógyítottam magam, de néha kismértékben előjött többször is. Gyanítom ennek soha nem lesz vége teljesen, de jól vagyok, gond nélkül. Férjem adta biztonság volt a legjobb "gyógyszer"

118. fazos86
2019. máj. 27. 16:23
Nektek mi segített pánikbetegség, agorafóbia esetén?
117. zsovi (válaszként erre: 99. - Amaunet)
2019. máj. 27. 09:15
Nagyon nehéz ám kapcsolatokat kiépíteni ebben a korban.A város ahol lakom egy alvó város,semmi semmilyen klub,majd ha nyögdíjas leszek talán van valami. Rokonok messze,marad a telefon,vagy a facebook,már akinek vidéken van.Barátnők unokáznak. most próbálok lerázni egy olyan kapcsolatot,amely nyűg,nekem nem segít ,de én kísérjem ide oda ügyet intézni,nem mindig van kedvem ,de vigyorogva megteszem,illetve pont ma lemondtam.Mást terveztem,nem alkalmazkodom.
116. zsovi (válaszként erre: 98. - Globus)
2019. máj. 27. 09:05
Mariska néninek úgyis mindegy csak legyen mit bekapkodni
115. zsovi
2019. máj. 27. 08:56
Én benézegetek,de úgy látszik minden téma meg van beszélve
114. fazos86
2019. máj. 26. 06:53
Van itt még valki?
113. zsovi
2019. máj. 24. 17:36
Ne veszekedjetek
112. zsovi (válaszként erre: 96. - Papája)
2019. máj. 24. 17:35
Persze igazad van én is rengeteget csavargok,most egy kicsit lelombozodtam,de nem ilyen vagyok. pihenek aztán majd lesz valami egészség legyen.
111. fazos86
2019. máj. 24. 16:18
Pánikosok vagyunk.. Vagyis itt ki pánikos??
110. epervirág (válaszként erre: 108. - Bless the child)
2019. máj. 24. 14:16
Nem a vègèn már azt irtam,hogy nem èrdekel,hogy tudják- e a nevem vagy sem.Ti lovagoltok mèg most is ezen.Ja ès nekem ne oszd már az èszt,hogy itt nevetsègessè teszem magam.Ez a forum nem is erről szól.
109. Amaunet (válaszként erre: 107. - Epervirág)
2019. máj. 24. 13:58

Csak helyesbítésként írtam, segítő szándékkal.

Nem azt írtam. Olvass!

108. Bless the child (válaszként erre: 103. - Epervirág)
2019. máj. 24. 13:53

Nyugi! Te kezdted az egészet. Én csak leírtam a valós helyzetet, de te ezt is jobban tudod.

Tanulság: ha laikus vagyok, nem állítom az igazam, mert nevetségessé teszem magam

107. epervirág (válaszként erre: 105. - Amaunet)
2019. máj. 24. 13:35
Persze minden nap viszem a gyerekemet az körzeti orvoshoz.Mièrt vinnèm a gyerekemet nagy gyakorisàggal orvoshoz? 5,5 èves már nem kell vinnem az egèszsèges rendelèsre sem csak èvente egyszer.De kèpzeld a köretim nem tudja a nevem pedig az asszisztense sem mert kèrdezi a nevem mikor megyek kiiratni a pulzus csökkentöt.De mit kell itt kötözködnöd.Nem tudsz evvel leállni?Ez a legkisebb gondom,hogy az orvosnál tudják- e a nevem vagy sem.
106. Amaunet
2019. máj. 24. 13:32
Vagy én nem értem ezt a csapkodást.:)
105. Amaunet (válaszként erre: 102. - Epervirág)
2019. máj. 24. 13:23

Tényleg nem érted.:)


Ha te viszed el a gyermeket ugyan oda, ahova nagy gyakorisággal jársz, akkor téged ismernek, nem?


Pl. elég ritkán járok az orvoshoz, de ha belépek a rendelőbe az asszisztens már keresi a gépben a kartonomat és a nevemen szólítanak mindketten.

Nincs már kartonos szekrény, hanem van számítógép, ami országosan online.

104. unom (válaszként erre: 102. - Epervirág)
2019. máj. 24. 13:20

Nálatok nem kell bejelentkezni?

Nálunk ha nincs időpontunk egy füzetbe írjuk be a nevet, az alapján szólítanak.

103. epervirág (válaszként erre: 97. - Bless the child)
2019. máj. 24. 13:19
Nagyon jól elszorakoztok ti itt a semmin.Ha tudja a nevem az orvos akkor tudja ha nem akkor meg nem.Kit èrdekel van szàm meg tudom mondani a nevem.
102. epervirág (válaszként erre: 95. - Amaunet)
2019. máj. 24. 13:15
Persze ès minden gyerek anyjának a nevèt honnan tudjàk?Ja persze mert van ott is minden gyereknek kartona nem?
101. epervirág (válaszként erre: 93. - Zsovi)
2019. máj. 24. 13:12
Mèg a gazdagok is szoktak idegeskedni max nem a pènz miatt.
100. fazos86 (válaszként erre: 99. - Amaunet)
2019. máj. 24. 12:15
Akkor van baj, mikor az ember már sehogy sem érzi jól magát....
99. Amaunet (válaszként erre: 93. - Zsovi)
2019. máj. 24. 11:50

Nyitottabban kéne élned. Kapcsolatot tartani/építeni a rokonsággal, új emberekkel, barátokkal.

Keresd meg magadban, a napi tevékenységeidben azt az egyensúlyt, ahol boldognak érzed magad.

Vigyázz az egészségedre, tartsd karban a tested és tartalékold az anyagiakat.

98. globus (válaszként erre: 83. - Bless the child)
2019. máj. 24. 11:36

Hát hallod!? Betegnek nem kell tudnia. Elég, ha annyit mond, kicsi kerek fehér.

-Doktor úr, elfogyott a gyógyszerem.

-Melyik, Mariska néni?

-Azt nem tudom.

97. Bless the child (válaszként erre: 95. - Amaunet)
2019. máj. 24. 11:32
Hagyd, látod engem is megcáfol
96. papája (válaszként erre: 93. - Zsovi)
2019. máj. 24. 10:10

Hidd el, nem minden a pénz. Igaz pénz nélkül nagyon nehéz élni, de számos példa van arra, hogy a gazdagok között ugyanannyi a pánikos, depis és szorongó ember.

Valószínű ők más miatt boldogtalanok, de az érzés, a tünet ugyanaz.

Nemrég döbbentette meg a környezetünket egy igen jómódú fiatalasszony öngyilkossága. Azt mondták depressziós volt, "rossz" gyógyszert szedett. Két óvodást és a férjét hagyta árván.


Ne félj, kérlek ! A félelem és egyéb más fóbia is rombol. Fiatal vagy még, kb. 60 éves kor, nem kor.

Ha meg nem megy bevonulsz, legrosszabb esetben betesznek egy idősek otthonába és ellátnak. Hidd el nem mindegyik otthon rossz.


Egyenlőre dolgozol és még dolgozhatsz is. Tehetsz még félre. Sok kicsi sokra megy. Akard szépnek látni a világot.


Ami a reggeli szaladgálást illeti, nincs abban semmi rossz. Hívd reggeli kocogásnak, sőt menj vele ki a szabadba és rögtön még dicséretet is kapsz, hogy lám milyen sportos vagy. A sport - mi korunkban - séta, gyors gyaloglás, kocogás boldogság hormont termel.

Én éltem ezzel a lehetőséggel. Naponta 1 órát gyorsan gyalogoltam kb. 10 évig a szabadban. Először megkérdezték hová sietek, utána megszokták, majd sok-sok követőm akadt (férfiak is)

Mostanában futópadon gyalogolok TV nézés közben.

95. Amaunet (válaszként erre: 88. - Epervirág)
2019. máj. 24. 09:08

Az anyjuk legalább egy és téged meg ismernek már, nem?

Rákeres a gépen az "Anyja neve" mezőben és már ki is dobta a gép.

94. zsovi (válaszként erre: 84. - Livepower)
2019. máj. 24. 09:03
Na én ilyet szedek csak,brandenburg neuro,és angió néven
93. zsovi
2019. máj. 24. 09:01
Én sajnos tudom mitől nem érzem magamat jól,félek az anyagi bizonytalanságtól,hogy nem tudok dolgozni,Ha beteg leszek kire számíthatok.Próbálom kiverni a fejemből,de nem mindig megy,Érdekes a reggeli idegroham rajtam is rajtam van,aztán tornázok,jobban mondva ugrálok ,szaladgálok,aztán valahogy megnyugszom.Igen valaki írta ha lenne sok pénzünk,és azt csinálnánk amit szeretnénk,nem lenne reggeli idegroham.
92. Bless the child (válaszként erre: 91. - Epervirág)
2019. máj. 24. 07:59
Ok.
91. epervirág (válaszként erre: 89. - Bless the child)
2019. máj. 24. 07:40
Nincs bent nála egy karton sem.Minden számitogèpen van.Èn sem fogok veled vitatkozni mert èn járok minden hónapba.
90. fazos86 (válaszként erre: 82. - Epervirág)
2019. máj. 24. 07:39
Én is est szoktam jobban lenni. Nehéz ez a helyzet. Újra elkezdtem szedni a bogyóimat, de mintha használni sem akarnának. Kezdem azt észre venni, hogy az alvásnak is köze lehet hozzá. Ha kipihenem magam jobban vagyok. Csak ez nálam nehéz...a legkissebb gyerkőcöm 1 éves.. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook