Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelből kertes házba...előnyök, hátrányok fórum

Panelből kertes házba...előnyök, hátrányok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
100. Panni58 (válaszként erre: 99. - Zozo1983)
2010. aug. 10. 00:38
az más :)
99. zozo1983 (válaszként erre: 98. - Panni58)
2010. aug. 10. 00:04
Nekem nem akadály, mivel én este 22:00 után mindig otthon szoktam lenni :)
98. Panni58 (válaszként erre: 97. - Zozo1983)
2010. aug. 9. 15:50
Mind jó,amit írsz, egyetlen hátránya van, nincs éjszakai busz, ami huszonéves fiatalok számára időnként fontos. :)
97. zozo1983 (válaszként erre: 96. - Panni58)
2010. aug. 9. 06:08
Én laknék nagyon még Budapest-Újszász-Szolnok vasútvonalon, de csak Tápiógyörgyéig, mivel onnét még könnyen be lehet jönni Pestre vonattal, meg csendes, nyugis, szép környezet (Mendétől Tápiógyörgyéig, de nagyon jók Ecser, Maglód, Gyömrő is, simán jöhetnének azok is:)) Laknak Tápiószecsőn és Tápiógyörgyén és krörnyékén rokonaim is:)
96. Panni58 (válaszként erre: 94. - Zozo1983)
2010. aug. 1. 16:43

21 évig éltem ott, négyemeletesben. :)

A patak, óvoda felőli rész elég kellemes, nyugodt, hétvégén még csendes is. De már nem mennék vissza. :)

95. zozo1983 (válaszként erre: 94. - Zozo1983)
2010. aug. 1. 00:41
Őszintén:)
94. zozo1983 (válaszként erre: 93. - Panni58)
2010. aug. 1. 00:40
Szerinted milyen környék a Rákoskeresztúri lakótelep?:)
93. Panni58 (válaszként erre: 88. - Zozo1983)
2010. júl. 29. 23:50
én is így érzem :)
92. *Pillango* (válaszként erre: 91. - *Pillango*)
2010. júl. 29. 23:35
Tatabánya egyébként
2010. júl. 29. 23:34
sziasztok! mi nemsokára költözünk remélhetőleg kertesbe, amint felépül... kicsit tartok tőle, de nagyon várom már. minidgis panelban éltem:D fura lesz:) mire készüljek?:) van házörzőkutya, kicsit biztonságot ad (nem egy nagyon lakott környék, tanya jellegű)
2010. júl. 29. 23:31

Szerencsés vagyok,mert családi házban lakom.

Pontosabban iker ház-Két családnak.


Vannak még négy lakásosak-de ott már valamilyen színten függ az ember a szomszédaitól.

Pláne,ha első fronti-akkor átjáró.

89. tixtina (válaszként erre: 79. - Zozo1983)
2010. júl. 29. 23:24

Hello!

Wekerlén élek 37 éve.

Imádok itt lakni-semmi pénzért nem költöznék máshova.

Gyönyörű környék-szép házak-parkosított terület,jó levegő.

Mi kell még:DDDDDD

88. zozo1983 (válaszként erre: 91. - Panni58)
2010. júl. 29. 23:21

Tök jó neked, hogy ott laksz:)

Én ma voltam szórólapozni Békásmegyeren a hegy felöli oldalán, voltam az utcánkban is, nagyon szerettem lakni, a 10 emeletes házzal szemben kertes házak voltak. Csönd, nyugalom és jó levegő:) Én imádtam ott lakni, nagyon szívesen visszamennék oda lakni:)

87. Panni58 (válaszként erre: 84. - Zozo1983)
2010. júl. 26. 10:47
mindennel egyetértek :)
86. zozo1983 (válaszként erre: 85. - Zozo1983)
2010. júl. 25. 19:09
Ezeket a részeket azért még szeretem, közel is vannak Pesthez, csendes utcák, jó levegő:)
85. zozo1983 (válaszként erre: 84. - Zozo1983)
2010. júl. 25. 19:08
Meg még talán Dunaharaszti, Szigetszentmiklós és Szigethalom is, ott meg a Ráckevei HÉV jár:)
2010. júl. 25. 19:07
Mondjuk még szóba jöhetne a 17. kerület (ott jár 2 vasútvonal is, amik bevisznek a Keletibe). 17. kerület az még jól néz ki (a lakótelep már nem annyira szép ott).
83. zozo1983 (válaszként erre: 82. - 9bbc382386)
2010. júl. 9. 03:29

Nem utcaneveket írtam, ha nem Pest megyei településeket, ahol szinte csak családi házak vannak (kivéve Budaörsön, ott vannak ám panelházak).

Budaörs, Budakalász, Pomáz, Szentendre, Törökbálint, Biatorbágy, Budakeszi is ugyan úgy hegyek között fekszik, jó a levegő, csend van, van panoráma, még sincs elzárva a külvilágtól, mind sok település. Gödöllői HÉV vonala meg dombok között fekszik, sőt még Mende, Sülysáp is dombok alatt található. Csend, jó levegő, jó közlekedés. És ott csak kertes házak vannak.

82. 9bbc382386 (válaszként erre: 81. - Zozo1983)
2010. júl. 8. 21:53

Igen,de ezeken is túl kellene látni.

Írhatnék Manhattanről,meg Hawaiiról,de nem teszem....mert sokan nem is tudják,ahogy én sem milyen lehet ott,mint ahogy azt sem tudjuk sokan,hogy te miről írsz.

Nem írt senki sem pontos címekről,hiába is teszik,hisz nem tudhatjuk milyen ott.Pont ezért kell körbeírni milyen az,ahol jó és szeret az emberfia élni....

Mint ahogy azt írtam hegyen élünk,új építésű családi házban mely olyan panorámával rendelkezik hogy szeretjük.Szeretjük a környéket,az itt élő embereket,a csendet,a tisztaságot,a jó levegőt.

Bocs,ha megszólítottalak ismét,de kijött belőlem a lényeg,mert hiába írod az utcaneveket...a város,az város marad sokunk szemében:)

Üdv!

81. zozo1983 (válaszként erre: 80. - Laszlozsu)
2010. júl. 8. 21:29
Azt nem mondtam, hogy nem laknék kertes házban Budapest vagy Pest megye bizonyos területein, írtam is a fórumban, hogy pl. a Budai oldalon lévő kertes házakban vagy Szentendre és környékén (Budakalász, Üröm, Pomáz, stb.), Gödöllői HÉV vonalán (Gödöllő, 16. kerület, Csömör, Cinkota, Kistarcsa, Kerepes, Szilasliget, Mogyoród, Nagytarcsa), Budaörs és környékén (Budaörs, Törökbálint, Biatorbágy, Érd mondjuk nekem nem annyira jön be, se Diósd), még esetleg Monor, Monorierdő, Pilis szóba jöhetne. De még szívesen laknék Gyömrőn, Mendén, Sülysápon, Ecseren és Maglódon, ott jár sűrűn vonat és távolsági busz, a busz a Stadionokhoz, a vonat, pedig a Keletibe visz be. Ezeken a helyeken, mondom, még szívesen laknék kertes házakban, ezek szép helyek.
2010. júl. 7. 09:34

Zozo! Egy szónak is száz a vége, az már egyszer bizonyos, hogy Te nem vagy kertes ház párti.

Úgy tűnik itt a fórumon többen vagyunk Veled szemben, bár én úgy gondolom, hogy a való életben is a mi táborunk szélesebb. Hangsúlyozom, ez csak az én véleményem.

Azért lelkesen álltad a sarat az ellentáborral szemben egyes-egyedül.

79. zozo1983 (válaszként erre: 78. - Zozo1983)
2010. júl. 6. 20:47
Kispesten talán a lakótelepi része az még L megy, meg a Wekerlének egy része, de Wekerlén is vannak társasházak, ahol nagyon is kell alkalmazkodni a szomszédokhoz, az egyik rokonom Wekerlén lakik, hiába szép, nyugodt, csendes, a szomszédok teljes mindent követelnek, hogy alkalmazkodjon a másik. Sok a műemlékjellegű társasház, talán azért is.
2010. júl. 6. 20:45
Pl. a VIII.kerületnek a Népszínház utcai része vagy a IX. kerület, Gát utca környéke az már nekem se tetszik, ott se élnék, pedig ott is vannak bérházak, de ott már sok az olyan ember, lakó, ami eléggé lehangoltatja a környezetet. Nem laknék se a Népszínház utca környékén, sem pedig a Gát utca és környékén sem. Pedig a IX. kerületet szépen rehabilitálják valóban. Nagyon tetszik nekem a Gödöllői HÉV vonala (Csömör is), csak azok a részek meg nem az én pénztárcámnak felelnek meg, Pesti oldalon elég drágák. A 17,18,20,21. kerület meg nekem nagyon kint van. a 4, 15. kerület az már nekem egyáltalán nem tetszik.
77. zozo1983 (válaszként erre: 72. - Kamillka)
2010. júl. 6. 20:41
Hát nem azt írtam, hogy Bp. 30km-enm kivül csak primitív emberek élnek, primitív buta emberek a föld minden szegletében megtalálhatóak, legyen az pl. New York, Manhattan, Hoolywodd, Miami Beach, Párizs, London, stb. De talán tényleg nem azt kéne itt egymást megfűzni, hogy ki hol lakjon, mindenki ott szeret vagy ott tud élni, ahol lakik. Mindenki mást szeret. Nem lehet ráerőltetni másra, hogy hol éljen. Én emberi ürüléket láttam már lakótelepi liftekben is (Újpalotán, Újpesten és Kőbányán panelokban), láttam Hajdú-Bihar megyei település egyik utcáján is az árokba, hogy a részeg illető összepiszkítva, összehányva fetrengett az árokban a falusi utcán. Ilyen esetek nem csak Belvárosban fordulnak elő, ha nem bárhol a világon. Vannak rendezett települések valóban, amik nagyon szépek, de még ott is előfordulhat bármilyen ember, lakó, elég akár 1 is, aki tönkre tud tenni egy környezetet.
76. Kamillka (válaszként erre: 74. - Gordonka)
2010. júl. 6. 10:17
Nyíregyházán
75. 9bbc382386 (válaszként erre: 69. - Zozo1983)
2010. júl. 6. 10:02

A porral vitatkoznék,de inkább lezárnám a meddő fórumozásunkat :)

Hogyne fogadnám el a másik oldalt is,azt is írtam mindenki ott él,ahova az ingerenciája és pénztárcája tereli.

Szerintem ne is válaszolj,semmi értelme,hisz nem érted azt,amiről írok :)

74. Gordonka (válaszként erre: 72. - Kamillka)
2010. júl. 6. 08:00
Hol nőttél fel?
73. Gordonka (válaszként erre: 59. - Zozo1983)
2010. júl. 6. 07:57
Vannak rendezett települések is, ne csak azt vedd alapul, ahol te éltél. Pl. nemrég voltunk Pilisvörösváron, nem tapasztaltam ilyen horror állapotokat, csendes, kedves, mégis nyüzsi település.
72. Kamillka (válaszként erre: 67. - Zozo1983)
2010. júl. 6. 07:20
Mert Bp-n vagy 30km-es vonzáskörnyezetén kívűl szerinted csak primitív emberek élnek? Én Bp-től 240km-re nőttem fel külvárosi részen kertes házban, mégsem tapasztaltam olyan dolgokat amiket te leírsz: a szomszédok akkor tartanak kerti party-t amikor csak akarnak, a házunkat sem mosta el sem ár- vagy belvíz és a gyerekeknek is akad jobb szórakozása, mint hogy karikás ostorral csettintgessenek... Lehet vidéken nőttem fel, de itt pesten láttam először emberi ürüléket a járdán (és lettem rosszul a gusztustalan szagtól a remek VI.kerben) és itt is legalább annyi (ha nem több) sekélyes agyú ember él, mint máshol. Most már szeretek itt is lakni, de az első 2 év pokol volt. 2 napnál tovább nem bírtam elviselni pestet, azóta megtaláltam a nekem való részét és így már ok.
71. bobe2 (válaszként erre: 69. - Zozo1983)
2010. júl. 6. 06:22

"Nem mindenkinek egyforma az ízlése:) Van aki itt szeret lakni, van aki ott, van aki csak kényszerből lakik abban, ahol lakik. Por meg az valóban van mindenhol, akár hol lakik az ember.:)"



Szia .Látod ebben a mondatban minden benne van ,fölösleges egymást gyözködni hogy mi a jobb.Mindenki eldönti hogy mit szeretne és probál ugy élni ,vagy megvalositani azt.További szép napot.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook