Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Féltestvére lesz a gyerekemnek.... Előnyök és hátrányok! fórum

Féltestvére lesz a gyerekemnek.... Előnyök és hátrányok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. Krisz42 (válaszként erre: 72. - R.angel)
2013. máj. 27. 13:26
Hogy lehet,h mindent ő határoz meg?Menj el családvédelemhez,hátha segíthetnek.Ott is beszélhetsz jogi szakemberrel,válópernél nekem is segített.Mond el őszintén mi a gond.Én sajnos már találkoztam olyan nővel,akinvel szintén ezt csinálta a férje,csak az nem itthon volt.
2013. máj. 26. 21:22
Kiváncsi vagyok a további véleményekre!
2013. máj. 21. 18:54
6 év után is még mindig ott tart, hogy hol tud bántani - persze a gyereket használva eszközként - elgondolkodtató! Ehhez kell kitartás! Sokszor elgondolkodom rajta, hogy egyáltalán normális e ez az ember.
70. r.angel (válaszként erre: 63. - Cbe6ba1fa9)
2013. máj. 21. 18:51
Hogy érted hogy nem fog gondot okozni?
69. r.angel (válaszként erre: 60. - Zsebibabuska26)
2013. máj. 21. 18:49
Ügyvédnél kezdeményeztük a közös megegyezést az apukával, ő még csak el sem jött az ügyvédekkel való találkozóra. Neki ez a helyzet megfelelő így - mondja. Nekem pl. soha nem is veszi fel a telefont, szóba sem áll velem. Gyámhivatalnál minden 2-3 havonta jártunk, mivel a szünetekben való láthatás idejét sem beszélte meg velem, ő határozta meg mikor vihetem el. Tavaly karácsonykor pl. nem is láthattam a gyerekem.
68. r.angel (válaszként erre: 59. - Beatav)
2013. máj. 21. 18:47
...és tudod mennyire fáj a szívem, mikor ilyet látok. Szenvedek hogy az én gyerekem sorsáról pedig egy idegen ember döntött, hogy hol éljen és hol lesz SZERINTE jobb helyen. A kisfiam 1,5 éves koráig szopott, minden időmet vele töltöttem! Iszonyatosan fáj!!!
67. r.angel (válaszként erre: 58. - Zsebibabuska26)
2013. máj. 21. 18:45

Pontosan! Nagyon alapos indok, változás kell hogy megváltoztassa a bíróság, és persze egy iszonyatosan jó ügyvéd. Mert sajnos ez nem igazságszolgáltatásról már!

Az új perben nekem kell bizonyítani, hogy miért lenne jobb helyen nálam.

66. r.angel (válaszként erre: 55. - Zsebibabuska26)
2013. máj. 21. 18:41
Apukától nagyon tart. Nem mer megölelni, puszilni előtte. Idege, feszült amikor a házhoz érünk. Zárkózott és nem is mesélhet otthon a együtt töltött időnkről, mert apuka nem szereti - mondja a gyerek. Az anyáknapi verset a paplan alatt éjszaka tanulta meg - azért ez sokat mondó eset. De még sorolhatnám!!
65. r.angel (válaszként erre: 53. - Gkreka)
2013. máj. 21. 18:38
Nem kell(ett) változtatni a körülményeken, akkor is megfelelőek voltak. De a bíróság arra hivatkozott - mivel az apuka a gyerek szülővárosában él - hogy ott a gyerek megszokott környezetben van.
64. r.angel (válaszként erre: 49. - Krisz42)
2013. máj. 21. 18:34
Örülök hogy írtál. Igen sajnos nálunk is ez a helyzet, az anyagiakkal sikerült neki megszereznie a gyereket, és persze kis városban éltünk, ahol még a személyes befolyásoltsága sem elhanyagolható. Idegileg teljesen kikészültem, sajnos.
63. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 61. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 21:52
Azért durva, hogy ennyi idő alatt sem rendezték a viszonyt. Az olvasottak alapján szerintem a kicsi érkezése nem fog sok gondot okozni a fiú érzelmi világában.
62. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 15:01
Szerintem ha már ennyi idő eltelt, és az apa bizonyítani tudja, hogy megfelelően neveli és gondoskodnik a gyerekről, nagyon nehéz visszaperelni. Bár tényleg csak akkor lehetne bármiről is nyilatkozni, ha mindkét felet meghallgatnánk.
61. bd55e3f068 (válaszként erre: 60. - Zsebibabuska26)
2013. máj. 20. 14:44
Próbálkozott, de nem járt sikerel. Persze ez is csak azért lehetett, mert a pasi egy szemét :P
2013. máj. 20. 13:56
Visszaolvastam 3 évesen ítélték az apának a gyermeket! Most lassan 10 éves a kisfiú. Az eltelt 7 évben miért nem próbálkoztál kérdező?
59. beatav
2013. máj. 20. 13:56

Én láttok olyan anyát, aki a nála elhelyezett gyermekről(4 éves) nem gondoskodik, nem járatja óvodába,nem viszi orvoshoz ha beteg! Piszkos ruhákban járatja és bizonytalan helyeken laknak,nem dolgozik és iszik.Az Apa mégsem tehet semmit!Pereskednek már egy jóideje.

Vajon hogyhogy nem a munkahellyel rendelkező ,rendezett helyen lakó apának itélték?Mert az "anyánál van a legjobb helyen".- mondják Magyarországon a bírók.

Elgondolkodtató!

2013. máj. 20. 13:55

Az anyukának meg kellene próbálni gyekmekelhelyezés megváltoztatása iránti pert indítani. Ezt az ítélet után 2 éven belül lehet indítani amennyiben azok a körülmények amelyre a bíróság alapozta döntését, utóbb lényegesen megváltozott.


Minden bizonnyal független pszichológus meghallgatja a feleket. Apa, anya, gyerek, új élettárs, környezettanulmány stb.


De mint mondtam lényeges változás kell, hogy legyen ami miatt mgalapozottnak érzi az anyuka a megváltoztatást.

57. zsebibabuska26 (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. máj. 20. 13:52

10 évesen legfeljebb pszichológus kérdezi ki a gyereket, de nem feltétlenül döntő amit mond!


12 éves kor az amikor már figyeelembe veszik a gyerek akaratát, de még nem 100 %, hogy úgy is dönt a bíró. 14 éves kor az amikor már úgy is dönt a bíró ahogy a gyerek kéri!

56. andi6020 (válaszként erre: 55. - Zsebibabuska26)
2013. máj. 20. 13:48
Ezek az infók már elhangzottak.
2013. máj. 20. 13:45

Kérdező láthatások alkalmával milyen a kapcsolatod a fiaddal? Miket mesél a fiad, hogy érzi magát apukánál, új párjával stb?


Mióta került apuka nevelésébe a gyermek?


Szép napot!

54. Krisz42 (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2013. máj. 20. 13:44
Igen,pl.ahogy sokan rögtön az elején kijelentették,h anyuka a hibás.Pl.írta,h a gyerek telefonja lesz elvéve büntetésből,ha késnek.Igen,ez egy gyermekét szerető,anyukához nem rosszindulattal viszonyuló férj reakciója.A gyerek nem tehet ròla,ha késnek,nehogy már őt kelljen büntetni ezért.Az is normális reakció,h alig láthatja,stb.
53. gkreka (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. máj. 20. 13:34

Ezt miből szűrted le? Miért gondolod, hogy a gyerekelhelyezés csak egy bosszúszomjas exférj akciójának eredménye, aki addig manipulálta a bíróságot, pszichológust, gyámhatóságot, amíg be nem dőltek neki?

Miért van az, hogy fórumindító anyuka, arra az egyszerű kérdésre sem tud válaszolni, hogy változtatott-e bármit az életében, annak érdekében, hogy visszakerüljön hozzá a fia?! Persze a világot, a volt férjet, a körülményeket okolni mindig könnyebb...

52. andi6020 (válaszként erre: 50. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 13:31
Jajj, hát vannak olyan emberek, akik minimális infóból is kristály tisztán átlátják az egész helyzetet.
51. timycat (válaszként erre: 1. - R.angel)
2013. máj. 20. 13:29
Mondjuk arra számíthat, hogy lesz egy testvére; vannak páran akik túlélték már, talán neki is sikerül
50. bd55e3f068 (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2013. máj. 20. 13:25
Tényleg ennyire élénk a fantáziád? Alig pár mondatot hallottunk, de te mindet másodpercre, centire tudsz.
2013. máj. 20. 13:21
A másik,én is hallottam már olyan esetről,h az apa gazdag volt és el tudta intézni,h a gyerek hozzá kerüljön,mert pénzzel mindent el lehet érni.Az anya belerokkant,a gyerek is szenvedett,a végén azért sikerült visszakerülie az anyjához a gyereknek,mert a barátnője-anyának-egyre nagyobb nyilvánosságot kerített az ügynek és hivatalosan is kénytelenek lettek utánanézni dolgoknak és lépni az ügyben.
48. Krisz42 (válaszként erre: 28. - Bd55e3f068)
2013. máj. 20. 13:14
Tényleg ennyire naívak vagytok?A férj a gyereket is bűnteti,ha késnek,a bosszújáról szól az egész,nem foglalkozik vele,h a gyereknek mi milyen,mert ő az eszköz.Lehet,h a kicsi születése után rosszabb lesz neki,de mivel lassan 10éves,ha az anyuka harcolna érte újra,lehet kèrni,h a gyereket is kérdezzêk meg,mert 10éves kortól már megkérdezik.
47. beatav
2013. máj. 20. 12:59

Szerintem ha a fiadat az apánál helyezték el 3 évesen, akkor valóban gondos szülő.Nyilván most ugy élnek mint egy család ,csak bővülnek egy taggal amihez szerintem semmi közöd.A fiad nagyfiú,megérti a változást és lehet nem is okoz semmi gondot ,elfogadja a kistesót, talán örül is neki!

Én úgy érzem inkább neked van ezzel problémád!

46. gkreka (válaszként erre: 45. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 20. 12:55
Hát, ha arra számít, hogy a gyereket ténylegesen nevelő pár könnyekben tör ki a közös gyerekük láttán és módosítják a láthatás sűrűségét, akkor ez gyermeteg elképzelés. Ezért kérdeztem, hogy sikerült-e azon a problémán változtatni, ami miatt az apánál nevelkedik a gyerek. Nem érdekel a mibenléte, amíg nem azzal kapcsolatban kér tanácsot, de az igen, hogy tesz-e ellene. A gonosz, bosszúálló exférj verzió nem érdekel. Nem vonom kétségbe, hogy létezik sértett hiúság az elhagyott fél részéről, de ez még kevés érv lenne a bíróságon/gyámügyön.
45. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 44. - Gkreka)
2013. máj. 20. 12:41
A fórumindító érzelmi ráhatásokra gondol,mármint ha megvan a baba az nyilván pozitív irányban vinné el az újdonsült szülőket ez ügyben vele szemben..Bár úgy gondolom inkább az anyai ösztönökre apellál..De az apa részéről ez fordítva is elsülhet..Talán ezért lenne jó tudni,hogy a kiinduló probléma megoldódott e..De ha ez degradáló a fórumindítóra nézve akkor nyilván nem tudjuk meg..Minden esetre remélem a gyermek nem sérül,az anya hiánya és a testvér születése miatt.Remélem megoldódik a gondja, és többet lehet a gyermekével..Kívánom neki..
44. gkreka (válaszként erre: 12. - R.angel)
2013. máj. 20. 12:26
Az hogy apának szüleik még egy gyereke az új kapcsolatából, még nem indok arra, hogy változtasson a láthatáson. Mi volt az oka amiért nála helyezték el a gyereket? Nem lehetett semmiség, mert nagy általánosságban a magyar bíróságok az anyánál helyezik el a kiskorú gyereket. - Igazából nem a konkrét ok érdekel, inkább arra válaszolj, hogy változtattál-e azóta ezen?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook