Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyeles telekről kérnék tapasztalatokat! Előnyök, hátrányok? fórum

Nyeles telekről kérnék tapasztalatokat! Előnyök, hátrányok? (beszélgetős fórum)


9. Szeplakisz (válaszként erre: 8. - Mayalina)
2021. febr. 2. 14:33

Fúú.. Ezt így fejből nem tudom...


Hazamegyek, és eszembejut, megkérdezem anyut. :D


Nekünk ez igazából családi ház. Most már kétgenerációs. Anyuék vették a telket még 2004-ben, ők építkeztek rá. ÍGy annó ezt ők intézték.

És ugye én is ott laktam, most pedig a ház tetőterében lakom. A tetőtér lett kialakítva külön bejáratú lakássá.


De most hirtelen csak tippelni tudnék a bejáró szélességét illetően. Nagyjából egy személykocsi szélessége + 1 méter.

8. Mayalina (válaszként erre: 7. - Szeplakisz)
2021. febr. 1. 20:17
Milyen széles lett végül a bejárótok?
2021. febr. 1. 13:31

Mi nyeles telken lakunk, szeretjük, közvetlen szomszéd így mellettünk nincs is, mivel mindkét szomszédnál elől van a ház, hátul pedig csak a telek üres része. Szeretjük, igazából nekem több a pozitív, mint a negatív.


Negatív tényleg maximum a hólapátolás lehet, de az utóbbi pár évben a két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor kellett elhányni a havat, mert ha esett is, általában már délutánra meg sem maradt.


Negatív még, maximum az, hogy akitól a telket vettük, (ő lakik elől) fél méterrel végül leszűkítette az utat, ami nagyon hiányzik, ha esetleg nagy autó akar bejönni. Épp kicentizve férnek be, legutóbb konténeres autó tett le konténert, be tudott jönni,de nem kényelmes, ez tény.

Illetve ha valaki idegen jön be hozzánk kocsival, néha bajlódik a tolatással kifelé. :D Amit sokszor nem is értek. Hisz ugyanúgy kell tolatni, csak hosszabban. :D

2021. febr. 1. 08:57
Én laktam olyan helyen, ahol nyeles telken volt a ház. Előnye, hogy csendesebb, zártabb, intimebb, nem látnak be az utcáról. Hátránya hogy télen a hosszú nyélen kell ellapátolni a havat, ami nem kis munka. Nálunk olyan széles volt a nyél, hogy egy nagy teherautó pont befért, de necces lehet így egy felújítás vagy bármi, mert nem biztos hogy a nagy járművekkel be tudnak állni.
2021. febr. 1. 08:22

Sok függ attól, hogy hol van az a telek. Előnye, hogy távolabb esik az utcától, tehát, ha forgalmas körny3ken van, akkor nem fogjátok annyira hallani a zajt.

Előnye és hátránya egyben, hogy "közbeékelt" telek, tehát hátsókertek veszik körül. Ha ezek pihenésre vannak berendezve, akkor jó, mert csendre számithattok. Ha viszont faluhelyen állatokat tartanak, akkor körbe lehettek véve ólakkal, amik normál esetben a telkek vége felé vannak. (Ha most esetleg nem, bármikor épithetnek, nézzetek ennek utána.) A szag mellett a hang is zavaró lehet.

A bevezető út elején kell elhelyezni a postaládát, így a levelekért, újságért stb.ki kell menni az utcáig. A bevezető utat nektek kell karban tartani. (Burkolat, hó eltakaritása stb.)

4. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Charlize)
2021. febr. 1. 08:22
Ha jól tudom, az 5 m távolságnak kell meg lennie a víz, szennyvíz vezeték között. De pl. egy esetleges tűzoltó autó beállási lehetősége miatt is minimum az 5-6 m szélességnek meg kell lennie. És akkor az még csak annyi, hogy éppen befér.
2021. febr. 1. 08:18
Van előnye az árán kívül?
2. Charlize (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2021. febr. 1. 08:16

Arra figyelj, hogy csak bizonyos szélességű út esetén lehet bevinni a közműveket, mert a csöveknél kell vmi távolságot tartani.

Nem vagyok szakember, csak mi is keresünk telket és van olyan szuper jó telek, ami emiatt nem jöhet szóba.

2021. febr. 1. 07:45

Sziasztok!

Szeretném összegyűjteni a nyeles telek előnyeit, hátrányait.

Segítsetek légyszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook