Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panelből kertes házba...előnyök, hátrányok fórum

Panelből kertes házba...előnyök, hátrányok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
40. 9bbc382386 (válaszként erre: 39. - Zozo1983)
2010. júl. 4. 12:17
Mi este kigurítjuk a lábán a kukát,nem ásunk,mivel csak parkosítva van a kertünk(1500nm2),nincs árvíz(hegyen élünk).A szomszédainkkal kollektíve egy nagy klikket alkotunk,vannak betartott törvényeink,ami csak megkönnyebbíti az együttélést.Panelben ez lehetetlen,a belvárosban meg nincs oxigén,mondjuk nem is az egészségről szól ilyen helyre beköltözni :).....Sajnálom hogy ilyen rossz környéken éltél,mert ahogy felsoroltad tényleg az,és tényleg nem való Neked kertes ház,vagy még túl fiatal vagy hozzá.Most 21 fok van a házunkban,kint 32,és van levegő,nem pedig kipufogógáz és por..
39. zozo1983 (válaszként erre: 36. - Bobe2)
2010. júl. 3. 16:11
Én nem szeretek korán reggel kukákat tologatni, nem szeretek kertes ásni, kertet gondozni, nem az én világom. A kertes házakkal általában nagyon sok teendő, gondozás van, és ha jön az árvíz, belvíz, akkor nem igen szeretnék kertes övezetben élni, mivel ezeken a helyeken sokkal hamarabb elérne az árvíz, belvíz. Köszönöm szépen, ezt inkább kihagynám. Kertes házaknál is előfordulhat kötekedő feljelentős szomszéd, ahol én laktam, ott is előfordult egy pár a községben. Ezért is írtam, hogy a falunak, ahol én laktam, a lakóközösség sem volt a legjobb. Meg az sem hiányzik nekem, hogy kóbor kutyák kergessenek végig engem a fél falun, községen. Meg olyan is volt, ahol laktam, ugató, vad kutyák kerítéseken kivül próbáltak (al is kaptak) elkapni embereket, megkapták a kabátjukat, stb. Általában vidéken, községes, kertes helyeken megvadulnak a kutyák is. Én világéletemben Belvárosi srác voltam, vagyok, ott nőttem fel, ezt szeretem, ezt is fogom szerintem szeretni, semmi pénzért nem mennék se panelbe (hogy 45000 forintot fizessek távfűtéssel együtt, ami megint igen drága lesz), se kertes házba. És ahol én laktam, vidéken és panelben is, nyáron durva meleg volt a lakásban és a házban is, itt a Belvárosi lakásban jó hűvös van, nem kell klíma. És nagyon szép rendezett, kulturált a belső udvar is, nagyon csendes is.
2010. júl. 3. 07:36
Én laktam panelban is, kertesben is. Jelenleg családi házban lakunk, és én ezt nagyon élvezem. Eleve szeretem az otthonom. Nem kívánom most sorolni sem az egyik előnyeit, sem a másik hátrányait, alább már megtettétek sokan. Nekem ez a favorit. Imádom a kertemet, a tágas tereket a lakásban, nyári reggeleken a madárfüttyös friss levegőt a teraszon ülve, s lehet bármilyen forróság, a hűvös lakás menedék klíma nélkül is.
2010. júl. 3. 07:34

Sziasztok!

Mi a piszkos anyagiak miatt lakunk panelben. Persze, hogy jobban szeretnénk kertes házba menni, de felmértük a lehetőségeinket, az elkövetkezendő 20 évben nem hiszem, hogy el tudnánk innen menni. Így ezt mi gyönyörűen felújítottuk, így könnyen élhetővé vált. 4 emeletesben a negyediken lakunk, nincsenek problémás szomszédok, többnyire idős emberek élnek itt rajtunk kívül. Tisztaság, rend van, a házsor előtt a kis öregek végig virágokat-növényeket ültettek, semmi gondunk nincs. Kimondhatjuk: mi szeretünk a panelben:)

36. bobe2 (válaszként erre: 34. - Zozo1983)
2010. júl. 3. 07:06
Hát nem értek veled eggyet ,én például nem vágyom sem a Margitszigetre ,sem budára ,itt felénk sokkal szebb helyek vannak,van erdő , van mező ,van tó, van patak,ami pesten van az szép a szemnek ,de nem kézzelfogható,itt nincsenek korlátok ,ide nem szabad lépni,azt nem szabad letépni,itt kedvünkre szethetünk mezei virágot kedvünkre szaladgálhatunk,és senki nem szoll bele hogy mit miért csinálok.Az utasás meg hozzáállás kérdése,ha jol belegondolok napi 2 orát ztaztam és csak félorával keltem elöbb mint a kolleganöm aki budárol járt be.
2010. júl. 3. 03:29
És ráadásul, ahol laktam vidéken, kertes házban, állandóan kóbor kutyák tartották rettegésben a fél települést annak az utca környékén, ahol én laktam. A lakóközösség sem volt a legjobb. Ugyan ez elmondható az újpesti és az újpalotai lakótelepről is, ahol laktam, meg Kőbányáról is, ahol anyuék laknak.
2010. júl. 3. 03:25
Én Budapesten lakom egy belső kerületi bérházba és én nem mennék se panelbe (kivéve Budai oldal) se kertes házba. Órákat kell utaznod (tömegközlekedéssel és autóval), hogy beérjél a városba, külvárosokba szinte nincs semmi, dögunalmasak, nincs egy mozi, egy színház, kevés szórakozási lehetőség, messze a Margitsziget, a Városliget. Itt ha fölszállsz valamelyik trolibuszra vagy a kisföldalattira az kivisz a Városligetbe, vagy a 4-6-os villamosra, akkor kint vagy a Szent István Parkban és a Margitszigeten, Budára át tudsz könnyen menni villamosokkal, buszokkal, közlekedés a legjobb. Nem kell órákat, 20-30 perceket várnod semmire, hogy eljussál valahova, vagy esetleg átszállogatni. Semmi pénzért nem költöznék el innen, se kertes házba, se pesti külvárosba, se vidékre, se pesti oldalú lakótelepre. Én laktam vidéken kertes házban (utáltam), laktam panelben is három budapesti lakótelepen (Ezek közül is csak Békásmegyert szerettem a hegyek, a HÉV, a jó közlekedés, a jó levegő és Szentendre miatt). Max. még Budán laknék:)
2010. ápr. 14. 11:13
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2010. ápr. 14. 07:25
Győr vonzáskörzete
31. Gordonka (válaszként erre: 30. - 9bbc382386)
2010. ápr. 14. 00:00
Merrefele élsz?
2010. ápr. 13. 15:27

Az attól függ milyen környékre költözik az ember.

Nálunk hétvégén nincs zajongás,kizárólag pihenés.Ezt megbeszéltük mindannyian,az újakat is ehhez szoktatta a közösségünk.

A panel poros,büdös, sok idióta szomszéd,állatok,kicsi,ha meg 10emeletes,akkor menekülés :)

Nálam ez jön le.

Nálam a kerti munka kikapcsolódás,a takarítás meg alap.

Csak jót tudok írni a családi házról.Mi nem kívánkozunk Balatonra,sem wellnesszre,mert minden amire szükségünk van azt az otthon adja.Minden évszakban :)

29. sajert
2010. ápr. 13. 14:22

Látom, hogy itt rajtam kívül mindenkinek mennyi szabad ideje van a kertre.


Lehet, hogy én is jobban tudnék örülni a kertnek, ha kiülhetnék, vagy molyolhatnék benne. Nálunk ilyenkor már indul a méhészet, így másfél hetente pár napot a méhésztanyán töltünk. A maradék itthoni időmben meg dolgozok ezerrel, gyerek mellett. Májustól augusztusig meg hetente több napot nem vagyok itthon, akkor kimondottan teher a kert - számomra. Szeptembertől, ha meg visszamegyek még pluszba dolgozni, akkor örülni fogok hogy lik van a fenekemen, nemhogy a kertemben szöszmötöljek.


Csak egy dolog miatt vagyunk kertesben: a férjemnek műhelyre van szüksége a méhészkedés miatt.

2010. ápr. 13. 10:55
18 évig kertes házban laktam, utána 9 évig panelben, 8 éve újra kertesben.:) Egy közeli megyeszékhelyen lett volna lehetőség panelban élni, vagy 17 km-rel távolabb egy nagyközségben kertesben. A gyerekeim és az állataim miatt az utóbbit választottam. Meglepetés nem ért, pontosan tudtam, mire számíthatok, bár az elején a helyi önkormányzattal volt pár vitánk a kutyák miatt. Mostanra úgy alakítottunk át mindent, ahogy nekünk megfelelő.
2010. ápr. 12. 19:14

Én panelban laktam,11 éve kiköltöztünk kertesbe.Nem mennék vissza semmi pénzért.Igazán ezt érzem sajátomnak.Van egy tacsim,aki nagyon boldog,jól érzi magát a "kis házőrző":)

Gyönyörű a sziklakertem,sok tuja,pázsit,virágok.

Lentebb veteményes,gyümölcsös van.Persze itt van mit csinálni,de jól érzem magam,friss levegőn vagyok,a madárcsicsergés energiával tölt fel.

Csend van,nem hallom a szomszéd veszekedését,nem szagolom a bűzt,ami feljött a lakásba.Írhatnék még sok mindent,milyen előnyei vannak.HÁTRÁNYA SEMMI!!

2010. ápr. 12. 14:22

Nem mennék panelba, olyan jó kertes házba lakni.

Kis kert, napozás, grillezés FŰNYÍRÁS stb...

Télen meg hóember, LAPÁTOLÁS, de ennyi mozgás mindenkinek jólesik.

2010. ápr. 12. 14:18

soha nem adnám a kertest panelért.

Igaz, több a munka vele, de az élvezet is jóval több.

24. Letty18! (válaszként erre: 21. - Sajert)
2010. ápr. 12. 10:25

Hajjaj akkor Én nagyon jó helyen lakom :D

Én nem hallom a szomszédból a zenét pedig szombatonként buliznak a pincében:) meg lehet azt beszélni,hogy vegyék halkabbra,vagy nem?legalábbis nálunk...meg mindig szólnak az emberek egymásnak ha valami összejövetel lesz.


A fűnyírást azt tényleg lehet hallani nálunk is,de amíg nem a közvetlen szomszéd teszi az ablak alatt hajnalban addig nem zavaró.De lehet ezt ár így szoktam meg és azért van,nem tudom.


Főút mellett lakni nem jó az biztos,apuék is ott laktak és a kamionok éjjel.. nah az fasza :(

De mi egy utcával beljebb lakunk itt már nem is hallani különösebben.

23. kefekötőke (válaszként erre: 21. - Sajert)
2010. ápr. 12. 08:51

Most jól elvetted a kedvemet.

Csak a feleségem el ne olvassa a HSZ-edet.

Ő ugyanezeket mondogatja mikor én a családi házról álmodozom.

22. Gordonka (válaszként erre: 5. - Szkatica30)
2010. ápr. 12. 07:44
Miért sírod vissza a panelt?
21. sajert
2010. ápr. 11. 21:24

Kertes háznál, ha bármi elromlik, akkor neked kell mindent intézni, AZONNAL pénzt kiadni rá, és nem oszlik el több család között. Pl. nekünk a kéményseprő bejelentette tavaly, hogy a kéményünket 7 napon belül újra kell építeni. 100.000Ft-os történet volt!!!! Ha nem csinálod, büntetnek keményen!


És nem csak a háztartási eszközök, mint ami a panelban a lakásban van arra kell költeni. A kinti eszközök ára se két fillér (fűnyíró, kerti eszközök, szennyvíz-átemelő szivattyúnk). A szép kert kialakítása is egy kisebb vagyon.


A kertes háznál többet kell takarítani.


Nem igaz, hogy a szomszédok csendesebbek lennének. Az tény, hogy nem hallatszik át a tv műsor, wc lehúzás, de hajnali hatkor - nyáron - beindul a fűrész, a fűnyíró, a kopácsolás... Az egyik szomszéd éjjel 12-ig hallgatja a csipkés kombinés sláger-gyűjteményt. A másik meg éjszakai műszakban kinti partit tart, ordító zenével, valami külföldi nyelven kiabálva, énekelve.


Főút melletti kertes házban nem a madárcsicsergést hallod :-D.

2010. ápr. 11. 18:50
Vásárlásnál meg amire nagyon figyelni kell, az a tető, mert az sokba kerülhet, ha cserélni kell. A többi a korból megítélhető. Érdemes megnézned a fűtésszámlát, mert te is arra számíthatsz majd, a többi meg úgyis a fogyasztásodon múlik. Persze ez arra vonatkozik, ha nem te építesz, hanem kész házat veszel.
19. Panni58 (válaszként erre: 3. - 105a081805)
2010. ápr. 11. 18:45

Csodálatos dolog, most, 20 év után megint kertes házban élni. Megnyugtató. Tényleg tud pihenni, kikapcsolódni az ember.

De ha eddig csak panelben éltél, akkor azt kell mondanom, hogy a felelősség is a tiéd mindenben. Nincs közös képviselő, akinek lehet szólni, ha kiég a villany a lépcsőházban, vagy nem takarítják azt rendesen, vagy ha egy kutya a liftbe pisil... Nem takarítja el senki helyetted az utcán szétdobált szemetet, nem lapátolják el helyetted a havat, nem hívják ki az elműt, ha gond van, és neked kell intézned ha csőtörés lesz...

De amiért felelős vagy,annak a szépségeit, örömeit is te élvezheted. :)

18. bobe2
2010. ápr. 11. 18:23
Én gyerekként kertesházban éltem nem igazán érdekeltek a kerti munkák de imádtam a friss levegön lenni reggeltöl estig ,20 éves koromban férjhez mentem panelban éltünk ,dolgoztunk reggeltöl estig jo volt ,de nem tudtam megszokni ,balhé kiabálás buli gyereksirás hiszti, minden átthallatszott ,lassan 2 éve megint kertesben lakunk ,mi terveztük mi valositottuk meg a párommal minden sarok , zug ,megfontoltan került a helyére,nagyon szeretünk itt lakni a gyerekek is peddig mindanyian napi 2 orát utazunk iskolába munkába.de ilyenkor hétvégén mikor jo idö van és lehet bográcsozni grillezni erdöre kisétálni a kutyusokkal ,nyáron medencézni napozni ez mindent kárpotol.
2010. ápr. 11. 17:23
Meg jó hallani a madarakat is,az autók helyett :)
2010. ápr. 11. 17:21

Én imádom a friss levegőt,a zöldet ha kinézek az ablakon :) nyáron a kerti locsolót :D meg medencét az udvaron,bográcsozást.Jó délután pihengetni a hintaágyban.Virágokat ültetgetek,meg nézegetem a gyümölcstől roskadozó fákat.

Kisgyereknek lehet csinálni saját homokozót,egész birodalmat az udvaron :)Húgom nyáron alig lehet becibálni az udvarról este 9-kor :)

Férfiak is elvannak a kis műhelyükben :)


Utálok viszont füvet nyírni,de inkább azért mert nagy az udvar és nehéz neki állnom :)


Én nem tudnék panelban lakni de én nem azt szoktam meg lehet azért.1 hetet töltöttem eddig panelban és meglepődtem mennyire áthallani a szomszéd tv-jét pl.Ami tetszett az a kivilágított Győr volt este,a 10.emeletről :) De nem cserélném el az fix.

15. g1977g
2010. ápr. 11. 17:14
Én mindig kertes házban laktam, és csak a nagyon nagy szükség vinne rá a panelra. Szép a kertünk, csak fogom magam és kiszaladunk a gyerekekkel, nem kell fél órát készülődni. A nagyobb már egyedül is kimehet. Van hinta, homokozó, kis medence, jöhetnek a szomszéd gyerekek bármikor játszani. Vannak gyümölcsfáink, amik most kezdenek teremni, ülttettünk pár tőke szőlőt, ami szintén már terem. Igaz, hogy a kertben sokat kell dolgozni, de én szeretem nyírni a füvet, érezni az illatát, és amikor kész vagyok, végignézni, hogy milyen szép lett...
2010. ápr. 11. 17:02

kizárólag előnye van a kertes háznak.


Bár van,aki tipikus lakás-lakó. Aki nem szereti a kertet, a növényeket, a jó levegőt, a kerti munkákat, annak lehet,hogy jobban bejön a lakás.


Bár, hogy valaki nagyon nagyon kedvelne panelban lakni, azt kötve hiszem.

2010. ápr. 11. 17:01
csak előnyők vannak és jó eséllyel 5-10 évvel meghoszabítod az életed
12. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Szelavi)
2010. ápr. 11. 17:00
Én 20 évig éltem panelben, de már nem tudnának annyit fizetni, hogy visszaköltözzek... :-O
11. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - A6d5a14c21)
2010. ápr. 11. 16:59
Jól összeszedted, nem is kell ennél többet írni, ebben minden benne van. :-)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook