Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
18970. Meska78 (válaszként erre: 18969. - Böce)
2017. okt. 24. 07:57

Nekem nem kapocs volt, hanem varrat. Első alkalommal kedden, második alkalommal hétfőn műtöttek, és a varratot csak a rákövetkező hét pénteken szedte ki a doktornő mindkét műtét után.

De szerintem azért csak akkor, mert csak péntekenként van járóbeteg ellátás nála, amúgy szerintem lehetett volna hamarabb is.

Az Onkológiai Inézetben Cataflamot kaptunk, az vízben feloldva kellett bevenni, így könnyebb volt lenyelni. De nekem csak a nyelés fájt igazából, és az is csak a cső miatt, ezért csak evés előtt vettem be. A fekvéssel nem volt gondom, a második műtét után éjszaka arra keltem, hogy oldalt fekszek. :)

18969. Böce
2017. okt. 22. 17:24

Nektek mikor vették ki a kapcsokat?

Pénteken műtött a doki, szombaton kivette a csöveket meg néhány kapcsot, de még van, amit majd csak hétfőn vesz ki.


Milyen fájdalomcsillapítót kaptatok? Itt algopirint adnak, de az nem elég, sehogy nem tudok elhelyezkedni, hogy aludni tudjak.

18968. Bözsi néni (válaszként erre: 18967. - Bözsi néni)
2017. okt. 21. 20:59
Jajj, ezt nem ide akartam. Telefonnal olyan béna vagyok néha.
18967. Bözsi néni (válaszként erre: 18965. - Meska78)
2017. okt. 21. 18:37

Köszi szépen. Te jól vagy?

Szép hétvégét!

18966. nagyhelga
2017. okt. 21. 14:05
Köszi mindenkinek :) Márciusban kell menni vérvételre, áprilisban meg vissza a dokihoz :)
18965. Meska78 (válaszként erre: 18963. - Böce)
2017. okt. 21. 13:57
Kitartást addig, most már csak pihenned kell. :)
18964. Meska78
2017. okt. 21. 13:53

Én először a kétágyas szobában voltam, na az jó volt.

Másodjára viszont bepateroltak az ötágyas szobába, tiszta zsúfolt volt. Hárman voltunk pajzsmirigyesek. Aztán gondolom rájöttek, hogy nem lesz jó, ha az altatás utáni ébredezéskor ha gond van, át kell mászniuk 4 másik betegen (engem a sarokba tettek). Úgyhogy az 5 ágyasból vittek műteni, és egy 2 ágyasban ébredtem. Azt hittem, bekerültem valami intenzív osztályra, mert nem volt ismerős a hely. :)

Minden cuccomat áthozták, és semmim nem tűnt el.

18963. Böce
2017. okt. 21. 11:09

Sziasztok!

Pénteken műtöttek a Szent Istvánban, csöveket ma kivették, hétfőn mehetek haza.

18962. tjutka (válaszként erre: 18956. - Bubuci2017)
2017. okt. 20. 22:27
Szia Bubuci, engem május 30-án műtöttek az Onkológia Fej-nyak sebészetén. 6 ágyas szobába kerültem, 4-en pm műtöttek voltunk, egy nyelvműtét és egy kemo beteg volt (neki is a nyelve volt műtve), mivel nem volt már hely a kemo szobában. Szerencsére csak egy napot kellett a súlyos betegekkel tölteni, de pl. a kemós beteg kijárt bagózni, az jobban zavart minket, mivel egyikünk sem cigizett. A folyosó elejére, ahol a súlyos betegek voltak, meg nem mentünk, mert valóban borzasztó maga a látvány is. Az értékeket le lehet adni a főnővérnek, eljárja, és csak neked adja ki.
18961. tjutka (válaszként erre: 18952. - Nagyhelga)
2017. okt. 20. 22:20
Szia Nagyhelga! örülök, hogy jók az eredményeid! :)Én is jól vagyok, igaz még alul működök, , majd november elején megyek megint laborba. Vigyázz magadra, tanulj, okosodj. Majd hozzád járunk tornára. Puszi
2017. okt. 20. 19:40

Sziasztok!


Nagyhelga! Hurrá a jó eredményekhez!!Az Onk. Int. nyak-fej seb. osztályán műtöttek. 4 ágyas szobába kerültem. Mindnnyiunknak p. mirigy ügye volt. Talán valamennyire a diagnózis is számít az elhelyezésnél, de lehet, hogy semmi köze nincs hozzá. A szobatársam mondta, hogy megtudta az egyik ápolótól, hogy azon a héten mi voltunk a "Happy-szoba", szóval a többi szobában súlyosabb esetek voltak.

18959. Anita_89
2017. okt. 20. 10:57

Sziasztok!


nagyhelga: én is örülök, hogy jók lettek az eredményeid. :)


bubuci 2017: Ahogy Helga is írta, az ágyakat véletlenszerűen osztják ki, én is két ágyasba voltam, valószünüleg azért, mert 27 éves voltam, amikor műtöttek. 1 napig volt velem egy 20 éves lány, utána végig egyedül voltam a szobában. Sajnos a kórház az ilyen, azért súlytott le téged biztos nagyon, mert keveset voltál eddig kórházba, ez érhető. Én gyerekként nagyon sokat voltam kórházban, nyílván én már hozzászoktam az évek során.

18958. nagyhelga (válaszként erre: 18957. - Bubuci2017)
2017. okt. 20. 10:53
Bevihetsz értékeket, én még szobakulcsot is kaptam és nem loptak el semmit. Ablakot zárni kell, mert onnan belóghatnak. A több ágyasoknál nem tudom hogy megy, nekem a kétágyas volt, szobatársak meg rendesek voltak :)Hát ez fej-nyak-sebészeti osztály, azért van ennyiféle beteg. Kemós szoba is van, hát oda ne nézz be inkább :/ De amúgy jó volt, a zuhanykabin az kicsi volt, saját fürdőszoba volt meg egy asztal is, mellettem meg egy éjjeliszekrény. Annyira szerintem nem volt rossz, a kaja is finom volt, ahogy egyre jobban tudtam nyelni, úgy adtak rághatóbb kajákat.Fájdalomcsillapítót se tablettát adtak, hanem vízben oldódót, hogy le tudjam nyelni.
18957. bubuci2017
2017. okt. 20. 09:35
és még azon gondolkodtam, hogy olyan jövés menés van értékeket be lehet vinni vagy el lehet záratni? Még fizetem a mobil telefonom havi részleteit, nem örülnék, ha megfújná valaki míg én nem vagyok magamnál.
18956. bubuci2017
2017. okt. 20. 09:33

Hát a pár óra alatt amit ott töltöttem sok mindent láttam. Leginkább az akasztott ki, hogy nagyon nem az én korosztályom van ott, persze ezt most pont neked írom :) De azért a zömében 60-80 évesek vannak a betegek között. Van akinek az orrából vágnak van akinek a szemét veszik ki van akinek a nyakán van a vágás :( Ki be tologatják a bedrogozott betegeket a műtőből, egy csomó ember szeme előtt, tele folyosókon keresztül. A kórterem zsúfolt a friss műtött mellett áll a másik beteg látogatja, van aki órákat trécsel a kórteremben miközben az altatásból ébred és nyögdécsel valaki. Te szerencsés vagy, hogy 2 ágyasban voltál az én ismerősöm 5 ágyasban volt, mint a heringek.....

Az ápolók valóan nagyon segítőkészek, illetve a műtét után lévőkön is a megkönnyebbülést láttam, de én valahogy nagyon nem akarok oda kerülni :(

18955. nagyhelga
2017. okt. 20. 07:03
Köszi mindenkinek :) Nem tudom, hogy mitől függ, én a kétágyasban voltam. Bubuci, mi sokkolt le? Ez azért nem olyan rossz kórház, aranyosak a nővérek :)
18954. bubuci2017
2017. okt. 19. 20:53

Boce irtam neked privit.


Helga gratulalok a jo eredmenyhez!


voltam benne a korhazban. Megis mitol fugg hogy hany agyas szobaba kerul az ember? Veletlenul osztjak be? Lattam van ahol csak ketten vannak van ahol meg oten szoronganak egy szobaban.


Meg ugy minden lesokkolt amit ott lattam.

18953. Szviola (válaszként erre: 18952. - Nagyhelga)
2017. okt. 18. 22:04

Örülök az eredményeknek.


Nekem a htg kevesebb mint 0.2 most, nem is értem miért akart megint izotópot adni a doki.

18952. nagyhelga
2017. okt. 18. 21:54

Sziasztok!


Ma voltam kontrollon, tegnap meg az ultrahangon. Tegnap egy nagyon jó doktornőhöz kerültem uh-n, nagyon alaposan megnézett mindent a nyakamon. Jobb oldalt az állkapocscsontom sarkánál van két nyirokcsomó, de az a fájó bölcsességfogam miatt van. Bal oldalt elmeszesedett nyirokcsomók vannak, ezeket az izotóp nyírta ki :) Szerencsére minden rendben :)

A kontrollon most a véreredményeket tudtam meg, szerencsére nem kellett sokat várni, 3/4 2kor már behívtak. A dokinak nagyon jó hangulata volt, el is mesélt egy sztorit, hogy a víz miért halálos :)

A gégeműtöttek tápszondát szoktak kapni műtét után, és a nyelést úgy ellenőrzik, hogy inniuk kell a betegeknek pár korty vizet. Volt egy öreg bácsi, aki egész életében nem ivott vizet, már gyerekkorától bort adtak neki. Nem akart vizet inni, így sokat kellett győzködni, végül megitta, utána nem sokkal pedig lefordult a székről és szívinfarktusban meghalt. Szóval vigyázzatok a vízzel, gyilkos tud lenni :D

Amúgy a véreredményeim jók lettek, TSH 0,1, tumorkarker (HTG) 1,93. :) Fél év múlva kell újra menni, olyan jó :)

18951. Böce (válaszként erre: 18950. - Bubuci2017)
2017. okt. 18. 12:08

Szia!

Sikerült másik időpontot kapnod? Esetleg másik dokinál?


Engem pénteken műtenek, hát mit mondjak, már most nagyon be vagyok sz.rva.

18950. bubuci2017
2017. okt. 13. 15:30
Nem értem, itt azt írták sokan, hogy nem gond az időpont a műtétre, aki rosszindulatú daganatos, az 1 hónapon belül sorra került. Már mindent a műtét időpontjához igazítottunk, ennyi gyerek mellett ez nem egyszerű. Bemegyek beszélni az orvossal, hogy adjon át valakinek, van esetleg akihez nem jó menni? Látom is sokan a Koltinál voltak, meg egy női orvos neve is felmerült, ha esetleg valaki nem olyan jó, priviben írjátok meg légyszíves. ja és ne stresszeljek, mert beteg leszek.........
18949. Szviola (válaszként erre: 18948. - Bubuci2017)
2017. okt. 13. 13:26
Engem tavaly 5 hónapig váratott egy sebész. No comment, megtehetik.
18948. bubuci2017
2017. okt. 13. 12:54
Nem is értem, hiszen a biopszia szerint rákom van, és így 2 hónappal kapok csak időpontot a jelentkezéshez képest? ma beszéltem egy ott dolgozó nyugdíjas rákkutatóval, mondta, hogy ne várjak, próbáljak máshoz átjelentkezni, de nem lesz könnyű a főorvos után hogy más elvállaljon . Hát megpróbálom.
18947. Meska78 (válaszként erre: 18946. - Bubuci2017)
2017. okt. 12. 16:13

Nem ordítanak, de: 😤😬😡😠.

El tudom kèpzelni, milyen rossz èrzès lehet.

18946. bubuci2017
2017. okt. 12. 14:12

rövid leszek most értem haza és telefonról írok.


felhívtak hogy elhalasztjak a műtétet mert a dr úr nem ér rá.


köpni nyelni nem tudtam. 2 gyerek velem épp a lakcimkartyat intéztem a kormanyhivatalban. szemben velem az ügyintéző.


ha ordító dühös smile t be lehetne linkelni most megtennem:(

2017. okt. 12. 12:59

Szia bubuci!


Igen, ahogy Meska is írta, az Onk. Intézetben az osztályra történő felvételkor egy gégész csinál egy általános vizsgálatot.

Ami a hajolgatást, emelgetést illeti, én úgy tudom emelni a műtét utáni 1.hónapban max. 1-2 kg-t szabad, hajolni tulajdonképpen nem tilos, csak nagyon lassan csináld, illetve úgyis érezni fogod, mi az, amit meg tudsz csinálni.

Nem biztos, hogy találkozol a férfi ápolókkal, csak ha éppen azon a héten olyan a beosztásuk. / Amúgy van ott egy orvostanhallgató fiú, szőkített hajjal és olyan fenékkel.../ na, vissza a komolyabb dolgokhoz.

Bubuci! alapelvem, hogy eü. dolgokban csak praktikus ügyekben mondok véleményt, de most határozott leszek: nekem egy bőrgyógyász mondta, amikor haboztam, hogy levetessek-e egy gyanús anyajegyet: ami nincs ott, az nem tud elrákosodni, vagy ahogy egy sebész már a 19. század elején megállapította: "the only help is in knife " a késben van a segítség. Rosszindulatú sejteket találtak az egyik p. mirigyedben-tehát ki vele!!!Az egyetlen kérdés csak az lehet, hogy a másik maradjon-e- őszintén szólva én azt is kivetetném. Nekem minden vizsgálat jóindulatúságot jósolt,- így is lett- megkérdeztem, hogy hagynak -e valamennyit a hormonműködés miatt. A Koltai azt válaszolta, hogy mindent kivesz, mert nagy valószínűséggel jóindulatúak a göbjeim, de nekem nagy esélyem van a göbösödésre, és ez egy bennhagyott darabbal újrakezdődhet, viszont a hormonpótlás megoldható és az élethossz és életminőség ettől nem változik. Tehát néha benignus esetben is jobb a totális eltávolítás.

A nővéremnek sincs gyakorlatilag pajzsmirigye, hormonpótlást kap, gyereket szült emellett, teljes értékű életet él..

18944. Meska78
2017. okt. 12. 07:41

Szia bubuci,

Köszi az ötletet, apukámat el is tudom küldeni a háziorvoshoz, mert ő még abban a városban lakik. :D

A csővel nem lesz bajod, majd meglátod. Az Onkológiai intézetben amúgy is nekem kicsinek tűntek a beépített wc/zuhanyzó helyiségek, oda úgysem férne be melléd más. Igaz, nekem csak egy cső volt mindkét alkalommal, de vettem mosdókesztyűt, azt bevizeztem-tusfürdőztem, és áttörölgettem magam a zuhanyzóban, így nem lett vizes a kötés meg a cső.

Nekem a kolléganőm csóválta a fejét, hogy ő biztos nem engedné magát megműteni, mert azt se tudják, mim van. Nem kell velük foglalkozni, én jobban bízok egy diplomás sebészben, mint valakiben, aki nem orvos.

Főzni főztem, de ahhoz nem kellett emelgetnem. Nálunk munkamegosztás van, a párom mosott meg teregetett. A felmosás az én dolgom, de ott megkértem a párom, hogy a vizes vödröt töltse tele ő, aztán öntse is ki, az se kellett emelnem. Mászkálás volt mindkét műtét után, villamosoztam, vonatoztam, azzal nem volt gond.

A második műtét után egy hónappal már 10-15 kilós zsákokat emelgettem a költözés miatt, de azért ne kövesd a példámat. Annyi bajom lett, hogy meghúztam a derekam. XD

A műtét előtt átnézték a fejem, bevilágítottak a fülembe, orromba, megnézték a torkom is, meg lenyomtak a torkomon egy tükröt, valamit néztek a garatomnál, de ennyi volt a kivizsgálás, legalábbis nálam.

18943. bubuci2017
2017. okt. 11. 22:19

Sziasztok, nagyon köszönöm a tanácsokat, jó, hogy előre tudom mi lesz, én így is teljesen ki vagyok azon, hogy elaltatnak, és kiesik a kezemből az irányítás, nagyon nehezen bírom elviselni, ha elveszítem a kontrollt magam felett.

Köszönöm Klaudia, hogy ilyen hosszasan elírtad a telefonodról az infokat . Csak most esett le, hogy írtad, hogy 2 cső van teljes eltávolításnál. :(

Azzal mégis hogy fogok mosdóba menni, hát se Danit se Lacit nem szeretném azzal fárasztani, hogy segítsen betétet cserélni. :)

Ma felhívtam a barátnőmet, elmondtam mi van velem, erre jött, hogy ő nem engedné műteni magát a helyemben, mert lehet hogy nincs is bajom, és az ő fiának is feleslegesen vették ki a nyirokcsomóit, mert kiderült mégse daganata volt. (és egy látó megmondta neki, hogy ne engedje megműteni) Hát elég rosszul éreztem magam, mert nyilván félek attól, hogy mi van ha tévedett a szövettan és még sincs bajom :(


Meska: egy ötlet: a párodat küldd el a háziorvoshoz a gyógyszerért. A háziorvosnak kötelessége felírni a gyógyszert,a receptet meg kiadhatja a rokonodnak.


Emelés, hajolással kapcsolatban: ti azért főzni főztetek? Emelés nélkül lehet teregetni? Meg ruhákat hajtogatni és elvinni a szekrényig? Vezetni mikortól lehet? (ezért 1-2 hét után már lehet csinálni valamit? azért a gyereket el tudom kísérni az iskolába vagy autóval elvihetem edzésre?


Tegnap is próbáltam keresni valakit takarításra, de nem megy, két hét alatt megbízható embert nem biztos hogy találok. Kérdezősködök ismerősök között, de semmi.


A műtét előtt van gégészeti vizsgálat? Csak nem múlik a torok fájásom :( furcsán kapar a torkom.

18942. Meska78 (válaszként erre: 18940. - Anita_89)
2017. okt. 11. 14:29

Szia Anita_89,

igen, L-thyroxint szedek.

Háziorvoshoz nem akarok menni, egyrészt mert most van folyamatban az elköltözés, hétköznap már nem tartózkodunk abban a városban, esetleg csak átutazunk, másrészt haragszok rá, amiért kemoterápiával meg sugárkezeléssel ijesztgetett, ráadásul fül-orr-gégészetre akart küldözgetni, hogy de mindenképp menjek el (nem tudom minek), de nem mentem. :)

18941. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18939. - Meska78)
2017. okt. 11. 14:07

Szia Meska 78!


A szobatársaim közül van olyan, aki a Boerhoz járt évek óta a gyógyszer kapcsán. A zárójelentés elkészültekor nekem is felírta az L-Thyroxint a Koltai, de ő hosszabb távon endokrinológust javasolt, amikor a műtét előtt le kellett nyomni a működést,akkor felajánlották, hogy az Onk. Intézetben keresnek egyet, de én már évek óta a Péterffy endokrinológiájára járok. Most is ott állítgatják be a h. szintet, de magát a hormont háziorvos is felírhatja.

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook