Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
18880. Anita_89 (válaszként erre: 18879. - Szviola)
2017. szept. 18. 13:06

Szia Szviola!


Örülök, hogy jobban érzed így magadat. :)

18879. Szviola (válaszként erre: 18878. - Anita_89)
2017. szept. 15. 19:41

Sziasztok!

Én most egy hónapja meguntam az egészet, felvittem a gyógyszeremet 225re. Azóta kutya bajom.

Fogyok is. Energikusabb lettem.

18878. Anita_89 (válaszként erre: 18877. - Kőnig Claudia)
2017. szept. 15. 13:41

Szia Claudia!


Igen érdekes ez az egész, ahány orvos, annyi szokás. Fura, hogy akkor nekem is ugyanannyi mg gyógyszert kell szednem, mint neked, mégis nekem még megvan a bal oldali pajzsmirigyem. Meg szerintem nálam, azért is van erre szükség, ha majd babát szeretnénk, akkor ne legyen gond és ne hirtelen kelljen beállítani a gyógyszert, hogy a megfelelő értéket mutassa a TSH. Szerintem simán le fog neked is menni a TSH értéked 1 körüli értékre, emaitt ne aggódj. :)

2017. szept. 15. 12:26

Sziasztok!


Úgy tűnik, mindenki jól van. Hurrá!!

Anita_89 Nekem is novemberben kell kontrollra mennem. Jelenleg hormon beállításon vagyok. Nekem mindent kivettek. 75 mkr. Thyroxintól 6.95 lett a TSH-m, azt emelték fel augusztusban 100 mikrogrammra. Bár, úgy látom, ennél mindenki többet szed, akinek a teljes pajzsmirigyét kivették.

Az én endokrinológusom a 2-es TSH-t célozta meg. Ezen meglepődtem, mert úgy olvasgatom itt, hogy az már inkább alulműködős érték, és én más okból 1-1,15 körüli TSH-t szeretnék. Érdekes, de a Metothyrinnel könnyen el tudtam érni ezt az értéket. Most, a műtét után meg libikókázik a TSH-m.

18876. Anita_89
2017. szept. 14. 10:31

Sziasztok!


Örülök, hogy mindenki jól van.

Én tegnap voltam az orvosnál kontrollon. Ismét jó volt a TSHm 1,09, de így is emelt a gyógyszer adagomon 75 mgről 100mgre. Ezt azzal indokolta, hogy, most az a cél, hogy inkább túlmüködésbe menjen át az érték, mert akkor kisebb az esélye annak, hogy kialakul újjabb daganat. Fura, hogy ezt eddig nem mondta, de így érhető a dolog. Meg erre azért is van szükség, mert h papiláris jellemzők is voltak az eltávolított göbben. Október végén megyek majd megint vérvételre, lesz mellkasröntgen és utrahang is, majd november közepén kell hozzá ismét visszamenni kontrollra.

18875. Böce (válaszként erre: 18872. - Meska78)
2017. szept. 8. 21:24

Szuper!

Nagyon örülök, hogy jó az eredmény!


Én hétfőn kapok a sebésztől időpontot.

18874. Meska78 (válaszként erre: 18873. - Tjutka)
2017. szept. 8. 14:07

Szia tjutka!

Èn egyelőre csak 50-et szedek, ès l-thyroxint. Csak a harmadik kávèmat hagytam el, mert estènkènt dobogott kicsi a szívem, de amúgy nem is olyan rossz reggelente kávè helyett bogyóval kezdeni. Bár már harmdik èjszakája kelek fel hajnalban magamtól, akkor beveszem a tabit, ès amikor tènyleg kelek, tudok kávèval indítani.

Örülök, hogy tartod a súlyod, bármit mondanak, azèrt csak fontos az alakunk is. :)

Remèlem nekem se lesz gondom ilyen tèren.

18873. tjutka (válaszként erre: 18872. - Meska78)
2017. szept. 8. 13:12

Szia Meska!

Hurrá, nagyon örülök, hogy semmi baj. Én tegnap voltam endokrinológusnál, előtte nap labor. Alul működök, így megemelték a Letrox adagot 125 mikro grammra/nap. A TSH 14, a többi jó. Az emelkedett TSH miatt a vér zsírok is magasabbak. Türelem,mondta a doktornő. A felszedett 3 kg-ot leadtam, úgy hogy megnyugodtam. Üdvözlök mindenkit, további gyógyulást nekünk.

18872. Meska78
2017. szept. 8. 10:58

Sziasztok! Egy gyors update:

A jobb lebenyemben nem volt semmi, 2 hét múlva vérvétel. :D

Egyelőre semmit nem érzek belőle, hogy lassan egy hónapja nincs pajzsmirigyem, mondjuk mérlegre még nem álltam. ;)

18871. Szviola (válaszként erre: 18869. - Kőnig Claudia)
2017. aug. 24. 15:51

Szia.

Sajnos nincs. Csak az izotópkezelésnek főleg már sokafik, nagy dózisban adva, bizonytalan mellékhatásai lehetnek. Legtöbbször a leukémiát említik. Na ha választhatoj egy lassú pm daganat maradvány, vagy egy leukémia közt akkor sztem mindenki tudja mit választok. Meddőség, és még sok sok soha meg nem vizsgált, és nem bizonyított dolog lehet. Mindig csak hímelnek hogy ez jó lesz, higgyek nekik. Na hát már nem hiszek, és nem bízok bennük.

18870. Meska78 (válaszként erre: 18866. - Tjutka)
2017. aug. 24. 15:34

Szia,

Engem Lévay Bernadett operált, ő ott van Boér mellett, hihetetlenül jó fej.

18869. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18867. - Szviola)
2017. aug. 24. 15:11

Szia Szviola!


Tetszik ez az oktondi pocok, szerintem aranyos!

Megértem, hogy eleged van, de az izotópon kívül van valami gyógymódja enne a kórságnak?mert ha nincs, akkor talán mégis el kellene fogadnod a kezelést, hiába nem volt eddig hatásos- legalábbis nem olyan mértékben, ahogy az elvárható lett volna.

2017. aug. 24. 15:08

Szia Meska!


Szerintem se aggódj! A háziorvosod biztosan jót akart és gondoskodni akart a kezelésedről, de igazán a szakorvos tudja, hogy a konkrét estben mi a teendő.Engem is Koltai Pál műtött, és a szövettant nekem is nagyon nyíltan értékelte, szerintem bízhatsz benne.

Amúgy ma voltam endokrinológusnál. A T3, T4 eredményeim még jók, de a TSH-m 6.95, tehát a thyroxint megint napi 100 mikrogrammra emelték.Az orvos szerint ez csak a műtét utáni szokásos ingadozás, mert 2 hónappal ezelőtt a TSH-m 0.23 volt és karácsonyra minden rendeződni fog.Hát, nem gondoltam, hogy majdnem 1 év kell ehhez/ a műtétem márciusban volt/ Mondtam neki, hogy kb. 1-1,15-ös TSH-t szeretnék, de szerinte 2 körüli a jó. Ez meglepett. Úgy olvasgattam itt a fórumban, meg máshol is, hogy az már inkább alulműködéses érték. Ti mit tudtok erről? Az orvosaitok hogy állnak ehhez?

18867. Szviola (válaszként erre: 18865. - Meska78)
2017. aug. 24. 15:03

Még ekkora oktondi pockot, marhaságot beszél.

Nekem ugye lett nycsomóban később, szóba sem jött semmi ilyen. Most is van még, de a doki meg se említette megint. Csak az izotóp. Bár én már nem vagyok benne biztos hogy felveszem 4jére is, ha eddig nem hatott, akkor mivaaaan? Amugy totál elegem van már ebből a mizériából.

18866. tjutka (válaszként erre: 18865. - Meska78)
2017. aug. 24. 12:59

Szia Meska!

Ne aggódj, ez egy nagyon rossz fontoskodás volt a házidoki részéről. Az a lényeg amit az operáló orvosod mond, hisz ő látta. Koltai Pál volt a te orvosod is az Onkológián, ugye? Ő nem kertel, kimondja, megmondja. Írd majd meg, mit mondott pénteken.

18865. Meska78
2017. aug. 23. 13:49

Áááá, légyszi' nyugtassatok meg.

Mentem a házidokihoz, még nem enged dolgozni. :( Pedig én már maratont futnék.

Kérdezte, hogy milyen utókezeléseket fogok kapni?

Mondom még nem beszéltük a sebésszel, pénteken varratszedés, meg annyit mondott, hogy 3 hónap múlva kontroll.

Erre fel el kezdi sorolni, hogy ez azért nem ennyi szokott lenni, szoktak alkalmazni sugár- vagy kemoterápiát, hogy biztos kiirtsanak mindent.

Majd pénteken rákérdezek a sebésznél, de én még ilyet nem hallottam, úgy tudom, hogy ilyen drasztikus terápiákat már csak akkor alkalmaznak pm daganatnál, ha már nincs más megoldás. Jelzem, nekem ép szélekkel vették ki a tumort, minimális angioinváziót találtak csak, és a sebészem 100%-ra mondta, hogy nem terjedhetett szét.

Én megértem, hogy alapos akar lenni a házidokim, de azért sokkolni.... :S

18864. Böce (válaszként erre: 18863. - Meska78)
2017. aug. 16. 15:46

Én amúgy is sokkal jobban szeretem a hideget, a meleget meg nagyon utálom.


Az endokrinológus doki szerint a sebgyógyulás sem olyan jó nagy hőségben.


Azért a várakozás is rossz...

18863. Meska78 (válaszként erre: 18862. - Böce)
2017. aug. 16. 15:11
Igen, a levegőtlen, meleg kórterem se jó, főleg ha hányingere van az embernek. Amúgy is folyt rólunk a víz. Ilyen szempontból tènyleg jobb lehet megvárni a hidegebb időt.
18862. Böce (válaszként erre: 18861. - Meska78)
2017. aug. 16. 14:28

Igen és szerencsére negatív, így lehetett ennyit várni.

Nem akartam a nagy hőségben a műtéttel is szenvedni.

18861. Meska78 (válaszként erre: 18860. - Böce)
2017. aug. 16. 14:08

Olvastam, hogy neked csak ősszel lesz. Jó sokat kell várod. :S

Biopszián voltál?

18860. Böce (válaszként erre: 18859. - Meska78)
2017. aug. 16. 13:24

Szia!


Szuper! Igazán vagány csaj vagy, hogy ilyen könnyedén viseled.


Gyors és szép sebgyógyulást kívánok!


Nekem még nincs időpontom, valamikor szeptemberben lesz. Holnap megpróbálok beszélni a sebésszel.

18859. Meska78
2017. aug. 16. 09:56

Na sziasztok. :)

Csövet kivettèk, mehetek haza. Jövő hèt pèntek varratszedès, kontroll 3 hónap múlva, thiroxint felírtak 50 mg-ot.

Szóval minden okè. XD

18858. Meska78 (válaszként erre: 18855. - Kőnig Claudia)
2017. aug. 15. 22:25

Szia Claudia,

Remèlem most a második után is ilyen szèp lesz a heg, a sebèsz megígèrte.

Azt is megígèrte, ha már nem termelek a palackomba, akkor holnap haza is enged.

:D

Az első műtèt után nekem is volt vádligörcsöm, olyan, mint mèg soha, de a párom szerint azèrt, mert nem ittam eleget a nagy melegben, de lehet összefüggès akkor a pajzsmiriggyel.

Nekem is feltűnt, hogy nehezebben lèpcsőztem, pedig mindig olyan büszke voltam rá, hogy lèpcsőn vagy hegyen felfelè menet mindig èn voltam a leggyorsabb, nem hiába vagyok Bak. :)

18857. Szviola (válaszként erre: 18856. - Kőnig Claudia)
2017. aug. 15. 17:13

Szia, aranyos vagy, de ha izotópra kell mennem úgyis vissza kell jönnöm ehhez a dokihoz. Ördögi kör.

Pestre az izotópra nem mennék már vissza ha van más, ott ugye kaptam 2t, feleslegesen, ott sem jobb. Seholsem.

Annyi közben, hogy megismertem egy lányt, aki itt dolgozik a nukl. Med.en tud segiteni, bár a terápiára szinte csak ez a doki oszthat be...

18856. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18849. - Szviola)
2017. aug. 15. 11:30

Szia Szviola!


Sajnálom, hogy nem jól mennek a dolgok.

A SOTE II. belgyógyászzati klinikáján van egy endokrinológiai onkoteam. /link alább /

( [link]

legközelebb 2017. szeptember 14-én 14:30-tól.

mellékvese, pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, hypophysis, valamint neuroendokrin tumoros betegeket fogadnak

Konzíliumkérés: B2EOKONZ


Ezeket a honlapjukról néztem le. Lehet, hogy nem megfelelőek,mármint a Te esetedben de lehet, hogy érdemes volna utánanézned.


Én aug.24-én megyek kontrollra,hogy a 75 mg thyroxin elég-e. Fáradékony nem vagyok, viszont a lépcsőkön megint nehezebben megyek fel/bár talán ez a hőségtől van/és hetente többször begörcsölnek a vádlijaim. Nektek volt ilyen, ezt a műtét előtt egyáltalán nem tapasztaltam. A mellékpajzsmiriggyel nincs gond,amiatt nem lehet.

18855. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18850. - Meska78)
2017. aug. 15. 11:18

Szia Meska!


Sajnálom, hogy újabb műtéten kellett átesned, na de most biztosan nyugvópontra kerül a dolog. Az egyik szobatársamnak/ márciusban műtöttek/ is Hürthe sejtes akármilye volt, Ő is eldönthette, hogy kivegyék mindkét lebenyt, vagy csak azt, amelyikben a göb volt, annak tudatában, hogy pozitív szövettan esetén újra meg kell műteni.Neki is csak az egyik lebenyét vették ki, később nem tudom mi lett.

Viszont én még ilyen gyönyörű műtéti heget nem láttam!!. Az enyém tűrhető, egy kicsit pirosas, de látom, hogy halványodik. Nekem nem szúr, viszont minden reggel húzódik, vagy nem is tudom hogyan mondjam. Olyan, mintha menne össze a bőr, bár én hason szoktam aludni és ez a pozíció jobban megviseli a nyaki régiót.

18854. Kőnig Claudia (válaszként erre: 18837. - Nagyhelga)
2017. aug. 15. 11:11

Szia nagyhelga!


Szerintem ez a rutin ellenőrzés ilyen estekben. Többször említettem itt a gyerekkori barátnőmet, akinek hasonló betegsége volt mint Neked, és 8-10 éve műtötték. Évente ultrahang, mellkasröntgen, időnként MR, és persze tumormarkereket is néznek.

Fő, hogy jól vagy és nem is lesz semmi bajod!

18853. Böce (válaszként erre: 18850. - Meska78)
2017. aug. 14. 22:32

Szuper, hogy túl vagy rajta, mostmár csak jobb lesz.


Gyógyulj, pihenj, szép álmokat.

18852. Böce (válaszként erre: 18849. - Szviola)
2017. aug. 14. 22:31

Ez borzasztó, hogy ilyen nemtörődöm dokikat fogtál ki.

Remélem, Debrecenben meggyógyítanak!

18851. tjutka (válaszként erre: 18850. - Meska78)
2017. aug. 14. 21:18
Szia! Örülök, hogy túl vagy rajta már másodszor. Egy hős vagy. Pihenj.
❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook