Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? fórum

Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problémája mostanában? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
19030. anett0108 (válaszként erre: 19029. - Szviola)
2017. nov. 14. 22:55
Köszönöm. Izotop alatt azt a vizsgálatot érted amikor megállapítják hogy hideg vagy meleg göbről van szó? Pont emiatt inkább rögtön szúrást szeretnék,attól kevésbé félek és talán az biztosabb.
19029. Szviola (válaszként erre: 19027. - Anett0108)
2017. nov. 14. 22:50

Az izotópot szerintem csak mint vizsgálatot gondolta. Attól még vállalhatsz babát, csak terápia után kell egy évet várni. Én 2 izotóp után szültem a fiam utána kezdtük előlről.

Ha meg kell műtsenek, és nem a legrosszab okból kifolyólag, a műtét ugy is csak hónapok múlva lenne. Ha meg hamar, 2 hét alatt rendbejössz. Ha tengerhez mész, az csak pluszban jót tesz majd a gyógyulásnak. Az első műtét után 3 héttel voltam a balcsin 2 hetet.

A szúrás megmondja mi a helyzet, megvan hamar. Attól függ mennyi a szövettan, de ne félj tőle, nekem vag, 10x sszúrtak már, egyetlen egyszer volt kellemetlen.

Neten kutakodni jó dolog, de ne csak a negativ dolgok ragadjanak le, itt is sokan vagyunk akik tudunk támogatni, tapasztalatot cserélni.

Nekem 27 évesen derült ki, pont gyerek dolgok előtt.

19028. Böce (válaszként erre: 19020. - AÁEJ)
2017. nov. 14. 22:39

Szia!

Üdv itt, én sajnos nem tudok segíteni, most volt még csak 3 hete a műtt, és nem kapok még semmit. 6hét után kell mennem vérvételre és majd utána kapok gyógyszert.


Mások talán tudnak segíteni.

19027. anett0108 (válaszként erre: 19026. - Szviola)
2017. nov. 14. 21:10

Szia,

Nem arról van szó,hogy fontosabb a nászút,mint az egészségem,de több százezerről van szó és szeretnénk kicsit kikapcsolni,mert elég stresszes életet élünk. Ezenkívül épphogy 30 vagyok,szerintem még lenne néhány évem a babára. Műtét még egyébként nem jött szóba, radiológus említette az izotópot vagy a szúrást. Előtte azt sem tudtam,hogy eszik-e vagx isszák...

19026. Szviola (válaszként erre: 19009. - Anett0108)
2017. nov. 14. 18:29

Szia.

Ahogy a baratnőm mondja, 30 felett lejár a garancia.

Ja es az esküvőnk után 10 nappal műtöttek 2xrra. Azóta sem voltunk nászúton.

Van ilyen sajnos.

A szúrás az eléggé pontos ha jó helyről veszik de 22 mm elteveszteni nagy hiba lenne.

19025. Böce (válaszként erre: 19023. - Anett0108)
2017. nov. 14. 16:49
Ez nem tudom, nekem nem volt gyulladás. De akkor úgysem küld el a doki izotópra, ha nem lehet vagy hamis eredményt adna.
19024. tjutka (válaszként erre: 19012. - Kőnig Claudia)
2017. nov. 14. 16:44

Szia Claudia!

én is ma voltam endokrinológusnál, az eredményeim:

TSH: 2

FT3: 3,88

Ft4: 17,65

A doktornő meg volt elégedve, akaraton kívül fogytam is műtét óta. először híztam 3 kg-t, majd fogytam 6 kg-t. Egyedül a magnézium hiány problémás, mától

2x500 mg kell szednem. A hajam hullik, de erre azt mondta a dokinő, hogy 6 hónap kb. mire a bőr szárazsága, a haj és köröm problémák javulni kezdenek. Én 125 mikrogr. Letrox-ot szedek, és marad is. Jövő év májusban kell mennem endo dokihoz legközelebb. A felszívódó varrattal én is megszenvedtem, de mivel a csücske kibújt, a sebész kihúzta. (nem fájt) Vigyázz magadra, ne idegeskedj. Ja ezt mondták nekem ma, hogy stresszelni tilos, árt. Puszi J.

19023. anett0108 (válaszként erre: 19022. - Böce)
2017. nov. 14. 16:32

Novemberi pm labor, tegnapi uh-m van.

Izotópra azért nem szeretnék menni, mert gyulladásom van és úgy tudom, hogy akkor nem vesz fel izotopot és hideg göböt mutat majd. Vagy ez nem így van? Nincs még ebben tapasztalatom.

19022. Böce (válaszként erre: 19019. - Anett0108)
2017. nov. 14. 16:26

Nem számít nagynak, 2 cm-ig nem is csinálnak vele semmit. A növekedést nem tudom, hogy az 5 mm egy év alatt sok-e vagy sem.


Ne gondolj a legrosszabbra, inkább a legjobbra:-) Jövő csütörtökig bírd ki! :-)) A doki majd elmond mindent, és nyilván elküld vizsgálatokra is. Én elmennék izotóposra is, meg aspirációs citológiára is (picike szúrás, nem fáj egyáltalán).

19021. anett0108
2017. nov. 14. 16:22
Azt még szeretném megkérdezni, hogy ha esetleg műtétre kerülne sor és kivennék a pm-et, lehetséges a teherbeesés?
19020. AÁEJ
2017. nov. 14. 16:00

Sziasztok! Ebben a topicban új vagyok és igazából nem tudom,h jó helyen kérdezôsködöm. Nekem Hashimotom van,göbjeim nincsenek. E hónap 2-án a hormonbevételtôl számítva 6-8 óra múlva olyan tüneteim voltak,mintha dupla adagot vettem volna be. A gyógyszert ezek után nem mertem beszedni. Kedden elmentem egy vérvételre ahol a TSH-m 5,5 lett, vas 14,4. A korábbi vérvétel eredményem,amit október 10-én csináltak a TSH 1,53, vas 7,7.

Szerdán az orvosomnak a 7-ei vérvétel eredményét átküldtem és elmondtam,h nem érzem jól magam, tüneteket is.

Azt mondta,h ennyit nem megy fel a TSH ilyen rövid idô alatt,ne szedjem a hormont egy hónapig. Majd vérvétel.

Ma a 12. napja,h nem szedem és borzalom,ami lejátszódik bennem. Hol alszom,hol nem,ideges vagyok, pánik rohamok stb.

A kérdésem az lenne,h van e közöttetek olyan,akit egyik napról a másikra leállítottak a hormonnal és szélsôséges tüneteket produkált?

Elôre is köszönöm a segítségeteket.

19019. anett0108
2017. nov. 14. 15:56

Igen, nagyon ideges vagyok tegnap óta, sajnos a legrosszabbra gondolok. Nekem nagyon fura, hogy jó az összes értékem, ennek ellenére kaptam gyógyszert, ami elvileg a göb növekedését megakadályozza. Erre 5mm-t nő. 22 mm egyébként nagynak számít?

Terhesség alatt ha jól tudom még jobban nő a göb, tehát érdemes a műtétet előtte elvégeztetni. De mivel más problémám is van (ami ehhez képest most eltörpül, a PCOS), nem szeretnék kifutni az időből ami a gyermekvállalást illeti.

19018. Böce (válaszként erre: 19015. - Anett0108)
2017. nov. 14. 15:52

Egyik orvost sem ismerem, de mivel elég ideges vagy - érthetően - én elmennék jövő csütörtökön, átbeszélném a kérdéseimet az orvossal.


A továbbiakat annak ismeretében tudnád eldönteni, hogy csütörtökön mit mond az orvos - másik dokihoz attól még mindig mehetsz később.

19017. Böce (válaszként erre: 19016. - Anett0108)
2017. nov. 14. 15:49

A citológiát érdemes lenne megcsináltatni. Az már mond valamit.


Szerintem lehet várni 2 hónapot. De a doki úgyis megmondja.

19016. anett0108
2017. nov. 14. 14:06
Szerintetek ilyen esetben lehetne várni 2 hónapot?
19015. anett0108 (válaszként erre: 19014. - Böce)
2017. nov. 14. 13:49
Január közepére van időpont hozzá...Addig nem nagyon szeretnék várni. Így a másik dokihoz, Augusztinhoz kértem időpontot, jövő csütörtökre. Vagy várjak januárig Solymosira? Fogalmam sincs mit tegyek...
19014. Böce (válaszként erre: 19013. - Anett0108)
2017. nov. 14. 13:44

Akkor mindenképpen mielőbb keresd fel a Solymosi doktort, ő majd mindent elmond, megnyugtat.


A nászutat a műtét nem nagyon befolyásolja, mert sztem a műtét után két héttel már simán mehetsz, szóval ha még decemberben megműtenek, januárban simán mehetsz nászútra:-)

19013. anett0108 (válaszként erre: 19012. - Kőnig Claudia)
2017. nov. 14. 13:20

Köszönöm Neked is :)

Igen, már rákerestem az orvosra és "szerencsére" helyileg nagyon közel rendel a lakásunkhoz. Már sok mindenen túl vagyok az életben, nem a mintavételtől vagy akár a műtéttől félek és már az sem érdekel, ha hormont kell szednem életem végéig.

Babát szeretnénk már nagyon és nem tudom egy esetleges műtét után ezt mikor engedélyezik. Pont Solymosi oldalán olvasom, hogy terhesség előtt kellene a műtétet elvégeztetni, mert akkor a göbök gyorsabban nőnek. Nekem most 1 év alatt nőtt 5 mm-t, szerintem az sok :(

2017. nov. 14. 13:14

Sziasztok!


Remélem, mindenkinek jól megy a sora!

Anett 0108! szerintem várj még az ijedtséggel.A göbök jelenléte mellett a pajzsmirigy működése lehet tökéletes, és a göbök növekedése nem feltétlenül jelent rosszindulatúságot. Amennyiben utána akarsz nézni, Solymosi Tamás weboldalát ajánlom.Itt is olvasható, hogy a legtöbb jóindulatú pajzsmirigy göb lassan, de biztosan növekszik. Nekem 18 évesen fedezték fel a göbjeimet, melyek 2 évtized alatt 1cm-ről 4 cm-re nőttek. Citológiai mintavétel többször is volt, jóindulatúságot mutatott, amit az idén márciusi műtét szövettani eredménye,ahol a teljes pajzsmirigyet eltávolították, megerősített.

Tehát járj utána az ügynek, de ne ijedj meg!/persze utólag könnyű ezt mondani, tudom./


Ma voltam az endokrinológusnál ellenőrzésen, a lelet a következő:


TSH:0.31

Szabad T4:1.35

Szabad T3:1.99


Szóval a p. mirigy hormonok még jók, de a TSH túlműködésre utal. Az egész azért meglepő számomra, mert napi 100 mikrogramm L-Thyroxint szedek úgy, hogy teljesen kitakarították a pajzsmirigyet. Emlékezetem szerint, itt akinek a teljes mirigyet eltávolították, mindenki többet szed ennél, és még így is van, aki alulműködő!!Amúgy augusztusig 75 mikrogrammot szedtem naponta, és úgy meg a TSH-m kb. 6-os lett, szóval alulműködő voltam. Most az orvos heti 3x75 mikrogramm L-Thyroxint illetve heti 4x100 L-Thyroxin írt fel.

Ja, és a nyakam jobb oldalán, ahol a nagyobb göbök voltak, megjelent egy alig érezhető, de enyhe és nyomásra érzékeny duzzanat. Az endokrinológus szerint a belső varratok felszívódása körül lehet valami jelentéktelen ügy, és UH-ra küldött, de itt csak januárra kaptam időpontot.

19011. anett0108 (válaszként erre: 19010. - Böce)
2017. nov. 14. 12:35

Szia!

Köszönöm a bátorítást. Sajnos stresszes ember vagyok és most elkeseredtem még jobban. Nem a vizsgálattól félek, hanem hogy felesleges lesz az egész és inkább szúrni kellene elsőre. Most megyek majd vissza endokrinológiai kontrollra és ha minden rendben lett volna, akkor végre koncentrálhattunk volna a családalapításra. De így gondolom tolódna, sőt... A másik meg a nászút, ami be van fizetve. Erre várunk már az esküvő óta, hogy kicsit kikapcsolódhassunk.

Egyébként nem érzem a göböt, amikor 17 mm volt, nem is tudták kitapintani, csak az uh-n látható.

Ha műtétre küldenék, kb mikor kerülnék sorra és Pesten kit ajánlotok?

19010. Böce (válaszként erre: 19009. - Anett0108)
2017. nov. 14. 12:28

Szia!


Nekem is minden érték teljesen jó volt, mégis 4 cm hideg göb volt a bal lebenyben, a jobban meg 2 cm meleg göb. Izotópos vizsgálattól ne félj, nem akkora dózis az, hogy vmi bajt okozna.


Citológia nem mutatott semmi rosszindulatúságot. Október 20-án kivették a pajzsmirigyet - túl nagyok voltak a göbök. Szövettani eredményt még nem tudom, a héten megyek majd érte.


Úgyhogy ne félj, egyáltalán nem biztos, hogy rosszindulatú, de egy szúrást megérne, hogy ne izgulj annyira. És van még egy érték a laborleleten, ami utalhat rosszindulatúságra, de azt most nem tudom, meg kell majd néznem hozzá a leletemet (endokrinológus doki mondta).


Szóval ne izgulj, az hogy nőtt, még nem feltétlenül és bizonyosan jelenti azt, hogy rosszindulatú.

19009. anett0108
2017. nov. 14. 12:06

Sziasztok! Új vagyok sajnos a fórumon, rengeteg bennem a megválaszolatlan kérdés. Másfél évvel ezelőtt derült ki, hogy göbös pajzsmirigyem van. Véletlen lelet volt, azért mentem csak el uh-ra, mert mamámnál találtak kis göböket.

Endokrinológushoz már 4 éve járok egyéb probléma miatt, ahol félévente ellenőrizzük a hormonjaimat. TSH-m ezalatt mindig 0,9-1,3 között volt, tökéletesnek nevezték. T3 és T4 hormonjaim is jók, eddig antitestek sem voltak. 25 mg L-Thyroxint kaptam, azért hogy a göbök ne növekedjenek. 1 éve szedem a gyógyszert. A legfrissebb laborom alapján csak az antitestek emelkedtek, vagyis gyulladás van és az egyik göböm 1 év alatt 17 mm-ről 22 mm-re nőtt. Annak ellenére, hogy szedem a gyógyszert nem mozdult a TSH-m. Izotopot javasoltak most először. Nagyon megijedtem. Hogy lehetséges az, hogy jó hormonértékek mellett göbös a pajzsmirigyem? Sajnos csakis arra tudok gondolni, hogy rosszindulatú az elváltozás...Az izotop szinte biztosan hideg göböt mutatna jó értékek mellett, lehet hogy felesleges lenne és rögtön szúrják meg? Ahogy olvastam 1-2 régebbi hozzászólást, a szúrás se túl megbíízható eredmény szempontjából...

Nov. 30-án megyek az eredményekkel az endokrinológusomhoz, aki az egyik legjobb az országban. De olyan messzinek tűnik ez az időpont, addig megőrülök. Főleg, hogy januártól babát terveznénk és január elején mennénk nászútra, ami már be van fizetve. Nem így terveztem a 30-as éveim elejét :(

19008. Meska78
2017. nov. 13. 09:38

Szia bubuci,

Nem lesz gond, hidd el, akikkel együtt voltam kórházban, mindenki jól volt altatás után, kivéve engem, mert én mindkét alkalommal hánytam.

Az első alkalommal emlékszem az ébresztegésre, méga arra is, hogy mit válaszoltam a feltett kérdésre, a másodiknál csak arra, hogy a sebész megsimogatta ébresztéskor az arcom (hideg volt a keze). :)

Az Onkológiai intézetben engednek felkelni műtét után, no nem azonnal, kb. 3 órát még feküdnöm kellett. De jó volt, mert a sok infúziótól már majd bepisiltem. :) Ha felkelsz, csak óvatosan, mert megszédülhetsz.

Az áttétek nem tudom, hogy derülnek ki, műtét óta nem néztek uh-t nálam. De nálam a szövettan alapján kizárta a sebész, hogy terjedhetett valamerre a göb. Az volt ráírva, hogy csak minimális érinváziót találtak.

19007. bubuci2017
2017. nov. 9. 15:41
Szia Anita! Onkológia, már csak pár nap. Eltelt az idő. Ez a nyavalyás fül alatti fájdalom izgat, ami egyre erősödik. A fiatal szervezet jól reagál az altatásra, ezt mindig a nagymamám mondta :) Gyorsan feldolgozza, kiüríti a a szervezet az altatót, reménykedem, hogy én is gyorsan regenerálódok. Remélem nem lesz gond....
19006. Böce (válaszként erre: 19005. - Anita_89)
2017. nov. 8. 20:46
Én egyáltalán nem emlékszem a felébre*ztésre😃
19005. Anita_89 (válaszként erre: 19003. - Bubuci2017)
2017. nov. 8. 13:54

Szia bubuci 2017!


Mikor lesz pontosan a műtéted? Végülis hol fognak műteni, melyik kórházba?

Ne aggódj semmi miatt, minden rendben lesz. A felébresztéstől se félj. Mint mindenkit, ahogy vége van a műtétnek felébresztenek egyből, arra vagy emlékszel vagy nem, mert olyankor még elég kótyagos az ember. Engem felébresztettek és már vissza se aludtam, estig teljesen éber voltam.

19004. Böce (válaszként erre: 19003. - Bubuci2017)
2017. nov. 8. 01:53

Igen, féltem:-) De szerencsére az altatás után a kórteremben az ágyamban ébredtem, bekötött nyakkal:-)

Két oldalra cső lógott ki, a végén egy-egy kis műanyag palack. Meg infúzió a kezembe. Hát kellemetlen meg kényelmetlen érzet volt, de szerencsére nem fájdalmas, és nekem hányingerem sem volt egyáltalán az altatástól.


És aznap még sokat szunyókáltam. Már ha hagytak, mert sokszor jöttek vérnyomást mérni (nekem kicsit magas, azért). Ami még nekem kellemetlen volt, hogy műtét napján itt nem engedtek felkelni, és így ágytálba kellett pisilni. De ahogy olvastam, az Onk.Intézetben fel kell kelni már aznap és lehet WC-re menni. Itt csak másnap engedtek.

19003. bubuci2017
2017. nov. 7. 20:13

:) remélem nálam is így lesz azért a frász bennem van, hogy mi lesz amikor felébresztenek. De emlékszem, hogy te is féltél műtét előtt :)

Hát valahogy nem tudok tervezni most semmit....

19002. Böce (válaszként erre: 19001. - Bubuci2017)
2017. nov. 7. 17:55

Ideget nyomhat. Nekem a bal oldali volt nagyon nagy göbös, és állandóan fájt a vállam.


Mióta kivették, a vállfájást elfújták:-)

19001. bubuci2017
2017. nov. 7. 15:40
Nekem a gombóc érzés a torkomból már eltűnt, gondolom a gyógyszer szedése miatt kisebb lett a pajzsmirigy. Időnként furcsa nyilalásokat, zsibbadást érzek a jobb fülem alatt. Az onkológián azt mondták nincsen összefüggés a pajzsmirigy problémámmal, bárkinek volt hasonló (mert azért mégis mivel lenne összefüggésben, ha nem ezzel, gondolom nyom egy ideget, de csak találgatok)
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook