Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1201. revi11
2014. aug. 24. 19:36

Sziasztok.Voltam laborban,sajnos a júliusi radioaktív jódkezelés nem volt túl eredményes, 0.008 a TSH-m.Ugyanúgy,mint eddig.Igaz ft3,ft4 beállt a meghatározott értékek közé,de ennyi.És még hízom is.Ebből elég volt,fogynom kell,legalább 10kg-ot!Beszerzek egy futópadot,hasizmozom majd egy csomót,befejezem a nasolást,odafigyelek az étkezésre.Elég volt.

Ti hogy vagytok?

1200. Kolett1980 (válaszként erre: 1199. - Kolett1980)
2014. aug. 21. 12:51
Lassan hipochonder leszek... :D
1199. Kolett1980 (válaszként erre: 1193. - Emi1206)
2014. aug. 21. 11:23

Szia Emi!


Köszönöm szépen. Elolvasom. Ilyet még nem vizsgáltak nálam soha.

1198. emi1206 (válaszként erre: 1197. - D68b49c072)
2014. aug. 19. 19:17

A 0,007 a rosszabb.

Túlműködésnél a TSH alacsonyabb az alsó határértéknél, ami ugye általában a 0,4.

A TSH tulajdonképpen a pajzsmirigyhormonok termelését szabályozza. Tehát ha a TSH alacsony, akkor a hormonszint megnövekedik, mert nincs, ami leszabályozza. Alulműködésnél meg pont fordítva, ott magas a TSH szint, tehát túlszabályozza, visszafogja a hormontermelést.

1197. d68b49c072 (válaszként erre: 1194. - Emi1206)
2014. aug. 19. 18:27

Értem köszi a választ!

Még egy kérdésem lenne a 0.012 vagy az előbb említett 0.007 TSH eredmény a rosszabb?

1196. emi1206 (válaszként erre: 1189. - Neeraja)
2014. aug. 19. 17:58
Köszi, én kipróbálom. Olvastam már a szelénről, csak én valamiért úgy emlékeztem, hogy az alulműködőknek ajánlják.
1195. emi1206 (válaszként erre: 1188. - Vaperova)
2014. aug. 19. 17:50

Neked is írom a mellékvese kifáradást. Ez is egyik tünete, hogy magas T3 mellett is alulműködős tünetek jönnek elő.

Nekem ezt pont a methotirin hozta elő.

1194. emi1206 (válaszként erre: 1192. - D68b49c072)
2014. aug. 19. 17:47

Szia!


Igen, ez már túlműködés. Azt hiszem 0,4 az alsó határ TSH-nál, bár ez laboronként változó lehet. Viszont a te eredményed mindenképp túlműködésre utal.

1193. emi1206 (válaszként erre: 1191. - Kolett1980)
2014. aug. 19. 17:46

Szia!


Ez az alacsony vérnyomás melletti szívdobogás érzés a mellékvese kifáradás egyik tünete, ami elég gyakori pajzsmirigy betegeknél. Meg kéne nézetni a kortizol és aldoszteron szinted, mert lehet, hogy ezeket is pótolni kell. Másolok egy linket, itt jól összeszedik a tüneteket:


[link]

2014. aug. 19. 17:19

Sziasztok!

Ha a TSH 0.007 az már túlmükődés?

köszi

1191. Kolett1980 (válaszként erre: 1190. - Magnumpi)
2014. aug. 11. 11:45

Szia!


Nekem is túlműködésem volt, április 30-án műtöttek meg egy 3 cm-es göb miatt.


Világ életemben alacsony volt a vérnyomásom, volt hogy gyógyszert is kellett szednem, mert annyira lement. Néha amikor eszembe jut megmérem. Átlagosan 97-105/65-70/85-100 (ez a pulzus) szokott lenni. Nem tudom mi miatt lehet, de az már biztos, hogy nem a túlműködés okozza. Ha kicsit feszültebb vagyok (ami nagyon ritka), akkor 110 fölé is szokott menni.

1190. Magnumpi
2014. aug. 2. 11:26

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi válaszokat!


Sokat beszélgettem a családtagommal aki miatt (egíébként az unokatestvérem és férfi az illető) írtam 71-72 kg-ról indult és most 65-66 kg mindez úgy kb 3 hónap alatt. Van amikor tud hízni és eléri a 68 kg-ot is, de aztán megint lemegy 66 környékére tulajdonképpen ingázik így. De a korábbi súlyára nem tudott visszahízni. Azért is kérdeztem, hogy miként alakul ez a súly kérdés. A pulzusa neki 94 körül szokott lenni szinte egész nap. Van amikor lentebb megy. Néha egyszer egyszer felment 104-110-re de elmondása szerint, akkor ideges is volt kicsit. Az étvágya az nem nagyon változott van, hogy tud enni rendesen, van hogy nem nagyon.


Nem tudom mit gondoltok erről ez túlműködés lehet, vagy valami más? Tudom jó az ha orvos megnézi de megkért, hogy nézzek már utána mások tapasztalatának, hátha okosabban indul neki így kerültem ide.


Köszönöm, és jó egészséget mindenkinek!

1189. Neeraja
2014. júl. 29. 16:41

Sziasztok!

Nekem is Basedow-kórom van,ez a túl működés,mint ahogy sokan itt,minden féle bajom volt már,először nagyon le fogytam,azután az orvos tanácsára én is a Metothirint kaptam,az adagolást sokszor változtatták,most napi kétszer felet szedek.

Az eredményeim sosem voltak kielégitően jók,és végre az orvosom ajánlott egy gyógyszert ,ill.vitamint, az a neve hogy Bio-Selenium ,egynsúlyba hozza a pajzsmirigy működést,és tényleg,nem csak duma,a leg utóbbi két vér vételemnél jók lettek az eredményeim. Akit érint próbálja meg,olyan 2300 forint körül van,patikában kapható.

A túl súly viszont engem is érint,gyógyszert nem merek szedni erre úgyhogy a hagyományos kúrába fogtam,csökkentett szénhidrát és cukor,nap öt étkezés,mindig keveset,zöld tea.

Remélem segithettem valakinek,valakiknek,én is mindenkinek jó egészséget kívánok.

1188. vaperova (válaszként erre: 1184. - Magnumpi)
2014. júl. 29. 13:57

Szia!

Januárban állapították meg ,hogy Basedow-kóros (túlműködés)vagyok.Én azért mentem orvoshoz,mert híztam és azt hittem alulműködik,de nem...Szóval január óta szedem a methotirint és alig eszem,mégis hízom,simán lehet túlműködés esetén is hízni....embere válogatja(sajnos).

1187. kingik (válaszként erre: 1182. - Barac)
2014. júl. 28. 17:20
A műtét ha kell, akkor kell. Hidd el sokkal jobban leszel utána! Én bármikor újra megtenném ha ezt javasolná az orvosom. (3 hónapja volt). Egy hónapig szedtem a Metothyrint de levitte a fehérvérsejtszámom és emiatt műtöttek. Én csak bíztatni tudlak, mert nem véletlen mondhatta az orvosod, hogy műteni kell.
1186. kingik (válaszként erre: 1184. - Magnumpi)
2014. júl. 28. 17:18

Szia!


A fogyás nekem akkor állt meg, amikor megműtöttek. (3 hónapja) Azóta szedek hormont és sajnos egy grammot sem híztam még :-(( Szerintem a hízás elképzelhetetlen kezelés nélkül, lásd kezeléssel sem megy olyan könnyen!

1185. revi11 (válaszként erre: 1184. - Magnumpi)
2014. júl. 28. 10:33

Nekem túlműködött,nemhogy fogytam,még híztam is!!!!Most kaptam izotópkezelést,kíváncsi leszek,mi lesz.Elvileg sokkal könnyebben lehetett volna fogyni,azt mondta a körzeti,de nagyon hamar felment a pulzusom az intenzív mozgástól és a szívem majdnem kiugrott a helyéről.

Ha ennyire fogy az illető,akkor orvoshoz kell menni,kezelés kell,nem lehet halogatni.

1184. Magnumpi
2014. júl. 25. 10:56

Sziasztok


Lenne pár kíváncsi kérdésem, remélem nem túl buták, de érdekelne a téma. (Volt a családban érintett)


Azt szeretném megkérdezni, hogy túlműködés esetén a fogyás az megáll egy ponton, vagy amíg nincs kezelve addig csak fogy a beteg a "végtelenségig"? Teljesen "elfogyhat" a beteg?


Másik kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben hízás elképzelhető a betegség alatt kezelés nélkül?


Tehát az érdekelne engem, hogy ha ilyen baja van valakinek, hogy reagál a test a súly kérdésében.


Köszönöm, és mindenkinek jó egészséget!

1183. Nelyca (válaszként erre: 1182. - Barac)
2014. júl. 24. 13:52
Valami természetgyógyászati dolog engem is érdekelne, mert nem akarok gyógyszert szedni, főleg, hogy mostanában akármilyen orvoshoz megyek, biztos, hogy felír nekem valamit. A gyógyteák esetleg segíthetnek pm túlműködésen?
1182. barac
2014. júl. 21. 17:07
Sziasztok,kb. 2 hónapja szedem a gyógyszereket(Metot), híztam 6 kg-t és műtűt előtt állok.nem szeretném sem ezt sem mást .Nem tud valaki bármilyen természetgyógyászati lehetőséget, amivel ezeket a beavatkozásokat kivédhetem??Előre is köszönöm!!!
1181. revi11
2014. júl. 14. 19:22

Sziasztok,én túl vagyok a kezelésen,pénteken megkaptam.Nehéz betartani a sok előírást,de muszáj.Reméelm,hogy most rendeződnek az értékeim,végre jobban fogom érezni magam.

Ti hogy vagytok?

2014. júl. 6. 16:24

Sziasztok!Nos..hazaérkeztem 2 hete és nekiálltam a vizsgálatoknak.Voltam vérvételen (a gyógyszer abbahagyása után semmi változás nem volt az eredményen TSH:0,01)megvolt a nyakiultrahang ami kimutatta hogy göbös a jobb lebeny valamint strummám is van.ezek után szomorúan elindultam az endokrin dokihoz aki annyival lerázott hogy szedjek metotirint 2X1et majd 1 év múlva jöjjek vissza hozzá mert a párommal kisbabát szeretnénk és akkor vagy kiveszik az egész pajzsmirigyemet vagy pedig jöhet az izotop.

Amivel nincs gáz mert úgyis 1 év múlva költöznénk haza külföldről és csak újabb 1 év után szeretnénk babát.A kérdés az hogy melyik lehene nekünk a megfelelő döntés...ha kiveszik vagy az izotop.Az orvos azt mondta az izotop miatt 1 év múlva lehetne megpróbálni a babát viszont csoda lesz ha sikerül,ha viszont kiveszik ez az 1 év kevesebb lesz és eredményesebb a babaproject.

Tudom múltkor már írtátok hogy izotop után is simán lehet kisbabánk de annyi mindent hallani hogy már előre parázok pedig még van rá 1 évem :)

1179. Laszti
2014. júl. 2. 07:53
Tegnap voltam újra az orvosnál! Laboreredményeim biztatók, csökkentették a gyògyszerem! Annyira örülök! Viszont sajnos nem érzem jobbsn magam, sokszor rámjön a szivdobogás, éjjel az izzadtságombsn csucsogok és reggel 9 kor már úgy érzem vissza kell feküdnöm aludni. Sajnos úgy érzem nem tudom el látni igy önállóan a munkshelyemen a feladatomat, ezt mondtam is az orvosomnak. Azt mondta maradjak még otthon. De közben a fönököm folyamat stresszel, hogy én toltam ki a kollegákkal, már mondtam neki, hogy nem az én hibám, hogy megbetegedtem. Nézek vmi nyugisabb munkahelyet, mert úgy érzem az egészségem szempontjából ez nekem nem túl elönyös! :/ De az eredményeknek nagyon örülök! :)
1178. Tzipporah
2014. júl. 1. 19:31

Sziasztok, új vagyok még itt és a pajzsmirigy betegségben is elég új, habár már sok dolgot olvastam, de azért jól jön egy két "sorstárs" támogatása.

Március eleje óta egyik napról a másikra egy gombócot éreztem a torkomban, ami hol rosszabb volt, hol jobb, de inkább rosszabb. Elkezdtek kezelni reflux-al, de nem múlt. Mivel van pajzsmirigyes a családban, ezért kiharcoltam egy TSH-t, de az eredmény a referenciaértékek között volt. Viszont rá két hétre volt egy ultrahangom, ami szerint a jobb pajzsmirigyem duplája a balnak és rajta egy 3cm-es göb található. Összeomlottam és egyben megnyugodtam, hogy végre minden hülye tünetemre megvan a magyarázat: hajhullás, idegesség, kézremegés, heves szívdobogás, szívfájdalom, fáradtság, össze vissza menstruálás....10kg mínusz 3 hónap alatt stb. Kértem privátra időponot endokrinológushoz, aki megállapította - anélkül, hogy hozzámért volna és bármilyen T3,T4, TPO stb vizsgálat nélkül - hogy alulműködésem van, szedjek Letroxot. Nem igazán hagyott nyugodni a gondolat, hogy a tünetek túlműködésre utalnak, így ismét bejelentkeztem egy másik endokrinológushoz privátra - de most már okosabb lévén csak "főorvossal" értem be :) És láss csodát, megvizsgált! Újra elmondtam a tüneteket és azonnal leállított a Letrox-ról ill. tájékoztatott, hogy a gyógyszer hatása miatt még 3 hétig nem tudja megcsinálni a T3,.. stb vizsgálatokat mert hamis eredményt adna... Így most várok a vérvételre, várok az izotópos vizsgálatra és várok az UH-os mintavételre. Ami kiakaszt, hogy ha nem küzdök azért a rohadt ultrahangért, akkor még most is sült hülyének érezném magam, mert megmondom őszintén, hogy már depressziósnak és pánikbetegnek gondoltam magam...

Amit gyógyszert egyenlőre az a propranolol a szívdobogásra.

De azért ha belegondoltok, ez egy vicc! Ha az ember nem tájékozodik simán félrekezelik és feldobja a pacskert (előbb-utóbb)

Szép estét mindenkinek!

1177. Laszti (válaszként erre: 1176. - Revi11)
2014. jún. 29. 22:10
Köszönöm! Jövök! :)
1176. revi11 (válaszként erre: 1174. - Laszti)
2014. jún. 29. 22:07

Kitartás,minden rendben lesz!Gyere majd,és mesélj,várom.

Drukkolok,gondolok Rád!

1175. revi11 (válaszként erre: 1173. - A0c1361e44)
2014. jún. 29. 22:07

Megköszönném,ha írnál neveket,nagyon érdekel,minden,ami ezzel kapcsolatos!

Amit alá kellet írnom,abban volt leírva,hogy tömegközlekedést tilos használni.

1174. Laszti
2014. jún. 29. 20:37
Holnap megyek szövettanra! :( Nagyon izgulok!
1173. a0c1361e44 (válaszként erre: 1172. - Revi11)
2014. jún. 29. 16:46

Én nem, de többen kaptak itt a hoxán ilyet, ha akarod, akkor írom a nevüket is.


De lehet:D

Nekem csak vizsgálatom volt ilyen, de BKV-t használtam, csak a kisgyerekeket és időseket elkerültem.

1172. revi11 (válaszként erre: 1166. - A0c1361e44)
2014. jún. 29. 13:02

Nem lehet tömegközlekedést használni egyáltalán!Az tudom.

Csak az,hogy 1 méternél közelebb nem mehetek senkihez?Az autóban is közelebb vagyok.

Július 11-re kaptam időpontot a radioaktív jódkezelésre,délre kell mennem.A férjem pont arra a hétre vett ki szabit,aznap van a születésnapom.Micsoda ajándék! :-)

Kapott már valaki esetleg ilyen kezelést?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook