Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1261. elizabath (válaszként erre: 1254. - Pieta4)
2015. ápr. 13. 10:47
Mivel nekem még nem rég irták fel a Metothyrin gyógyszert ezért még annyi kérdésem lenne hogy a baba válalást még az idén szeretnénk el kezdeni de nem tom hogy csináljam. Ugyanis a házi orvosom is azt mondta hogy e gyógyszer mellett nem ajálja mert nem lenne akkor egészséges a baba. Esetleg van akinek egészséges a baba ilyen betegség mellett vagy gyógyszer mellett?
1260. pieta4 (válaszként erre: 1258. - Akire77)
2015. márc. 27. 12:24

Nekem júniusban kell visszamennek a dokihoz, de közben azért nézetek tsh-t.

Ha műtétünk lesz, újra beszélhetünk!

1259. pieta4 (válaszként erre: 1257. - Akire77)
2015. márc. 27. 12:20

Basedow vagy sem, valami nem jó.

Milyen dózisban szedted a gyógyszert?

Próbáltál alternatív gyógymódokat?

1258. Akire77
2015. márc. 27. 12:07
Ha most kiújul akkor műtét lesz.
1257. Akire77 (válaszként erre: 1256. - Pieta4)
2015. márc. 27. 12:06

igen.

Először kb1 év gyógyszer szedés után akarták, akkor a munkám miatt nem engedtem.

Másodjára 2,5 év gyógyszerszedés után, kerestem más dokit, ő hagyatta velem abba a gyógyszert. Most várakozunk, hogy kiújul-e.

A tsh-m normális, szeptemberben néztem trak-ot csööken, de még mindig a határérték felett van.

Legközelebb májusban fogok nézetni.

Szeptemberben kiderült, hogy inzulinom sem jó.


Egyébként a Basedow kór egyik ismérve a nagyon magas TRAK. Mire alapozták hogy Basedow?

Nem hiszem, hogy neked Basedow kórod lenne. Ha van ellenanyag azt vérvétel útján ki lehet mutatni.

1256. pieta4 (válaszként erre: 1255. - Akire77)
2015. márc. 27. 11:15

Ezek miatt a kimenetel miatt kell a sűrű kontroll. Ha elszáll a Tsh, akkor minimális adagot adtak volna.

Elég látható a duzzanat a nyakamon:(

TRAK mindig rendben van, ami jó is, meg rossz is. Így nincs kellő infó a betegségem jellegéről, mert lehet, hogy van ellenanyag, csak nem mutatható ki:( Szóval kicsit speciálisabb beteg vagyok.

Már most műtétre küldtek volna, de azért adtam egy esélyt a bogyó nélküliségnek. Hátha...Azért ez egy olyan szerv, ami jó, ha megvan.

Neked az egészet kivennék?

1255. Akire77 (válaszként erre: 1254. - Pieta4)
2015. márc. 27. 10:56

állítólag nekem is rendbe jött volna hamar ha nem propycilt szedek.


De ha terhes lettem volna propycil szedésekor és abbahagyom, akkor több kimenetele is lehetett volna a dolognak:

1. elszáll a tsh

2. elvetélek

3. ha megmarad a baba beláthatatlan következménye lett volna a dolognak, pl baba pm műkődése rossz lesz(alul vagy felül működő), egyéb idegrendszeri károsodása stb...


néztek trak-ot? Mire alapozzák, h Basedow? Van strúmád?

1254. pieta4 (válaszként erre: 1253. - Akire77)
2015. márc. 27. 10:46

Úgyanazt mondom, mint Te:)

Terhesség alatt nem adnak gyógyszert általában.

Tervezéskor átállítottak Propycilre, s amint igazolódik a terhesség, azt is el kell hagyni. Legalábbis az én esetemben.

Nekem nincs kimutatható ellenanyag termelésem, de ez attól még Basedow. Most próbálkozom gyógyszer nélkül, de a doki szerint nem fog menni, így valószínű műtét lesz a vége:(

Nekem Metothyrinnel pár hónap alatt beállították, nem voltak durva ingadozások.

1253. Akire77 (válaszként erre: 1251. - Pieta4)
2015. márc. 27. 10:15

Szia, babavállalás tervezése miatt szedtem propycilt. Nagy butaság volt....

A régi protokoll szerint nem adtak metothyirnt terhesség alatt. A legújabb ajánlás szerint terhesség első 3 hónapjában és a szoptatás alatt propycil, terhesség 3 hónapja után metothyirnt. Májkárosodás gyakori (20év vizsg alapján)

Nem javaslom gyógyszer mellett a babát.

Nekem 1 év alatt lehetett beállítani.

1252. Akire77
2015. márc. 27. 10:07

Propycil betegtájékoztatójának részlete:

Terhesség és szoptatás

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség

- A vetélés elkerülése érdekében, ill. hogy ne alakuljon ki a magzatnál csökkent pajzsmirigyműködés vagy strúma, a Propycil 50 mg tabletta adagját a lehető legalacsonyabb szinten kell megállapítani.

- Propycil 50 mg tablettával történő kezelés esetén gondos ellenőrzésre van szükség a terhesség alatt.

Terhesség alatt az anya pajzsmirigy-túlműködése megnövelheti a vetélés, a halvaszületés és a magzati rendellenességek esélyét. A pajzsmirigy-alulműködés is növelheti a spontán abortusz valószínűségét. A fejlődési rendellenességek tiouracil-terápia melletti előfordulási gyakorisága ugyanakkor nem különbözik a spontán előfordulási aránytól. A terhesség harmadik harmadában a pajzsmirigy-túlműködés gyakran spontán módon rendeződik.

1251. pieta4 (válaszként erre: 1248. - Elizabath)
2015. márc. 27. 09:34

Az, hogy kinek milyen hamar sikerül beállítani, az egyénfüggő. A doki hozzáértésén is sok múlik.

De általában pár hónap alatt beáll.

Metothyrint nem szabad terhességben szedni. Nekem is azzal állították be, majd gyerekvállalás felmerülésekor állítottak Propycilre.

1250. pieta4
2015. márc. 27. 09:14

Nekem Propycilt írtak fel. Terhesség esetén el kell hagynom, mert akkor amúgy is fokozott a jódszükséglet.

Ha valakinek kiveszik a pajzsmirigyét, akkor tényleg élete végéig hormont kell szednie. Ez a hormon azonban teljesen más, mint ami pl a fogamzásgátlókban van.

A betegség nem zárja ki a terhességet, csak fokozott kontroll kell.

1249. Akire77 (válaszként erre: 1248. - Elizabath)
2015. márc. 27. 08:29

Szia, a betegségedet nem ismerem, de nekem is pm túlmműkődésem van/ volt. A túlműködésem a terhesség után alakult ki, az egyik orvos Basedow kórt, a másik terhesség utáni pm gyulladást diagnosztizált. Nekem a túlműködést ellenagyag okozta. Azért írtam múlt időt, mert jelenleg nem szedek gyógyszert, (májusban lesz 1 éve, hogy nem szedem), propycilt szedtem, 2,5 évig.

3,5 féléve szeretnénk 2. babát. 33 éves vagyok.

Gyógyszer abbahagyása után várnunk 1-1,5 évet. Jelenleg még van a véremben ellenagyag, de csökken. Ha nem újul ki a btegség, akkor vállalhatok babát, ha kiújul, akkor teljesen ki kell venni pm-et. Akkor viszont alulműködő leszek és életem végéig hormont kell szednem.

Én a gyógyszer mellett nem javaslom a terhességet, nekem sem javasolták. De megoszlanak a vélemények. Át tud menni a babához a terhesség alatt és szoptatás alatt is, sőt májkárosodáshoz vezethet.

Nekem a 2. babánál is meg van az esélyem, hogy kiújul. Akkor már nem fogom megúszni a műtétet.

1248. elizabath
2015. márc. 27. 07:50
nekem is pajzsmirigytűlmüködésem van most derült ki és nagyon félekm mert 37 leszek az idén és most voltam az endokrinologusnál aki irt fel gyógyszert Metothyrint irt fel de a legnagyobb gond hogy babát szeretnénk de sajnos az információim szerint nem lehet gyógyszer mellett. valaki tudja esetleg hogy mennyi ideig tart el mig beáll rendesen minden? nekem E0590 Thyreotoxicosis diagnotizált. Szerintetek az idén lehet még szó teherbesésről? kérem segitsetek mert kétségbe vagyok esve. :(
1247. H.Zsuzska
2014. nov. 29. 15:32

Sziasztok!

Az én TSH értékem 0,004. Ft4 51,9 illetve a Ft3 23,25 Hétfőn megyek az endokrinológushoz,szerintetek mire számíthatok???

2014. szept. 21. 08:13

Ha maszek endokrinológushoz mész nagy valószínűséggel meg tudja mondani.

Hogy mennyi a magánrendelés ára az városonként meg rendelőként változik, nem tudok összeget írni, nem is vagyok fővárosi.

1245. d68b49c072 (válaszként erre: 1244. - 099c0bed40)
2014. szept. 20. 18:16

Igen ebben igazad van! Okt.30-àn kaptam idő pontot :(

Egy magàndoki megtudnà mondani,hogy miez?Mert nem bírom kivárni a több mint egy hónapot.Inkàbb összekuporgatok egy kis pénzt...kb mennyibe kerül egy magánrendelès?Tudom,hogy sokat kérdezek de sajna nincs senki aki ezt elmondanà.

2014. szept. 18. 20:08

Ne diagnosztizáljuk magunkat a netről, bízzuk inkább az orvosokra.

Mivel én sem vagyok doktor hadd nem szeretnék állást foglalni abban hogy mi van a pajzsmirigyeden ciszta-e vagy göb, majd az endokrinológus vagy a háziorvos megmondja.

1243. d68b49c072 (válaszként erre: 1242. - 099c0bed40)
2014. szept. 18. 09:23

Ma megyek hàzi orvoshoz hàtha kapok újrA beutalót az endokrinologiara.

De ez nem ciszta úgye? Csak mert annyi mindent olvassok neten,hogy màr teljesen kivagyok...

1242. 099c0bed40 (válaszként erre: 1241. - D68b49c072)
2014. szept. 17. 21:38

Szia, ez egy úgynevezett göb, okozhatja nagyon sok minden, a pontos tisztázása endokrinológus feladata.

Minél hamarabb menj el hozzá!

2014. szept. 17. 18:59

Sziasztok!

Megint kérdezni jöttem :)

Ma voltam Ultrahang vizsgálaton az eredmény: A felső polusában mérs.echoszegényebb 8,6mm es góc.

Esetleg valaki tudja ,hogy ez pontosan mit jelent? Valakinek volt már ilyen?

2014. szept. 17. 17:48

A jelentősebb c reaktív protein emelkedés annyit tesz hogy akut gyulladás zajlik a szervezetben, ez lehet egy rossz fogtól kezdve egy lappangó fertőzésen át ezerféle dologtól,amennyire én jártas vagyok a témában legkevésbé szív problémák szokták okozni.

Persze Te tudod kihez miért mész, semmi esetre nem kívánlak befolyásolni!

A kifejezett szív-enzim az a CK, ( kreatin-kináz) de ez is megemelkedhet egy kicsit fokozottabb izommunkakor is meg még több olyen esetben ami bizonyítottan nem szívzűr.

1239. Regin_a (válaszként erre: 1238. - 099c0bed40)
2014. szept. 16. 23:42

Szivészhez mert,

C reaktív protein emelkedett


Szptember 26-án nyilt nap az érsebészeti és kardiologia intézetben Városmajor u.

[link]



Endo dokit "simán" elérem a Péterfy kórházban

2014. szept. 16. 22:50

Oké, elhiszem hogy nincs annyi pénzed, de emlegetted a maszek belgyógyászt, erre írtam hogy inkább endokrinológus legyen a doki ha már a pajzsmirigyeddel mész.

Kardiológiai intézetbe meg minek nyomulnál?

Életemben egyetlen egyszer jártam ott, marhára emlékezetes nap is maradt ,doki bácsi csak megpillázta az addigi papirológiámat aztán már toltak is a műtőbe pészmékerre.

Nem biztos hogy valaha is visszamegyek, igaz már csak transzplantálni tudnának ha lenne egy derék donor szív kéznél, ehh, ne menjünk ebbe bele jobban mert nem bírok aludni ha felidegelem magamat.

1237. Regin_a (válaszként erre: 1236. - 099c0bed40)
2014. szept. 16. 21:29

Nem megy anyagi hiány miatt! Hiába a mondás, az egészség minden pénzt megér

Szedem a gyógyszert aztán nyomulok az eü. vonalon

Ha egyszer "jól ébredek", beugrom én 7 órára is a kórházba és első leszek az endron


De van olyan eredmény benne amivel benyomulok a Kardiologiai intézetbe

Ahhoz viszont a dohányzást kellene abbahagynom

Nem megy :(

2014. szept. 16. 17:29

Én egyből endokrinológus dokihoz mennék el maszekban és őt kérném meg hogy kezdjen el kezelni amennyiben szükséges.

Elméletben háziorvos is érthet a pajzsmirigyhez de inkább szakemberre bíznám a gyógyszerelésemet főleg ha pánikra hajlamos emberke vagyok.

1235. Regin_a (válaszként erre: 1224. - Regin_a)
2014. szept. 16. 13:10

És megint hoppácska! :)

Körzeti aszongya, hát igen THS T4 nem jó, T3 is kellett volna


Tessék parancsolni és kikaptam a kinyomtatott saját laboromat

Egész más a leányzó fekvése

Adott gyógyszert, így meg úgy szedjem, 3 hét mulva ujabb labor, de menjek vissza az edro. dokihoz a kórházba az többet tud az egészröl

Lássuk meg.


A többi csillagozott értékre "ugyanmár"


Na ugyanmár, elfogok ugrani , ha valami pénz összejön , egy maszek belgyógyászhoz kiértékeltetni normálisan és véleményt kérni.

1234. Regin_a (válaszként erre: 1233. - Regin_a)
2014. szept. 16. 05:50

Hipohonder pánikos ne nézegesse a lelet eredményeit

"C reaktív protein" emelkedett

Ja pánik, az! Tessék csak ráfogni mindent

:(

1233. Regin_a (válaszként erre: 1232. - 099c0bed40)
2014. szept. 16. 05:45

Kicsit spiller volt a labor

Körzeti beutalójával nézték a T4-et is , de nem szólt volna hogy az benne van, igy én kifizettem magamnak azt is. Merthogy a körzeti beutaló eredményeit is elküldték emilben

No mindegy

Szar minden és a körzeti ugy erősködött hogy ugyanmár, pánik ez bla-bla

TSH 0.05 - 0.4 az alsó határ


A cukorrol tudtam hogy kilóg a határbol de vannak más dolgok ott amik csillagozottak

Viszont a koleszterinem 7 körülröl lement 4.6-ra. Bár így "öngyógyítanám" magamat más területen is :)


Az egész vizsgálat folytatása, mert ugye tavaly abbamaradt, azért kellett, mert abnormálisan fáradt vagyok, az utóbbi időben jópárszor hajnalban ébredek, szintén fáradtan, és az idegi tünetek, a szarul-lét, víz ömlik rólam, gyenge vagyok

Persze ráfogta a pánikomra és nem hiszi el hogy meg tudom különböztetni a kettőt

'93 óta csak Xanaxért voltam a dokinál és végig melóztam az éveket, természetesen voltak rossz napjaim, volt hogy döglöttem egész nap mert ócskán voltam, de nagyon kevésszer


Na majd meglátom érdemes-e még tartós tejet vennem vagy új télikabátot rendelnem :(

1232. 099c0bed40 (válaszként erre: 1223. - Regin_a)
2014. szept. 15. 20:55

Nálunk már nyakon lett verve a gyártó és láss csodát azóta tudnak a fiolára éppen passzoló kupakot gyártani! :)

Itt viszont olyan lehetőség nincsen hogy ha a delikvens kéri akkor plusz lóvéért végzünk plusz vizsgálatot, illetve van, maszek laborban, ahol már maga a TSH meghatározás is 1800 forintjába fáj a kedves páciensnek.

sorszámunk nekünk is van jó egy éve de ezzel együtt is rengeteget kell várakozni mert napi 200 beteg van két vérvevő asszisztensre, és itt kicsit liberálisabbak, 10 óráig nem zárhatjuk le a szorszámosztó masinát, ha pedig 14 év alatti gyerek jön őt éjjel-nappal el kell látni.

Kíváncsi vagyok mennyi lesz a TSH-d most hogy kiderült a T3 és T4 szinted emelkedett, bármilyen meglepően hangzik de nem törvényszerű hogy az is kóros tartományban lesz.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook