Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


31. csera (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 19:27

Tudom értetlen vagyok :) Tehát ha nem termel antitestet, akkor túlműködik? Ha ebben van logika...

Ez az érték milyen gyorsan változhat?

Pedig nem bántam volna én se néhány kiló fogyást :D

30. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 27. - Csera)
2009. márc. 28. 19:26

Nem, dehogy.

A thyreoidea-stimuláló hormon (TSH), más néven pajzsmirigy-serkentő hormon vagy tireotropin az agyalapi mirigy elülső lebenyében termelődő hormon, mely a pajzsmirigyre stimulálóan hat és serkenti annak hormontermelését. Röviditve: TSH

29. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 21. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 28. 19:22

anti-TPO. Azaz Autoantitest-vizsgálat (mikroszomális antigén = tireoidea peroxidáz enzim ellen termelõdõ antitest)

Az immunrendszer pajzsmirigy ellen termelt antitestjeit méri. Nekem is ez magas, de eddig azt hittem inkább alulmüködést okoz.

28. csera
2009. márc. 28. 19:21

Szóval a : T3=3,08 a T4=1,00 úgy tűnik jók értékek!

Most nekem jó a jód, vagy nem jó a jód?

27. csera (válaszként erre: 26. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 19:18

Köszi a választ, mondtam én, hogy nem értek semmit.

Mindjárt megnézem mennyi volt a T3, T4 eredményem.

Mi is pontosan a TSH? Ha sok a kérdés, csak szólj rám :)

2009. márc. 28. 19:16

Túlmüködésnél a pajzsmirigy hormon (T3,T4) magas, a TSH pedig alacsony. Lejebb ezt írtam én is.


Alulmüködésnél pedig pont fordítva.

25. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 24. - Csera)
2009. márc. 28. 19:13
Én is válaszolhatok?
24. csera (válaszként erre: 21. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 28. 18:56
Kérdezhetek én is? Jól értem, hogy túlműködésnél a TSH alacsony? Akkor én valamit rosszul értelmeztem!
23. 40e8d4de29 (válaszként erre: 19. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 18:33
Én is inkább egyre több fiatallal találkoztam a rendelésen, úgyhogy lassan nem lesz igaz, hogy az idősek betegsége :(
22. 40e8d4de29 (válaszként erre: 21. - B9fb9d38f8)
2009. márc. 28. 18:32

A fogyás, szapora pulzus, izzadás és a fogyás nekem is meg volt. Én nagyon fázós vagyok, de akkor állandóan melegem volt, fel voltam pörögve, de alig bírtam én is buszra, vonatra felszállni vagy az első emeletre felmenni. Úgy kapkodtam a levegőt beszéd közben, mintha asztmás lennék.

Én is a Methothyrint szedtem és amikor kezdtem jobban lenni, visszajött a leadott 7 kg, meg még rá 10 :S. Évekig nem is tudtam leadni, most szülés után fogytam le nagyon gyorsan, pedig nem is tettem érte semmit. Meg is ijedtem, hogy megint előjött a túlműködésem, de szerencsére a vérvizsgálat nem igazolta.

21. b9fb9d38f8 (válaszként erre: 1. - 7fc2339a78)
2009. márc. 28. 11:49

Szia!

Nekem volt ilyen betegségem, több éven keresztül.

Idén januárban megműtöttek, így alulműködök.

Éveken át csak az volt a bajom, hogy időnként hírtelen sokat fogytam, de ez tetszett:-) Múlt év januárjában viszont elég dúrva tünetek jelentkeztek: a fogyás nem zavart 23 kg kb. 1,5 hónap alatt, kéz és lábremegés, izzadás, szapora pulzus 140-es, nem tudtam felszállni buszra, nem tudtam guggolásból felállni, nem tudtam fogyni. Fáradt voltam a gyors pulzus miatt, de nagyon pörgős, dagadt a lábam, de nagyon. Methothyrin tablettát szedtem 10 hónapig, amitől elkezdtem visszaszedni leadott kilóimat, megszüntek a fizikai, kéz remegéses panaszaim. kb. 5 kg hízás után minden egyéb (magas pulzus) ellenére szuperül éreztem magam. Sajnos belementem a műtétbe, azóta nem vagyok jól. Azt kell mondanom, hogy nekem az alulműködés rosszabb, és még a műtétem sem úgy sikerült, ahogy kellett volna.

Túlműködésnél a TSH-m 0,0001-nél kisebb volt a T3, T4-em viszont nagyon magas volt és volt még valami TPO vagy mi az 2000 felett volt. Autoimmun túlműködésem volt. Nem tudom mennyire kellett a műtét.

Nekem egyszer azt mondta az orvos, hogy jódozott sót fogyasszak, aztán azt mondta, hogy ne mert ugysem használt. Kérdezz nyugodtan megpróbálok válaszolni:-)

20. csera (válaszként erre: 18. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 10:32

Köszi!

Én még nem találkoztam ilyen taggal, de nyitott szemmel járok!

19. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 16. - 40e8d4de29)
2009. márc. 28. 10:13
Sajnos ez inkább a nők betegsége. De közülük is inkább az idősebbeké legalábbis statisztika szerint. Furcsa, pedig egyre több fiatallal találkozni..
18. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 15. - Csera)
2009. márc. 28. 10:11

Az én TSM még normális, most fognak elkezdeni kezelni pajzsmirigygyulladás miatt amit az immunrendszer pm elleni támadása okoz. Ha nem kezelik, akkor végleges alulmüködés fog kialakulni mert az immunrendszer idővel elpusztitja a pajzsmirigy sejtjeit, kötőszövetté alakul és többé nem termel hormont.

Az én TSH-m normális 1,49 volt. Tüneteim azok viszont vannak, hol túlmüködésre, hol meg alulmüködésre utalnak. Változó. Leleteim alapján vérszegény vagyok, hőemelkedéseim vannak, fázós vagyok nagyon sokszor ráz a hideg, állandóan éhes vagyok fogytam is, magas a pulzusom(szívdobogás), és a nyakam kétoldalt meg van dagadva. De állitólag nyirokcsomó. Kérdeztem a doktornőt, hogy a pajzsmirigygyulaldás okozhatja-e, azt mondta elképzelhető. A pm-et sosem vizsgálták de néha alig tudok nyelni. Csak eddig nem gondoltam összefüggésre.


A Hoxán is vannak orvosok, priviben lehet tőlük kérdezni legalábbis volt valaki aki kiirta az adatlapjára, hogy szivesen segit priviben is. Én nem kérdeztem még.

2009. márc. 28. 09:58

Én már nem tudom mi hogy van. Annyira bonyolult, sokszor ellentmondásos dolgok vannak.

Minden tisztelem az orvosoké hogy ezeket átlátni képesek!

16. 40e8d4de29 (válaszként erre: 14. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 09:56

Akkor sajnos nekem meg volt :(


Azt volt rossz látni, hogy a másfél év alatt, amég jártam a kezelésre, egyre többen voltak a betegek és szinte csak nők, ha férfi volt, az általában kísérő volt :(

15. csera (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 09:55

Ja, pajzsmirigy cisztám (göböm) van! A mérete 8mm, ezért csak egy év múlva néznek.

Tényleg alacsony volt a jódfogyasztásom, a két vérvétel között, de ezt a doki kérte. Azóta természetesen jódozott sót használok megint.

Hogy értetted itt a hoxán kinek tegyem fel a kérdést?

Neked mennyire alacsony a TSH-d és milyen tüneteid vannak?

14. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 12. - 40e8d4de29)
2009. márc. 28. 09:53
Idegi ok gyakori, de az elöbb azt olvastam ahhoz is hajlam kell.
13. 40e8d4de29 (válaszként erre: 10. - Monalilla)
2009. márc. 28. 09:52
Úgy tudom, hogy van olyan gyógyszer, ami a méhlepényen nem megy át, így a babának nem árt.
12. 40e8d4de29 (válaszként erre: 11. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 09:50

Sziasztok!


Én is pont ezt az oldalt akartam ajánlani, szerintem nagyon hasznos.


Nekem 2001. áprilisában kezdődött a pm túlműködés és 2002. októberéig kaptam gyógyszeres kezelést. Hasmenéssel kezdődött, szapora szívverésem volt, ez ment két hónapig. A hasmenés miatt lefogytam 7 kilót, teljesen legyengültem. A háziorvos először azt mondta, hogy biztos vírust szedtem össze. Aztán felment a vérnyomásom, pedig nekem nagyon alacsony és magas volt a pulzusom, erre a háziorvos írt fel Betalockot, amitől a vérnyomásom lement, de a pulzusom 100 fölött maradt. Végül az üzemorvos küldött el hormonos vérvételre, ahol kiderült, hogy pm túlműködésem van. Szerencsére göb nem volt, csak meg volt nagyobbodva a pajzsmirigy. Azt mondták a szakrendelésen, hogy fél-egy év alatt gyógyszeres kezeléssel rendbe lehet jönni. Nekem majdnem másfél év volt. Nekem idegi alapon jött elő, a családban soha nem volt senkinek ilyen betegsége.

11. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 1. - 7fc2339a78)
2009. márc. 28. 09:41

Találtam Neked egy hasznos oldalt, itt mindent megtudhatsz erről a betegségről és a kezeléséről.


[link]

2009. márc. 28. 09:37

Sziasztok!

20 hetes kismama vagyok, pár hete derült fény a túlműködésre, magas vérnyomással kombinálva + Basedow.. :-(

Nagyon megijedtem, mert nem tudtam erről eddig semmit, én is a neten néztem utána.

Sajnos az orvosom nagyon felületes volt, már több mint 2 hónapja meg volt az eredmény, amiből kitűnik a gond (nekem laikusnak nem feltétlen), de mivel a laboros lap épp ott "hajlott meg", nem vette észre.. :-( azóta orvost váltottam.

A kislányommal úgy tűnik minden rendben, annyit mondtak, hogy mivel később kezdtük a kezelést elképzelhető, hogy nyugtalanabb lesz..

Csak azért imádkozom, hogy ne legyen semmilyen káros utóhatása se a késői kezelésnek, se a magzatba átjutó gyógyszernek, se nekem..

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Csera)
2009. márc. 28. 09:30
A cisztáról nem tudok nyilatkozni, azt általában az ovosok figyelmen kivül hagyják. Nyiván attól is függ hol van. Pajzsmirigy gondokban golyva szokott jelentkezni az elégtelen hormontermelés következtében az agyalapi mirigyben megindult szabályozás miatt és a jódellátottság csökkenése miatt. Utóbbi leggyakoribb. A pajzsmirigygöbök okozhatnak fokozott hormontermelést. A ciszta csak egy folyadékkal telt hólyag, de pl petefészek ciszták termelhetnek hormont.
8. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Csera)
2009. márc. 28. 09:22

Szia. Persze, hogy kérdezhetsz bár nem vagyok orvos megpróbálok válaszolni.

Valószínüleg kiváltó októl is függ. Autoimmun folyamatot nem igazoltak a hátterében? A jódfogyasztás szintén befolyásolhatja.

Tüneteket csak nagyon alacsony szint esetén szokott okozni, a túlmüködést ebből következően sokkal könnyebb észrevenni mint az alulmüködést.

Szerintem egy netes orvosnak is feltehetnéd a kérdésedet, vagy akár itt a hoxán is. Ő mégiscsak jobban ért hozzá mint én.

Jobbulást!

7. csera (válaszként erre: 4. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 28. 09:10

Én az alulműködés kapcsán szeretnék kérdezni, ha szabad itt?

Nekem a TSH júniusban, 0,71 volt, novemberben, 0,44. Milyen ütemben süllyedhet tovább és mikor okoz gondot? Tudom 0,35-ig van normál tartományban. Van még egy cisztám, azért egy év múlva kell mennem kontrollra.

Köszi!

6. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 5. - 7fc2339a78)
2009. márc. 28. 09:06

Köszönöm, megvagyok. Nálam ez még korai stádiumban van(kipp-kopp), ezért a túlmüködés tünetei is megvoltak mivel ugy kezdődik a dolog. 5 kg-t fogytam hiába ettem egész nap folyton éhes voltam. A szívem még éjszaka is majdnem kiugrott a helyéről. Fázós vagyok mindig csak meleg helyen lennék. Nálam TPO elleni antitestek vannak, ez is autoimmun sajnos.

Hogyan derült fény erre Nálad?

2009. márc. 28. 09:02
Köszi pont így érzem magam! TE hogy vagy?
2009. márc. 28. 08:59

Én annyit tudok róla amennyit az utóbbi időben az alulmüködésem kapcsán megtudtam.

Az immunrendszer a TSH ellen termel antitestet, ezért a pajzsmirigy hormonszint magas, a TSH viszont vészesen alacsony lesz. Autoimmun betegségként tartják számon, de vírusfertőzés is okozhatja. A neten sok információt találsz róla.

Lényeg, hogy a szervezetet folyamatos "készenlétben" tartja. Olyan mintha állandóan stresszelnél, izzadsz, szapora a szíved, gyors az emésztés és fogysz is, és nem birod a meleget.

2009. márc. 28. 08:56
Nem mindig
2009. márc. 28. 08:56
Nekem alulmüködésem van. Jól tudom,hogy a túlmüködés a Basedow-kór?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook