Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
211. 3gbj
2010. aug. 25. 22:55

szia

köszi a választ.

0,27 nálam is az alsó ref.

210. a0c1361e44 (válaszként erre: 209. - 3gbj)
2010. aug. 25. 22:39

Szia!

A referencia értékek nélkül nehéz bármit mondani.

Szerintem ez az érték nem rossz. Ez még nem túlműködés. Az én laboromban 0,27 az alsó referencia. A férjemnek mindig ennyi a TSH-ja és semmi baja.

Jó lenne egy FT4-et is nézetni, de azt csak szakorvos kérheti.

Én akkor fogytam és akkor voltak tüneteim, amikor ilyen volt kb a TSH-m és az FT4-em a felső referencia környékén volt.

Nem biztos, hogy kellene ezzel foglalkoznod.

209. 3gbj
2010. aug. 25. 22:35

sziasztok

azt szeretném kérdezni, hogy a tsh szint mennyi idő alatt változik?

nekem a normál tartományban van, augusztus elején volt 1,01. Rá egy hétre 0,67.

viszont produkálom a túlműködés minden tünetét, szapora szívverés, éjszakai izzadás, fáradékonyság, fogyás.

közben már voltam ezer vizsgálaton, még szívizomgyulladásra is gyanakodtak, kórházban voltam 6 napot. végül a szívem oké, ma voltam kardiológusnál és ő megemlítette a pajzsmirigyet.

(6 hónapja szültem).

most totál bizonytalan vagyok, mert a laborok alapján a többi orvos legyintett csak.

208. Inci79 (válaszként erre: 207. - A0c1361e44)
2010. aug. 25. 21:11
Köszi a választ,egyszer már írtad emlékszem,csak azt furcsállom ,hogy onnantól maradozik ki a menszeszem,amióta jó a T1,T2,T3 és tsh értékem.Jövőhéten elmegyek a dokihoz,hátha lehet valamit tenni.
207. a0c1361e44 (válaszként erre: 206. - Inci79)
2010. aug. 25. 19:28

Szia!

Ha babát akarsz akkor mielőbb orvos!!!!! Nőgyógyász!!! Mond neki a pm betegséged is!

Már irtam szerintem. Nekem is igy kezdődött és 36 éves koromban teljesen elmúlt. Én akkor nem tudtam, hogy összefügg a pm betegségemmel, akkor azt mondták korai menopauza.

206. Inci79
2010. aug. 25. 18:30

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni.Több ,mint egy évvel ezelőtt kiderült,hogy túlműködik a pajzsmirigyem,szinte minden tünetem meg is volt.1 év gyógyszerszedés után azt mondta a dokim,hogy jók az értékeim és mostmár nem kell gyógyszert szednem,csak,ha valamijen tünet vissza jön akkor menjek vissza ,illetve szeptemberben mindenképpen menjek ellenörzésre.Ez februárban volt.Onnantól kezdve elkezdtünk próbálkozni,hogy teherbe essek,de nem jön össze,sőtt először 83 napra jött csak meg,legutóbb 52 napra,most meg már 53. napon tartok,szoval úgy tűnik ebből megint nem lesz baba.Az az érdekes,hogy amíg túlműködött a pajzsmirigyem addig rendes volt a mensis ciklusom,most meg nagyon sokat késik.Szerintetek ez mitől lehet?Volt valaki hasonló cipőben?Szerintetek menjek vissza szeptember vége előtt a dokihoz és mondjam el neki,hogy mi van,vagy ez lehet rendeződik magától?Vagy esetleg mostmeg már alulműködhet a pajzsmirigyem?Légyszi írjatok ti mit tennétek!

2010. aug. 6. 09:04

Igen a fórumokban az a legjobb, hogy olyan emberekkel tudsz beszélni pl. erről a petegségről, akik benne vannak. Így nem csak elméleteket gyártunk, hanem a valünk történteket mondjuk el:))

Igen, engem megműtöttek. Sajnos nekem igen sokáig tartott a felépülésem, mert mint kiderült nem vagyok egyszerű eset:)

A legtöbben 2-3 nap kórházzal és 1-2 hetes felépüléssel szinte túl vannak ezen a tórtúrán. Nekem a kórház is, műtét, felépülés is tovább tartott az átlagnál. A műtétemről és a felépülésemről éppen ezért csak azokkal beszélgetek bővebben, akit nem műtenek, vagy már túl vannak rajta:)

204. Juda:D
2010. aug. 6. 07:51

Szia!

Köszönöm most egy kicsit megnyugodtam:D

Olyan jó olyan emberekkel beszélni erről akik már túl vannak rajta!Körülöttemlévőknek,ha csak annyit mondok,hogy biopszia,lesápad az arcuk és csak annyit mondanak,hogy "jó lesz az csak ne féljek"

Téged ugye műtöttek?Hosszú ideig tartott a felépülésed műtét után?

203. a0c1361e44 (válaszként erre: 202. - Juda:D)
2010. aug. 5. 22:04

Szia:) Igen, évente volt biopszia vizsgálatom. Az elsőnél nagyon féltem, majdnem elaltattak:) Kb. 15 percig simizte a kezem a doki, majdnem mesét mondott már, hogy megnyugodjak:) Aztán, amikor úgy látta, hogy kicsit lehiggadtam, azt mondta, hogy nyeljek amikor szól. Igy tettem ééééés nem érzetem semmit:)))) Még annyit sem mint egy vérvételnél, pedig tudod, hogy a nyakamat szúrták meg! Aztán ez igy ment éveken át. Mármint a vizsgálat, mert már nem kellett nyugtatni többet:) Igaz, a másodiknál már éreztem egy pici szúrást, de még az sem közelitette meg a vérvételt.

Ne félj a vizsgálattól! Semmiség:)))

202. Juda:D (válaszként erre: 201. - A0c1361e44)
2010. aug. 5. 18:39

Nem tudom,mert nem mondanak ezek semmit:(

Komolyan már elegem van belőlük!

Minden esetre remélem,hogy nem kell,én még a biopsziától is félek pedig az "csak"egy tű!

Tényleg neked csináltak biopsziát?Ha igen az milyen volt,nagyon fájt?

Bocsi már,hogy ennyi kérdéssel zaklatlak csak tényleg nagyon félek:S

201. a0c1361e44 (válaszként erre: 200. - Juda:D)
2010. aug. 5. 13:51

Szia!

Magán orvos. Keress a netten. Ők hamar fogadnak általában.

Mit mondtak, nem kell műteni?

200. Juda:D (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2010. aug. 5. 13:50

Szia!

Bocsi,hogy csak most válaszolok:)

Tegnap voltam nyakiUH és Találtak a jobb pm lebenyemben egy 2,5cm inhomogén isodens göböt!Valaki tud nekem segíteni abban,hogy ez mit jelent?

Most keresek szakorvost,mert a szakrendelésre nagyon sokára kaptam időpontot,szóval tényleg magánrendelés lesz belőle:D

Most kicsit parázok,mert már mindjárt kezdődik a suli és nekem igazán nem lesz időm orvosról orvosra járni!

Hogyan tudhatom le ezt az egészet a leggyorsabban?

Köszönöm az eddigi segítségeket is!

199. zzzsch (válaszként erre: 198. - A0c1361e44)
2010. júl. 25. 23:48

Köszönöm, amiket a neten olvastam, abból hasonló következtetést vontam le :(, sajnos, ez valószínűleg már nem jó, kezelni kell, de majd meglátjuk, mit mond az endokrinológus.

Kedden kapok választ tőle, addig csak nem lesz semmi baj.

198. a0c1361e44 (válaszként erre: 193. - Zzzsch)
2010. júl. 25. 09:06
Szia! Ezek az értékek még azt hiszem referencián belüliek, de már nagyon a hatátán vannak az alulműködésnek. Szerintem gyógyszert kell rá szedned. Szerintem menj előbb orvoshoz. Terhesség¸esetén erre nagyon kell figyelni.
197. zzzsch (válaszként erre: 195. - Baloghany)
2010. júl. 24. 22:57
Köszönöm, a jövő héten fogok endokrinológussal beszélni, csak addig is kíváncsi vagyok, ezek az értékek mennyire rosszak, mire készüljek lelkileg.
196. baloghany (válaszként erre: 195. - Baloghany)
2010. júl. 24. 22:25

Ja és képzeld szülés után túlmőködő lettem:)

Jáj rendszeresen kontollra.

195. baloghany (válaszként erre: 193. - Zzzsch)
2010. júl. 24. 22:23
Szia! Én is a határon voltam terhesség előtt, és kaptam rá gyógyit. Amint terhes lettem azonnal emelték az adagot. Èn a helyedben màr most megkeresnèm a dokit, ő mondjon erre valamit. Bàr lehet jobb lenne endokrinológussal beszélned.
194. zzzsch
2010. júl. 24. 02:24
Jaj, ne haragudjatok, most olvastam, hogy a magas TSH az alulműködés. Remélem, azért ha valaki tud erre valamit mondani, megteszi.
193. zzzsch
2010. júl. 24. 02:06

Sziasztok!


Remélem, jár erre még valaki!

Ma kaptam meg a leleteimet, 12 hetes terhes vagyok.

A TSH-m 4, 28

FT4 0, 95

FT3 3, 8

Ez mennyire rossz? (eddig nem volt magas)


A háziorvos azt mondta, nem sokkal magasabb, mint a referencia felső határa, ezért nem kell semmit csinálni, csak néha majd kontrollálják. De én úgy tudom, ez már nem jó, gondot okozhat (terhesség esetén a 2 körüli TSH a jó, úgy tudom). A nőgyógyászomhoz viszont 3 hét múlva megyek legközelebb. Várjak addig, vagy riadóztassam?


Előre is köszönöm a segítséget!

Nektek milyen tapasztalataitok vannak? Ez okozhat gondot? Mit?

192. Doridia
2010. júl. 19. 12:22

Sziasztok,


Egy kis segítséget szeretnék kérni ha szabad.

Januárban volt egy vetélésem ami után kiderült, hogy alul működik a pajzsmirigyem.


2009. 11. 1,810 mIU/l (11 nap múlva + teszteltem)

2010. 03. 4,860 mIU/l

2010. 04. 4,510 mIU/l

2010. 05. 1,670 mIU/l

2010. 07. 0,689 mIU/l


Teljes kivizsgálás volt, UH-n minden rendben a vérvételi adatok a következők:


TSH 1,670 mIU/l (0,270-4,200)

FT4 18,58 pmol/l (12,00-22,00)

FT3 5,32 pmol/l (3,95-6,8 )

Thyreoidea-peroxidáz AAT (Anti-TPO) 9,59 IU/ml ( <34,00)


Ekkor már szedtem az orvos tanácsára az L-thyroxin 50-es ből egy tablettát naponta. Azóta megint volt kontroll vérvételem és mint látjátok a fenti TSH értéknél 1 alá csökkent a TSH. Ez már túlműködést jelent? Onnan vettem észre, hogy valami nem stimmel,hogy eléggé fogyok. 165-höz jelenleg 50 kg vagyok és ezt kevésnek találom. Nem nagy a súlyveszteség (egyelőre) 1-2 kg de nem szeretném ha tovább csökkenne. Azóta volt ismét egy pajzsmirigy UH és ott már mindkettő pajzsmirigyen göböket is találtak. :( Ez 3 hónap alatt kialakulhat? Márciusban még semmi baj nem volt, csak egy emelkedett TSH érték.


Dokihoz csak augusztus elején tudok menni addigra volt időpont de nagyon aggódom, hogy ez már túlműködés. Mostanában állhattunk neki a babának ismét és nem akarom, hogy ez miatt nem sikerüljön. :(


Szerintetek ha felére csökkenti a doki a gyógyszeradagomat akkor visszaállhat 1 és 2 érték közé?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Üdv: Doridia

191. a0c1361e44 (válaszként erre: 189. - Juda:D)
2010. júl. 11. 12:11

Ne oda kérj beutalót, hanem elsőre egy teljes vérképre, és nézzenek TSH-t.

Az első vizsgálat pm-el kapcsolatban ez. Ha meg van nagyobbodva a pm-ed, akkor az általában látszik is. Ezt igen nehéz beképzelni.

Én túlműködős voltam a műtétig, de sosem volt nyelési problémám, pedig elég méretes volt a pm-em. Szapora pulzus? Ez mit jelent? Mennyi? Honnan tudod, hogy nagyobb a pm-ed? Lehet igaza van a dokidnak?:)

190. baloghany (válaszként erre: 189. - Juda:D)
2010. júl. 10. 22:39
Magànrendelelésen keress fel egy endokrinológust, a háziorvost meg váltsd le:))
189. Juda:D
2010. júl. 10. 20:51

Sziasztok!

Egy kérdést szertenék feltenni!

Mit csináljak,hogy a háziorvosom adjon egy beutalót nyakiUH-ra?

Hiába mentem el hozzá azokkal a tünetekkel melyek jellemzőek a pajzsmirigy túlműködésre(megnagyobbodott pajzsmirigy,szapora pulzus,izzadás,nyelési problémák)Ő azt mondta nekem,hogy mivel én is orvosira járok csak magamra vetítem a tüneteket és bebeszélem magamnak:D

Nem tudom mi tévő legyek,mert beutaló nélkül nem végeznek el vizsgálatokat engem pedig egyre jobban zavar ez az egész!

Segítsetek!

Köszönöm!

188. baloghany (válaszként erre: 187. - A0c1361e44)
2010. júl. 4. 13:10

Szia :)


Igazán nem mondtak semmit az alulműködésre. Babát akartunk és csináltak egy teljes hormonvizsgálatot. Persze nekem már évek óta PCOS tüneteim vannak amire szedtem is Diane-t.

Csak egy uh-m volt ami rendben volt. Ez az egész csak 2008 elején derült ki, de nem volt vészes az eredmény 5,? valamennyi volt az értékem. Gyógyszerrel egyből beállt.

Igazad van lehet túladagolásból ered most a túlműködésem, de már eleve 2 hónapja semmit nem szedek és előtt is már áprilistól csökkentett adagot szedtem. Arról is olvastam, hogy szülést után lehet olyan hogy alulműködésből átvált túlmüködésbe.

A mostani vérvételnél abban bíztam, hogy kicsit javul de mit írtam rosszabb lett az eredményem. Erről a hasimotóról még nem hallottam de mindjárt utána olvasok. Ellenőrzésre járok :)

Csüt. megyek dokihoz kíváncsi leszek mi lesz.

187. a0c1361e44 (válaszként erre: 186. - Baloghany)
2010. júl. 4. 10:18

Szia!

Én nem voltam igy, de semmi különleges nincs benne. Az alulműködésre mit mondtak annak idején? Milyen betegséged van? Volt UH-d, cintygráfiás vizsgálatod, stb? Megállapitottak valamit? El tudom képzelni, hogy a túlműködésed túladagolásból ered. Annak nem biztos, hogy elég 2 kontrol közötti idő a rendeződésre. Van egy olyan pm betegség a hasimotó, ahol változhat a működés. Mindenképp jár rendszeresen kontrollra!

2010. júl. 3. 23:35

Sziasztok !

Nem tudom volt-e valakinek hasonló esete mint nekem.

Terhesség előtt kiderült hogy alulműködésem van. Ekkor Euthyrox 50-et szedtem terhesség alatt 75-öt. Szülés után már lehet későn mentem dokihoz ( 9 hónappal szülés után) és akkor meg 0,01 volt a tsh ami ugye túlműködés. Csökkentettük a gyógyszert hátha helyre áll. Május elején szintén 0,01 volt a tsh így teljesen leálltunk a gyógyszerrel teljesen. Tegnap voltam megint vérvételen és sajnos nem hogy javult volna, még rosszabb az eredmény. 0,005 :(( Nem tudom hogy fordult át így a pajzsmirigy működésem.

Most már ott tartunk, hogy jöhetne a kistesó, de így gondolom nehéz is teherbe esni. Azt se tudom mennyi idő amíg valamilyen jó értéket el lehet érni kezeléssel.

Volt valakinek hasonló este ?

185. a0c1361e44 (válaszként erre: 184. - Kormika1982)
2010. jún. 14. 17:04

Szia!

Gondolom ez más betegségeknek is lehet a tünete.

A legjobb az lenne, ha elmennél vérvételre, ahol néznek TSH-t. Abból kiderülne, hogy valóban van e ilyen betegséged.

2010. jún. 13. 06:26

Sziasztok!


Szerintetek pajzsmirigy túlműdésem van?

Tünetek: hirtelen fellépő szapora szívverés, légszomj, hányinger, hasmenés, szédülés.

ezek lennének...

köszi a véleményeket előre is: Kormi

183. Hanna15 (válaszként erre: 182. - A0c1361e44)
2010. jún. 7. 14:30

Sziasztok! Bocs de már egy jó pár napja nem volt net nálunk.Tiszta pötty a mandulám volt a mandulám úgy, hogy az tuti be volt gyulladva.

Mióta csak a felét szedem a gyógyszernek azaz most napi kettőt megint tiszta hülye vagyok. Ti, hogy voltatok ezzel?

182. a0c1361e44 (válaszként erre: 179. - Hanna15)
2010. jún. 1. 20:58
Menj nyugodtan vérvételre, nem befolyásolja a hormonszintet. Biztos, hogy mandula gyulladás? Jobbulást!
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook