Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy túlműködés fórum

Pajzsmirigy túlműködés (beszélgetős fórum)


61. Inci79 (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2009. aug. 14. 10:40

Szia!


Köszi,már voltam,a doki rögtön küldött a korházba.Mostmár lassan 3 hete szedem a gyógyszereket.Pajzsmirigytúlműködésem van,majd látjuk mennyi idő kell,majd csak javul a helyzetem.

2009. aug. 13. 16:35

Sziasztok!

Nem válaszolt nektek senki...

Inci79, menj el egy vérvizsgálatra TSH-t néznek, abból kiderül, hogy PM beteg vagy e. A magas pulzus és a fogyás lehet ennek a betegségnek a tünete, de biztosat csak a vérkép bizonyíthat.

Picuska, ezek az értékek így magukban alulműködősnek tűnnek. TSH-t nem néztek?

Pomy, sokan szedik egyszerre e két gyógyszert. Miért kérdezed?

59. Pomy
2009. júl. 17. 22:20

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék szedett-e valaki már egyszerre Metothyrint és L-Thyroxint?

2009. júl. 16. 17:48

Sziasztok!

Én nem tudom, hogy mi lehet a probléma, alul-vagy éppen felülműködik-e. Az értékem T3: l5.650

a T4:0,75.

Ez szerintetek micsoda? Ha tud valaki okosat mondani kérnémszépen.

57. Inci79
2009. júl. 9. 10:48

Sziasztok!


Azthiszem,nekem is túlműködik a pajzsmirigyem.Már 30kg-os fogyásnál tartok 2 és fél hónap alatt és a pulzusom is 120 körül van. Most várom a véreredményt.Kaptam a szivemre gygyszert,de az is csak 100-ra vitte le a pulzusom.Olvastam valahol,hogy a fút szülő nőknél minden negyedik nőnek lesz pajzsmirigy túlműködése.Lehet benne valami,most egy éves a fiam.Nállunk sem volt még ilyen a családban.Ilyenkor min múlik,hogy valakit megműtenek vagy gyógyszert kell csak szedni?

2009. jún. 20. 19:24

Szia Kriszta!

Nem tudom mikor lettem túlműködő pontosan, de nekem autoimmun eredetű a túlműködésem, na meg Basedow kor, bár sosem volt szemtünetem a klasszikus értelemben.

Az autoimmunitást vérvétellel megtudják állapítani. ATPO vizsgálat.

Én éveken át voltam túlműködő, de átmentem alulműködésben is. Az utolsó túlműködésemnél elég húzós tüneteim is voltak. Nekem is nagyon magas volt a T4 értékem 2000 feletti, de az ATPO is 2000 felett volt, a TSH viszont annyira alacsony volt, hogy nem volt mérhető.

Nekem nem jött szóba vírus, igaz az okát sem mondták meg a betegségemnek, de szerintem ezzel nem igen foglalkoznak. Én tudom, hogy az én esetemben genetika.:-(

Az első időkben a tünetek közül csak a fogyás volt, aztán jött minden.

2009. jún. 20. 15:21

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki szülés jután lett Basedow kóros? Mi különbözteti meg a pajzsmirigy túlműködést és a Basedow kórt? Nekem nagyon butál magas a t3 és t4 hormonom. Találgatnak okot, hogy talán autoimmun vagy vírus okozta. Másnak is mondtak ilyeneket??? Volt esetleg vkinek immunológiai kivizsgálása?

Köszönöm

Kriszta

2009. jún. 12. 21:25

jahullás=hajhullás:-)


Zarahell, csak rosszul emlékeztél!

Előfordul az ilyen mindenkivel!:-))

53. Zarahell (válaszként erre: 52. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 12. 21:10
Nem tudom, hogy honnan gondoltam, hogy a túlműködésnél hízik az ember..
2009. jún. 11. 21:18

Sziasztok!

Tibi, nem beszéltünk már erről egy másik fórumon?

Tehát menj el orvoshoz! Ez az első lépés.

Ha Te voltál, akivel beszélgettem itt, akkor igen túlműködésed van. Ezt gyógyszerrel lehet kezelni.

Azért fontos, mert a szívet tönkre teheti.

Nem teljesen értettem meg, amit írtál.

A túlműködés tünetei: magas pulzus, izadékonyság, fogyás és lehetnek szem tünetek is. Nem mindenkinek okoz tüneteket, van, akinél csak véletlenül derül ki egy vérvételen.

Cicaanya, az alulműködés tünete a hízás, fáradékonyság, jahullás, vizesedés, stb.

Ezzel a betegséggel nem szabad kisérletezgetni!

Én ismerem mind a két pajzsmirigy betegséget. Kérdezz nyugodtan.

2009. jún. 11. 21:06
..én úgy tudom, hogy a túlműködés nem jár fogyással, hanem inkább hízással. Legalábbis ezt olvastam valahol.
2009. jún. 11. 20:51

[link]

én itt vagyok még fent ,ez alapján étkezem és jobb!!

2009. jún. 11. 20:49

én nekem vagy müködik vagy vizesedéssel megy végbe

de... napi szinten zöld teát iszok,ki kellet probálnom melyiket birom

ugy hogy ,azt iszom viz helyett,reggelt ugy kezdem ,meg olyan étrendet vezettem be ami szükséges volt,hogy már jobb

2009. jún. 11. 20:47
2009. jún. 11. 20:47
46. Tibi31
2009. jún. 11. 20:42
PAJZSMIRIGY TÚLMÜKÖDÉST ÁLLAPITOT MEG A KÖRZETI ORVOS TAVJ JUNI MAJD ELMENT RÁ PÁR HÓNAPRA SZEPTEMBER EZ TAVAJ VOLT DE ENDOKRINOLIGIAI VIZSGÁLATON NEM VOLTAM DE AZA TÜNET HOGY IZZADÁS VAGY SZAPORA SZIVMŰKÖDÉS VAGY IDEGESSÉG NINCS SŐT MÉG CSAK NEM IS FOGYTAM DE VOLT AMIKOR A NYAKAMON LÜLTET VALAMI DE NEM LÁTSZOTT SEMMI A NYAKAMON BÁR SZEPTEMBERBEN SEM TAVAJ SEM LÁTSZOTT CSAK FÉLEK ELMENNI AZ ORVOSHOZ DE MIVEL NEM VAGYOK BEJELENTVE IGY NINCS TB-M ÉS MAJD JÖVÖHÉTEN ELMEGYEK KIENK VAN TÚLMÜKÖDÉSE AZ IRON MÁR KÖSZIKE
45. Cand Ida (válaszként erre: 44. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 25. 22:37
Vagy nem a természetes formában lévő jód, hanem a szintetikus. Kezdek erre gondolni, ugyanis 1 hónapja szedek egy kék-zöld algát és kiderült, hogy több jód van benne, mint a spirulinában :) Viszont az is természetes!
2009. ápr. 25. 16:21
Én úgy tudom, hogy a tengeri sóban és a tengeri halban is van jód. Ezért kérdeztem. Akkor lehet, hogy még sem a jód a bűnös.
43. Cand Ida (válaszként erre: 42. - B9fb9d38f8)
2009. ápr. 23. 17:06
Persze tengeri sót, halat tudok...mindent eszem, ami jódmentes....azóta nem is kisérleteztem a jóddal, mert félek.
2009. ápr. 23. 13:34

Ha a jódos kezeléseknél/vizsgálatoknál gondod volt, akkor lehet valóban jód allergiád. Ebben az esetben viszont ne kisérletezz valóban.

Tebgeri halat, tengerisót, stb. tudsz fogyasztani?

Menj el egy allergia vizsgálatra.

2009. ápr. 23. 12:53

Persze, járok orvoshoz, gyógyszert is szedek...de kétszer betett a jód már nekem. Egyszer CT után, hiába kaptam az ellenanyagot, rosszul lettem, ágybakerültem hónapokra. A másik eset 2-3 szem vitamin miatt volt, amiben jód van....szintén hónapokra ágybakerültem.

Gyanítom nálam valami allergia is lehet. Emiatt lenne fontos a spirulináról többet tudni, mert annak van jódtartalma. De azt hiszem, jobb ha nem kisérletezem, nagyon sokat "fizettem" már eddig is érte!

2009. ápr. 22. 13:27

Jód fogyasztásról megoszlanak a vélemények. Nekem az orvos túlműködésnél mondta már, hogy jódozott sót fogyasszak, stb. Aztán azt mondta, hogy úgy sem használ, ne egyem.

Orvoshoz jársz?

Lehet, hogy őt kellene megkérdezned.

Vannak túlműködős tüneteid? Ha igen akkor felesleges lenne fokozni.

2009. ápr. 22. 12:49
Van valakinek tapasztalata p.túlmöködés esetén a spirulina algával kapcsolatban?! Úgy hallottam jódot tartalmaz, mennyire borítja a TSH, T3, T4-et? Utána kell menni a gyógyszerrel vagy a jód miatt nagyobb galibát is okoz? Mert ugye túlműködésben a jód tilos! Csak ki tudja a spirulina milyen formában tartalmazza?!
2009. márc. 30. 19:22
igen sokat fogyok de nem bánom! Szedema gyógyszert, járok ellenőrzésre. ennyi
2009. márc. 29. 15:13

Igen, Elfelejtett Jelszó mindent jól ír, de: túlműködéssel nem jellemző a hízás, ha hízik valaki, mint túlműködő, akkor azt a gyógyszer (methotyrin) okoza, ugyanis a gyógyszer szedés átalakítja az anyagcserét kb. 5-6 évre, ezért nem fogy tovább a beteg, hanem hízik. Vagy az is lehet, hogy rúlműködik valaki, de előtte alulműködött, vagy alul fog működni, és mint tudjuk van olyan, hogy a rossz pm. működés tünetei előbb és később is jelentkezhetnek nem csak akkor, amikor a labor igazolja azt. Néhány orvos, azt mondja, hogy nem lehet változó a pm. működés, tehát ha valaki túlműködik, akkor az nem mehet át alulműködésebe. Természetes ez nem igaz! Velem ez többször előfordult. Ha gyógyszert szedünk a túlműködésre, akkor pedig a nem megfelelő adagtól természetes, hogy kialakul. Nekem sajnos volt ilyenem is, azt arról vettem észre, hogy rettenetesen hullott a hajm (csomokban). Meg is voltam ilyedve.

Van olyan is, hogy a tünetek közül egyik sem, vagy csak néhány van meg a PM. betegnek.

A testsúly miatt én azt figyeltem meg, hogy a legjobb érték ahhoz, hogy ne hízzunk a minél alacsonyabb TSH (referencia érték minimumához) és minél magasabb T4 érték (a referencia érték maximuma). Tehát ha a TSH alsó értéke 0,2, akkor ehhez legyen minél közelebb a mi értékünk, illetve a T4 felső értéke 20 körül van, akkor a mienk is legalább ennyi legyen. Tudom, hogy nehéz beállítani, így de ez lenne az optimális Én magamon ezt figyeltem meg. Olyan nincs, hogy kicsit túl vagy alulműködök. Itt azt értem ha a TSH felső értéke 3, akkor az ne legyen 4 és ne mondja azt az orvos, hogy az elmegy.

2009. márc. 28. 19:54
Örülök, hogy segithettem!
35. csera
2009. márc. 28. 19:43
Köszi a segítséget, igazán rendes vagy!
2009. márc. 28. 19:34
Bár forditva is kialakulhat, ez egyéni hogy kinél mi és milyen mértékben mutatkozik meg.
33. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 31. - Csera)
2009. márc. 28. 19:33

Nem, az autoimmun folyamat (antitest termelés) miatt alakulhat ki túl illetve alulmüködés. Többek közt persze, de leggyakrabban ez okozza.

Ha a túlmüködés miatt megmütik a pajzsmirigyet akkor pedig alulmüködés szokott kialakulni.


A túlmüködéssel inkább fogyni, mig az alulmüködéssel hízni lehet.

2009. márc. 28. 19:30
Feedback mechanizmussal a pajzsmirigy visszajelez az agyalapi mirigynek hogy rendben van a hormontermelés és akkor az mérsékli a TSH termelést. Igy szabályozzák egymást. Hasonlóan a petefészek-hipotalamusz kettőshöz. Létezik pozitiv és negativ feedback(visszacsatolás) azt pillanatnyilag nem tudom melyik melyik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook