Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák - tanácsot kérnék fórum

Óvodai problémák - tanácsot kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. nov. 26. 14:46
Köszönöm mindenkinek a megnyugtató választ: ezek szerint NEM minden ovi ilyen. Számomra ez azért kérdés, mert én sajna annak idején nem jártam óvodába, aminek az iskolában ittam meg a levét, és többek között ezért is szerettem volna, hogy az én gyerekem oviba járjon. (Meg azért is, mert dolgozom.) Aláírom, hogy valószínűleg az én fiam zavarja a többi gyerek alvását, de azt nem értem, hogy egy 50 körüli óvónő praxisában ő az első ilyen gyerek?! Nem értem, hogy ezt miért nem az ovin belül próbálják normális fegyelmezési eszközökkel megoldani, ahelyett, hogy csak traumákat gyártanak a gyerekemnek az "elviszi a cica a kukidat" mondásokkal. És egyébként már voltunk a pszichológusnál (alkalmanként 5000 Ft, éljen), és viszem továbbra is, de a pszichológus szerint semmi nagy gáz nincs a gyerekkel. Most azon őrlődöm, hogy mivel okozok neki nagyobb traumát: ha itt hagyom az oviban, ahol vannak barátai, és egyébként szeret járni, csak ne kelljen ott aludni - vagy ha keresek egy kisebb létszámú ovit, ahol jobban tolerálják a viselkedését. Nem tudom, hogy egy ovi váltás mennyire visel meg egy gyereket. :(
17. szandus19 (válaszként erre: 11. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 14:43
Oké, de könyörgöm még csak 4 évesek. Én nem vagyok nagyon liberális, de nagyon szigorú szülő sem, valahol a kettő között állok, jóadag követekzetességgel, de azért nekem ez durva. Tuti jó módszer az, hogyha a gyerek csak azért csinál meg valamit, mert fél a retorziótól? Nem pedig azért mert megérti, hogy neki az jó? Az alvás meg olyan, hogy az én gyerekem is nagyon rossz alvó már most, nincs is alvásigénye csak minimális, tudom, hogy ebből gondok lesznek az oviban, de mivel még tanulok fősulin majd akkor is és nem kell melóznom ha gáz lesz elhozom ebéd után és majd alszik otthon, nem szeretném, hogy a többieket zavarja.
2012. nov. 26. 14:43
Az ebéd közbeni bohóckodás fegyelmezést megértem, már a bölcsiben sem tolerálják, ha nem esznek szépen...
15. Tücsi84 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:41
Szia! Nálunk is hasonló problémák vannak az oviban, csak még párosul mellé az,hogy az én gyerekem 3és fél évesen, csak most kezd beszélni! Szeptemberben kezdtük az ovit, akkor az első héten közölték,h menjek a nevelési tanácsadóba( 9től 11ig jártunk az első héten oviba)nem azért nem beszél a gyerek, mert valami probléma van, csak mutogatással mindent elér, és kényelmes neki. Én nem adtam ki a kezemből, 3 évig velem volt, nem volt rákényszerülve,hogy beszéljen. Persze, zavar negem is, de az orvosok azt mondták, nincs gond, majd közösségben megered a nyelve! Kezd is, de botrányos amin nap mint nap átmegyünk! Kezdődött a nevelési tanácsadóval...na oda behívták az óvónőt,hogy ne piszkálja a gyereket ez nem nevelési probléma, most válik le, új minden, türelem kell hozzá. Na akkor itt nem elég, jött a tanulási képességeket vizsgáló bizottság!! Na onnan is elhajtottak, hogy ne piszkáják a 3 éves gyereket, aki most kezdte az ovit. Hát akkor a kövtkező a nevelés pedagógiai intézet...ott közölték,hogy van az óvodában kirendelt logopédusuk, gyerek gyógy pedagógus is foglalkozzanak vele ők,mert ott nem ítélik meg úgy,hogy külön foglalkozást igényel!!! Hát itt tartok én, aki mindennap úgy megy az oviba a gyerekért,hogy gombóc van a gyomrában,hogy mi lesz a következő!!! Ja, azt hozzá kell tennem,hogy ebéd előtt el kell hozzam az oviból, mert nem eszi meg az ebédet....(sosem próbálták,egyszer sem maradhatott ebédig) Nem buta a gyerek, nem verekszik, nem veszélyes, egyszerűen nem beszél, de olyan megkülönböztetést érzek, amit nem tudok magyarázni semmivel. Nem akarom másik oviba vinni, mert szeret ide járni, nagyon sok jó dolog van, csak az óvónők....a múltkor megyek érte és közölték,hogy bepisilt!!!!Soha nem volt ilyen! mióta ráült a bilire először, azóta szobatiszta!!! Nem volt baleset sosem!!! azt hittem elsüllyedek, rögtön az jutott eszembe,hogy mi vezetett ide,hogy bepisiljen??? Haza értünk, persze potyogtak a könnyeim. Itthon nézem a ruháját, és a nadrágja hátulján pisis a gumi mellett....hát nem bepisilt, csak fiú létére felült a vécére és kipisilt véletlenül!!! ÉS az oviban rögtön rákérdeztem,hogy nem -e így volt, de közölte az óvónő,hogy nem, mert ott állva pisilnek!!! 26 gyerek mellett biztos kiment vele valaki,ugye??? Mindenhol vannak ilyen dolgok szerintem, és a gyerek nem problémás, csak foglalkozni kell vele, persze ez a z én véleményem!!
2012. nov. 26. 14:41

Nem értem miért okoz problémát elvinni egy gyereket pszichológushoz.Még akkor sem árt,ha látszólag minden rendben van.Pláne ha a te kisfiad kissé figyelemzavaros,miért ágálsz ellene?


24-25 gyereket fegyelmezni nagyon nehéz.Én voltam párszor nyílt napon.Azt mondtam,hogy imádom a gyerekeket,de ezt nem bírnám elviselni több órán keresztül.Úgyhogy először végig kell csinálni egy napot a gyerekekkel és utána lehet panaszra menni az óvódavezetőhöz.

13. trapiti (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:41

Szia!

5 éves a kislányom, hasonló nehézségek miatt a 3. oviba jár. Én a helyedben váltanék, nem kell benne maradni abban ami ennyire nem jó. Tönkreteszik a gyerek lelkét. Nálunk a második ovi egy fokkal job volt, de végül a nagyon sűrű óvónőváltások szétziláltak mindent. Ahová most jár, szeretetteljes, békés hangulatú kicsi óvoda, szeretik, ő is szeret járni. (Hozzáteszem az én lányom is hyperaktív, mellé kimagasló értelmi képességekkel, ha nincs lekötve az agya, akkor nehezen kezelhető... érdekes, itt első pillanattól érzik, hogy hogyan kell bánni vele, és szinte hitetlenkednek amikor azt mesélem, hogy az előző két helyen milyen problémáink voltak....) Érdemes keresni és ha egy szimpatikus helyet találsz, akkor ne félj váltani, a gyerekek a jóhoz könnyen alkalmazkodnak!

Ezek a fenyegetésekkel teljesen el lehet bizonytalanítani a gyerekeket, hosszú távra is nyomot hagynak, én nem hagynám/hagytam hogy így bánjanak a gyerekemmel...

Nálunk pl. a várandós óvónéni elhitette a lányommal hogy azért nem jön többet dolgozni mert ő rossz volt... remélem egyszer visszakapja :(


Az alvás nálunk is nehéz, heti 2-3 alkalommal alszik, a többi napon ha látják hogy enm tud elaludni, kiülhet az asztalhoz és játszhat olyasmit amivel nem zavarja a többieket... de volt már olyan is, hogy több gyerek is volt aki nem aludt és a többi csoportban is, aztán amikor nem tudtak csendben lenni az egyik óvónéni levitte őket a tornaterembe... labdáztak, ugráltak, mire uzsonnaidő volt már egyik sem zizeget... ennyi

Persze Anyukám is meséli, hogy amikor én nem aludtam, és az óvónő ki volt ezen akadva, Ő megkérdezte, nem lehetne-e összegyűjteni a csoportokból azokat akik nem alszanak, és csinálni velük valamit? Az óvónő teljesen felháborodott, hogy akkor mi lesz az ő pihenőidejével... Manapság talán nem erről van szó, de sok helyen inkább adminisztrálnak vagy beszélgetnek, így nem viselik el ha valaki nem alszik :( Olvastam én már itt olyat is, hogy mozdulatlanul kell feküdni a gyerekeknek alvásidőben - hát ezt meg azzal csináltatnám aki kitalálta... :(

12. Milup2
2012. nov. 26. 14:40

Azonnal az óvodavezetővel beszélned kell!

EZ NEM NORMÁLIS, AMIT OTT MŰVELNEK! Megfélemlítik folyamatosan a gyerekeket, ez kihatással lesz egész életükre...

Össze kell fognod néhány szülővel, mert tuti más sem tűri ezt el!

11. Szerénke83 (válaszként erre: 10. - Szandus19)
2012. nov. 26. 14:40
Honnan tudod, hogy először nem az történt? Lehet ez már a jéghegy csúcsa és a végkifejlet:(
10. szandus19 (válaszként erre: 9. - Dcbc0b4041)
2012. nov. 26. 14:38
Ok, de hát azért lehetne egy kicsit finomabban is nevelnie a kisfiút a gondozónak nem? Nem egyből fenyegetéssel, hanem szépen megbeszélni vele, mert lehet az jobban hatna...
9. dcbc0b4041 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:35

Szia. Végigolvastam és szerintem minden óvodában megvannak a sajátos módszerek a csöndre, az odafigyelésre és még a pisilésre való odafigyelésre is.

Én úgy gobndolom, hogy ha a fiadat pszichológushoz javasolták, hogy vidd, akkor sajos el kell fogadd, hogy ez van, és a többi 25 gyerek vagy annyi amennyi a csoportban nem ihatja meg a levét annak, hogy esetleg a tiéd nem alszik és zavarja őket.

Nálunk is volt egy ilyen kisfiú, középső csoportos volt mire az anyja felérte ésszel, hogy nem az óvoda a gonosz hanem a többi gyerek érdeke ha... Elvitték pszichológushoz kiderült ami kiderült, nyilvána szülőnek az a legrosszabb ha az ő gyerekével van a baja, de a többi szülőnem meg az élete könnyebebdik meg ha a gyereke nem a "rosszat" hanem a jót látja az oviban, csoporttársai nem visszafele hanem előre fejleszik egymást, és nem utolsó sorban alszanak délben.

Nem te vagy vele ott egész nap, máskép vislekedik egy gyerek tothon s máshol egy olyan közösségben ahova rendszeresen nélküled jár, mert az ovi ilyen. Nem tudod menniyre zavarja a többieket ez, de én pl tudom, hogy a gyerekem kialvatlan volt mert xy sose aludt délben és zavarta őket.

Sajna ez van, el kel fogadni, ők vannak vele egész nap, el kéne fogadd mait mondnak, és vagy pszichológus vagy sajátos spec ovi.

8. tündér74 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:34

Nem, egyáltalán nem minden óvoda ilyen, szép is lenne.:(

A többi szülőnek mi a véleménye az óvónők rossz hozzáállásáról?

7. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:34

Hú...megdöbbenve olvastam a soraid, és megerősítettek abban, hogy nekünk szuper ovink van.


Ez nagyon durva...leragasztom a szád, meg elviszi a cica a kukid???


Ilyet még életemben nem hallottam. És ez óvónő?? Pedagógus???


Én nem tűrném, és nem hinném, hogy a Te fiadban van a probléma. A mi ovink integrált, azaz sérült gyerek is jár, ilyet még se hallottam. A cspoprtunk is 23 fős, ez nem csoportlétszámtól függ.


Én először beszélnék a többi szülővel, és közösen megkeresni a vezetőt, de mivel valószinüleg óvónő részéről megtorlás lenne, túl sokat nem érnél el vele.


Én megpróbálnék ovit váltani, persze gyerekkel megbeszélve, hogy ne higgye, miatta, Ő a rossz. De azt hiszem ez nagyon rosszul hat lelkileg a gyerekekre, a kisfiadra is. Hosszú távon lehetnek komolyabb lelki sérülések. Önbizalom rombolás, és még sorolhatnám.

Szerintem sürgősen lépj!!!!! Mert a gyerek rámehet

6. nextruha (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:33
Esetleg érdemes volna beszélned az óvoda vezetőjével problémáidról.Milyen szakembert javasoltak?Nevelési tanácsadót?Milyen terápiára jártok?4 évesen lehetnek még ábrándosak a gyerekek, az én 5 éves lányom is ábrándos mosollyal "röpköd" néha a csoportban és nem figyel.Már mindenki ül, rajzolgat, de az én kincsem 10 centivel a föld fölött...Igaz, az óvónénik nem ilyen diktatórikusak,mint nálad.
5. szandus19 (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:32
Hát ez gáz. Már nem a fiad, hanem az ovónők viselkedése. Nem lehet, hogy ki vannak már égve és elegük van az egészből?
2012. nov. 26. 14:31

Egyáltalán nem normális. Fenyegetéssel nem lehet nevelni és még fegyelmezni sem. Szép lenne ha ez menne az ovikban. Én voltam több óvodában gyakorlaton és az első oviból ezért is kellett elmennem mert ez a hozzáállás részükről nem tetszett. Kerestem másik gyakszi helyet és ott egész más volt a hozzáállás. És Én is fellélegeztem, hogy attól mert egy óvónő idősebb még nem kell feltétlenül befásultnak és szigorúnak lennie. Én mindenképp egy kisebb létszámú csoportot ajánlanék, mert ott biztos, hogy több idő jut az egyéni fehlesztésre, több idő és figyelem jut 1 gyerekre.

Sajnos tényleg nem egyszerű 30 gyereket felügyelni, foglalkozást tartani és társai, de nem lehetetlen.

2012. nov. 26. 14:29
bocsánat, muszáj
2012. nov. 26. 14:29

Muszéj fegyelmet tartani, mert a feükre nőnek a gyerekek.

A stíls vitatható és nem értek egyet minddel, de azt viszont már hallottam, hogy ilyen gyerekeknél (akiknek nyűg az alvás) sok helyen nem kell aludniuk, csöndben, nem zavarva a többieket járszanak a sarokban.

2012. nov. 26. 14:19
A kisfiam 4 éves múlt, ez a második éve az oviban. Sajnos nem mintagyerek, problémák vannak a figyelmével, emiatt járunk terápiára is. Ennél nagyobb probléma, hogy alvás idején nehezen nyugszik le (és igen, évek óta van alvás előtt megszokott "menetrendünk", mese, stb, ennek ellenére így van), és az óvodában ebből folyamatos problémák vannak, mert az altatgatása nyűg az óvónőknek. Ezért és a figyelme elkalandozása miatt folyamatosan, napi szinten kapom a negatív visszajelzéseket az óvodából. Most ott tartunk, hogy elvárnák, hogy pszichológushoz hordjam a gyereket, pedig én úgy látom, hogy nem (vagy nemcsak) a fiamban van a probléma. Tanácstalanságomban érdeklődnék, hogy ezek vajon minden óvodában megszokott dolgok-e: az ebédet az óvónő végigordibálja, mert a gyerekek nem szó nélkül, mintaszerűen ebédelnek, mint a katonák, hanem néha kicsit bohóckodnak. Aki bohóckodott a poharával, attól elvették a poharát, és azt mondták, hogy nem ihat ebéd után emiatt. A kisfiamnak azt mondták, hogy a cica elviszi a kukiját, ha nem pisil normálisan. Vagy az aktuális sláger fenyegetés: nem kapsz ajándékot a Mikulástól, mert te rossz gyerek vagy. Vagy: leragasztjuk a szádat, ha hangoskodsz, és elrettentésképpen ott a polcon egy vastag ragtapasz guriga. Nekem ez az egész valahogy sok, ez nem katonaság, 4 éves gyerekekről beszélünk, könyörgöm! Lehet, hogy nem én vagyok összezárva 26 gyerekkel, és ezért nem értem a hozzáállásukat, de azt sem normális, hogy 4 éveseket folyamatosan fenyegessenek nevelés címszóval. Másképp ezt nem lehetne? Én sosem fenyegetem a gyereket, szépen megbeszélem vele, amit szeretnék, és megérti, és úgy csinálja. Vagy minden óvoda ilyen, és ez a normális? Mit csináljak? Ovi váltás segítene? Kisebb létszámú oviban talán jobban tolerálnák, hogy a kisfiam igenis bohóckodós, nevetgélős, ugribugri alkat? (Ami szerintem 4 évesen még nem tragédia.) Voltak valakinek hasonló problémái, és ha igen, hogyan oldotta meg?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook