Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák - tanácsot kérnék fórum

Óvodai problémák - tanácsot kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
48. Szerénke83 (válaszként erre: 36. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:11
Nem azt írta, hogy beszélgetnek, hanem bohóckodnak. Nem ugyanaz a kettő...
2012. nov. 26. 15:10
Én oviból csak jó emlékeket hoztam, de általános suliban, alsó osztályos osztályfőnököm elküldött pszichiáterhez, mert szerinte figyelemzavarom volt, és hiperaktív voltam. Pár kezelés után az orvos megmondta, hogy a tanár a beteg, nem én... Csak azért voltam a szemében hiperaktív, mert sokat kérdeztem,érdeklődtem, és gyorsabban jegyeztem meg a dolgokat, mint az átlag. Gyűlöltem oda járni, és mikor elkerültem onnan, kitűnővel végeztem szinte minden évfolyamon. Ennyit arról, hogy figyelemzavarai vannak a gyereknek...
46. Kittycat2 (válaszként erre: 41. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:10
Kicsi nyilván van, ahogy már többször írtam: a figyelme nem kielégítő, max. 20 percig tartható egy dolgon. Nagy gáz alatt nyilván az otthonról hozott családi problémákat érthette volna: mondjuk ahol a szülők elváltak, vagy rendszeresen veszekszenek a gyerek szeme előtt, stb. Feltételezem az ilyesmi számít "nagy" problémának, mert a gyerek családi háttere nehezen korrigálható pusztán pszichológusi beavatkozással. Itt nálunk nincs szó ilyesmiről, azt mondta, max. 4-5 alkalommal menjünk el, játszik párszor a gyerekkel, de többször szerinte nincs rá szükség. Ennyi.
2012. nov. 26. 15:08
Egyébként ettől eltenkintve milyen az ovi? foglalkozásokat tartanak? fejlődik a fiad?
44. Kittycat2 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:08
Atyaisten... szép emlék. Na ettől féltem én is a kisfiam, hogy ilyen emlékei maradnak az oviról. Pontosabban nem tudom, hogy őt mennyire viseli meg, csak az éjjeli felsírásokból, amikor ovis nap van. Hétvégén nincs ilyen gond, nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott.
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:07
Nincs az a probléma, ami feljogosít egy pedagógust arra, hogy így bánjon egy gyerekkel....
42. trapiti (válaszként erre: 41. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:06
Ilyan közegben az lenne a csoda ha nem lenne vele gáz... :(
41. Szerénke83 (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:06
Mi az, hogy semmi nagy gáz nincs a gyerekkel? Kicsi van??
40. trapiti (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. nov. 26. 15:05
Bennem volt aki nyomot hagyott... pl. az aki rendszeresen az ölébe ültetett és megtömött... aztán olyan is volt hogy délután 5-kor otthon köptem ki azt a húst amit délben betömtek a számba... meg olyan is amikor az Apukám azt mondta, belefojtja az óvónőt az Ördögárokba (mellette volt az ovi) mert elhitették velem hogy én vagyok a legrosszabb gyerek az óvodában. Lehet hogy emiatt nem vagyok ilyen téren toleráns, de én a gyerekemet nem hagyom terrorizálni...
39. gkreka (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. nov. 26. 15:05
hát még, ha suksükölne :)
38. nbandus (válaszként erre: 35. - Mazsinka)
2012. nov. 26. 15:03
Mi az, hopgy süksüköl? :)
37. Szerénke83 (válaszként erre: 17. - Szandus19)
2012. nov. 26. 15:03
Már a 2. éve jár oviba, ugye? Honnan tudod, milyen volt az elején?
36. trapiti (válaszként erre: 34. - Nbandus)
2012. nov. 26. 15:02
Sok felnőtt olyasmiket vár el a gyerektől aminek ő maga a közelében sincs... nem katonaság ez, hogy vigyázzban feküdjön meg szó nélkül egyen... agyrém... Miért ne beszélgethetnének ebéd közben? Nyilván nem arról van szó hogy borítsák egymásra az ételt, de az a normális, ha beszélnek. Nem kell néma csöndben enni... a száját meg inkább az óvónőnek ragasztanám le.
2012. nov. 26. 15:01

Nálunk így nézett ki az óvoda: reggel kilencig játszottunk, aztán volt valami kis foglalkozás, majd megint játék. Némelyik óvónő annyi nyomot sem hagyott bennem, hogy bár a hangjára emlékeznék, hogy szólt hozzánk, milyen volt. Csak a fényképet nézegetve jövök rá, hogy jééé, ő volt az óvónénim.


Egyébként én is fenntartásokkal kezelem az óvónőket. Egyik rokonom is az, és süksüköl. A gyerek süksökölve tanulja meg kifejezni magát...nem tartom helyesnek.


Te otthon megtanítod a szép beszédre, elmegy az oviba, és elrontja a nevelője. Sokat ér az otthoni igyekezet. És ez csak egy ok a sok közül.

2012. nov. 26. 15:00
Anyukám óvónő, és sokszor voltam bent náluk. Soha ilyet nem mondanak a gyereknek, mégis normálisan viselkednek, illetve nincs belőle tragédia, ha nem néma csendben esznek... istenem, én is szeretek ebéd közben csacsogni :) Váltsatok ovit minél előbb szerintem.
33. Zebra25 (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2012. nov. 26. 14:57
Én mondtam az anyukának mikor ezt sírva mesélte Nekem, hogy ott vártam volna azokat az embereket az ovi bejáratánál és meséltem volna pár dolgot arról az óvónéniről.
32. szandus19 (válaszként erre: 24. - Trapiti)
2012. nov. 26. 14:55
Tudom, emlékszem rá én sem aludtam. Olyanok az ovónénivel mesekönyveztünk vagy rajzoltam az asztalnál és ha akartam aludtam, ha nem tudtam nem kellett. Nálunk mondjuk nem volt járkálás, 1 ovónéni volt bent velünk, dajkák csak a folyosón járkáltak.
31. trapiti (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2012. nov. 26. 14:54
Csak nem könnyű megtalálni őket :) de vannak, ezt tanusíthatom :)
30. Kittycat2 (válaszként erre: 21. - Szandus19)
2012. nov. 26. 14:54
Köszi. Én is erre hajlok, mert szerintem a gyerek is érzi, hogy már nem bízom az óvónőkben, és gyomorgörccsel viszem az oviba nap, mint nap. Csak nem vagyok benne biztos, hogy jól döntenék, ezért jól jött a megerősítés.
29. trapiti (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. nov. 26. 14:54
Hát erre én is odamentem volna rontani az összképet, az tuti... :(
2012. nov. 26. 14:53
Na ez lemaradt, hogy azért vannak azért lelkiismeretes és rendes pedagógusok is.
27. trapiti (válaszként erre: 21. - Szandus19)
2012. nov. 26. 14:53
Igen, én is váltanék! Könnyebb mint gondolnánk...
26. szandus19 (válaszként erre: 23. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:52
Akkor vigyék az összes elsős és másodikos gyereket is pszichomókushoz, mert még ők is nevetgélnek a tesi órán...
25. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:52

Nem tudod elhozni ebéd után?

Az Én csoportomba is járt egy kisfiú aki hiperaktív volt és jöttek ilyen bizottsági tagok az ovit ellenőrízni és az óvónők megkérték az anyukát, hogy legyen szives aznap nem hozni a gyereket mert rontja az összképet. Na ezen akadtam ki. Vannak rémes pedagógusok, tényleg:(

24. trapiti (válaszként erre: 17. - Szandus19)
2012. nov. 26. 14:51

Alvásidőben akkor zavarja a nem alvó gyerek a többit, ha megpróbálják rákényszeríteni hogy hang nélkül, mozdulatlanul feküdjön. Ha engedik hogy elfoglalja magát, ne adj' Isten foglalkoznak vele, akkor általában nem zavar senkit. Másrészt az óvodákban közel sincs az a néma csend alvásidőben, tehát ha egy gyerek csak maximális nyugalomban tud aludni, akkor is gondja lesz ha mindenki alszik... az óvónők, dajkák mászkálnak, beszélgetnek, nem ül senki mozdulatlanul lélegzetvisszafolytva csak azért mert alvásidő van. És a legtöbb gyerek simán elalszik és kialussza magát, úgyogy ha valaki mégsem, azért legalább annyira hibás az óvónő mint a másik gyerek.

Egyébként szerintem aki ilyesmit vár el, nyugodtan próbálja ki milyen minden áldott nap 2-3.5 órán át csendben, mozdulatlanul feküdni és nézni a plafont miközben nem is álmos.

23. Kittycat2 (válaszként erre: 14. - B81fcd1219)
2012. nov. 26. 14:50
Talán a heti 5000 Ft miatt, amibe kerül. És azért, mert nem értek egyet azzal, amit itt problémának neveznek: pl. hogy nevetgél torna órán. 4 éves!!! Nem 12! A figyelemzavar miatt pedig nem pszichológushoz kell járni, hanem szenzoros tornára, amit meg is kap, hetente többször. És igen: elismerem, hogy nehéz ennyi gyereket fegyelmezni. Csak valószínűleg az a gond, hogy én n em értek egyet az "agyonfegyelmezéssel". 4 éves korában nem hiszem, hogy a gyerekeknek moccanás nélkül, mintaszerűen szótlanul kell tudni enni, vagy tornázni. Szerintem ez túlzott elvárás ebben az életkorban. Egy 6 éves gyereknél már valószínűleg nem mondanám ugyanezt.
2012. nov. 26. 14:49
alvásidőben még nem voltam ott gyerekkel, de a hangzavar az alapból megvan az oviban nálunk. ebéd közben ha nem is hangoskodnak de azért beszélnek a gyerekek
21. szandus19 (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 14:48
Szerintem váltsatok. A gyerekek sokkal könnyebben alkalmazkodnak, mint gondolnánk, ha látják rajtunk, hogy nyugodtan kezeljük a helyzetet és megbízunk azokban, akikre rábízzuk őket! :-) Ott is lesznek barátai, hidd el, és lehet, hogy ott még aludni is tudna majd.
20. homern
2012. nov. 26. 14:48
nem normális :( anyukám csoportjában 33 gyerek van,2,5 évestől 7 évesig! sosem voltak fenyegetve (ragtapasz kikészítve,jó ég!! .meg elhitetni a gyerekkel hogy a kukija ilyen elvehető dolog, nem fixen az övé,hanem ha rossz akkor bárki úgy dönthet hogy elveszi tőle??? ) nem rettegésben tartani kell a gyereket,hanem elnyerni a bizalmát és az együttműködését.
19. Milup2 (válaszként erre: 14. - B81fcd1219)
2012. nov. 26. 14:47

Én nemtom te mit érthetsz fegyelmezés alatt, de azt ne mondd senkinek, hogy normális, ha azzal fenyegetőzik az óvónő nap mint nap, hogy elviszi a kukiját a cica, vagy hogy leragasztja a száját..Én még rendőrségre is mennék, ha egyszer le meri ragasztani a fiam száját bárki is!!!!!!

EZ NEM NORMÁLIS! Az óvónő menjen pszichológushoz, vazzzeeee...Vagy váltson munkahelyet, mert ilyen nőszemély nemhogy óvónőnek, de anyának sem való!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook