Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsot kérnék fiús anyukáktól fórum

Tanácsot kérnék fiús anyukáktól (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
115. heloja
2011. szept. 5. 20:48

sziasztok!

csak azt szeretném kérdezni,hogy a bactroban kenőcs tényleg segít a bőrike felhúzásában?vagy mit ajánlotok a dokin kívül?köszi a vaálaszokat

114. kingi7 (válaszként erre: 113. - L.luiselotte)
2011. júl. 22. 00:06

Ha valaki 20 évet leél, úgy, hogy nem csinálják meg neki, akkor persze, hogy nemet mond, de ha csecsemőként megcsinálják, akkor nem tudja,milyen amikor van.

A lelki részén gondolkodtam én is, ez ami még lóg a levegőben.

Ami mellette szól, hogy több tapasztalatot gyűjtöttem ismerős hölgyektől-illetve saját is- hogy a szexualitás terén pozitívabb ha körülmetélt egy férfi.:) plusz, higiéniailag is ég és föld...ezt most így nagyon finoman írtam le :)


Nehéz döntés...

2011. júl. 21. 20:24

Nem egészségügyileg gondoltam, hanem lelkileg. Pld.csúfolnák a társai, ha megtudják, esetleg ha nem izr. kislánynak udvarolna, ő is furcsállaná.


Valami hasonló topic kapcsán nem is olyan régen felvetettem a most 20 éves fiamnak, hogy mi lett volna ha kiskorában Őt is ..., persze, én eü okot mondtam ... Magán kivül volt, őrjöngött, hogy én nem ismerem a mai fiatalok gondolkosát, a többi indokát inkább nem irom le, de a V. Gábor pártjával szimpatizál.


Ha mégis a "nem " mellett döntesz, kérdezd meg a srácot, 20 év múlva, helyesen cselekedtél-e.


Üdv. és bölcs döntést kivánok, L.

112. kingi7 (válaszként erre: 111. - L.luiselotte)
2011. júl. 21. 10:48
Miért?
2011. júl. 20. 22:56

Ha nem vallási okaid vannak, eszedbe ne jusson.

Ártanál vele a srácnak.

110. kingi7
2011. júl. 20. 22:52

Sziasztok! Én is kérnék segítséget... most várom a kisfiamat és a körülmetélés gondolata foglalkoztat.

Érvek

Mellette: higiénikusabb, jobban kezelhetőbb.

ellene: társadalmi elfogadottság, neki felnőtt korában elfogadni.

valaki esetleg plusz info? Van aki megcsináltatta? Tapasztalat?

109. Andi972
2010. máj. 23. 20:14
Sziasztok!!Nekem három kisfiam van én a második hónaptól ,kezdtem el (kezelni ) a problémát minden fürdésnél lazán hátra húzva , feszülésig húztam gyengén ,így könnyen lassan levált,nem okozva fájdalmat nekik.A lényeg a feszülésen van nem erőszakkal hogy hirtelen sok feljöjjön a letapadt részből.Ha a levált rész pirosabb volt ,bekentem sodocremel a dr nő ezt ajánlotta most mert a régi kenőcs amit a nagyoknál használtam már nincs. Nekünk bevált,a kicsinél is,bár neki később kezdtem,mert korababa,hamar túl lettünk vele is a macerán.Makk alatti részig felhúztam ,csak fürdéskor hátrahúzva tisztítjuk.
108. 111e183830 (válaszként erre: 107. - Sajert)
2010. márc. 31. 08:05

Huhh,most megkönnyebbültem!

Nekünk a bőr teljesen hátramegy a makkról,csak a hártya marad.Most egy hete kb. mióta ha ordít,ha nem hátrahúzom amennyire tudom,mintha a hártya is hátrébb menne.De lehet,hogy csak vágyálom és már beképzelem:-).Tegnap már apa se kellett,hogy lefogja,elmúlt a pirosság és hagyta ügyesen,hogy maceráljam.Megfogadtam:minden nap macera ,ha tetszik neki,ha nem.Persze csak óvatosan.


Nekem van két lányom is.Sokkal könnyebb volt ilyen szempontból velük.Bár tény,hogy a csajoknál minden tisztába tételnél oda kell figyelni,de ha véletlen kipirosodott a nuni csak bekente az ember és kész.

Én 3.-ra is lányt akartam.Hülyének is nézett mindenki:-)))Nem csak a kuki macera miatt,egyszerűen el se tudtam képzelni,hogy fiam legyen.Persze ma már azt nem tudnám elképzelni,hogy ő is nunás legyen.

Az a baj ezzel a kukac dologgal,hogy az ember mindent próbál megtenni,hogy rendbe legyen,de:

1,mindenki mást mond

2,ha nem férsz hozzá a makk alatti részhez,akkor hogy a bánatba tartsd tisztán?

107. sajert (válaszként erre: 106. - 111e183830)
2010. márc. 30. 21:39

Én is csak mostanban foglalkozom behatóbban ezzel a témakörrel, én ezt szűrtem le:

Fitymaszűkület: olyan szűk az előbőr, hogy nem lehet 100%-osan lehúzni a makkról

Fityma letapadása: az előbőr hozzá van sejtekkel (hártyaszerűen) - mint a szűzhártya a lányoknál, úgy gondolom - kapcsolódva a makkhoz.


Egyébként a latin nevük (leletről): phimosis, adhesio cellularis


Én másodikra kislányt AKAROK :-D!

106. 111e183830 (válaszként erre: 105. - Sajert)
2010. márc. 30. 16:10

Ajajj!

A Pimafucort ,ha jól tudom olyansmi ,mint a Canesten.Ezek szerint azzal se kaptam rossz tippet.



Mi a különbség a letapadás és a fitymaszűkület között?

Tudom ,hogy hülye kérdés ,de le tudná írni nekem valaki,melyik hogy néz ki?

105. sajert (válaszként erre: 104. - 111e183830)
2010. márc. 30. 13:32

Voltunk :-((.


Be van neki gyulladva nagyon, kaptunk rá krémet (Pimafucort). Két hétig kell kenni naponta egyszer, lefekvés előtt. Három hét múlva kell visszavinnem.

Amit nem értek, hogy még mindig (már megint??)van letapadása, nem egészen egy hónap alatt, úgy hogy minden este húztam neki - üvöltéssel kísérve. Még fitymaszűkülete is van - ezt is úgy tudtam, hogy nincs.

104. 111e183830 (válaszként erre: 103. - Sajert)
2010. márc. 29. 17:06

Szegény manóka!

Feltétlen írd meg,mit mondtak!

Nálunk csoda történt reggel óta:amíg vergődtem meg telefonálgattam,addig is bekentem Sudocreammel(asszem így kell írni,bocs lusta vagyok elcaplatni érte) és nagyon sokat javult,szinte teljesen elmúlt a pirosság.Persze azért nem várok csodát,majd pancsinál vagy 1-2 napon belül kiderül.

Azt eldöntöttem,hogy ha gáz lesz elviszem a dokihoz.Annak ellenére,hogy mit mondott a védőnő én bízom a dokinkban.6 éve járunk hozzá és mindig meg voltam vele elégedve.Max.először tárgyalunk(lehet vele),utána vetkőztetek.Előbb-utóbb úgyse ússzuk meg.

103. sajert (válaszként erre: 99. - 111e183830)
2010. márc. 29. 14:21

Ma haza fele én is útba ejtettem a gyerekdokit. Nem rendel, a védőnővel beszéltem majd szerdán menjek vissza, megnézi a doktornő. Addig se kenjem semmivel.


Én most - kínomban - azt találtam ki, hogy holnap úgyis megyek a Heim Pálba az ortopédiára, megnézetem ott az urológussal. Már egy hónapja kéthetente járok a gyerekorvoshoz, és még mindig gyulladt neki...

102. 7e167fe911 (válaszként erre: 96. - 111e183830)
2010. márc. 29. 11:18
MI is húztuk halasztottuk a felrántást, nem engedtem a volt gyerekorvosunknak, csak akkor amikor már tényleg nagyon sok lerakódás volt a bőr alatt. Azt már tudtuk hgoy akkor gyulladt.
101. 7e167fe911 (válaszként erre: 94. - 111e183830)
2010. márc. 29. 11:16
Szegényt sajnálom. majd írd meg hogyan alakultak a dolgok. Sajna én kisfiamnak felrántotta a doki, egy másodperc alatt, nem is igazán azt fájlalta, vagyis azt is, hanem utána a pisilés volt neki nagyon fájdalmas. Remélem többet nem kell átélnünk, nagyon sajnáltam szegényt. Sokszor magamat hibáztattam hogy biztosan nem csináltam jól a dolgokat.
100. 7e167fe911 (válaszként erre: 97. - 111e183830)
2010. márc. 29. 11:14
Szia. Igen nekünk bevált, két-három nap alatt helyre hozta a gyulladást. És igen receptköteles
2010. márc. 29. 09:42

Művelődtem:

A Canesten gombára van és nem antibiotikumos.

A Bactroban és a Tetrán antibiotikumos és baktériumra van.Viszont a T.-t nem javasolják 8 év alatt,csak kifejezett orvosi utasításra.

Ja és ismerős anyuka azt mondta,sajna ez egyre többet előfordulhat,ahogy egyre hátrébb húzom a kukacon bőrt.Nem steril terület,láthatatlan pici sérülések könnyen elfertőződtek.

Azt hiszem muszáj lesz megejteni a dokit,hogy írja ki a kencét.

2010. márc. 29. 09:30
Megnéztem neten:receptköteles.:-(
97. 111e183830 (válaszként erre: 93. - 7e167fe911)
2010. márc. 29. 09:27
Visszaolvasva mosat látom,hogy te ismered a bactrobánt(nem tom ,hogy kell írni).Receptköteles?Nektek bevált?
96. 111e183830 (válaszként erre: 95. - Sajert)
2010. márc. 29. 09:23

Beszéltem a védőnővel(3 gyerekes,nagyon aranyos,olyan "életszagú" tanácsokat ad).Bactroban kenőcsöt javasolt.Naná,hogy nincs itthon és receptköteles.Bár nagyon ismerős a neve,de nem ugrik be,honnan.

De a frászt hozta rám:azt mondta,le se vegyem addig róla a pelenkát,amíg határozottan meg nem tiltottam a dokinak a felrántást,mert a mi dokink egy 22 hónaposnak tutira"Na lássuk!"felkiáltással megnézi és azzal a lendülettel fel is rántja.

Beszéltem egy fiús anyuka ismerősömmel: ő a Canestenre esküszik.Itt pedig sok helyen a Tetránt olvasom.

Na akkor most mivel kenjem???

95. sajert (válaszként erre: 94. - 111e183830)
2010. márc. 28. 21:25

Kérdezd meg a gyerekorvost, a fiamnak az gyerekorvos is érzéstelenítette. Ennek ellenére ordított :-((. Mondjuk ketten fogtuk le - valószínűbb, hogy ezért.

Már egy hónapja megcsinálta, azóta MÉG MINDIG piros a húgycsövénél, és Tetrannal kenem azóta is. Holnap csörgök én is a dokinőre, hogy ez nem válik be, úgy látszik, kellene valami más. Azóta is húzogatjuk, most már annyira nem ordít...


A pisilés fájni fog neki jó néhány napig, arra készülj, a szíved fog szakadni (legalábbis Nekem így volt).. Én nyomtam bele a Panadolt.

94. 111e183830 (válaszként erre: 93. - 7e167fe911)
2010. márc. 28. 21:12
Kellett nekem kijelenteni,hogy nem látom pirosnak!A ma esti pancsinál már az volt.Üvöltött,amíg apa lefogta,hogy meg tudjam nézni.Holnap csörgök a védőnőnek,hogy nézze meg.A dokihoz nem akarom vinni,mert,ha fel kell rántani,akkor inkább viszem sebészhez és érzéstelenítsék el.Azt már eldöntöttem,hogy ilyen sima felráncigálást nem fogok hagyni senkinek.Brühü!Esküszöm ,nekem jobban fáj,már előre!
93. 7e167fe911 (válaszként erre: 92. - 111e183830)
2010. márc. 28. 19:08
Szia. Nálunk is volt ilyen hogy ami levolt tapadva alatta váladékos volt, és gyulladt. Nekünk muszáj volt felrántani mert nem ment nekünk. Alatta nagyon gyulladt volt, kapott rá bactroban kenőcsöt. Egyszer nekem sikerült kicsit felrántani, de akkor is kaptunk rá krémet mert gyulladt volt alatta a "trutyi". Szerintem a gyerekorvostól kérdezd meg hogy ő mit tanácsol.
92. 111e183830 (válaszként erre: 89. - 2c2de63135)
2010. márc. 28. 14:32

Végig olvastam az egész topicot,de nem találtam olyan esetet ,mint az én 22 hónaposom.

Neki kicsi korától mosogatom,esetleg picit húzogatom.Mikor született éppen csak a húgycső nyílása látszott.Mára odáig jutottunk,hogy a bőr teljesen hátramegy,de marad a makkján egy hártya,amit nem tudok visszahúzni(sem alatta kitakarítani).Tele van alatta váladékkal.A védőnő szerint jó szolgálatot tesz a váladék,mert magától keresi az utat kifelé és ott,ahol kijön felválik a hártya.Egy helyen valóban látom is ,hogy kitisztult a váladék és ott egy milliméteren tényleg felnyílt ez a valami.De mindjárt 2 éves és ilyen tempóval előbb nősül,mint,hogy teljesen hátramenjen neki a cuccos.Néhány hete nem engedi,hogy mossam,csak cirkusz árán tudom megnézni.Nem látom se pirosnak,se gyulladtnak.

Mit javasoltok?

91. Kék013 (válaszként erre: 90. - Moknika)
2010. márc. 10. 09:28

A mi kisfiunk is 6 hónapos és az első itthoni fürdetéstől hátrahúztam a bőrt amennyire engedte.3 hetesen ment hátra teljesen minden ellenálás nélkül.Azóta naponta megmosom.A fürdés végén8 ha már kiázott:-), de még a kádban. Szerintem igazad van,engem sem érdekelt a doki (

ebben az esetben)

2010. márc. 9. 11:47

Sziasztok!

Az én kukacosom 6 hónapos múlt, már az első itthoni fürdetésnél hátra húztuk a bőrt a kukacán és megmostuk. Nem igazán érdekelt, hogy ki mit mondott ezzel kapcsolatban, mert szerintem alapvető higiénia, hogy mindenki tisztán tartsa azt ami neki jutott. És mivel a kicsit ezt még nem tudják megtenni, a mi felelősségünk, hogy tiszták legyenek.

De ha valaki nem ért egyet, kérem, kérlek benneteket írjatok!

89. 2c2de63135 (válaszként erre: 10. - A01972228c)
2010. márc. 7. 22:25

szia!

sokan leírták a véleményüket, én végigolvastam. Ahány doki, annyi félét mond. Nekem is van olyan barátnőm, akinek a gyerekorvosa azt mondta, hogy huzogatni kell már 1 éves kor előtt, és csinálják is, semmi baja a gyerek kukacának, vissza lehet húzni rajta a bőrt szépen.

nekem 2 kisfiam van, a mi gyerekorvosunk azt ajánlotta, ne bántsuk 1éves koráig a kukacot. Így is tettem, akkor kezdtem csak el, akkor láttam, hogy a bőrt nem lehet visszahúzni, épp hogy kilátszik, ahol pisilniük kell. ekkor volt 1,5éves, ekkor született meg a kisebbik kisfiam, akinek volt egy másik problémája(herecsavarodást kapott szülés közben), így egy sebészhez kerültünk. Gondoltam, ha már úgyis megismertük, megkérdezem, mit kell tenni a nagyobbik kisfiammal. Megnézte, azt mondta ez nem fitymaszűkület, hanem sejtes letapadás(csak sokszor összekeverik a kettőt!! a szülők főleg), és nem kell csinálni vele semmit 3éves koráig, max esténként a fürdés közben húzzuk finoman hátra a bőrt, amíg engedi a bőr. én nagyon finoman csináltam, és csak akkor ha kisfiam is engedte, így volt, hogy 1-2 nap kimaradt. Ma már ő csinálja magának, annyit kell mondanom, hogy szeretném látni a kukacot...és ő szépen hátrahúzza a bőrt. Sajnos nem engedett semmit a bőr 3 éves koráig, de nem rohantunk vissza, most annyit változott, hogy 2 helyen, mintha elengedte volna a bőrt, vagyis tényleg kezd magától feloldódni(élettanilag össze van nőve a fityma a makkal kb 1 éves korig, amit ha feszegetnek, valóban fitymaszűkület alakul ki feszegetés által keletkező sebektől, amelyeket kívülről észre sem lehet venni, ezt a sebész mondta, de a neten is ugyanezt lehet olvasni orvosi cikekben), szóval én még most sem kapkodok, múltkor be volt picit szerintem gyulladva, bekentem sudokrémmel és másnapra elmúlt. A kisebbik kisfiam, aki most lett 1,5éves, eddig hozzá sem nyúltam a kukacához és most teljesen vissza lehet húzni a bőrt a kukacán, semmi baja nincs.

szerintem akinek ilyen problémája van, ne a gyerekorvosra hallgasson, mert ahány féle annyit mondanak, hanem keressetek fel egy nagyon jó sebészt, és az ő véleményére hallgassatok(hozzáteszem azok között is van "brutális", tesóm kisfiának, akik az ország másik felében laknak, szintén a sebész akarta felrántani(felszedni, ki hogyan értelmezi..) csak nem engedték. A mi sebészünk azt is mondta, hogy ezt altatásban vagy helyi érzéstelenítésben végzik, ami nem fájdalmas.

bocs, hogy ilyen hosszú lettem

88. csiga1170 (válaszként erre: 85. - Sajert)
2010. márc. 7. 22:20
úúúú, nagyon sajnálom a kisfiad, hogy szenvednie kellett, remélem a legjobbakat
87. 6f111c3b0c (válaszként erre: 58. - Zsanci79)
2010. márc. 7. 22:11

:-)))

Nálunk is egy fiú-lány testvérpár van, és tényleg össze nem hasonlítható a két gyermek. Fiam még most is sokszor ébred, pl éjszaka, 8 hónapos kislányom, meg olyan jó alvó. Fiam egy örökmozgó, állandóan csacsogó, lányom meg egy teljesen nyugodt kishölgy, aki csak nézi a bátyja idétlenkedését, de jókat kacag rajta.

86. sajert
2010. márc. 7. 22:06

Lefelejtettem:

a védőnő mondta az "eset" után, hogy ez még mindig jobb, mert elfelejti egy idő után, mint amikor 5-6 éves fiúknak csinálják. Ők emlékeznek rá.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook