Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák - tanácsot kérnék fórum

Óvodai problémák - tanácsot kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. nov. 26. 15:40
És igenis, más egy 4-5 éves gyerek és más egy 2 éves. Teljesen más életkori sajátosságok jellemzőek.
77. Szerénke83 (válaszként erre: 76. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:39

Örülj neki és tedd össze a kezed, hogy nem egy hisztis gyereket fogtál ki. Én úgy gondolom, hogy a gyerek olyan amilyen és te tudsz rajta finomítani, igazítani, terelgetni. Tudod vannak a jó gyerekek (szobanövények, bocsi) és vannak a mozgékonyabbak, akaratosabbak.

Bizony nálunk volt minden, ha nem kapott meg valamit akkor jött a földhözverős hiszti.

Én ugyanilyne gyerek voltam.

Egy dackorszak kellős közepén álló gyereknek annyi is elég a hisztihez, és a síráshoz, ha te húzod le a wc-n a pisijét és nem ő.

76. trapiti (válaszként erre: 75. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:35
2 évesen sem tombolt... 3.5-4 évesen viszont amikor az óvodai gondok voltak, akkor igen. Az óvoda szerint "jó" volt, csak épp bekakilt meg bepisilt meg rémálmai voltak. Ha ovi frontom minden rendben, akkor itthon sincs vele gond, én inkább így látom, életkortól függetlenül.
75. Szerénke83 (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:33

Hány éves a lányod?

Azért nem egy bő 2 éves (3 lesz februárban) gyerekről beszélünk,mint az én fiam...

Szóval az életkorban is kereshető a magyarázat.

Érdekes

74. trapiti (válaszként erre: 72. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:33

Egyetértünk, de meggyőződésem, hogy a fenyegetés egy gyerknél sem megfelelő eszköz.


Meg kell mondjam, a kérdező bennem kifejezetten gondos, odafigyelő szülő benyomását kelti, így hajlamos vagyok elhinni, hogy nem a gyerekben van a hiba...

73. trapiti (válaszként erre: 69. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:32
Érdekes, az én lányom most pld. "jó" itthon is meg az oviban is. Nem kell tombolnia sehol, mert emberséges körülmények között van mindkét helyen, nincs túlkorlátozva de túlságosan szabadjára engedve sem. Nem kell egyébként feltétlenül tombolni egy gyereknek.
72. Szerénke83 (válaszként erre: 70. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:31
Nem minden eszköz használható minden gyereknél. Minden gyerek esetében meg kell keresni a megfelelő módot és eszközt.
71. Szerénke83 (válaszként erre: 68. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:30
Mit írtam legelőször? A fegyelmezés kell, de a stílus és az eszköz nem mindegy.
70. trapiti (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:29
Annyi lehet igaz abból amit írsz, hogy amennyire én látom, a hiperaktív, figyelemzavaros gyerekek "tűréshatára" talán szűkebb, érzékenyebben reagálnak a pedagógus nem megfelelő bánásmódjára. Lehet hogy a legtöbb gyerek elviseli ha így bánnak vele, de van aki nem. És ez nem a gyerek hibája.
69. Szerénke83 (válaszként erre: 67. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:29

Nem problémás otthon, de ez jellemzően így van, hogy amelyik gyerek jó közösségben, az otthon kevésbé és fordítva.

Nem személyiségváltásról van szó, csak valahol ki kell élnie magát. Ha kötött az ovi és bölcsi, akkor otthon kicsit lazább akar lenni a gyerek. Vagy fordítva.

68. trapiti (válaszként erre: 66. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:27
Az szerintem sem baj, csak nem mindegy mi az eszköz. Ha fenyegti az baj.
67. trapiti (válaszként erre: 64. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:27

AZ én lálnyom kifejezetten problémás volt 2 óvodában. Bölcsődében problémamentes volt, nyáron 2 hónapig egy magánoviban "mintagyerek", a mostani oviban szintén. Itthon nincs gond vele... szerinted a gyerek váltogatja a személyiségét, vagy a bánásmód függvénye hogy hogyan viselkedik.

Ha otthon problémás egy gyerek, annak is oka van, és nem a gyerekben keresendő általában.

66. Szerénke83 (válaszként erre: 65. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:26

Azt írtam, hogy nem normális az ovónő viselkedése.

De nem mindent lehet felróni. Szerintem pld. az nem baj, ha nem hagyja a gyerekeket bohóckodni evés közben.

65. trapiti (válaszként erre: 62. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:24

A kérdező is írja, hogy figyelemzavar miatt járnak terápiára. De az nem fogja egyik napról a másikra "kockásítani" a gyereket. A pedagógus azért pedagógus, hogy legyenek eszközei - a fenyegtőzés és a félelemben tartás NEM pedagógiai eszköz!!!


Ráadásul amíg így bánnak a gyerekkel, nincs az a terápia ami javítaná a helyzetet, hiszen épp a "pedagógus" az aki ellene dolgozik.

64. Szerénke83 (válaszként erre: 59. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:22

Egy gyerek sosem úgy viselkedik otthon, mint közösségben.

Az én fiam a bölcsiben mintagyerek, otthon viszont van hiszti, dac és nem fogad szót.

Lehet a te fiad otthon áldott jó gyerek, oviban előjön belőle a rossz oldala.

63. trapiti (válaszként erre: 59. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:22
Nálunk most 23-an vannak, és nem gond megoldani. Vannak szabályok itt is, de tudják a gyerekek mi miért van, illetve a betartását nem fenyegetéssel érik el, sokkal inkább pozitív megerősítéssel, dícsérettel, jó szóval. Szóval létezik ilyen hely is...
62. Szerénke83 (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:21

Ad 1. Persze, hogy nem lehet.

Ad 2. Még mindig ott járunk, hogy vszínű az a jéghegy csúcsa. Szerintem egy normnális ovónő nem fenyegetéssel nevel az elején. Sajnos ha idáig eljutnak, az egy folyamat, ez a vége. Ha már eljutnak idáig, az baj. És azt mondom, hogy a felnőtt hibája, nyilván nem a gyerek tehet róla. Viszont a gyerekkel is van kis probléma, szóval lehet őt nem tudja az óvónő megfelelően kezelni

Egyébként a mi városunkban ez megtörtént. Leragasztották a gyerekek száját:(

61. Zebra25 (válaszként erre: 55. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:20

Értem. Akkor vagy azt tudod csinálni, hogy ebéd után elhozod vagy pedig egy másik ovi ahol kisebb csoportok vannak.

Sajnos nem biztos, hogy ott jobb lesz. De jó lenne valamerre lépni.

Van másik ovi a környéketeken?

beszéltél már az óvónővel egyébként erről?

60. trapiti (válaszként erre: 55. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:20
Esetleg próbálj a vezetőnővel beszélni... hátha segt megoldani a problémát (bár általában a mundér becsületét védik...) de hátha annyit elérsz, hogy az óvónők nem fognak merni ilyeneket mondani (nem baj ha érzik, hogy figyelsz...)
59. Kittycat2 (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:20
Igen, az én fiam is ilyen. legalábbis az otthoni közegében. Nyugodt, jól kezelhető. De a fenyegetést nem bírja, és az nála is csak olaj a tűzre. Nála a normális, logikus magyarázatok válnak be... Persze elhiszem, hogy 26 gyerek között erre nem feltétlenül jut idő és energia.
2012. nov. 26. 15:19

Értem... Ez tényleg gáz, engem is zavarna...


Csoportot nem lehet váltani?

57. Szerénke83 (válaszként erre: 56. - Mazsinka)
2012. nov. 26. 15:18
Nem is értem, miért kapnak diplomát az ilyen óvodapedagógusok?
56. Mazsinka (válaszként erre: 38. - Nbandus)
2012. nov. 26. 15:17

Mi az, hogy suksüköl?


Kibontjuk helyett kibontsuk, kinyissuk a kinyitjuk helyett, vagy nákolnak: aludnák az aludnék helyett stb. Engem ezek a nyelvhelyességi hibák zavarnak. Ha nem tud helyesen beszélni, írni, ne menjen pedagógusnak-még óvónőnek sem.

55. Kittycat2 (válaszként erre: 45. - Zebra25)
2012. nov. 26. 15:16
Azért rossz ez az egész helyzet, mert egyébként maga az óvoda jó. Foglalkozások rendszeresen vannak, az óvodavezető egy tündér, hihetetlen szimpatikus nő. És igen, természetesen a kisfiam fejlődik is. Pont ezért gyötrődöm a váltáson, mert maga az ovi jó, csak lennének kicsit kevésbé katonás fegyelmet elváró, a játékosságnak nagyobb teret adó óvónők, akkor szerintem működne is a dolog. (Bár a fegyelmezési eszközökkel továbbra sem értek egyet, mert szerintem a fegyelmezés ilyen formája traumatizáló, persze nem muszáj egyet érteni velem.)
54. trapiti (válaszként erre: 49. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:15
De hogy ront rajta, az biztos.
53. trapiti (válaszként erre: 48. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:14
Nyilván kellenek korlátok, de nem lehet egy gyereket állandó fenyegetéssel nevelni, az csak ront a helyzeten. Inkább gondolj bele, hogyan éreznéd magad, ha téged valaki állandóan fenyegetne... ráadásul egy gyerek még simán elhiszi ezeket, ő még nem tudja hogy kamu. A felnőttek sem mindig viselkednek az elvárásoknak megfelelően, mégsem lehet leragasztani a szájukat, meg elvenni a kukijukat...
52. szandus19 (válaszként erre: 44. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:12
Szegény. :-(
2012. nov. 26. 15:12
Lehet, hogy csak túl kíváncsi, azért nehéz lekötni... 4 évesen ez nem akkora probléma...szerintem
50. trapiti (válaszként erre: 44. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:12

Ha már otthon sem tud nyugodtan aludni, akkor egész biztosan megviseli :(

Nálunk a csúcs az volt, amikor a kislányom sikoltozott álmában az óvónő nevét emlegetve...

Aztán jött a rendszeres bepisilés, aztán a bekakilás :( Oviváltás után egy hét alatt szűntek meg ezek a jelek.


Ráadásul én úgy veszem észre, minél több rossz élménye van, annál inkább jelentkeznek a magatartásbeli problémák, amiket ha nem jól kezelnek csak tovább generálják a bajt. Az én lányom egy teljesen normálisan kezelhető (sőt sok más gyerekhez képest könnyen kezelhető) gyerek, de ha fenyegetik, meg ilyeneket mondanak neki, az csak olaj a tűzre, és bizony akkor jönnek a gondok...

49. Szerénke83 (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:11
Nem biztos, hogy a közeg hozza ki.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook