Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai problémák - tanácsot kérnék fórum

Óvodai problémák - tanácsot kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
108. Kittycat2 (válaszként erre: 94. - Trapiti)
2012. dec. 10. 11:45
Most már biztosan költözünk, és messzire, több várossal arrébb. Tehát az ovi-váltás kérdés megoldódott. Bízom benne, hogy lesz ovi az új városban, ahol majd átveszik év közben is.
107. ageeeka (válaszként erre: 104. - Jozsi.38)
2012. dec. 9. 19:04

Egyébként minden óvódában más és más az élet. Van ahol a dadus nénik többet van ahol kevesebbet vesznek részt a csoport életében!

Az ő feladatuk elsősorban az óvónénik munkájának segítése, az én dadusnénim is sokat pörög az tuti velem együtt, de mindketten ilyen típusúak vagyunk!

És igazad van, diplomát szerezni nem nagy dolog, én a legtöbbet a gyerekek között tanultam az évek alatt, nem pedig a fősulin!

2012. dec. 9. 19:03
Nem lehet hogy esetleg mindig van valami lelki háttére a problémának bármi is legyen az? Esetleg pszichológus vagy kineziológus segíthet.
105. ageeeka (válaszként erre: 101. - Milup2)
2012. dec. 9. 18:58

Nem tudom, hogy miből állapítottad meg, hogy milyen óvónő vagyok, de nem is érdekel túlzottan a véleményed!

Szerintem a modorommal semmi baj nincsen, nem úgy, mint nálad!

Én tök normális stílusban kommenteltem a témát, erre te meg betámadtál, hogy lehet választani más szakmát, ha nem bírom, amikor egyébként szó nem volt ilyenről!

De köszi szépen, amúgy másoknak nem ez a véleményük rólam, de ők legalább ismerik a szakmai hátteremet!

2012. dec. 8. 17:06
ez nálunk nem csak a dadusok dolga, hanem az óvónőké is
103. Milup2
2012. dec. 8. 17:04

Ezért írtam korábban, hogy dadus nem lennék, mert azok aztán pörögnek ezerrel a kajáló, öltözködő, nagydolgot csináló, kezet mosó, futkosó, és még sorolhatnám mit csináló gyerkőcök között, s csinálják azokat a dolgokat, amit otthon az anyukák..Na és hát közben még legyen rend, tisztaság a teremben, konyhában..Le a kalappal...


Persze, türelem kell ennyi gyerkőchöz, aláírom, de az válasszon ilyen szakmát, aki bírja ezt, s szívvel teszi...Mert láttam én már olyan savanyú óvónőket, hogy eladónak sem kellene, nemhogy gyerkőcök közé..


Lánykoromban besegítettem ovikban, vittem én csoportnyi ovis gyerkőcöt dombra a hóba szánkózni, öltöztettem őket, játszottam velük a csoportban, és még sorolhatnám, nem áll messze tőlem ez a dolog...

De azért nem ez lett a hivatásom, mert nem akartam ennyi gyerek között lenni nap mint nap....

Ma már másképp látom a helyzetet...


Az biztos, nagy mázlijuk van a fiam csoportjában az óvónőknek, merthát látom, hogy azért elég normális gyerkőcök vannak a csoportban, értve ez alatt, hogy otthonról sok jót hoztak magukkal..

De persze 1-2 kivétel akad...


Árgus szemekkel figyelem az óvónőket( a gyerekfelügyelőket, merthát végülis ez az elsődleges, legfontosabb feladatuk), mikor alkalmam adódik rá, hiszen nem mindegy, kikkel van együtt a fiam nap mint nap.

Első napokon sok kivetnivalót találtam, mára már látom a jó oldalukat...És a legfontosabb, hogy a fiam nem panaszkodik rájuk..


Én nem piszkálódni akartam, csak marhán nem bírom, ha vki többet hisz magáról, mint aki....És sajna ez pl. óvónők között megesik...

Tőlük elsősorban azt várja az ember, hogy legyenek kedvesek, és vigyázzanak nagyon a gyerekekre...

2012. dec. 8. 16:03
én meg két hónapig kísérgettem a gyereket beszoktatás címén. tudod mit? a diplomát megszerezni nem nagy vaszisztdasz, de végigülni jópár órát szőnyegen, kisszéken, elviselni nyugodtan azt a hangzavart, amit huszonakárhány gyerek csinál, megtanítani őket az önálló öltözésre, meg sok más egyéb dologra, hát nekem nem lenne türelmem :) ja a tornát nem is említettem, meg a fegyelmezést, hogy ne essenek egymásnak folyton ősember módra, meg előkészülni a gyerekek feladataira
101. Milup2 (válaszként erre: 99. - Ageeeka)
2012. dec. 8. 14:55

Imádom, mikor egyes emberkék olyan nagyra tartják magukat;)


Elég sokat tudok az óvodai dolgokról, hisz nem nagy vaszisztdasz..;)Amúgy: te óvónő lennél?!? Mert akkor ezzel a modorral inkább pult mögé kellene állnod..Én a te kezedbe nem adnám a gyerkőcöt, az tuti..:P

100. Milup2 (válaszként erre: 98. - Ageeeka)
2012. dec. 8. 14:53

Köszi;)

Nekem másból lett diplomám..:D

2012. dec. 7. 20:40
De szeretem az ilyen kedves hozzászólókat akik rögtön betámadnak valamivel! Azt hiszik mert 2 órát eltöltöttek az óvodában rögtön tudják mit jelent az óvodai nevelés és milyen az óvónők munkája!
98. ageeeka (válaszként erre: 97. - Milup2)
2012. dec. 7. 20:36

Köszönöm jól bírom a feszkót!

Hát akkor hajrá, szerezz óvónői diplomát és el tenghetsz-lenghetsz, ha úgy gondolod, hogy ez a hivatás erről szól!

97. Milup2 (válaszként erre: 96. - Ageeeka)
2012. dec. 7. 14:49

Aki nem bírja a feszkót, válasszon más munkahelyet...

Én most voltam bent délelőtt az oviban 2 órát...Hát, én is el tengenék-lengenék ott óvónőként;)Dadus viszont nem lennék...Azok pörögnek ezerrel...

2012. dec. 7. 08:24
Sajnos a szülők sokszor elfelejtik azt, hogy az óvodában nem csak az ő gyereke van, hanem még 25 másik is!
2012. dec. 7. 08:23

Sajnos nehéz dolog ez, mert minden gyereknek más az igénye, másképpen alszik el.

Sajnos sokszor nincsen lehetőség arra, hogy a nem alvó gyerekekkel külön foglalkozzunk, ezt sajnos tapasztalatból tudom!

Az a másfél óra jó esetben nagyon kevés bármire is, mert én pl. nem beszélgetni szoktam meg vakargatni a hátsómat..., hanem dekorálni, adminisztrálni stb. stb.

94. trapiti (válaszként erre: 93. - Kittycat2)
2012. nov. 29. 13:11
Ha már a pszichológus is ezt mondja, minél hamarabb... ha néhány hét a költözés, akkor várd meg, de hónapokat én nem várnék. Inkább két váltás mint ebben hagyni... Messzire költöztök? Nem tudsz esetleg olyan ovit kereni ami elérhető az új lakóhelyetekről is?
93. Kittycat2 (válaszként erre: 89. - B489304ffd)
2012. nov. 29. 10:03
Köszi, hogy leírtad. Valójában azóta voltunk a pszichológusnál, aki azt mondta, hogy egyértelműen ovi váltás kell. Úgyhogy ez gyakorlatilag el is dőlt. Most már csak a "mikor" a kérdés, mert lehet, hogy el is költözünk, és akkor nem cincálnám át egy másik oviba már, hanem a költözéssel egyidejűleg ejtenénk meg az oviváltást.
2012. nov. 28. 15:03
Ezt nem tudja egy óvónő? A legősibb védekezés egyike, nagyon sok gyerek így reagál, ha bántják, vagy ha elakarnak venni tőle valamit.
91. szidra
2012. nov. 28. 14:56
sziasztok ,az én kislányommal a probléma az ,hogy ha elakarnak venni tőle valamit erőszakosan akkor harapással válaszol az ovonö azt mondta ,majd megkérdez egy gyerekpszichologust ,hogy mi az oka a harapásnak
2012. nov. 27. 15:11
Egyébként miután több anyuka is elakarta vinni innen a gyerekét,az egyiknek felajánlottam h tudja vinni abba a csoportba ahol a kislányomat átirattam,mivel megbeszéltem a vezetővel..Annyira aggódott a kislánya lelkéért,h jaj mi lesz vele,hogy fogja viselni,hogy nem iratta át..mi lett?kb 3hónapra rá magánba kellett vinnie mert olyan tarthatatlan volt már a helyzet..és hidd el a gyerek lelke nem hogy sérült volna,hanem helyrejött..
2012. nov. 27. 15:07

Az én kislányom,ugyan még csak bölcsis,de leírom mi volt velünk.Tavaly októberben kezdtük és már a beszoktatás alatt nagyon ellenszenves volt a gondozónő.Vittem vizet neki az első nap,amikor még persze én is ott voltam,akkor mutatták be ezt a boszorkányt.Kint voltunk az udvaron és mivel nem tudtam,mert nem mondták nem lehet itatni,igy adtam neki inni..Erre odajött a banya és közölte:jó az anyukának hogy egész nap a gyerek itatássával van elfoglalva?Ne adjon neki inni!Na innentől már sokk volt és ez még csak a kezdet volt.Sírt a kislányom amikor beadtam és közölte amikor odaakartam a kezébe adni,hogy tegyem le mert kézbe nem veszi.Láttam az ajtón keresztül,hogy hagyták sírni szegényt,oda se ment senkin hozzá.Verset,mondókát nem tanítottak neki,mert ők még beszélni se tudnak..holott 2évesen már a csoport fele ha nem is mondatokba de beszélt..általában amikor bevittem a banyának az asztalon volt a lába,leülni nem ült le játszani velük,mert azt mondta játszanak egyedül..A pohár akkor telt be amikor az orvos azt mondta többet kell innia a kislányomnak,és mivel a bölcsiben mindössze 3x adtak nekik inni,megkértem szépen h kivételesen adjonak neki..erre közölte velem:"Anyuka azt gondolja nekem annyi időm van,h állandóan itassam?Maradjon vele akkor otthon"

Na ekkor 3hónap után fogtam átrattam máshova és panaszt tettem..kb a csoport felét már kivették a szülők és az igazgató még mindig nem rúgta ki ezt a nőt,csak figyelmezteti..ennek már több mint 1 éve..kislányom ugrálva megy be az örömtől a bölcsibe..kb 1!!hét után már ez volt..puszival fogaják,hétvégén már a böcsit várja..és ami számodra az érdekes lehet:Az előző bölcsibe sose! aludt..és itt a 2.napon már igen..mert csak annyi kellett h a dadusa leült mellé és fogta a kezét!Úgyhogy váltsál ovit de gyorsan szerintem..nem fegyőr kell hanem óvónő!!

88. cooltim (válaszként erre: 80. - Kittycat2)
2012. nov. 27. 06:47

Szia! Nem olvastam vegig minden hozzaszolast, de az biztos, hogy nem normalis fegyelmezesi modzereket alkalmaz a szoban forgo ovoda!!!

En azt tennem a helyedben, hoy bezelnek eloszor az ovonovel... (ha meg nem tetted meg) Ha nem megy, akkor az ovodavezetovel.

Nalunk is voltak gondok a 3 eves lanyommal. Egy honap ovo utan, ketszer elofordult, hogy nem aludt du. De azt mondtak, hogy semmi gond, kijart ugyan pisilni, de majd lesz maskeppen is. Es lett! Alszik szepen. Tegnap eppen arra mentem, hogy bepisilt du. alvasnal, de azt modtak, semmi gond, van ilyen. Valoszinu tul melyen aludt. De. pedig valahogy bekakilt, ok sem ertik, mert megvsosem volt ilyen vele. Hozta az ovono nekem a lazmerot, hogy o melegnek erzi a Vandit, nezzem meg. Nem volt lazas. Ugy engedett haza minket, hogy hagyjam, ne firtassam ezt a temat, valoszinu valamitol ideges volt a nap folyaman.

Szoval, van olyan ovoda, ahol nem igy viselkednek az ovonok a gyerekekkel. So szerencset!

87. trapiti (válaszként erre: 86. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 19:37

Nem biztos, hogy nem veszik át... mindenesetre próbálj nézelődni, mi lenne a megfelelő hely. Nálunk az egyik váltás két héttel a beiratkozás előtt volt, a másik szeptember 3-4. körül.

Egy dolgot tanácsolnék: a gyereknek ne mondj addig semmi konkrétat amíg nem biztos, és próbáld meg úgy megszervezni, hogy attól fogva hogy a gyerek tud róla már ne menjen a régi helyre. Nem tudják magukban tartani, kikotyogják, és nem tudhatod, hogyan reagálnak rá az oviban. Amikor az első oviból elhoztam a lányomat, utolós napon ő már tudta. El is mondta mindenkinek, mire mentem érte, teljesen kikészült fél délután zokogott... és miért? Mert az óvónő azt mondta neki, hogy úgysem mehet el sehová mert úgysem veszik fel másik oviba, és az anyukája nem fogja tudni elintézni, illetve hogy ha egyszer onnét eljön soha többé nem engedik be abba az oviba. Ebből tanulva a következő váltásnál szerda délelőttig semmit nem tudott, délután megnéztük az új ovit és csütörtökön már oda vittem, nem tettem ki annak hogy "bosszút álljanak" rajta.

86. Kittycat2 (válaszként erre: 61. - Zebra25)
2012. nov. 26. 19:13
Valószínűleg a másik ovi lesz a megoldás, mert valamerre lépni kell. Decemberben már a téli szünet előtt biztosan nem veszik át sehova, majd csak januárban. Igen, az óvónőkkel folyamatosan beszélünk, egyeztetünk, és maximálisan próbáltam mindenben együttműködni velük, de nem vezetett eredményre. De azt még valóban nem kértem ki eddig magamnak, ahogy a gyerekemet fegyelmezik. A férjem azt mondja, hogy most már várjuk meg a pszichológusi szakvéleményt, és majd annak birtokában próbáljunk meg egyeztetni az ovival. Igaza van, egyenlőre muszáj várnunk sajnos.
85. Kittycat2 (válaszként erre: 83. - Nicole.)
2012. nov. 26. 19:09
Igazad van, köszönöm, megnézem a nevelési programot!
84. Kittycat2 (válaszként erre: 82. - Trapiti)
2012. nov. 26. 19:09
Igen, nála állt fenn ez a probléma az első évben. A verekedős kisfiú anyukájával szövetkeztünk, és "összeengedtük" ovin kívül is a gyerekeket. Nem lettek barátok, de már nincsenek köztük rendszeresen konfliktus helyzetek. Úgyhogy ez a problémánk szerencsére egész jól megoldódott.
83. nicole. (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 16:04
az ovi folyosóján ki kell, hogy tegyék jól látható helyre az ONOAP - ot és a helyi nevelési programot, vagy letudod tölteni a netről, érdemes elolvasni...benne van, hogy mit is várhatsz az ovitól, óvónőktől és mi a szülő kötelessége...ha eltérést látsz, akár viselkedésben, programban, nevelési elvben nyugodtan hívd fel a figyelmüket és az óvodavezető figyelmét a hiányosságokra vagy a különbségekre...illetve kérj tőlük bátran segítséget... az együttműködés mindig hatásos
82. trapiti (válaszként erre: 80. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:54
Most olvastam kicsit vissza, ugye Ő volt az akiről írtad, hogy veri egy másik gyerek az oviban. Az a probléma hogy oldódott meg?
81. trapiti (válaszként erre: 80. - Kittycat2)
2012. nov. 26. 15:49

Egy kisgyerekből szerintem épp akkor válik életrevaló magabiztos felnőtt ha gyerekkorában mellette állnak és biztonságot adnak neki. Ráérsz kamasz korában szárányára engedni :) addig igenis félteni és védelmezni kell.


Vekerdytől hallottam egy előadáson, hogy nagyon sok szülő épp itt rontja el, kicsiként nem tartja - jelképesen szólva - szoros, bizotnságos ölelésben, nagyként viszont megához láncolná, korlátozná... épp fordítva kellene ;)

Még ha a gyerek nem is panaszkodik, jelzi hogy baj van. Ha az anyukája erre nem reagál, kitől várja hogy észrevegye a problémáit? Attól fogja magát biztonságban érezni, ha tudja, rád számíthat és te megvéded minden körülmények között...

80. Kittycat2 (válaszként erre: 74. - Trapiti)
2012. nov. 26. 15:45
Köszönöm. :) Még annyit fűznék hozzá az egészhez: köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sokat segítettek. Nyilván a kisfiam nem mintagyerek, és biztos van olyan, amikor megérdemli az oviban a fegyelmezést, esetleg büntetést. Amiért közzétettem a problémát fórum szinten: mert voltak kétségeim azt illetően, hogy nem "görcsölöm-e túl" ezt a problémát. Mert túlfélteni sem szeretném a gyereket, hogy aztán meg az életben ne legyen képes megállni az én védelmem nélkül a helyét. De ebben az életkorban még egy 4 évesnek szerintem igenis szüksége van rá, hogy az édesanyja kiálljon mellette, ha úgy látja, hogy az adott helyzet nem megfelelő a számára, és megtegye a szükséges lépéseket. (Jelen esetben csoport- vagy óvodaváltás.) A válaszaitok alapján most már biztos vagyok benne, hogy ezek a fegyelmezési módszerek nem megszokottak, és vannak olyan óvodák, ahol békésebb módon is megoldott a fegyelmezés. Köszönöm mindenkinek!
79. trapiti (válaszként erre: 77. - Szerénke83)
2012. nov. 26. 15:44

Hát épp hogy nem "szobanövény"... de az biztos, hogy itthon is és az oviban is kiegyensúlyozott. Ha nem akkor valahol gond van. Mivel tudom hogy itthon nincs, így nem tudtam máshol keresni mint az óvodában és a gyanú igazolódott is.


A kérdező gyereke egyébként egyidős a lányommal, és amiket ír az sajnos egyértelműen óvodai problémára utal. Szerintem meg kell keresni az a pedagógust aki tud és akar is normálisan bánni a gyerekkel.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook