Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Osteoporosis (csontritkulás) fórum

Osteoporosis (csontritkulás) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Osteoporosis (csontritkulás)

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
566. c8c263a03a (válaszként erre: 564. - Bjudit55)
2017. máj. 13. 13:20

Igen, én is e logika mentén gondoltam a csontritkulásra.


Sajnos nincs olcsóbban.

565. bjudit55 (válaszként erre: 563. - C8c263a03a)
2017. máj. 13. 13:10
Köszönöm ezt a cikket is. Ezek szerint férfiaknak is előnyös lenne barátcserje kapszulát szedni.
564. bjudit55 (válaszként erre: 562. - C8c263a03a)
2017. máj. 13. 13:05

Örülök hogy nővérednek ilyen hatásos volt. Ettől én is jobban bízom benne. valószínű én is 2-t szedek majd.


Csontritkulásra azért gondoltam hatékonynak, mert normalizálja azt a felborult állapotot, aminek következtében a csontritkulás is fennáll.


Nem találok olcsóbban mint a biopiacnál és az ahol te mutattad, de a biopiacnál mást is tudok venni olcsóbban mint másutt, pl. a Grape Vital cseppet. Nagyon megszerettem ezt is. :)

Szendi üzleteiben nem tudok olcsón, erre nem ad promóciós kódot sehol.

2017. máj. 13. 12:39

Azért azt hozzáteszem, hogy szó szerint egyik doki sem írja le azt, hogy a barátcserje a csontritkulás ellenszere lenne. Inkább azt írják, hogy a csontritkulás egyik tünete annak, hogy felborult az egyensúly a két hormon között, és ebben segíthet a barátcserje, vagy a jam gyökér. De az összefüggés....


Ez egy nagyon közérthető, világos írás egy jógaoktatótól, mintegy kiegészítve a két doki cikkét:



[link]

562. c8c263a03a (válaszként erre: 560. - Bjudit55)
2017. máj. 12. 21:29

A Prof. azt írja a cikkében, hogy napi 2-4 kapszula.Kettőt fogok szedni.De közben elolvasok néhány tapasztalatot, hátha megtudok valamit a használatáról .Itt a hoxán is van fóruma, persze döntően a terhesség kapcsán.

A nővérem kettőt szedett, és lerítkították a pajzsmirigy ellenőrzését évi egyre, pedig úgy volt, hogy el kell távolítani.Azóta nem panaszkodik hőhullámról és a pajzsmirigye is megvan. Neki elég volt a kettő.

Nincs tapasztalatom, bár nekem nincs olyan nyavalyám, ami alapján mérni lehetne a hatást, vagy a változást, mint pl. egy hőhullámnál.

A doki azt mondja, kb.három hónap után kezd el dolgozni ez a növényi hatóanyag.

Annyit még megtudtam, hogy adaptogén növény.

Igen, a szállítási ktg.-t ki kell védeni.

Meg kéne nézni a Szendi "boltoknál" mi a helyzet.

Benézek oda is.

2017. máj. 12. 19:31
Brigi mennyit fogsz belőle szedni? Ajánlás szerint?
560. bjudit55 (válaszként erre: 556. - C8c263a03a)
2017. máj. 12. 19:28

Igen, az a legolcsóbb. Én csak neten tudok rendelni, nálunk a bio bolt mindent drágán ad. A biopiacon is annyiért lehet venni lentebb mutattam, mint ahogy te találtad, és nem fizetek szállítást mert mást is veszek.


Most akkor potyára szedem be a 2 doboz Maca kivonatot.

2017. máj. 12. 18:52

Az egyik hely, ahol vásárolni szoktam, három boltjuk van:

multi-vitamin.hu

A Kosztolányin a bokros gombát veszem a csontra, a Varga Teot.

De nagyon jó a Blahánál is az a biobolt, ott vettem a GAL-féle k-komplexet.

Nem egyetlen helyre járok.

558. kori54
2017. máj. 12. 18:36

[link]


itt vélemények is vannak és akciós.....

557. c8c263a03a (válaszként erre: 553. - Bjudit55)
2017. máj. 12. 18:15
A Zafir egy hónapra 5.140.,drága.
2017. máj. 12. 18:03
Bocs, nem kérdezem, hanem állítom. Tehát megnéztem az árakat, és ez a legolcsóbb.
555. c8c263a03a (válaszként erre: 554. - C8c263a03a)
2017. máj. 12. 18:01

Véletlen elküldtem a linket.

Az extraktumot érdemes venni.Végignéztem az árakat az árgépen? jelenleg a 2.640.a legolcsóbb.Azért küldtem el a lenti linket, hogy lásd, kúraszerűen kell használni.Az is egy kicsit könnyít a kiadásokon.

2017. máj. 12. 17:54
553. bjudit55 (válaszként erre: 552. - Bjudit55)
2017. máj. 12. 17:40

Még ilyet is találtam:

[link]

Ez drágább, de elég napi egyet szedni. Teljesen tanácstalan vagyok, mit válasszak.


Ebből az üzletből szoktam vásárolni, így könnyen összeszedem azt az értéket, ami után már nem kell szállítást fizetni. :)

2017. máj. 12. 17:27

keresgélek. Két félét találtam, de egyikről sem lehet tudni hogy Norvég, vagy Kínai eredetű.

[link]

[link]

Kérlek hogy nézd már meg te is, és próbáld kiokoskodni melyik lehet a jobb.

551. bjudit55 (válaszként erre: 548. - C8c263a03a)
2017. máj. 12. 17:22

A progeszteron hiány tünetei felsorolásából nekem 7 tünet megvan.

Majd írd már meg légyszi hol veszed és mennyiért. Nagyon kicsiből élek, és próbálnám a legolcsóbb helyen venni. :)

550. bjudit55 (válaszként erre: 548. - C8c263a03a)
2017. máj. 12. 17:11

Köszönöm, elolvastam.

Hú, akkor most el kellene kezdeni szedni a barátcserje kapszulát. Azt olvastam, minden étrend kiegészítőre kevesebb adagolást írnak, mint ami hatásos lenne. mennyit kellene szedni a barátcserjéből? Elég lehet a 2x1 ahogy írja?


A 160 cm-hez 74 kg vagyok. Tudom hogy nagyon sok, fájnak a lábaim is, és rosszul érzem magam a bőrömben. Több zöld turmixot fogok inni, és kevesebb kenyeret fogok enni.


Olyan jó hogy itt vagy Brigi! :)

549. c8c263a03a (válaszként erre: 547. - Bjudit55)
2017. máj. 12. 17:07

Az első doki is növényt ajánl a progeszteron fokozására, a Prof.pedig meg is nevezi.

Fogok venni.

548. c8c263a03a (válaszként erre: 547. - Bjudit55)
2017. máj. 12. 16:56

Judit, erre a következtetésre jutottam én is.Hasonlót ír le a Prof.is, mint ez a doki:


[link]

2017. máj. 12. 15:39
Akkor csontritkulásra és hőhullámra is érdemes lenne a barátcserje kapszulát szedni?
546. kori54 (válaszként erre: 544. - B700a6a6d7)
2017. máj. 12. 15:24

Én egy rövidebb ideig szedtem a Protelost, mivel a biszfoszfonátot nem bírtam - állandó lábgörcsöket okozott. Azt nem tudom eldönteni, hogy a Protelostól vagy mástól, de elkezdett hullani a hajam, így azt abbahagytam. Azóta kiderült, hogy nem attól, mert utána is előfordult. Akkor a reumatológus egy félévnyi adag Aclasta infúziót ajánlott, de a mellékhatásai miatt azt sem fogadtam el. Olvastam, hogy valaki utána egy hétig rosszul volt magas lázzal. Maradt a saját kezelés. A Béres csonterő jó volt, bár csak K1 van benne. A K2 vitamin szedése kalciummal kicsit rontotta helyzeten, az előző vizsgalat eredményéről - osteopeniából -bár csak kis eltéréssel, de visszaestem a porózi szintjére. D3 Fresenius-t szedek folyamatosan. Tovitáról bár nagyon hirdetik, nem találtam meggyőző tapasztalatokat.

Csontmarker vizsgálatra mindenképpen kérj beutalót. Igaz, hogy ezek nekem mindig jók voltak :O

2017. máj. 12. 12:04

Nem hasonlítanám össze a biszfoszfonáttal, inkább azt mondanám, hogy az egyik rosszabb, mint a másik.

Mert az odáig rendben van, hogy a protelos támogatja a csontépítést, viszont a csontlebontást ez is gátolja, nem lassítja. Az elöregedett, berepedezett csont törékeny, normál csontanyagcserénél ez lebontódik, nagyon helyesen.

De túl a szív- és érrendszeri megbetegedésen, a gyakori mellékhatások között szerepel a csont, izom, izületi fájdalom...

És ami még riasztó számomra, az az, hogy az egyik összetevő az ASZPARTÁM.


Stroncium benne van az ívóvízben és a növényi magvakban. De nézd meg a BioTechUsánál, hátha kapható.


A következő csak azért érdekes, mert elméletben mi is elindultunk a (fito) ösztrogének irányába:

Ugyanis azt írja egy doki ( a lenti link), hogy a menopauza okozta csontritkulásnál az ösztrogén dominál a progeszteronnal szemben, felborul az egyensúly, ezért nem az ösztrogénre kell koncentrálni, hanem a progeszteronra. Prof. Balázs Csaba endokrinológus pedig a barátcserjét közvetett módon, progeszteron fokozónak tartja.



Itt a doki írása arról, hogy miért hibás dolog az ösztrogénre koncentrálni:


[link]

2017. máj. 11. 19:05
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, és a segítségeteket. Teljesen tanácstalan vagyok, mert azt me nem szeretném, ha pár év múlva megrepedne, vagy eltörne valamelyik csigolyám. Úgy látszik az alternatív megoldás most nem igazán jött be, legalább is a gerincemben. Tudom, ez egyénre szabott, és az is lehet, hogy nálam nem jelentkezne súlyos mellékhatás. De ami a biszfoszfonát tartalmú gyógyszerekről hallottam, az még borzasztóbb. Na azt biztos nem szedem. Szerintetek esetleg mivel én már szedtem a Dr Best féle Stroncium táplálékkiegészítőket és semmi problémám nem volt vele, talán reménykedhetek, hogy a Protelestól sem lesz. Bár tudom, hogy a kettő nem ugyanaz. A Dr Best egy kapszulájàban 360 mg Stroncium volt, és kettőt kellett bevenni. A Protelosban 2 gramm van. Olvastam a Preotact injekcióról, valaki ismeri? A Toviitál tojáshéjból készült tabletta vagy por használ? Tapasztalatok? Hallottam azt is, hogy a világos sör szilícium tartalma miatt csontépítő. Az egyik sporttársam édesanyjának kitűnő a csontja, rendszeresen ivott egy pohár sört. A DEXA-ban mondták, hogy ennek köszönheti, hogy nincs csontritkulása. Még tologatom a gyógyszert, a doktornő biztos letolna, ha tudná, hogy még el sem kezdtem. Egy másik doktornő, akit megkérdeztem az interneten azt kérdezte, hogy csontmarker vizsgálatot a véremből csináltak -e? Mert ugye vizsgálni kellene a cdontlebontó sejtek szintjét, és ettől függ a kezelés módja. Dehogy volt ilyen! A doktornő a T-Score eredmény után csak felírta a gyógyszert és kész. Még azt sem kérdezte meg, hogy esetleg érrendszeri, vagy szívpriblémám volt-e, vagy van-e? Szóval, előbb utóbb döntenem kell.
2017. máj. 11. 16:42

Akkoriban a nővérem autoimmun pajzamirigy gyulladásása kerestem megoldást, és meglepett, hogy ez egyben a menopausára is megoldás lehet.

A Prof. egy rövid cikke a növényről:


[link]

542. bjudit55 (válaszként erre: 539. - C8c263a03a)
2017. máj. 11. 16:10
Köszönöm hogy ismertetted velem ezt a lehetőséget is. Még van 1 doboz Maca kivonatom, ha nem hoz komolyabb eredményt 2 havi szedés, kipróbálom a barátcserjét is. Kb. 1 árban vannak, Maca kivonatot találtam 1 helyen olcsóbban is.
2017. máj. 11. 16:06
Az alábbit Erzsébetnek írtam, nem magamnak.☺
540. c8c263a03a (válaszként erre: 535. - C8c263a03a)
2017. máj. 11. 16:04

A FB-on találsz egy oldalt: csontritkulás,biszfoszfonátok.Időnként likvidálják az oldalt az ebben érdekeltek.

Újabban egy másik hatóanyag körül is parázs vita folyt.

Esetleg vesd fel ott a protelos hatóanyagát.

2017. máj. 11. 15:13

Nem ismerem ezt a kivonatot.

A nővérem szenvedett a hőhullámoktól. Akkoriban olvastam Prof. Balázs Csaba endokrinológus írásait a barátcserjéről, ami szintén az agyalapimirigyre hat.

Ő ezt szedte, elégedett volt vele.

538. bjudit55 (válaszként erre: 537. - C8c263a03a)
2017. máj. 11. 14:51
Úgy gondolom ha tudatosan visszük étkezéssel a szervezetünkbe azokat az anyagokat amik erősíthetik a csontokat, eleget teszünk. A Maca kivonatot pedig azért kezdtem el szedni, mert állítólag az agyalapi mirigyet stimulálja a hatóanyaga, így segít helyreállítani a hormonális folyamatokat. Ma 3. hete kezdtem. Talán kicsivel jobban alszom, elalvás előtt pedig nem számlálhatatlan, csak 2-3 hőhullámom van mostanában. Remélem ez segít és folytatódik hogy egyre jobban leszek, mert már nagyon unom hogy évek alatt semmi nem segített.
537. c8c263a03a (válaszként erre: 536. - Bjudit55)
2017. máj. 11. 14:41

Így igaz, az olaj semmit nem ér.Sajnos nem nagyon kedvelem a mákot, de azért időnként eszem.

Szezám őrleményt viszont minden reggel teszek a turmixba.

És a többi, amiről már írtam.. .

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook