Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Orvosi dieta - 9 kg ket het alatt fórum

Orvosi dieta - 9 kg ket het alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1377. 55Judit
2020. okt. 7. 10:54

Visszatérve az eredeti témához:

Megnéztem azt az a hetes fogyni ajánlást. Megvalósítható, viszont én nagyon lassan szeretnék fogyni, mert fogyás nélkül is veszítek az izomzatomból sajnos, nem még gyors fogyással. Ezért ma reggel elhagytam a kenyeret.


Kb. 2-3 dekányi vörös cheddar sajtot ettem friss retket, ubit reszeltem egy kis tállal, és koktél parival díszítettem. Nem sok kalória lehetett.


Mivel van tökfőzelékem 1 bő adag, ezért ebédre és vacsorára elosztom, fűszeres csirkemellet készítek hozzá.


Mostantól kisebb adagokat eszem, de a fügét nem hagyom ki, úgysem sokáig érik már.

1376. Napsugár8 (válaszként erre: 1375. - 55Judit)
2020. okt. 7. 10:51
Amíg én is kertesben laktam, leginkább nem a málnásban, hanem a borsó között bújtam. Imádom a borsót, ha még életemben valamikor kertes házban lakhatnék, az egész kertet borsóval vetném be. :))
1375. 55Judit (válaszként erre: 1374. - Napsugár8)
2020. okt. 7. 10:46

Valamennyi igazságod most is van. :)

A meggy és az eperfáért fizettem sok éve, azóta bőven behozta mindkettő az árát. Ja, és az idén 2 kopasz kivit vettem ami még nem terem, a többi kivi szaporítóanyagát fórumtárstól kaptam. ha ez mind elkezd teremni, azt sem tudom mit kezdek majd vele. :)) A többi gyümölcstermőt is csere-bere által fórumtárstól szereztem be. Vegyszerre, nem költök, saját komposzttal gazdagítom a kertet, veteményezéshez viszont veszem a magokat. Ha a termés mennyiségét, annak csarnoki árát nézem, a magok ára elenyésző mellette. Szándékosan nem értéket írtam, mert az itthoni vegyszer mentes termés-termény amit frissen szedek a kertben, annak az értéke felbecsülhetetlen. A termesztése, gondozása is örömöt okoz. Kicsi a kert, így nem fáraszt le. Nyaranta reggel még pizsiben kisétálok, végignézek mindent, csipegetek, eszegetek, beviszem ami majd kell az ételhez.


Bátran mondhatod hogy szerencsés vagyok, el sem tudom kis kertem nélkül képzelni az életemet. Pláne ha a bolti zöldsége-gyümölcsre gondolok. Persze van amit nekem is meg kell venni. :(

1374. Napsugár8 (válaszként erre: 1372. - 55Judit)
2020. okt. 7. 10:14

Mondjam azt, hogy szerencsés vagy, hogy van kerted???

Annyi előnyöd van, hogy amikor a fák már termőre fordulnak, és a téli-tavaszi fagy vagy egyéb kártevők nem viszik el a termést, van valamid, amiért akkor már nem kell pénzt kiadni.

Megvetted a csemetét, gondoztad, és évente a kiskerti zöldségek palántáit, kapáltad, locsoltad... gyakorlatilag az sem ingyen van, csak nem a csarnokban hagyod érte a pénzt.

Nem könnyen jutsz így sem zöldséghez, gyümölcshöz, annyival finomabb, hogy te termelted! Váljék egészségedre. :))

1373. 55Judit (válaszként erre: 1372. - 55Judit)
2020. okt. 6. 12:06
Most a kertet rendezem, rengeteg még a paradicsom, naponta van még 1-2 szem uborka, lehet szedni a hónapos retket, tépősalátát, mizunát. Hínak az őszi és a téli retkek is. Ezek a frissen szedhető bio élelmiszerek sokat segítenek a helyzetemen. A fokhagymám is szép lett. Ha nem lenne ennyi eső, áshatnám a fokhagyma, a dughagyma, a tavaszi saláta és retek helyét. De nagy a sár.
1372. 55Judit (válaszként erre: 1371. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 12:01

Mikor kezdtem kikupálódni a betegségekből, olyan gyümölcsöket kezdtem telepíteni a kis kertemben amiket nem csak hogy nagyon szeretek, de a magas áruk miatt esélyem sincs rá hogy megvegyem őket. Nem kell vegyszerezni, metszeni sem nagyon őket. Ezek a füge, datolyaszilva, kopasz kivi, fán termő eper, földieper, fekete ribizli, szeder, málna. Csak tavaly jutottam el addig, hogy május végétől fagyokig, és azon is túl megvan itthon a gyümölcsöm. Persze almát és banánt néha fogok venni így is. :)


Én Balatonvilágoson élek. Siófokra, vagy Veszprémbe járunk innen vásárolni. A két helyen hasonlóak az árak. Alma 6-800 ft között, krumpli 130-300 között. Gyökér itt is 1.600. Répa csarnokban 280 ft, tegnap a LIDL-ben 130 ft-ért vettem. És ugyanott egy szép karfiolt 700 ft-ért. Itthon lemértem, 1,6 kg volt.

2020. okt. 6. 11:49

Valamelyik nap beszéltem a Pécs mellett élő tesómmal. Azt mondja, náluk már nagyon felment az alma ára, 360/kg, a krumpli 180/kg... és sorolja. Hát én is soroltam neki, hogy itt a "Viharsarokban" az alma 680/kg, a krumpli 330/kg... a répa már 300, (kb. 2 héttel ezelőtt még 200 volt), a gyökér már tavaly is 1600/kg volt. Minden más zöldség-gyümölcs ezeknél drágábbak... 800-900-nál kezdik...

Egyáltalán nem mindegy, hogy az országnak melyik részében élünk, vásárolunk. Mert a rezsi ára egységesen mindenkinek ugyanannyi, a gyógyszer ugyancsak, a maradékot kell beosztani, hogy jusson is, maradjon is. :))

1370. 55Judit (válaszként erre: 1369. - 55Judit)
2020. okt. 6. 11:29
Még a szociálisan rászorulóknak is drágábban adja az önkormányzat az ebédet, és nem esznek az öregek olyan egészségesen mint én. Minden csupa fehér liszt,tészta és cukor. Azt az ebédet nem tudnám megfizetni, de meg sem enném. Azt mondják jó ízű. De miből van? Legtöbben ott tartanak főleg az idősebb korosztály hogy mindegy mit eszik, csak jó ízű legyen.
1369. 55Judit (válaszként erre: 1368. - 55Judit)
2020. okt. 6. 11:26
Ezt a lazacot nem rég fedeztem fel. Van a csomagban 4 szép szelet, általában egyformák. Nekem ez 8 evést tesz ki. Drága nagyon persze. De máson behozom. :)
1368. 55Judit (válaszként erre: 1367. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 11:22
Tudom én hogy igazad van, viszont nem mindig a legolcsóbbat esszük. Az én nyugdíjam nagyon alacsony mert a betegségeim miatt csak 27 évem lett. Mire leveszik a banki tartozást, alig marad. Viszont havonta mégis veszek 1 csomag tengerből halászott lazacot, és néha hekket is. Drága dolgokból kevesebbet eszem, olcsóbbakból többet. Az a legnagyobb baj, hogy a szénhidrátféleség a legolcsóbb. Mit tegyünk? beosztjuk ahogy tudjuk, e mellett próbáljuk a lehető legegészségesebben ahogy a pénztárca engedi. :)
1367. Napsugár8 (válaszként erre: 1366. - 55Judit)
2020. okt. 6. 10:52

A bulgur is mire elkészül, 3x annyi lesz belőle.

Az árak pedig attól függ, az ország melyik részén élsz, hol vásárolsz. Nem mindenütt egységesek az árak, és a fizetések sem.

1366. 55Judit (válaszként erre: 1365. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 10:40
A kerekszemű barnarizs általában 700 ft körül van, attól függ hol vesszük. Szárazon 5 dkg-ot ha megfőzöl annyi, hogy meg sem eszed. Hamar jóllakat, és tart is. Persze hogy olcsóbb a bulgur, de nem is kell minden nap enni, én is csak időnként sorra veszem. Másokat is eszünk ami ebben az árfekvésben van. Pl. mikor 3 napos rizskúrát tartottam, napi 10 dekát ettem. Az megfőzve annyi, hogy 3x jól lehet vele lakni. Mondjuk nem degeszre, de elég. Kevés olyan étel van amiből ha jóllakunk 140 ft-ba kerül naponta. Szerintem nem drágább mint más.
1365. Napsugár8 (válaszként erre: 1363. - 55Judit)
2020. okt. 6. 09:54

Én a fehér rizst már évekkel ezelőtt lecseréltem bulgurra. A barna rizs ára nem nyugdíjbarát mifelénk.

De rám a karalábé van vízhajtó hatással, azt viszont nyersen, főzve egyaránt imádom, és amíg lehet kapni, rendszeresen eszem.


A gyümölcsök közül nálam a cseresznye, sárgabarack, dinnye, szőlő ami fekete listán van, most leginkább alma-szilva kompótot főzök, és azt kanalazgatom, csak úgy natúr, édesítés nélkül.

A vírus ellen jelenleg a sok zöldség-gyümölcs, a méz, a D-vitamint célszerű lenne kapszula formában is pótolni, egyelőre a máj, amit imádok és sok D-vitamint tartalmaz. És persze a halak, ha befér a havi keretbe. :)

1364. 55Judit (válaszként erre: 1362. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 09:29
Ügyesen csinálod. Én sem vonok meg semmit magamtól, csak ami nem használ, abból nagyon keveset eszem. Úgy vagyok vele nélkülöztem régen eleget, most sem vagyok jómódú, de legalább amit megkívánok, azt mg is eszem. Annyiból szerencsés vagyok, hogy többségében egészséges dolgokat kívánok. :) Most arra is hajtok, hogy táplálkozással is igyekszem kivédeni a vírust. Aztán vagy bejön vagy nem, de legalább megnyugtat most az érzés. :)
1363. 55Judit
2020. okt. 6. 09:25

Gondolkodtam beírjam-e, aztán így döntöttem.

3 napos barna rizs diéta, ez idő alatt 2-3 kg mínusz.


A 3 nap alatt csak víz távozik a szervezetből, amihez a jó vízhajtó képességű barna rizs segít hozzá. E mellett nem sorolom most fel, mennyi nagyon hasznos ásványt és sok fehérjét is tartalmaz. A lényeg a kezdeti időben a vízvesztés, mert már ettől a 3 kilótól is könnyebbnek, lendületesebbnek érzi magát az ember. A hirtelen -3 kg is simogatja a lelket, nagyobb lendülettel lehet elkezdeni valamilyen mozgást és egy lájtosabb diétát is. Már csináltam, jó volt. Bár én nehezen bírom, mert a gyümölcs a mindenem amit ekkor 3 napig nem ehetek. Most is arra várok hogy leérjen a füge mert imádom, és belehalnék ha azt látom van a kertben és nem ehetem.

1362. Napsugár8 (válaszként erre: 1361. - 55Judit)
2020. okt. 6. 09:19

Én már régen nem vonok meg magamtól semmit. Ha valamire nagyon ráéhezek, amit alapjaiban messzire elkerülök, néha-néha csak megengedek magamnak belőle egy kicsit.

Azzal együtt is meg lehet tartani a napi kcal-deficitet, csak oda kell figyelni!!

A KalóriaBázist nem azért vezetem, hogy dekázzam a napi kajámat! Van abban az adatbázisban mindenféle étel, több-féle elkészítési móddal is, amelyik a legközelebb áll az általam készítetthez, arra katt!! Igyekszem a bevitt kcal-t napi 1050-1150 kcal körül tartani, ha már 1200 fölé megyek, az nálam a zabálás. :))

És a napi mozgást is, amit elvégeztem, inkább kevesebb elégetett kcal-t írok be, minthogy becsapjam magam.


Teljesen mindegy számomra, hogy napi 850 kcal, vagy 880, 900 kcal a deficitem, az arány!! a nagyságrend!! a lényeg. Nekem erre nagyon megfelel a KB.

1361. 55Judit (válaszként erre: 1360. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 09:08

Így van. Meg aztán jobban ios figyelünk magunkra mint a fiatalok, mert érezzük hogy sérülékenyebbek vagyunk, de e mellett mégis meg akarjuk őrízni az állapotunkat, vagy javítanánk rajta.


Hamarosan vége a kinti munkáknak, ezért már kitaláltam e helyett is a szobai tornát.

Azzal nagyon jól jártam hogy a kis kertben sikerült a retek, a saláta, jó sokáig lesz bőven.


Ma elég ártalmasat reggeliztem. Bundás kenyeret, de nagyon kívántam már. Kevés bundás, sok paradicsom, saláta, fokhagyma volt mellé. Mind frissen a kertből.

1360. Napsugár8 (válaszként erre: 1358. - 55Judit)
2020. okt. 6. 09:00
Ahogy mondod! Idősebb korban már jobban oda kell figyelni mindenre. Étkezésre, mozgásra, még szerintem a napi közérzet is befolyásolja a szervezet erősségét, csak ezt fiatal korunkban észre sem vesszük.
1359. 55Judit (válaszként erre: 1354. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 08:59
Nagyon tetszett a napod. Én a kalóriacsökkentésnél attól is félek hogy lassul az anyagcsere, és később a kevéstől is hízok. Orvostól is tanácsadótól is olvastam. Ezzel mi a helyzet? Te hogy gondolod? Mi az igazság?
1358. 55Judit (válaszként erre: 1357. - Napsugár8)
2020. okt. 6. 08:54

Napsugár! (Ó de jó még leírni is a neved!)

Én úgy tudom, hogy 1/2-1 kg az a fogyási mennyiség ami nem terheli meg a szervezetet. Nem növekszik meg hirtelen a vérben a toxikus anyagok szintje a zsír bomlása által, kisebb eséllyel vész az izomból mint nagyobb fogyás esetén. Ez idősebb korban nagyságrendekkel fontosabb mint fiatalon.

(Hát nálam hirtelen fogyásról nincs szó, viszont így is látványos az izomvesztésem. Pedig nem punnyadok a kanapén.

2020. okt. 6. 08:24

Eltelt egy hét, eredmény - 2 kg.

Ma kezdem a második hetet.


Nem volt benne semmi olyan, amely megerőltető lett volna számomra, egészen jól bírtam, talán azért, mert arra vigyáztam, hogy a zöldségből egyek annyit, hogy legyen tele a poci!!! :))


A 9 kg vagy ahhoz közeli érték mínusz csak azoknál fog szerintem mutatkozni, akik előtte teljesen hétköznapi módon étkeztek, éltek, és a diéta hatására rendeződik a napi anyagcsere. Ez által akár 2-3 kg mínusz is jelentkezik, személytől függő.


Mivel nálam ilyen jellegű "munkája" nincs a szervezetnek, tökéletesen elégedett leszek, ha a következő egy hétben is lemegy rólam 2, esetleg 3 kg. Ha több, az is jó! :))

1356. Lávli* (válaszként erre: 1354. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 19:50

Jól csinálod 💪

Végül is, átfutva ezt a diéta tervet, látható hogy a lényeg a zsírmentes húsok és tojás zöldséggel kombinálásában van, minimál szénhidráttal.

Ügyes vagy, csináld csak! 💪

Egy nem fizikai munkát végző embernek ennél több bevitt kalóriára nincs is szüksége.

1355. Napsugár8 (válaszként erre: 1352. - Semleges)
2020. szept. 30. 19:42
Túl sok lett rajtam a plusz, amikor leraktam a cigit, és mint kiderült, pm. alulom is van, sokat kellett ahhoz dolgoznom, hogy az akkor feljött pluszt letudjam. Most már csak arra gyúrok, hogy ami akkor volt rajtam, most abból leadjak. De a héten már eljutottam odáig, hogy a cigizős időszakból 1-2 blúzomat már fel tudom venni... de van még mit dolgozni, hogy elégedett legyek.
1354. Napsugár8 (válaszként erre: 1351. - Lávli*)
2020. szept. 30. 19:40

Egész jól vagyok!

Az első nap: cs.combot megfőztem sós vízben bőre nélkül!, főztem a lébe karalábét és répát, azt szépen kikanalaztam, zöldség az úgy is. Úúútálom a spenótot!! vettem egy üveg konzerv zöldbabot, annak a felébe bele kockáztam a 2 db. főtt tojást és meglocsoltam egy kanál joghurttal. Hozzá a főtt cs.comb. Gyümölcsként alma-szilva kompót egy csészével. Tökéletes.

Reggeli hiánya nem gond, egyébként is sokszor elfelejtek reggelizni, mert ha nem érzem, hogy éhes vagyok, eszembe sem jut.


Ma féltem, hogy egy kis tálcás sonka szeletek (90 gr!!) hogyan bírom ki vacsiig. Megoldottam, bele estem a házi munkába, és eszembe sem jutott, hogy esetleg valamit enni kellene. Inkább hamarabb megszomjaztam, ittam is a vizet tisztességgel.

Vacsorára a főtt cs.comb, kígyó uborkával, paradicsommal. Gyümölcsként egy banán. Kész.


Délelőtt sétálok, gyalogolok, amíg az időjárás engedi, kell a friss levegő, kell a mozgás.


Egyébként is általában 1000-1200 közötti kcal/nap körül szoktam enni, és máskor is előfordul, hogy csak alig 900 kcal jön össze, azért nem fogok még enni, hogy legyen ennyi-annyi kcal.

Délután csipkebogyó tea üresen. A reggeli kávé is édesítő nélkül. Nem presszókávét, hanem tejes kávét iszok. Jól el vagyok. Köszönöm. :))

1353. Bless the child (válaszként erre: 1347. - Unom)
2020. szept. 30. 18:50
Ez arra jó, ha mondjuk szombaton bálba mész és előtte hétfőn jut eszedbe, hogy nem vagy elég szexi a szűk ruhadban😉
1352. semleges (válaszként erre: 1350. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 18:48

Igazad van, olvashattam volna, de nem olvastam, mert csak a kérdésedre válaszoltam, és nem olvastam el a többi hsz-t, bocsánat:)

Kívánok sok sikert, az a 20 kg nagyon jól hangzik, gondolom jól is nézel ki.

1351. Lávli* (válaszként erre: 1350. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 18:45
Akkor ma már túl vagy a második napon? Jól olvasom? Hogy bírod?
1350. Napsugár8 (válaszként erre: 1349. - Semleges)
2020. szept. 30. 18:40
A következő beírásomban olvashattad volna, hogy miért teszem, amit teszek, és a két hét letelte után mit fogok tenni...
1349. semleges (válaszként erre: 1346. - Napsugár8)
2020. szept. 30. 18:35
Nem, de a világon nincs olyan drasztikus diéta, amivel 2 hét alatt lefogysz ennyit és amit abbahagysz és 3 évig nem hízod vissza ha elkezdesz újból enni. Ez egyértelmű.
1348. Napsugár8 (válaszként erre: 1347. - Unom)
2020. szept. 30. 08:08

Én alapjaiban most a GI diétát (súlykontroll) csinálom, csak most annyira stagnál, hogy gondoltam, felébresztem ezzel a két héttel, leadok vele amennyit leadok, csak mozduljak már ki a holtpontról.

Utána vissza a GÍ-hez. Azzal a módszerrel viszont életem végéig jól eltudok lenni.

Valójában már csak egy 6-8 kg-tól kellene összességében megszabadulnom (20-at már leadtam hol így, hol úgy), akkor már egészen! boldog ember lennék. Még akkor is maradna egy kis "aranytartalékom". :))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook