Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Orvosi dieta - 9 kg ket het alatt fórum

Orvosi dieta - 9 kg ket het alatt (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1399. 55Judit (válaszként erre: 1398. - Napsugár8)
okt. 14. 14:26
Tetszik a lendületed és a lelkesedésed. :) Nem kerestem más témákban hogy vajon beírtad-e, örültem hogy van megint internetem és ide benézhettem. Most is rohanok, csak bekukkantottam. Majd megnézem azt a nyílt naplót is.
1398. Napsugár8 (válaszként erre: 1397. - 55Judit)
okt. 14. 09:03

"Mert én már azt hittem, hogy a vízcsapból is az folyik! :))"

Már mint az én fogyó-eredményeim folynak a vízcsapból is. Annyi helyre leírtam örömömben, eszembe sem jutott, hogy még ide is...

Nem vagy akarat-gyenge!

Most nyitottam egy új, nyílt naplót, mert rátaláltam a Súlykontroll diétának 5 hetes mintaétrend receptjére. Feltettem a linket, ill. az első heti ebéd-vacsora recepteket, amiket írt. Nagyon jó mankó. Napi 1200-1300 kcal közötti mennyiség, napi 5 étkezés.

Mivel néhány nap pihi után egyébként is azt akartam folytatni, a héten megcsinálom a bevásárló listámat, és hétfőtől már az szerint rakom össze a kajámat. Persze a változtatás jogát fenntartva! Ne csüggedj, menni fog az neked is. Egy-egy elcsúszástól még nem áll meg a világ. Bekajáltál, oké, szüksége volt rá a szervezetednek, de azok után megnyugodva folytatod, ahol abbahagytad. Semmi gond. Mindig azt mondom, 2-3 dekával kevesebbet fogyok, majd legközelebb annyival többet... csak bátran, előre. Menni fog az!

1397. 55Judit (válaszként erre: 1396. - Napsugár8)
okt. 14. 07:54

Mi folyok? Én azt vártam, a mérés után mit írsz be.

Gratulálok! Nagyon ügyi vagy!

Én csak annyit értem el hogy nem hízok tovább. Valami apró megszorításokat be kellene vezetnem még, de nem könnyű. Hétvégeken fiamnak is főzök, + hét közben is készítem neki elvitelre a reggelit-vacsorát. Látom, érzem az illatokat, én is szeretem, nagyon kívánom és akarat gyenge vagyok. Többet nem is sorolok. :)

1396. Napsugár8 (válaszként erre: 1395. - 55Judit)
okt. 13. 18:26

Mert én már azt hittem, hogy a vízcsapból is az folyik! :)) 4 kg 2 hét alatt. Én teljesen elégedett vagyok vele, soha nem is hiszem el, hogy amit írnak, azt valóban el lehet érni bármelyikkel is. Másrészt másként mozog, másként éli napjait egy 20-30-40 éves, vagy aki már igen-igen "szépkorú" és sokkal kevesebbet tud mozogni.

Nekem az volt a célom, hogy a közel egy hónapos stagnálást megtörjem, ezt elértem.

Most 1-2 nap egy kicsit lazábbra veszem, no azért arra vigyázok, hogy a paci ne szaladjon el velem. Utána vissza a Súlykontrollra. Megpróbálom összehangolni az általad végzett Testkontrollal, vagy sikerül, vagy nem. A lényeg, hogy szép lassan, olvadjon még néhány kilócska le rólam. :))

1395. 55Judit (válaszként erre: 1393. - Napsugár8)
okt. 13. 17:10
Egész nap csak most tudtam belépni, és ez vár, A semmi? Úgy drukkoltam hogy sokat fogyjál! Ha tudok, később még benézek, hátha írod a jó híreket.
1394. 55Judit (válaszként erre: 1393. - Napsugár8)
okt. 12. 14:58

Kíváncsi vagyok!!

Ilyen pocsék időben hol van netem hol nincs, de majd megnézem egyszer mit írtál. :) Ma is csak most jött meg.

okt. 12. 11:36
A mai nap az utolsó! Reggeli, vacsora kötött, ebédre ehetek bármit!!! Hát a fagyóból kivett töltött paprika paradicsom szósszal lett az áldozat 2 szelet tk. kenyérkével. És megjutalmaztam magamat egy epres Dörmivel! Igazán szépen végig csináltam. Vacsorára már csak gyümölcsöt ehetek, dögivel. Bebiztosítottam magamat abból is. És holnap reggel centizés.
1392. Napsugár8 (válaszként erre: 1391. - 55Judit)
okt. 11. 20:01
Én pedig ma nagyon sétáltam, kellemes idő volt, nagyon tetszett. :)
1391. 55Judit
okt. 11. 09:51
Alakformáló edzést tartottam, felástam a fokhagyma és a dughagyma helyét. Nagy drukkban voltam, hogy sikerüljön eső előtt. :)
1390. 55Judit (válaszként erre: 1389. - Napsugár8)
okt. 8. 14:18

Mivel már jó ideje nem szárítom a tésztát, csak annyit gyúrok amennyi délben elfogy kettőnktől, az a mennyiség kinyújtva elfér a kis deszkán.

Tönköty palacsintát én is próbáltam, de szanaszét szakadt, meg leragadt. Már meg sem próbálom, mert már nem használok tejet, anélkül meg nem jó a palacsinta. Ha nagy ritkán ráéhezek, akkor Szafi reform palacsinta lisztkeverékéből sütök 1 adagot ami 6 db, és kétszerre eszem meg. Bár nagyon drága, de havonta egyszer belefér ennyi nasi nekem is.

Most éppen fügét aszalok fahéjasan, kb. 2 hét múlva pedig kezdődik a datolyaszilva aszalás. Lehet hogy a tél végéig kitart a gyümölcsöm. Heti egyszer biztos el kell mennem friss zöldségért majd, de a járvány miatt próbálok minél kevesebbet csatangolni.

1389. Napsugár8 (válaszként erre: 1388. - 55Judit)
okt. 8. 13:36

Tésztát még én sem, lepény kenyeret, ill. zsömlét már sütöttem. És természetesen palacsintát, nokedlit, is rendszeresen.

Tésztát gyúrni nem gond, de hogy még nyújtsam és szeljem, és pici a lakás, még valahol szárítsam is... ezért, ami nekem kell, megveszem a normál lisztből készült boltit. :)

1388. 55Judit (válaszként erre: 1387. - Napsugár8)
okt. 8. 13:30
Igen ezt tudjuk, mert tönköly kenyeret sütök. Nincs gond a színével, csak nem jutott még eszembe abból gyúrni tésztát. De majd kipróbálom. Bár amennyi tészta nálam fogy, nincs nagy jelentősége az értékeknek. Én úgy tudom, a durum liszt is tk. A bulgur is durum búza.
1387. Napsugár8 (válaszként erre: 1386. - 55Judit)
okt. 8. 13:20
A durumlisztet nem ismerem, de a tk. lisztről tudni kell, hogy a belőle készült akármi (nokedli, palacsinta, kenyér, zsömle stb.) nem fehér, hanem inkább barna. Tehát ha a család idegenkedik tőle, akkor inkább ne térj át rá. Én csak magamnak főzök, nem zavar a színe.
1386. 55Judit (válaszként erre: 1385. - Napsugár8)
okt. 8. 13:11

Én használok kenyérsütéshez tk. tönköly lisztet, de még eszembe sem jutott hogy tésztát gyúrjak belőle. :)Én is nagyon kevés tésztát eszek. Inkább csak akkor van tésztás étel ha itt ebédel a fia.

Valóban jobb értékei vannak a tk. lisztnek. Régen azért álltam rá a durumra, mert a cukrosoknak azt javasolják, és gondoltam, jó lesz. Bár ők, akiket ismerek fehér lisztet használnak mindenhez mert nekik még betegen is az a megszokott íz számít jobban.

1385. Napsugár8 (válaszként erre: 1384. - Napsugár8)
okt. 8. 09:41

Majd megfordítom, akkor talán jobban össze lehet a kettőt hasonlítani:

..... Durum... TK.liszt

Kcal. 364 kcal 337 kcal

Feh.. 9,1 gr.. 11,7 gr.

Zsír. 0,0 gr... 2,7 gr.

Ch...75,8 gr...50,0 gr.

GI%..54 %......51 %

1384. Napsugár8 (válaszként erre: 1382. - 55Judit)
okt. 8. 09:36

Ha rávenném magamat, hogy itthon gyúrjak tésztát, akkor sem vennék durumlisztet, maradnék a tk. liszt mellett. Sokkal jobbak az értékei, és abból is tökéletes tésztát, kenyeret, bármit lehet készíteni.

Liszt: kcal. feh. zsír. ch. GI%

Durum: 364.. 9,1. 0,0.. 75,8 54

TK:... 337..11,7. 2,7.. 50,0 51

De ezt persze mindenki maga tudja, hogy melyik válik be neki. Szerencsére nem nagyon vagyok tésztás, így esetenként a normál bolti tésztát megveszem. Pl. egy kilós csomag hónapokig elég nekem.

1383. 55Judit (válaszként erre: 1382. - 55Judit)
okt. 7. 14:09
Nem jó már a billentyűztem, figyelem én, de mégis marad ki időnként betű. Bocs.
1382. 55Judit (válaszként erre: 1381. - Napsugár8)
okt. 7. 14:07

A boltban vegyél durum tésztát. Én is azt veszem, de van olyan "fazonú" amit nem lehet kapni, és azt én gyúrom. Szélesebb a cérnametéltnél, keskenyebb a széles metéltnél és géppel nyújtom, de késsel vágom. Fiam ezzel szereti a tepertős túrós tésztát, ezt neki készítem, és l van pirítva. :))

Jó hír, hogy ha durum tésztalisztből gyúrsz, az nagyon egyszerű, a kezedhez sem ragad a tészta. Tojás sem kell bele. Bátran próbáld ki.

A krumplit én is nagyon szeretem, arra céloztam mikor a gyorsan felszívódót írtam hogy sok rosttal szem.

1381. Napsugár8 (válaszként erre: 1380. - 55Judit)
okt. 7. 13:57
Nálam az időponttal, és a mennyiséggel nincs gond, inkább az, hogy szeretem a krumplit, ami ugye gyorsan felszívódó, és ha főtt tészta, akkor ugye az is a közönséges bolti tészta. Még nem tudtam magam rávenni, hogy ismét elkezdjek itthon tésztát gyúrni, nyújtani. Pedig akkor az is tk. lisztből lenne. De alapjaiban egészen jól boldogulok ezzel az étkezési rendszerrel. De a jó pap is holtig tanul, hát még... aki nem pap. :)
1380. 55Judit (válaszként erre: 1379. - Napsugár8)
okt. 7. 12:47

Kívánom hogy legyen úgy!

Nem akarom betartani azt a diétát, csak ösztönzött, segített abban hogy komolyabban is vehetném a problémámat. A GI diéta nekem is a legszimpatikusabb. Annyit régen megteszek én is hogy ritkán eszem gyorsan felszívódó szénhidrátot, akkor is ügyelek rá hogy sok rostot fogyasszak mellé. Amiben uralkodni kell még magamon az a késő esti evés elhagyása a kenyér minimalizálása, az adagok csökkentése. Menni fog, most nagyon elszánt vagyok.

Neked is sok sikert!

1379. Napsugár8 (válaszként erre: 1377. - 55Judit)
okt. 7. 11:49

Nem egy hetes, hanem 2 hetes, csak a következő héten ismételni kell az első hétre előírt menüt.

De nyugi! Az első héten ami lemegy, annak egy része salakanyag.

És azt sem kell elfelejteni, hogy idősebb korban már az sem megy le, ami 30 évvel korábban szinte észrevétlenül.

Másrészt az ilyen igérgetéseknek kb. 1/3-ada, csak a reklám!! A legritkább esetben igaz! Vagy valami csoda kell hozzá.

Nálam az első hét legvégén mutatkozott a 2 kg mínusz, ha abból az egyik kg. salakanyag, akkor már nem olyan gyors az a fogyás.

Ha a másik héten is lemenne még rólam további 3 kg, az összesen 5 kg súlycsökkenés, amelyből tényleges fogyás lenne a 4 kg. Két hét alatt. Ennyi u.n. "gyors fogyást" még szerintem elvisel a szervezet, hiszen ezzel vége is, és térek vissza a korábbi étkezésemhez. Súlykontroll = GI diéta, amelynél már valóban nincs semmi megkötés, csak a józan, saját belátás szerinti odafigyelés.

De pontosan ez az 5-6 kg az, amit már olyan régen szeretnék leadni. Bízom benne, hogy most már ezen is túl leszek. :)

1378. 55Judit (válaszként erre: 1376. - Napsugár8)
okt. 7. 10:59

Bizony mennyei csemege a friss zöldborsó. Mikor érik, folyamatosan főzöm a borsóleveset új, gyenge répával, petrezselyemmel.

Nekem is volt nagyobb kertem a régi házamnál, de azt, mikor megbetegedtem, nem tudtam tovább csinálni. Az erőm nem is jött vissza azóta sem teljesen, munkából ez a kicsi is elég már. Hálás vagyok amiért ennyit is bírok, és remélem hogy sokáig önálló lehetek még. Abban is bízom, hogy nem nyalom be a vírust.

1377. 55Judit
okt. 7. 10:54

Visszatérve az eredeti témához:

Megnéztem azt az a hetes fogyni ajánlást. Megvalósítható, viszont én nagyon lassan szeretnék fogyni, mert fogyás nélkül is veszítek az izomzatomból sajnos, nem még gyors fogyással. Ezért ma reggel elhagytam a kenyeret.

Kb. 2-3 dekányi vörös cheddar sajtot ettem friss retket, ubit reszeltem egy kis tállal, és koktél parival díszítettem. Nem sok kalória lehetett.

Mivel van tökfőzelékem 1 bő adag, ezért ebédre és vacsorára elosztom, fűszeres csirkemellet készítek hozzá.

Mostantól kisebb adagokat eszem, de a fügét nem hagyom ki, úgysem sokáig érik már.

1376. Napsugár8 (válaszként erre: 1375. - 55Judit)
okt. 7. 10:51
Amíg én is kertesben laktam, leginkább nem a málnásban, hanem a borsó között bújtam. Imádom a borsót, ha még életemben valamikor kertes házban lakhatnék, az egész kertet borsóval vetném be. :))
1375. 55Judit (válaszként erre: 1374. - Napsugár8)
okt. 7. 10:46

Valamennyi igazságod most is van. :)

A meggy és az eperfáért fizettem sok éve, azóta bőven behozta mindkettő az árát. Ja, és az idén 2 kopasz kivit vettem ami még nem terem, a többi kivi szaporítóanyagát fórumtárstól kaptam. ha ez mind elkezd teremni, azt sem tudom mit kezdek majd vele. :)) A többi gyümölcstermőt is csere-bere által fórumtárstól szereztem be. Vegyszerre, nem költök, saját komposzttal gazdagítom a kertet, veteményezéshez viszont veszem a magokat. Ha a termés mennyiségét, annak csarnoki árát nézem, a magok ára elenyésző mellette. Szándékosan nem értéket írtam, mert az itthoni vegyszer mentes termés-termény amit frissen szedek a kertben, annak az értéke felbecsülhetetlen. A termesztése, gondozása is örömöt okoz. Kicsi a kert, így nem fáraszt le. Nyaranta reggel még pizsiben kisétálok, végignézek mindent, csipegetek, eszegetek, beviszem ami majd kell az ételhez.

Bátran mondhatod hogy szerencsés vagyok, el sem tudom kis kertem nélkül képzelni az életemet. Pláne ha a bolti zöldsége-gyümölcsre gondolok. Persze van amit nekem is meg kell venni. :(

1374. Napsugár8 (válaszként erre: 1372. - 55Judit)
okt. 7. 10:14

Mondjam azt, hogy szerencsés vagy, hogy van kerted???

Annyi előnyöd van, hogy amikor a fák már termőre fordulnak, és a téli-tavaszi fagy vagy egyéb kártevők nem viszik el a termést, van valamid, amiért akkor már nem kell pénzt kiadni.

Megvetted a csemetét, gondoztad, és évente a kiskerti zöldségek palántáit, kapáltad, locsoltad... gyakorlatilag az sem ingyen van, csak nem a csarnokban hagyod érte a pénzt.

Nem könnyen jutsz így sem zöldséghez, gyümölcshöz, annyival finomabb, hogy te termelted! Váljék egészségedre. :))

1373. 55Judit (válaszként erre: 1372. - 55Judit)
okt. 6. 12:06
Most a kertet rendezem, rengeteg még a paradicsom, naponta van még 1-2 szem uborka, lehet szedni a hónapos retket, tépősalátát, mizunát. Hínak az őszi és a téli retkek is. Ezek a frissen szedhető bio élelmiszerek sokat segítenek a helyzetemen. A fokhagymám is szép lett. Ha nem lenne ennyi eső, áshatnám a fokhagyma, a dughagyma, a tavaszi saláta és retek helyét. De nagy a sár.
1372. 55Judit (válaszként erre: 1371. - Napsugár8)
okt. 6. 12:01

Mikor kezdtem kikupálódni a betegségekből, olyan gyümölcsöket kezdtem telepíteni a kis kertemben amiket nem csak hogy nagyon szeretek, de a magas áruk miatt esélyem sincs rá hogy megvegyem őket. Nem kell vegyszerezni, metszeni sem nagyon őket. Ezek a füge, datolyaszilva, kopasz kivi, fán termő eper, földieper, fekete ribizli, szeder, málna. Csak tavaly jutottam el addig, hogy május végétől fagyokig, és azon is túl megvan itthon a gyümölcsöm. Persze almát és banánt néha fogok venni így is. :)

Én Balatonvilágoson élek. Siófokra, vagy Veszprémbe járunk innen vásárolni. A két helyen hasonlóak az árak. Alma 6-800 ft között, krumpli 130-300 között. Gyökér itt is 1.600. Répa csarnokban 280 ft, tegnap a LIDL-ben 130 ft-ért vettem. És ugyanott egy szép karfiolt 700 ft-ért. Itthon lemértem, 1,6 kg volt.

okt. 6. 11:49

Valamelyik nap beszéltem a Pécs mellett élő tesómmal. Azt mondja, náluk már nagyon felment az alma ára, 360/kg, a krumpli 180/kg... és sorolja. Hát én is soroltam neki, hogy itt a "Viharsarokban" az alma 680/kg, a krumpli 330/kg... a répa már 300, (kb. 2 héttel ezelőtt még 200 volt), a gyökér már tavaly is 1600/kg volt. Minden más zöldség-gyümölcs ezeknél drágábbak... 800-900-nál kezdik...

Egyáltalán nem mindegy, hogy az országnak melyik részében élünk, vásárolunk. Mert a rezsi ára egységesen mindenkinek ugyanannyi, a gyógyszer ugyancsak, a maradékot kell beosztani, hogy jusson is, maradjon is. :))

1370. 55Judit (válaszként erre: 1369. - 55Judit)
okt. 6. 11:29
Még a szociálisan rászorulóknak is drágábban adja az önkormányzat az ebédet, és nem esznek az öregek olyan egészségesen mint én. Minden csupa fehér liszt,tészta és cukor. Azt az ebédet nem tudnám megfizetni, de meg sem enném. Azt mondják jó ízű. De miből van? Legtöbben ott tartanak főleg az idősebb korosztály hogy mindegy mit eszik, csak jó ízű legyen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook