Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)

1589. bea001 (válaszként erre: 1588. - kaktuszvirágok)
2010. márc. 14. 21:49
Igen,tudom.Már regisztráltam a Nők Lapjára is.Ma egész nap olvastam,kicsit le is zsibbadt a szemem:)
1588. kaktuszvirágok (válaszként erre: 1586. - bea001)
2010. márc. 14. 21:44
Ha visszaolvasod a fórumokat sok hasznos információt fogsz találni.A lányok nagyon kedvesek ,és minden kérdésre válaszolnak.
1587. kaktuszvirágok (válaszként erre: 1580. - zsucika7)
2010. márc. 14. 21:26
Zsuci engem az uszonyos tört. megmosolyogtatott!!
1586. bea001 (válaszként erre: 1579. - zsucika7)
2010. márc. 14. 21:07

Szia.

Nem járok kondizni:)

A munkára értettem,hogy elég hajolgatós,kemény munkát végzek és nem szeretnék kockáztatni.Még az elején járok.Keresek-kutatok,hogy tényleg a számomra legjobb orvost válasszam.

1585. zsucika7
2010. márc. 14. 21:05

Angolul tudóknak ajánlanám az alábbi cikket:

[link]

Néhány tanács mielőtt megfogadnál egy tanácsot! :)

1584. zsucika7 (válaszként erre: 1581. - ElvenSpirit)
2010. márc. 14. 20:23

Egyébként remélem, hogy az őszinte beszámolóimmal (amiket egyébként panaszkodós helyett igyekszem humorosra venni ha egyáltalán szóbahozom), nem elijesztem, hanem alaposabb kutatásra és körültekintésre ösztönzöm "legrosszabb esetben" azokat akik elolvasnak.

Hiszem hogy ha valaki átrágta már magát néhány száz vagy ezer fórum bejegyzésen, elolvasta a témában több tucat páciens beszámolóját, realisztikusak az elképzelései, tudja milyen változásokra lehet számítani és az mivel jár, megfelelően kiválasztotta az orvost, bízik benne, jó volt a konzultáció, akkor NINCS MITŐL tartania, maximum egy jót mosolyog.

Ellenben ha bármelyik pontban is bizonytalan, akkor ott még további kutatás, esetleg megfelelő orvosválasztás lehet a szükséges.

Én is úgy találtam meg a számomra megfelelő orvost, hogy sok negatív példán keresztül, amiket javított, majd egy nagyon elszúrt esetből kialakuló csodálatos végeredményt látva tette fel nálam az i-re a pontot amikor döntöttem.

Így már tudom, ki fogja kijavítani a bumszlivégű, konnektororrú lapos orrmányomat.

1583. zsucika7 (válaszként erre: 1581. - ElvenSpirit)
2010. márc. 14. 20:17

Hát igen, de ezt én is többször és folyamatosan, az elmúlt héten is legalább háromszor kihangsúlyoztam, hogy orvosválasztás, orvosválasztás, Kekivel és mindenki mással is teljesen egyetértek e témában.

Nekem sem kíméletes nem volt a doki, sem jó nem lett az eredmény.

Gyakorlatilag nem "kikalapálta" a régi karosszériát, hanem csak "kigittelte" a "behorpadt" részeket, így aztán lett egy kevésbé görbe, de gigantónikus nagyságú orrmányom, ami a homlokomból indul ki, vastag, feszülő, kor alakú slagként csüng le és áll ki az arcomból és alulról egy lógó orrsövény támasztja meg a szám fölött.

Régebben egy elegáns, vékony élű, kisebb orrom volt. Azt mondta a doki, hogy az nem illett a fejemhez, túl kicsi volt...

1582. keki70 (válaszként erre: 1581. - ElvenSpirit)
2010. márc. 14. 15:43
Köszi ElvenSpirit...jobban meg sem fogalmazhattad volna.
1581. ElvenSpirit (válaszként erre: 1580. - zsucika7)
2010. márc. 14. 11:38

Zsucika légy szíves tedd hozzá azt is, hogy azért néztél így ki, mert rossz orvost választottál, aki elrontotta az orrodat. Ugyanakkor a jó orvosválasztás garantálja a hamar kialakuló szalonképes külsőt is.

A frászt hozod az ilyen beírásokkal azokra, akik még csak most kezdenek körbenézni az orrplasztika témájában.

1580. zsucika7 (válaszként erre: 1576. - keki70)
2010. márc. 14. 07:07
Nekem ahogy lekerült a gipsz úgy néztem ki mint akinek egy uszony nőtt az arca közepére. Hátonúszást nem próbáltam azóta, de szerintem ki is parancsolná a vízből az embereket a parti őrség, cápariadó okán.
1579. zsucika7 (válaszként erre: 1578. - bea001)
2010. márc. 14. 07:03
Ha nem zavar hogy gyermekfej méretűre duzzad az orrod edzés közben akkor már a harmadik héttől lehet menni kondizni, csak nem szabad beütni. Be is csinálnál a fájdalomtól, az első hónapban merev, kemény mint a porcelán még az orrcimpád is, de ha hozzáérsz, nos, finoman fogalmazva rendkívül érzékeny.
1578. bea001 (válaszként erre: 1577. - keki70)
2010. márc. 13. 21:52
Fizikai munkára gondoltam.Regisztráltam a Nők Lapja fórumra.Pfff van mit olvasni:)Valószínű,hogy majd csak jövőre szeretném,de nagyon sok infót akarok begyűjteni addig+lelki felkészülés is kell:)
1577. keki70 (válaszként erre: 1575. - bea001)
2010. márc. 13. 21:38
Na most ha a munkahelyre is gondolsz,akkor azért számít,hogy egy irodában dolgozol,vagy fizikai munkát végzel.Ha irodában,akkor a gipszes időszakot is beleszámolva két hét elég,ha viszont olyan helyen,ahol akár emelgetned kell,sokat hajolni,erőltetned magad,ott a 4-6 hét az ajánlott.
1576. keki70 (válaszként erre: 1575. - bea001)
2010. márc. 13. 21:36

Lekerült a gipsz,és rá pár napra már szalonképes voltam.Finoman lehetett orrot fújni,és hajolgattam is,mert a picim felkellett emelnem,fürdetni,stb...

Ennek csak egy hátránya van:jobban dagad az orr.

De Dr.Kárász Tamás annyira óvatosan és precízen műt,hogy én észre sem vettem,hogy dagadt volna az orrom.

Nem volt lila a fejem,levette a gipszet,és mintha mi sem történt volna,semmi folt nem volt rajtam.Nagyon minimálisan kis sárga folt volt,de nagyon gyorsan felszívódott.

1575. bea001 (válaszként erre: 1574. - keki70)
2010. márc. 13. 20:54

Köszönöm:)

Megnézem majd azt a fórumot is.Azt tudod,hogy mennyi idő után térhetek vissza a hétköznapi életemhez?Úgy értem,hogy már nem gond a hajolgatás+nem kell olyan óvatosnak lenni,orrot fújni...

1574. keki70 (válaszként erre: 1573. - bea001)
2010. márc. 13. 20:40

Nagytöbbségben altatásban végzik.Szeretettel várunk a Nők Lapja caffé orrplasztika fórumán,ahol pörög a fórum,a hoxa nagyon megállt.

Ha műtétre gondolsz,ott a helyed,segítünk,bármi kérdésed is legyen! :-)

1573. bea001
2010. márc. 13. 20:32

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy az orrplasztikánál altatnak v.csak érzéstelenítenek?Elég sok baja van az orromnak és egyre többet gondolok a műtétre.

1572. keki70
2010. márc. 6. 19:17

Márciusi lista:

mopszi -március 17. Dr.Kárász Tamás

xagicax -március 25. Dr.Kárász Tamás

Szerintem még fog bővülni a lista,akkor pótolom...:-)

1571. keki70 (válaszként erre: 1570. - _Niki89_)
2010. márc. 5. 20:15
Dr.Kárász Tamás csinált már több állimplantátum beillesztést orrplasztikával egybekötve.Az eredmények:kitűnő :-)
1570. _Niki89
2010. márc. 5. 20:08
Sziasztok! Orrplasztikai műtétre készülök, Dr. Csuha Lajos fog műteni június körül. A kérdésem az lenne, hogy valakinek van állplasztikai tapasztalata? Őszintén szólva nem találtam magyar oldalon ilyen témájú fórumot...én eléggé gondolkodom rajta, bár külföldi oldalakon nem írnak túl jókat a műtétről...:S Állimplantátumra gondolok.
1569. keki70
2010. márc. 5. 18:53

Mindenkinek,aki orrplasztikára készül-mire érdemes odafigyelni...

Az orrplasztika a plasztikai beavatkozások közül a legnehezebb és legproblémásabb műtét.Az orvos részéről komoly felkészültséget és nagy rutint igényel.A sikeres műtét alapvető feltétele a jó ORVOSVÁLASZTÁS!Nem biztos,hogy a média által sokat szerepeltetett orvos a megfelelő,mint ahogy az sem biztos,hogy a legdrágább árkategóriájú orvos sikeres műtétet végez.Sajnos a rossz orvosválasztás maga után vonja,hogy az orr nem olyanra sikerül,amit elvárnánk.Ilyenkor aztán hiába panaszkodunk,már késő.Tudatosul bennünk,hogy nem a megfelelő orvost választottuk.Becsapva érezzük magunkat,de valahol sajnos mi is hibásak vagyunk.Az orvost mi választottuk,rábíztuk magunkat anélkül,hogy megfelelően tájékozódtunk volna arról,hogy valóban alkalmas-e az általunk kért orr-terv megvalósításához.

Rossz eredmény=csalódottság,ami sokszor depresszióhoz vezet.Következik a lelki fájdalom,az önmarcangolás,ami bizony hosszú távon megviseli az embert.De van megoldás:a korrekciós műtét.Csakhogy itt a minimális várakozási idő félév,de inkább az egyévet várják ki.Csak akkor lehet korrigálni az orrot,ha a gyógyulási folyamata befejeződött.

Nálam az orvosválasztás alapvető feltétele volt,hogy az orvos fül-orr-gégész+plasztikai sebész is legyen egyszemélyben.Ez már alapjában véve leszűkítette a kört,akik közül orvost választhattam.Fontos volt számomra,hogy napi szinten végezze az orrplasztikát,így nagy rutinnal rendelkezzen.

Nem tudom,hogy hol olvastam,de alaposan a fejembe véstem,hogy "a plasztikai sebész nem fül-orr-gégész,a fül-orr-gégész pedig nem plasztikai sebész!"

A műtétem előtt a fórum összes hozzászólását átolvastam,megnéztem a műtött orrokat,amit a lányok feltettek-ezek alapján kezdtem a szelektálást.

Mikor úgy éreztem,hogy megtaláltam a nekem megfelelő orvost,akkor jött a személyes találkozás.Tulajdonképpen itt dől el minden.Én mit szeretnék,ő mit javasol,összehangolni az elképzelést a megvalósíthatóval.Ezt alaposan át kell beszélni,pár perc nem elég,időt kell rá szánni.El kell fogadni,hogy hozott anyagból dolgozik az orvos,tehát mindent nem lehet kihozni egy orrból.Határok vannak,amiket bekell tartani.Itt már egyébként kiderül,hogy az orvos és páciens mennyire tud együtt működni,kialakult-e a páciens részéről a szimpátia,és ami a legfontosabb:a BIZALOM.Ha úgy érzem,nyugodtan rábízom magamat,megbízom az orvosban,akkor ő az én emberem.

Fontosnak tartom a látványtervet is,és annak átbeszélésére is időt kell szánni.Mert a műtét után már késő bánat.

A műtöttek 90%-a elégedett a műtéti eredménnyel.Persze kisebb hibák vannak,meg lesznek is,mert azt is szem előtt kell tartanunk,hogy tökéletes orrot ne várjunk,olyan nincs.De sokkal szebbet kapunk vissza,mint amilyen az eredeti volt.Az elégedett páciensek nem járnak vissza a fórumra-vagy csak nagyon kevés-őket már nem motíválja semmi,elégedettek,tehát az orrproblémán túlléptek.

Maradnak akiknek problémájuk van,és jönnek azok,akik a műtét előtt állnak.Éppen ezért ne vegyük el az újak kedvét a műtéttől,inkább bátorítsuk őket tapasztalatainkkal /amit én már lassan két éve csinálok/.Bátorítsuk őket,hiszen az orrplasztika lehetőséget nyújt arra,hogy egy teljesebb,jobb életet élhessen az ember.Régen erre nem volt lehetőség,de szerencsére olyan világban élünk,hogy most már van esélyünk a változtatásra,és nem kell egy általunk nem elfogadott orral leélni az életünket.

Én is belevágtam,nekem csak jó tapasztalataim vannak a műtéttel és az eredménnyel kapcsolatban.

Örök emlék marad,amikor lekerült a gipsz az orromról:úgy éreztem,hogy valami befejeződött,egy korszak lezárult,és ettől a perctől kezdve egy új elkezdődik egy olyan orral,amire évek óta vágytam.

Leírhatatlan boldogságot éreztem,elégedettséget,és nagyon büszke voltam magamra.Egyébként mindenki büszke lehet magára,mert ez a műtét nem kötelező,nem életmentő,magunktól vállaljuk,és ehhez bátorság kell.

Minden új fórumozónak azt kívánom,hogy éljék meg ugyanazt a boldogságot,amit nekem sikerült,adjanak maguknak esélyt rá,és ne futamodjanak meg.

1568. keki70
2010. márc. 5. 18:21
Szt.Imrében elavult technikával dolgoznak-ezért a műtétek kb.30%-a sikeres,a legegyszerűbb beavatkozások.
1567. keki70 (válaszként erre: 1565. - ElvenSpirit)
2010. márc. 5. 18:17
Én egyetértek ezzel a hozzászólással-de egy embert kihúznék belőle...nem a semmiért.
1566. keki70
2010. márc. 5. 18:16

"ezeken a helyeken biztonságban vagytok, mert az Egészségügyi Felügyelet ellenőrzi az orvosokat. De csak az állami szférában dolgozókat!"

Sajnos ez nem így van! Mert nem egyszer és nem kétszer fordul elő,hogy sima fül-orr-gégész csinál orrplasztikát,ami ugye nem engedélyezett.Akkor ki is ellenőrzi őket?

Hát való igaz,hogy Győrben már volt akit rajta kaptak,és meg is kapta azt,amit megérdemelt.

Ismerek olyat,akit a Szt.Imrében vágott tönkre az orvos-de beismerni azt,ami a két szemével is látható-soha...

2010. márc. 5. 16:10
A három legjobb orrplasztikás orvos (Rezek, Kárász, Varga) mind magánpraxisban dolgoznak. Nem ezen múlik a dolog, a páciensnek alaposan meg kell fontolni az orvosválasztást.
1564. Zakyka007 (válaszként erre: 1562. - ElvenSpirit)
2010. márc. 4. 17:40
ja meg emlekszem h irtad h neked a mutetbol 1 ora az verzescsillapitassal telt amiatt a csontkinoves miatt, biztos az is hozzajarult
1563. keki70 (válaszként erre: 1562. - ElvenSpirit)
2010. márc. 4. 15:56
Na jól van na,értem én :-)
1562. ElvenSpirit (válaszként erre: 1560. - keki70)
2010. márc. 4. 13:13
Mivel a parittyakötés átvérzett vagy átnedvedzett, ezért persze, hogy kellett a parittyakötés. Csak úgy feleslegesen nem tettem volna fel.
1561. keki70 (válaszként erre: 1560. - keki70)
2010. márc. 4. 12:43
vérez helyett véres :-)
1560. keki70 (válaszként erre: 1555. - ElvenSpirit)
2010. márc. 4. 12:42

Nem tudom,hogy neked miért kellett olyan sokáig a parittyakötés,biztosan annyira véreztél?

Mert én még ezt nem is hallottam,nekem a műtét napján késő este amit utoljára cseréltem gézt,elég is volt.Másnap,amikor Kárász doki kivette a tamponokat,nekem már nem is volt vérez a géz.Az orrom alatt törölgette le egy kicsit az odaszáradt vért,de az sem volt jelentős.

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook