Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
31139. Zsóka123
ma 13:23
Sziasztok! Műtét után ti mikor és hogy tanultatok meg újra orrot fújni? 😅 Nekem egyszerűen nem megy csak tükör előtt és kell a végén fültisztitó pálcika is... de jövőhétre muszáj lenne valahogy megtanulnom hogy ugy menjen mint régen... erre van valami technika vagy sose lesz mar olyan mint regen? :/
31138. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31137. - MissHern)
ma 13:07
Szia! Voltál kontrollon? Mit mondott rá a dokid?
31137. MissHern (válaszként erre: 31131. - SzaboJazmin24)
ma 08:04
Szia :) sajnos igen, viszont nekem nem tunt el, ott maradt a dudor...jovo heten lesz egy eves a nozim
31136. Zsóka123 (válaszként erre: 31135. - Aj87)
tegnap 22:14
Szia! Nekem június 18.án volt, azthiszem 3.hét után egyik napról a másikra egyszer csak kidugult, előtte csak szelelgetett sokáig, de mostmár nekem teljesen jó.
31135. Aj87
tegnap 20:40
Sziasztok! Kinek meddig dugult az orra műtét utan? Jekem junius 23-án volt a mutet es meg mindig sokszor dugult. Kicsit mar azert idegesit.
31134. keki70 (válaszként erre: 31133. - Keki70)
tegnap 18:41
*folyamatosan-több dudor egymás után,ahogy a varratok elhelyezkednek-elhelyezkedtek
31133. keki70 (válaszként erre: 31132. - SzaboJazmin24)
tegnap 18:40
Igen,ezek a dudorok folyamatosan is előfordulhatnak az orrsövény mentén,aztán idővel ellaposodnak,majd teljesen eltűnnek.
tegnap 15:40
Közben meg is kaptam a választ a dokimtól, de hátha másnak is segítség :) A felszívódóvarratok miatt alakulhatnak ki dudorok, majd elmúlik magától
tegnap 15:31
Sziasztok! Tapasztalt valaki olyat, hogy kis kinovesszeru dudor jelent volna meg az orrlyukaban? Lehetseges, hogy a varratok miatt? 1 honapos vagyok. Mar irtam a dokimnak, de hatha masnak is volt ilyen.
31130. Eszti1224 (válaszként erre: 31128. - Zsóka123)
tegnap 13:23
Nekem volt egy külső, amit ki tudtam húzni, de a belsőt is próbáltam. Az nem ment, nem is erőltettem. A doki kiszedte, bár felszívódó lenne, de nagyon fájt.
31129. Anaelisa (válaszként erre: 31128. - Zsóka123)
tegnapelőtt 23:10
Ne húzd ki semmiképp, vágd le óvatosan egy fertőtlenített kisollóval (pl. patikai alkohollal fertőtlenítve).
31128. Zsóka123
tegnapelőtt 20:25
Sziasztok! Nagyon kilógó varratot húzott már ki valaki magának? Vagy csak levágni szabad? Szó szerint kilóg az orromból a varrat. Köszi előre is!
31127. Ri Ri
tegnapelőtt 12:53

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Gondolkodom az orrműtétben (széles és elég nagy az orrom de csak a porcos rész). Volt valakinek ilyen műtétje? Mert ami képeket találok azokon vagy minimális a változás az eredeti orrhoz képest vagy mást műtöttek rajta pl. orrháti púp.

ORGANIC SHOP BIO EPER JOGHURT TESTÁPOLÓ KRÉM
31126. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31124. - Zsóka123)
júl. 30. 17:20
Úgy emlékszem, anno azt olvastam, hogy a duzzanat miatt jobb alulról felfelé haladni, az arcüregnél is belülről kifelé haladok, voltam nyirokmasszázson is műtét előtt, hogy a nyirokfolyadék könnyebben áramoljon, és szerencsére nagyon gyorsan leapadt a nózim. Őszintén amúgy nem tudom az orvosi hátterét neki (az orrcsúcsot laikus véleményem szerint már ez nem szabad, hogy elmozdítsa, ha jól meg van csinálva, én inkább tényleg a duzzanat elkerülése miatt csinálom így).
31125. keki70 (válaszként erre: 31124. - Zsóka123)
júl. 30. 15:09
Szia,ha elfogadod tőlem is a választ,akkor:mindig alulról felfelé kell krémezni,hogy ne húzzad lefelé az orrot-orrcsúcsot.Ugyanígy ha alapozót használsz vagy bármit,ezt szem előtt kell tartani.Egy idő után annyira belevésődik a mozdulataidba,hogy már nem is tudnák másként,rutinszerűen csinálod.😊
31124. Zsóka123 (válaszként erre: 31120. - Angyallanyka_Agi)
júl. 30. 14:17
Szia, miert fontos hogy alulról felfelé legyen kenve? Én szoktam így végighuzni az ujjam az orromon csak mert jó érzés hogy milyen egyenes 😅 de mindig felulrol lefelé inditottam 🤔
31123. Liliána2
júl. 30. 14:11
Sziasztok, másodlagos orrplasztikát szeretnék csináltatni, de nem tudom kinél kéne. Csuha Lajos és Járai Tamás Doktor Urakon gondolkozom, esetleg van valakinek tapasztalata velük? Előre is köszönöm:)
31122. Jago7 (válaszként erre: 31121. - SzaboJazmin24)
júl. 30. 13:59
Én 3 hónapig tapaszoltam minden éjjel, reggelente óvatosan szedtem le, illetve mivel este alákrémeztem, nem ragadt annyira durván a bőrömhöz a tapasz. Most, hogy már nem tapaszolom éjjelre, picit duzzadtabb reggel, de nem vészes.
júl. 30. 13:50
Igen ez egyébként nekem azért érdekes, mert külföldi oldalakon,videókban mindenki ajánlja hónapokig a tapaszolást, itt viszont annyira nem ismert.
31120. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31118. - SzaboJazmin24)
júl. 30. 13:35

Szia, én egyáltalán nem tapaszoltam, nekünk nem mondták, hogy kellene - én hűtő-hideg, körömvirágba vagy kamillába áztatott vattát tettem a nózimra pár hétig, ami nagyon-nagyon jól esett. A “leesős”érzés a gipszlevétel előtt jelentkezett 2 nappal kb., majd még pár napig tartott, mostanra (5. hét) elmúlt. Minden reggel és este 2in1 feketenadály/árnika krémmel kenegetem alulról felfelé, oldalt is az arcüregemnél, sok folyadékot iszom, mindig felfelé tartom a nózim, amikor tudom, így igyekeztem az ödémát kikerülni.

KT videójában láttam, hogy ő is szokott tapaszt ajánlani, de csak a gipszlevételi utáni 4 napban.

31119. Anaelisa (válaszként erre: 31118. - SzaboJazmin24)
júl. 30. 12:18
Szerintem a szöveteket is megviseli, ha naponta van cserélve. Én 2 hónapig tapaszoltam, 2-3 napig hagytam rajta, talán a meleg miatt 2 nap most elég és utána csere. Érezni fogod, ha már el lehet hagyni. Ez a “leesős” érzet normális teljesen. Szerintem nyugodtan tapaszold, és ne zavarjon, hogy látszik, ez hozzátartozik a gyógyuláshoz.
júl. 30. 11:54

Sziasztok!

Ki meddig tapaszolta az orrát? Nekem most a gipszlevétel óta 3. Hete van folyamatosan tapaszban, ez idő alatt 3 napot nem volt rajta összesen, mikor olyan helyre mentem. De nagyon rossz érzés nélküle, olyan mintha le akarna esni az orrom, nem tartja semmi :D Sokaknál olvastam, hogy 3 hónapig, csak éjszakára tapaszolják, viszont az nem viseli meg nagyon a bőrt, hogy le kell szedni minden reggel?

31117. Jago7
júl. 30. 10:52
Sziasztok! Van, akinek készült MR felvétele a műtét után, ahol látszik az orra? Nekem most készült egy ilyen és kielemezném kicsit valakivel. :) A naplómba tettem ki képeket.
Kvizlabirintus.hu Kérdések, felfedezés, stratégia
31116. Jago7 (válaszként erre: 31115. - Nosejob_Dorka)
júl. 30. 10:51
Szia! Én is nála voltam, de még elég vegyesek az érzéseim, ha gondolod, jelezz és kinyitom a naplóm.
júl. 29. 13:58

Sziasztok!

Korábban már írtam ide a forumra, azóta lett műtét időpontom is. Kárász doki műti augusztus végén.

Aki érez magában kedvet, írhatna rövid beszámolókat privátban, hogy hogy érezte magát a műtét után, mik a tapasztalatai. Konkrétan a műtét utáni ébredés pillanatai,az első este/első hét élményei érdekelnének,mert kicsit izgulok.😀(Vagy akár naplót is ajánlhattok).

Köszönöm!!!

31114. Jago7
júl. 26. 09:36
Sziasztok! Mostanában észrevettem egy látványosabb horpadást az orrháton, tettem fel róla képet a naplómba, nem tudom mennyire látszik így, de nem túl bíztató. Ez még lehet, hogy alakul, eltűnik??? Csak baloldalra jelent meg, jobb oldalon tapintani sem lehet ilyen horpadást. Köszi szépen előre is, ha valakinek volt már hasonló észrevétele és megosztja. (Nemrég múlt 3 hónapos az orrom). :)
31113. agica09 (válaszként erre: 31112. - Polla2)
júl. 25. 20:02

Meg is néztem,igen,nagyon hasonló eset,mint az enyém.Irtam is neki.Kb

ugyanaz várna rám a korrekcionál.

31112. Polla2 (válaszként erre: 31109. - Agica09)
júl. 25. 14:41
Kismacseknek volt hasonló műtéte. Ha jól tudom, neki nem lett jobb és ingyenes volt.
31111. keki70 (válaszként erre: 31110. - Zsóka123)
júl. 24. 22:01

Igen,a ferde orrsövény útjában van a levegőnek,nincs egyenes útja a levegőnek,így ingerli az orrnyálkahártyát és ezért alakul ki az állandó nátha ill. orrdugulás.

Viszont sajnos az allergia is ezzel jár,orrspray,gyógyszer nélkül nem múlik el a náthás állapot.Én egész évben szedek gyógyszert,használok orrsprayt és befújom is van,így nincs tünetem.

Műtét után előfordul,hogy még egy ideig úgymond elakar csöppenni az orr,tehát jön váladék,de nem folyamatos nátha.

A műtét során átalakul az orrnyálkahártya szerkezete-ez okozhatja az elcsöppenős váladékot,akár ilyen vízszerűt is-,aztán idővel helyreáll.

Ha még nem voltál allergia vizsgálaton,akkor érdemes lenne megcsináltatni,hátha attól van a náthás állapot.

31110. Zsóka123 (válaszként erre: 31108. - Keki70)
júl. 24. 17:53
Nem tudok róla, hogy allergiás lennék. Műtét előtt sokat fújtam az orrom de akkor váladék nem sok volt , doki aztmondta azert volt ez mert ferde volt ugye az orrsoveny es a levegoaramlas ingerelte az orrnyalkahartyat, sokszor ereztem hogy orrot kell fujnom de volt hogy szitne ures volt a zsepi. Azthittem a műtét után termeszetes a taknyolás :o
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Unatkozol? Gyere játszani!
Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook