Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12369. Fruzsi94
2016. jan. 22. 18:44
Sziasztok:) orrplasztikat szeretnek kedden megyek KT.-hez konzira, de ha valami megse jonne ossze dr Bajusz Huban is gondolkozok! Volt valaki koztetek akinek o csinalta a nozijat? Vagy valami velemenyt tud valaki mondani? Megkoszonnem:)
12368. keki70
2016. jan. 22. 15:59
Segítség,támogatás műtét előtt,gipszes időszak alatt,gipszes időszak után orvostól függetlenül-természetesen Borella-mindenkinek,nem beszélve a lelki részéről,amit még pluszban nagyon fontosnak tartok.
12367. keki70
2016. jan. 22. 15:55
Borella nem :-)
12366. Borella (válaszként erre: 12358. - Supergirl89)
2016. jan. 22. 14:10
Én a törölt hozzászólásról lemaradtam, de szeretném megkérdezni, hogy remélem én nem sértettem azzal szabályzatot, hogy leírtam negatív élményemként a konzultációkon tapasztaltakat. Ezek már 2 éve voltak. Igazából ezzel nem az orvosok munkáját bírálom, hanem az óriási munkatempó miatt az empátiát hiányoltam. :) Azért regisztráltam fel ide, mert úgy látom, hogy itt egy nagyon jó kis társaság van, és mindenkinek egy új élet kezdetét jelentette, jelenti a megszépült orra. Én is erre vágyom és úgy érzem, itt sok-sok segítséget, támogatást kaphatok én is és a többi tag is akkor is ha esetleg nem azt az orvost választja, akit a többség. :)
12365. supergirl89 (válaszként erre: 12362. - Keki70)
2016. jan. 22. 14:03
Köszi Dóri,ennél jobban én sem tudtam volna leírni.:-) Mint a régi szép időkben...kiegészítjük egymást. :D
12364. keki70 (válaszként erre: 12363. - Supergirl89)
2016. jan. 22. 13:45

Nekem nem kell bele semmi,az anyag adott,bőven elég,csak helyre kellene rakni.Ha megyek,szólok :-)De megmondom őszintén,hogy azért már érdeklődtem mellplasztikásoktól-akik ilyenen estek át-hogy mire lehet számítani.

Ők olyan könnyedén vették,mint én annak idején az orrplasztikát.Szerintem itt jön be,hogy lelkileg fel kell készülni minden beavatkozásra,csak akkor szabad belevágni.

12363. supergirl89 (válaszként erre: 12361. - Keki70)
2016. jan. 22. 13:28
Én sem tudom elképzelni hogy valaha műcicim legyen,csak akkor szánnám rá magam,ha megkeserítené az életem...meg azért nem kevés pénz,ráadásul egy idegen tárgy lenne bennem..ettől is tartok kicsit. Szóval egyelőre azt mondom hogy nem tudom elképzelni hogy megműtessem. :) de én is szeretnék tudni róla ha neked lesz műtéted. :)
12362. keki70 (válaszként erre: 12358. - Supergirl89)
2016. jan. 22. 13:23

Egy kicsit hozzájárulok az írásodhoz:


A Fórumszabályzatot mindenkinek be kell tartania.Ha valakinek a hozzászólása olyat tartalmaz,amit a Fórumszabályzat tilt,akkor törlésre kerül.

Nem csak Kárásznál van törlés,múltkor Dr.Tóth Andrásnál is volt,nem is írtam ki a fórumra,hogy ugyan már miért.Mert a tartalma olyan volt,amit nem lehet kiírni.

Priviben lehet közölni-ezért van a privi-de a Fórumszabályzat határokat szab és ezt tudomásul kell venni.

Én is figyelmeztetek priviben akkor,ha egy illető olyan orvosról kérdez nyilvánosan,aki sorra gyártja a hibás orrokat.Aztán vagy számít,hogy ezzel próbálok segíteni,vagy nem.Majd az illető eldönti.

A törlések nem véletlenül történnek,a moderátornak joga van felülbírálni az olyan hozzászólást,ami a Fórumszabályzatnak ellentmond.

Ez így működött az NLC-n is,itt is és nem csak az orrplasztikán,hanem a mellplasztikán is,az "orvosi" fórumok figyelem alatt állnak,amíg az orvos,klinika,stb... nem tudja magát megvédeni,addig a Fórumszabályzat megteszi.

Használjátok a privát megoldást-én is így teszek.

12361. keki70 (válaszként erre: 12357. - Supergirl89)
2016. jan. 22. 13:14
Akkor megvárlak a cicikkel...bár nem hiszem,hogy valaha is eljutok felvarratni őket,nem győztem még meg magamat,hogy annyira fontos lenne számomra.Amíg nem érzem azt,hogy boldogabb lennék tőle,addig nincs értelme.Az orr teljesen más volt,régi vágy,régi álom-alig vártam,hogy megéljem.Boldog is vagyok,szeretem nagyon :-)
12360. Manda76 (válaszként erre: 12359. - 45e9878b07)
2016. jan. 22. 13:02
A légzés az ugyanolyan már, persze. Annyi, hogy még néha bedugul, de ez sem olyan erős megfázásos orrdugulás, csak mondjuk fogmosás közben is a számon veszem a levegőt. Nem okoz életminőség romlást :)
12359. 45e9878b07
2016. jan. 22. 12:56
De már rendbe jött? Azaz úgy lélegzel mint műtét előtt? 😀
12358. supergirl89 (válaszként erre: 12351. - 783d0943a5)
2016. jan. 22. 11:37

Szia Őzike!

A fórumszabályzatban minden le van írva,és aki nem tartja magát ehhez,annak az üzenetei törlésre kerülnek.Gondolom ezzel nem mindenki van tisztában. Negatív véleményt lehet mondani,de senki jóhírnevét nem szabad megsérteni úgy,ahogy ő tette..nem szép dolog elbizonytalanítani másokat (akik bíznak a leendő orvosukban) ilyen módon.Mindig is voltak,vannak,lesznek elégedetlen "páciensek", de egy biztos: tökéletes orr nincs sem eredetiben,sem műtöttben, mindenki egyénileg gyógyul,be kell tartani az orvosi utasításokat, szerintem ezt sem veszi mindenki komolyan.

12357. supergirl89 (válaszként erre: 12350. - Keki70)
2016. jan. 22. 10:54
Hihi! :-) Nem Dóri,egyelőre nem tervezek semmilyen műtétet,de ha mégis úgy alakulna, arról tudni fogsz. :) most elégedett vagyok magammal (amit az alapanyag enged,azt ki is hozom magamból),majd szülés után meglátom hogy milyenek lesznek a cickóim,aztán lehet hogy azon változtatnék,de az még odébb van. :)
12356. Manda76 (válaszként erre: 12355. - 45e9878b07)
2016. jan. 22. 10:30
Szivesen :) Igen, 9-12 hónapot érdemes kalkulálni, de ez nem azt jelenti, hogy addig szenvedsz. Addigra áll vissza a normális funkciója a légzőszervednek. Az eslő 24 óra nagyon kemény, utána óráról-órára, de napról napra egész biztosan jobb és könnyebb. Az apadás-dagadás van akinél több hónapig tart, nekem pl. az sztem csak 2 hónapig tartott, és az sem volt vészes. Gipszlevétel után jön a tapasz, és ahogy a tapasz lekerül, akkor bedurran, de 12-24 óra alatt az is vállalható állapotba kerül. Lilulás-sárgulás 8-10 nap. Orrdugulás tart nekem a legtovább, de ezt már ne úgy képzeld el, hogy nem kapsz levegőt, csak olyan dünnyögős a hangod néha.
12355. 45e9878b07
2016. jan. 22. 10:04

Köszi csajok a gyors infókat!

Nagyon szép lett a nózitok 😀 megnéztem.

Nekem a műtét nagyon friss dolog, kb. 2hete "találtam ki" hogy miért is ne 😀

Most vagyok az infógyűjtés időszakában.

Tényleg olyan sok idő a gyógyulás?

12354. keki70 (válaszként erre: 12352. - 45e9878b07)
2016. jan. 22. 09:08

Szia!


Igazad van,azért nem írjuk ki,mert nem lehet.Átküldtem priviben.

12353. Manda76 (válaszként erre: 12352. - 45e9878b07)
2016. jan. 22. 08:49

Szia,


Keki70 biztosan küldi az árakat, nekem a naplóm nyilvános, meg tudod nézni, Kárász műtött. Maximálisan elégedett vagyok a munkájával, az eredménnyel. A modorát pedig ha őt választod tedd félre, az hagy némi kivánnivalót maga után...

12352. 45e9878b07
2016. jan. 22. 08:46

Sziasztok Csajok!

Új vagyok itt a fórumon, orrplasztikán gondolkodom, erről szeretnék tőletek informálódni!

Árakat ahogy látom nem lehet kiírni, így megtenné valaki, hogy a 3 emlegetett doki árait megírja nekem? Nagyon megköszönném :)

Illetve, ha lenne valaki olyan kedves előtte-utána képeket is szívesen fogadnék 😀

12351. 783d0943a5
2016. jan. 21. 22:55

Sziasztok!


Néhány órával ezelőtt Noraroberts megosztotta itt a tapasztalatait,erre kitörölték!Hihetetlen,hogy ha valaki elmondja az igazat,véleményt mondd valakiről azt egyből elsumákolják,vagy mi!Én ezt nem értem,hogy mire jó,nem ez az első eset,hogy törlik valaki negatív tapasztalatát,mintha minden szép és jó lenne,úgy látszik úgy állítják be ezt az orrplasztika fórumot,hihetetlen.Én még most 10 évvel az első műtétem után sem kapok rendesen levegőt az orromon,folyton be ill.eldugul, a csontok még a mai napig változtatják a helyüket,sajnos én így jártam!Én nagyon szeretném helyrehozatni,és ha végre sikerül KT-t fogom választani,mert az ő munkái tetszenek leginkább,annak ellenére,hogy olvasom itt róla a negatív kritikákat,privát üzenetekben is!

12350. keki70 (válaszként erre: 12346. - Supergirl89)
2016. jan. 21. 22:27

Aztán nem ám kitalálsz valami újat,csak hogy ott maradhass:-)

Bár én wabis voltam,de amikor mentem kontrollokra,tényleg találó,amit írtál:én is nosztalgiáztam.Mindenki nagyon aranyos volt velem,csak jó emlékeim maradtak.

12349. keki70 (válaszként erre: 12344. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 21. 22:23

De drága vagy Nyuszikaaa-remélem,hogy mindenki ezt érzi,hogy a kérdéseire,aggodalmaira kap választ.

Sosem felejtem el,amikor nekem segítettek azok,akik már túl voltak a műtéten,megmutatták,hogy milyen volt a régi orruk,milyen lett az új,és ha kérdés merült fel bennem,amit tudtak,megválaszoltak.

Sokat jelentett ez számomra.Ez még az nlc-n volt,mikor a műtétre készültem.Mindenkire szívesen emlékszem vissza,ott voltak mellettem akkor,amikor végre megléphettem azt az álmot,amit már olyan régóta szerettem volna.

12348. Noraroberts (válaszként erre: 12347. - Supergirl89)
2016. jan. 21. 18:09

Köszönöm! :)


Én úgy gondolom, ha nem lett volna probléma az orrommal, akkor nem lett volna szükség második műtétre!


A csont kiállás sajnos csak az egyik oldalon volt jelentős.

A két orrszàrnyam is bentebb lett varrva, nem maradt heg szerencsére!

2016. jan. 21. 17:53

Kedves Noraroberts!


Nem vagyok szakértő, de mindenképp szerettem volna reagálni arra, amit írtál. Engem nagyon megdöbbent, amit tapasztaltál a klinikán, sajnálattal olvastam. Nekem 1 éve volt a műtétem KT-nál, és velem teljesen normálisan bántak, bármi kellett, számíthattam a nővérre egész este, nagyon segítőkész volt. Egyébként rágni lehet, csak óvatosan, a banánt elmajszolni lehet, nagyon rágni nem kell..én is azt kaptam, és teljesen jól meg tudtam oldani az evést. Sőt a gipszes héten is ettem főtt ételeket, csak inkább olyanokat, amik pépesek voltak és kevésbé igényeltek rágást.

Az, hogy az orrod hogyan alakul a gyógyulás során, nem csak az orvostól függ. Nyilván mindent megtesz, hogy a legjobbat hozza ki belőle, de pl. nekem sem maradt teljesen egyenes az orrom, sajnos egy minimális kiemelkedés van rajta (bár ahhoz képest amilyen volt az eredeti, ez semmiség). Ezért nem hibáztathatom KT-t.Ez olyan, hogy pl. nekem sem lesz soha olyan fenekem, mint egy focilabda (még plasztikával sem), mert nem olyan a genetikám. ...van egy alap, amiből ki lehet hozni jobbat, de mindennek van határa. A szimmetriáról annyit, hogy nekem is az egyik cimpám lejjebb van, mint a másik, de nem érdemes megműttetni (ezt ő mondta anno), mert a heg nagyobb problémát okozott volna, mint ez a helyzet...szabad szemmel nem is látszik. Az orrsövényferdülés sajnos visszatérhet, szóval ez sem az orvostól függ.

A gyógyulás szerintem most a második műtét után azért is nehezebb, mert megint megpiszkálták az egészet, csoda hogy egyáltalán egyben van. :-) Biztosan tovább fog tartani a gyógyulás, de ez is egyénfüggő.

Sajnos képet nem láttam rólad az adatlapodon, így nehéz megmondani, hogy mennyire gáz a helyzet külső szemmel. Remélem jobban lesz az orrod idővel. :-)

12346. supergirl89 (válaszként erre: 12343. - Keki70)
2016. jan. 21. 13:03
Cuki vagy Dórim! :) kicsit nosztalgiázok majd a klinikán.. :)
12345. supergirl89 (válaszként erre: 12344. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 21. 13:01
Nagyon szívesen.Viszont azt kérném tőled,hogy megírnád a teljes neved priviben? A klinikán nem mondhatom azt hogy Nyuszikát jöttem meglátogatni...:D
12344. Nyuszikaaa
2016. jan. 21. 10:24
Köszönöm a kedvességeteket es hogy mindenre kapok választ 😊Az összes információt és segítséget innen kaptam . Jó érzés , hogy törödtök velem .
12343. keki70
2016. jan. 21. 08:49
Supergirl-Nyuszikaaa mennyire fog örülni neked!Én is örülnék egy ilyen aranyos látogatónak <3
12342. keki70
2016. jan. 21. 08:16
"szoktuk" nélkül
12341. keki70 (válaszként erre: 12339. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 21. 08:15

Mivel átvágnak egy izmot,ezért olyan érzés lesz,mintha vastagabb lenne a felső ajak-be lesz duzzadva-sokan úgy szoktuk éreztük-érezzük,mint ha szájfeltöltésen is átestünk volna.De aztán fokozatosan visszaáll az eredeti állapotba,átlagosan hat hét szokott lenni.Nálam ez rövidebb idő volt.Azt is érezheted,mintha húzódna.Mintha nem tudnál mosolyogni,de nem kell ettől megijedni,mindenki átesik rajta,helyreáll.

A levegővételtől ne féljél,amikor drain lesz az orrodban az agy rögtön átáll a szájon át való lélegzésre.Gipszes időszak alatt is ez a jellemző,szerencsés,akinek már akkor jön a levegő,nekem nem jött,tele volt az orrom trutyival.Aztán gipszlevétel után minden megváltozott,óvatosan kifújtam az orromat és jött rendesen.De itt is van egy időszak,amikor még nem biztos,hogy folyamatosan jön a levegő,még eldugulhat az orr,ez a mélyben levő sebek és a duzzadt orrnyálkahártya miatt van.Ez három hónapon belül rendeződni szokott.

Előfordulhat,hogy hat hónapot is igénybe vesz,de ezt ne úgy képzeljed el,hogy addig nem tudsz orron át lélegezni,időnként előfordul,akkor ott a Sterrimar,Coldastop-ezek segítenek.

Ne ijedjél meg,ezt most így leírtam,hogy előfordulhat,nem azt írtam,hogy így is lesz.

12340. supergirl89 (válaszként erre: 12337. - Nyuszikaaa)
2016. jan. 20. 20:27
Egy barátnőm kísér el majd,úgyhogy ha neki nem gond hogy picit magára hagyom akkor meglátogatlak..addigra észnél leszel.. :D Én kb fél 4-kor tértem magamhoz,úgy hogy 11:30-kor sétáltam a műtőbe.. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook