Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrmandulaműtét kisgyereknél fórum

Orrmandulaműtét kisgyereknél (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 27. 09:00
És mivel az adminisztrátor törölte a linket, ahol elérhető fél éves kálváriánk története, akit érdekel, hogyan léptünk ki a hosszú évek óta tartó folyamatos fülgyulladásból, halláscsökkenésből műtét és gyógyszerek nélkül - és azóta is egészségesek vagyunk - üsse be a google-be: "Hagyjátok békén az orrmandulát".
2014. febr. 18. 11:03

Saját történetünk alapján figyelmeztetek minden szülőt: Ne menjetek bele a mandulaműtétbe! Nagyon ijesztően hangzanak a fehérköpenyes "szakember" szájából a szavak...nálunk konkrétan három orvos keltette a pánikot, hogy a gyerekemnek a hallását kockáztatom, ha nem vesszük ki azonnal a a manduláját.

Nem tudtam elfogadni, hogy léteznének felesleges szerveink, amik megmagyarázhatatlan módon begyulladnak és erre az egyetlen megoldás a csonkítás. Kényelmes, gyors, de nem ad végleges megoldást, mert az alap kiváltó problémával nem foglalkozott, pusztán a tünetet nyomta el...így működik ma a nyugati orvoslás, ha valaki nem vette volna észre. Emellett kockázatos műtét, mint minden altatás, habár igyekeznek ezt a tényt mellékesnek tekinteni, valamint felesleges fájdalomnak tesszük ki a saját gyerekünket, ahelyett, hogy az eredeti okot kutatnánk.


Lányomnak tökéletes a hallása és az évek óta tartó állandó fülprobléma varázsütésre megszűnt. A véghezvitt változtatások hatására korábban folyamatosan beteg gyerekeim szeptember óta nemhogy nem "fülesek", de még egy mezei nátháig sem jutunk el! A mai napig hihetetlen ez az élmény!!!

Nem állítom természetesen, hogy minden kisgyereknél ugyanaz lenne a kiváltó ok, hisz mindenki más, így az ok is eltérő. A célom csupán az, hogy a szülők ne fogadják el gondolkodás nélkül egyetlen üdvözítő megoldásként a műtétet! (Főleg, hogy a hazai mandulaműtétek száma kirívóan magas a környező országokhoz képest). Kezdjenek el utánajárni, új utakra lépni és ne tegyék ki gyereküket felesleges kockázatnak és fájdalomnak!

2013. jún. 27. 05:20

Hűűűű, kék irisz, zebracsikó és Főnixxx! Teljesen más megvilágításba helyezte Muraja eddigi hozzászólásait, amit most tőletek megtudtam.


Szóval csak egy kötekedő, okoskodó és magyarszidó kedves Hoxa társunkról van szó. Na jó, akkor tényleg kár is a továbbiakban foglalkoznom vele.


Mondjuk az eddig is lejött, hogy a szemlélete enyhén szólva is elrugaszkodott a valóságtól, mintha a Marson élne...

44. 17aadc1082 (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. jún. 26. 21:12
Big lájk!!!!
2013. jún. 26. 21:09

Bocs, elszállt


Szóval náthát hamar elrugta. Mióta nincs orrmandula, rosszabb, sűrűn beteg!


Nálunk a jelentős haléáscsökkenés indokolta. Amúgy nagyon meggondolandó

2013. jún. 26. 21:06

Halláscsökenés miatt vették ki a kisfiam orrmanduláját. Garat mandula maradt.

Veszélytelennek mondják, de sajnos nem mindig az. 2 évesen én nem vetetném ki, mert sokat erősödhet még az immunrendszere.

Az én kisfiam se volt beteg sose, kivéve télen 2-3x nátha, amit hamar

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Muraja)
2013. jún. 26. 21:05

Nem értem, hogy te miért mindig Magyarországon akarsz változtatni. Nem értem, hogy téged miért zavar az, hogy itt mi van. Nem értem, hogy miből gondolod, hogy ide változás kell és azt sem értem, hogy miért gondolod azt, hogy itt mindenki korrupt. Azért mert a férjed magyar és egy isten háta mögötti falucskából származik és oda visszajártok 10 évente vagy esetleg sosem, és amit ott látsz azt gondolod, hogy mindenkire igaz? És azért mert a kedves férjed úgy öltözik mint egy bugris paraszt esetleg, attól még nem mindenkire igaz ez. Általánosítasz, mint mindig.

És amit még nem értek, de ezt már többször megkérdeztem tőled: ha a Magyarok olyan szemét népség, mint ahogy te írsz róluk, akkor miért is beszélgetsz velünk? Miért nem beszélgetsz a tökéletes Kirgizekkel vagy a tökéletes Csecsenekkel, ahonnan te jöttél? Azaz ahonnan elmentél te is. Azért mert te és a férjed nem tud megélni a hazájában nem azt jelenti, hogy a hazával van a gond, hiszen több millióan meg tudnak élni, hanem inkább azt, hogy ti nem vagytok képesek valamire, amit foghatunk a nem megfelelő szocializálódásra. Lehet gond volt a neveltetésetekkel, nem?

Vallás: Lehet nem vagy vallásos, és elmondom, hogy én sem vagyok az, de azért összekaphatnád magad annyira, hogy más hitébe ne tiporj bele, ahogy azt is megtehetnéd, hogy nem szidod más hazáját, ugyan is mindkettő csúnya dolog. Most mondjam azt, hogy a hozzád hasonlókat máglyára kellene vetni?


A szánk nagy valóban, de itthon, a mi hazánkban és azt szidjuk, ami a miénk, ellenben veled, aki mindig megpróbálja földbe döngölni a Magyarokat. Már többször mondtam, hogy ezt ne tedd!

40. 17aadc1082 (válaszként erre: 38. - Muraja)
2013. jún. 26. 21:04

4-szer műtöttek, egyik orvos sem volt korrupt.


Amit meg írsz, annak se füle, se farka, és olvasd vissza a hozzászólásaidat, másról sincs szó benne, csak arról, hogy te milyen űberk.rvajóanyuci voltál, hogy te vagy mindennek az alfája és omegája. És ez itt sztem a kutyát nem érdekli.

39. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Muraja)
2013. jún. 26. 20:42

Nagyon sok esetben erős indikációja van az orrmandula eltávolításának.

Évek óta gyógyszerekkel tömött, nulla orrlégzéssel rendelkező, éjjel nem alvó, légszomjas, hánykolódó, magát kipihenni nem tudó, horkoló gyerek problémáját egy nap alatt meg tudja oldani egy ilyen műtét. Ha túlburjánzik a mandula, nem tölti be a funkcióját, sőt, nagy bajt okozhat.


Nem minden orvos korrupt. Persze van olyan is. Meg van jó is, rossz is.

Pont úgy, ahogy nem minden tanár jó, nem minden ügyvéd jó, nem minden titkárnő jó, nem minden könyvelő jó és nem minden szülő jó....

38. Muraja (válaszként erre: 37. - 17aadc1082)
2013. jún. 26. 20:35

Senk sem beszel az öndicseratröl semi hasonlorol miröl te vadolsz .

De nem lenne mar ideje valtoszttani ott egy kicsit ? nem lenne helye egy kis friss gondolkodasnalk ? nem le lenne ideje annak hogy mar igazan eleg a korupt dokikbol ?

Ha annyira mindenkinek nagy a szaja akkor miert nincs valtozas ?

Most mar inkab vissza fele megy minden nagy köszönötnek az egyhaznak .

En ahonnan jövök oda soha nem tudta a vatikani consil befeszkelni magat mert meg nagyon regen maglyara tettek a legszeretettebb vezetönk kihez maig is huk vagyunk ezert minket nem vezet senki !

37. 17aadc1082 (válaszként erre: 33. - Muraja)
2013. jún. 26. 17:50

Kedves Muraja!

Egyszer az életben mi lenne, ha nem a te régebben, nem az itthoni viszonyok között történt kis szuper életedet osztanád meg a közösséggel, hanem mondjuk úgy szólnál hozzá, hogy netán hasznát is tudjuk venni. tudod, itt a vasfüggöny mögött, ahonnan te még valszeg a 2. VH után azonnal leléptél, és kb löveted nincs, hogy hogy működnek a dolgok.

Úgyhogy költözz haza, élj itt, aztán papolj. Addig max csak blablának hat a mondanivalód, ami mással sincs tele, csak öndicsérettel, ami, mint tudjuk, rohadt büdös tud lenni.



Ja, és a témához szólva, nekem 3 évesen vették ki a mandulám, az anyám szoknyája mellől, mert még nem jártam akkor oviba mert addig kb 7-8-szor volt tüdőgyulladásom, azóta pedig szinte még megfázva sem voltam. Ennyit arról, hogy felesleges kivenni a mandulát.

Ja, és miután ovis lettem, imádtam minden percét. És sikeres, jól szocializált felnőtt lettem mindennek a stresszes életnek ellenére is, amit az ovi okozott :D (remélem, érted az iróniát)

36. 587bdae269 (válaszként erre: 35. - Muraja)
2013. jún. 26. 15:58

Nincs értelme vitázni, másként látjuk a dolgokat, de nincs ezzel semmi baj. Mindenki saját legobb belátása szerint neveli a gyermekeit.


A szocializmushoz talán mégis egy megjegyzés. Én nem állítottam, hogy jó vagy jobb volt a szocializmusban, annak az ellenkezőjét sem. Én egyszerűen csak annyit írtam, reagálva a szocializmusra vonatkozó megjegyzésedre, hogy én szerettem a pedagógusaimat, pedig a 70-es, 80-as években voltam gyerek. Ennek semmi köze a rendszerhez, sem a rendszerváltáshoz, ezek emberi érzések.

35. Muraja (válaszként erre: 34. - 587bdae269)
2013. jún. 26. 14:30

Sohasem voltam frusztralt a gyerekeimel szemen sem se massal , mivel en egyedul neveltem öket igy az egesz felelöseg rajtam volt. Igen es ez volt a legnagyobb pozitivum az egeszben . Maig megvan a ugyvednel kötött kijelentesem arrol hogy semi anyagi tamagatast nem igenyelek az apatol. Ez a lepes is csak könnyebititi az eletet.

Nem eresztem soha hogy en evvel aldozatott hozok mind sok mas szulö ki azon nyavajok hogy ök bizony mmenyit aldosztak gyerekekert.

Gyermek psychologiai szempontbol csak azt tudom hozza tenni hogy mind orvos gyerekek alandoan ment az ökörsegek diszkuszioja . Egy elmelet csapta a masik es igy tovabb, en akkor azt hatarosztam hogy a gyerekeim ha lesznek egy nap ( es lettek nem is kis szammal ) maskep lesznek ( szandekosan nem hasznalom a neleves szot ) szerintem mar regen kijatoszotta szerepet.

Igen tehat nem nevelem hanem egymas mellet elunk szeretettben es respekteben .

Nem voltak semi buntetesi es mas " nevelesi " hagyomanyok beiktatva nem voltak elöiteletekre nevelve senki es semi iranyt ami elter a ugynevezett normaktol.

MOst merem veltenni a kerdest hogy ha ennyire is jo volt a szocializmus es vele valo oktatoi rendszer miert is kelett bejönni az ugynevzett rendszervaltasnak ?

Es miert akor annyi kis gyerek nehezen szokik be a az ovodoba? ja talan az elejen nehez mindenkinek a beszoktatas?

Egy gyerek le tudja pontosan adni sygnalokban mitt erez plane ha idegen közössegben van .

Voltak idök amikor szamomra sem volt könnyu es ertelmileg nem nagyon sztimulalo volt a munkam ( eszakai taxis egy vilag varosban ) de en ezt mind ugy vegesztem hogy tudtam amint lesz lehetöseg pl . egy gyessen vegig vandoroltuk 5 ho alatt egesz aziat. Mindent lehet ha az ember akar !

Neked ami egeszsegtelennek tunik samunkra egy kaland volt amire ma mar felnöt gyermekeim örömmel es boltdogan emlekeznek.

Ha annyira jo lenne ez a mai psylogusok aldasaval muködö "szocializalas " es a kolektiv neveles akkor miert van annyi fiatal ki nem tudja megtalalni megat a mai tarsadalomban ?

Miert van annyi fiatal kiknek az ömbizalma a cipötalpuk ala sem er ? es mind a nem regi rendszerek valtasa utan nötek fel ?

Egy bisztos psychologus hivatasnak annak lesz jövöje ......

34. 587bdae269 (válaszként erre: 33. - Muraja)
2013. jún. 26. 05:47

Két megjegyzésem lenne:


1. Otthonról végezhető munka. Lehet, hogy neked kényelmes és adott volt a fordítás, de erre vagy ehhez hasonló munkára nincs mindenkinek lehetősége. Én nem keveset tanultam azért, hogy a megszerzett diplomámmal a nekem örömet nyújtó munkát végezhessem, ami leköti az intellektusomat és hivatásnak érezhetem. Ez pedig otthonról nem kivitelezhető. Kérdés: valóban fel kellene adnom mindazt, amiért tanultam és küzdöttem csak azért, hogy még néhány évet otthon töltsek a gyermekemmel? Valóban egy frusztrált, szellemileg kielégületlen szülőre van szüksége a gyereknek?


2. És itt jön rögtön a másik kérdés. Biztos, hogy jobb a gyereknek otthon, az anyja szoknyája mellett? Az én nagyobbik fiam elég későn, majd' 4 évesen kezdte az óvodát. 2 éves korától folyamatosan azt éreztem, hogy már "kevés" vagyok neki, másra vágyik, gyerekközösségre van szüksége. Hiába jártam vele rendszeresen különböző olyan programokra, ahol gyerekek között lehetett, ez már nem volt elég neki. Nagy öröm volt számára, hogy ovis lehetett és ez a lelkesedése azóta sem hagyott alább. Szívesen kel fel minden reggel és igyekszik a kis barátaihoz, szeretett óvónénijeihez.

Ez egyedi példa, mondhatnánk. A gyermekpszichológia azonban nem egyedi esetekből kiindulva egyértelműen szögezi le, hogy a gyermekeknek nagyjából 3 éves kor után az optimális fejlődéshez, szocializációhoz szüksége van a közösségre.


Az, hogy te más szellemben nevelted a gyermekeidet és mégis helyt állnak az életben, nem támasztja még alá az elméleted helyességét. Szíved joga persze megválasztani a neked tetsző, általad helyesnek vélt nevelési elveket, kategórikusan kijelenteni azonban, hogy egy gyermeknek rossz és kártékony a közösségben létezés, ez minden tapasztalati és tudományos alapot nélkülöz.


Az, amit a pedagógusokról általánosságban írsz, szerintem sok embernél kiverheti a biztosítékot. A pedagósusok lehetnek jók vagy rosszak, nyilván szerencse kérdése is, ki milyet fog ki. Azt leírni, hogy a gyerekek lelkileg és fizikailag bántalmazva vannak az óvodában, több, mint túlzás. Nem egyedül vagyok szerintem, akik szeretettel és hálával gondolnak egykori pedagógusaikra (pedig a szocializmusban nőttem fel, ahogy ezt te kiemeled!), és örömmel kijelenhetem, hogy ugyanígy gondolkodik a nagyobb fiam is az óvónénijeiről, akik szeretettel és hozzáértéssel fordulnak nap mint nap a gyermekek felé. Nem hinném, hogy kivételesen szerencsésnek mondhatom magam ebben a kérdésben, tudom, hogy rengeteg ilyen pedagógus él közöttünk.


Összegezve: a te utad is bizonyára járható út, én mégis különcnek és - már megbocsáss - egészségtelennek gondolom.

33. Muraja (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2013. jún. 26. 00:07

Van nagyon sok munka , en esetemben forditas es passiv tulajdonosa egy proszperalo ugy. irodanak.

Azon kivul nem mindehol van elterjedve a kolektiv elmelet hala egnek , arra hogy hozza szokjanak masokhoz pedig meg van idö .

Egyik gyerekem othoni tanulasban vett reszt es ? ma pedig egy vezetö allasban jaro fiatal ember . Annak dacara is othonrol tudja vegezni minkajat mivel ö rajta a sor hogy gyessen legyen. Igy a munka 75 % othonrol folyik le.

Sajnos hogy a kis gyereknek korlatozo a lehetösege hogy ki tudja fejtenni akaratat vagy nem akaratat, sokan intravertek leszenk es OK. akceptaljak . Igenkor a szulök hurraznak ; kezdi megszokni a ovit ! de nem az egyszeruen a gyerek rezignal .

En fialtalon lettem mama es mikor az iskolam teljes jelenletet követelt akkor beadtam a lanyom , ket het - ket elatkozott het DE ! egyett megtanitott idöbe hogy soha de soha többe nem lesz kolektiva megoldas .

Voltak nehez idök , volt hogy ejszakai taxizas napali homokozval es hasonl de minden egyszer elmulik mindja a bölcs ; igy csak azt cselekdtem amivel tudtam hogy nem lesznek bantva sem lelkileg sem fyzikailag ( anno meg elöfordult a volt komunista orszagokban a testi bantalmazas ) ergo az ovoneninek a klimakterium elsö felvonasaban a feszultseg es frusztracio levezetese. Ebböl mi nem kertuk es kesz.

Vannak a vilagon orszagok hol az iskola elött nincs semi szocializalo vagy kolektivizalo praktika .

32. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Muraja)
2013. jún. 25. 20:48

Ne csináld már Muraj!

Milyen otthoni munkák léteznek?

Ügynökösködés? Jutalékért? Abból nem lehet megélni, és nem beszélve arról, hogy ha a gyerek oviba jár az nem azt jelenti, hogy a közösség neveli, itt csak szocializálódik. Hozzászokik más emberekhez, megtanul közösségben ellavírozni. Tehát nem felesleges. Sem a gyereknek sem a szülőnek nem rossz. A gyerek nem csak a családjával van együtt és a szülő is társaságban van.

31. birkill (válaszként erre: 1. - 587bdae269)
2013. jún. 25. 10:43
A 2 éves kislányomnak (1 éves kínlódás után) vették ki az orrmanduláját. Egyáltalán nem bántam meg. A gyerek kb. 1 nap alatt regenerálódott. Műtét 10-kor, 4-kor már viháncolt, ment volna mászkálni, amit nem lehet. Azóta volt beteg, viszont hiszed vagy sem, nem dugul az orra, sőt, szívni sem kell!!! Nem horkol és nem sír fel éjszakánként 2-3 alkalommal. Novemberben volt beteg, és kb. fél percig nem vett levegőt, úgy ráztam fel!!! Senkinek nem kívánom ezt a rettegést!!! Számolok azzal, hogy a fiatal kora miatt vissza fog még nőni, de akkor sem fogok másképp dönteni!
30. Muraja (válaszként erre: 29. - 587bdae269)
2013. jún. 23. 07:29

Dolgozni is lehet , van sok munka amit othonrol vegezni lehet .

Szemelyesen forditottam anno , ejszakai taxit vezettem egyszoval ugy intesztem mindent hogy lehetöve valjon a masik megoldas .

Kesöb mar iskolas korukban az egyik gyerköcöm egyszeruen nem kert a közössegböl ugy aztan othoni tanitasban vett reszt. Nem sokaig csak egy - ket evig de a mai szemmel latva nem banom nagyon kiegyensulyozott felnött valt belöle.

En ezt a format valasztottam mert soha sem akartam hogy a közösseg nevelje a gyerekeim.

Lehetöseg mindeg van , az emberen fugg hogy milyen gyerekorban szeretne reszesiteni a csaladjat.

Nem mindegy hogy egy kolektivba legyen szervezve egy egesz nap alatt vagy nyugodttan egy egesz napos programmal tölti a napot az egyik vagy mind ket szulö tarsasagaban .

Nem neszelve arrol amig volt a gyerekgyeshez hasonlo akor egy hosszu több hos utra indultunk.

29. 587bdae269 (válaszként erre: 28. - Muraja)
2013. jún. 23. 03:10

Elképzelésem sincs, milyen többféle lehetőségre utalsz. Mondanál példát?

Szerintem két lehetőség van: vagy otthon maradsz a gyerekeddel, vagy pedig dolgozol és ez esetben közösségbe adod a picit.

28. Muraja (válaszként erre: 21. - 587bdae269)
2013. jún. 22. 20:00

De hogy letezik mas orszagokban ez szinte ismeretlen? egyszeruen a mandulanok meg van a szervezeti szerepe .Sehol sincs ez ennyire aplokalva mind a regi keleti orszagokban egy sajnaltos fenomen.

Paromnak ki let vetetve mind ket mandulaja 12 evesen azota is atkoza az annyatmert egy fajdalmas traumatikus elmeny volt szamara amit soha nem tud megbocsajtani föleg az anyanak. En csak öt abban tamogathatom mert szegeny meg vedekezni sem tudodtt mert ahogy a anyja mondta ; az orvos mondta ! undorito volt minden az orvos csak a boritekot varta es nagyon de nagyon csunyan viselkedett szegeny paromhoz . Ö csak egy vedetlen gyerek volt , tehat meg egyszer hala egnek hogy ez nem igy van mashol a vilagon .

Nem voltak se nagyszulök ( nem is akartam vaolan öket ) de van mas fele lehetöseg hogy az ember a gyerekeivel akarja tölteni az elsö eveket.

En magam sajnalatatosan egy kolektiv typus voltam de az en gyerekimet mar nem engedtem hogy ez erje.

Van sok fele lehetöseg arra hogy az ember veghez vigyen mindent ami egy bisztonsagos jövöt kerit a gyereknek.

27. 587bdae269 (válaszként erre: 26. - Solycsi bébi)
2013. jún. 22. 18:45
Köszönöm. :)
2013. jún. 22. 18:41
Hajrá, gondolok Rátok! :)
25. 587bdae269 (válaszként erre: 24. - Solycsi bébi)
2013. jún. 22. 18:34
Július 9-ére van időpontunk. Nagyon remélem, hogy nem jön közbe egy betegség, mert akkor már csak augusztusban kerülhet rá sor. Még a nagyobbik fiamat sem viszem előtte héten oviba, nehogy hazahozzon valami nyavalyát.
2013. jún. 22. 18:29
Mikor lesz a műtét? Most nyáron kéne és utána jó sok fagyit etetni Vele. :)
23. 587bdae269 (válaszként erre: 22. - Solycsi bébi)
2013. jún. 22. 18:26

Köszönöm neked is a választ és a jókívánságokat.:)


Valójában az már nem kérdéses, hogy szükséges-e a műtét, mert az állandó fülgyulladás miatt elkerülhetetlen. Meg persze az is tarthatatlan már, hogy a száján lélegzik. Szegénykém már annyira hozzászokott, hogy a mindennapjainkhoz tartozik az orrleszívás is, hogy már ő szól, ha esetleg elfelejtem.

2013. jún. 22. 17:52

A nagyobbik lányom asztmatikus jelleggel fulladt. Naponta 3x fújtunk ventolint. Miután nem egész 4 évesen kivették az orrmanduláját, soha többet nem kellet fújni. Bölcsibe járt, de nem hiszem, hogy túl stresszelték volna, csak a gondozónők aggódtak nagyon, hogy nem fullad-e meg?


A kisebbik lányom nagyon korán került bölcsibe, sajnos muszáj volt akkoriban, és hamar szóltak, hogy állandóan esik-kel. A háziorvos azt mondta, életkori sajátosság. Azért elvittem fülészetre, szinte azonnal kiírták műtétre, 20 hónapos volt. Utána megszűnt az örökös esése, és már tényleg csak annyit térdelt el, amennyit ilyen korban szoktak, de nagyon más volt, mint előtte. ű

Aztán néhány év múlva újra kezdte, kiderült, visszanőtt az orrmandulája, ha sor kerül rá, újból kiveteném. Ha lehet, minél hamarabb, mert nekem 3 évesen vették ki először, arra nem emlékszem, de amit 11 évesen csináltak, az rémálom volt. Inkább ne emlékezzen rá!


Az orrmandula is egy szűrő funkciót lát el, de onnan, hogy megbetegszik, már csak gócot képez a szervezetben és több bajt okoz, mint jót.

Én műtétpárti vagyok. A horkolás is azonnal megszűnik.


Jobbulást a kisfiadnak és sok sikert a műtéthez! :)

21. 587bdae269 (válaszként erre: 20. - Muraja)
2013. jún. 22. 17:30

Nekem furcsa az álláspontod. A pici fiam 2 éves, nem jár még közösségbe, tehát a stressz, amiről írsz nálunk kizárható.


A közösséget (óvoda) pedig nem mindenki tudja elkerülni, pontosabban a többség nem. Ez csak azon kevés szerencsések kiváltsága, akik megtehetik, hogy otthon vannak a gyerekkel és nem kell dolgozniuk, pénzt keresniük. Vagy esetleg közelben egy nagymama, aki vigyáz rá.


Egyébként minél később kerül közösségbe, annál később erősödik az immunrendszere, hiszen ez egy fejlődési folyamat, szüksége van arra, hogy a kórokozókkal találkozzon, mert azok hívják elő a szervezet immunválaszát.

20. Muraja (válaszként erre: 19. - Pic74)
2013. jún. 22. 11:56

Pontosan nem veletlenul van ott a mandula .

Harmadik ev utan valtozik egy gyerek imun rendszere es ha elötte nem volt ki teve sok betegeskedenek akkor mar az iskola elötti evek is problem mentesek lehetnek.

Anyam orvos volt es soha nem javasolta a mandula mutetet , paromnak kivettek gyerek koraban 12 evesen es maig mar idösen csak traumatikus elmenykent emlegeti az orvos szadizmusat.

Volt egy " csorda" gyerekem ( mind az enyem ) de soha nem adtam be ököt a kolohoszba ( ovodaba ) söt az ovadat is csak mar amikor a iskola elötti ev miatt kesztek.

Mi azt akartuk hogy sztreszmentes es nyugodt legyen a iskola elötti kor.

Soha nem voltak betegek , alig valami kisseb megfazas azon kivul semi , antibiotikumot csak felnött korban valamelyiknek kellet szedni .

Kulömben masfele mas orszagokban nem is letezik ez a mandula mutet mozgalom ...

De az van hogy a gyerek a sok lebetegedesel igy jelzi hogy nem jol erzi magat a kolektivben. Meg kicsi hogy szoba fonja de a kis test mar reagal ra. Nem minden gyerek alkalmas a sztresses mindennapi ovi szituaciokra.

19. pic74
2013. jún. 22. 10:00
Én meg engedtem kivenni, nem véletlenül van ott. Lámpáztunk sokat és átvészeltük a beteges időket,eltelt két év és már fel sem hozzák, hogy vegyük ki. (Tudom,nem leszek népszerű... :) )
18. csabi4
2013. jún. 22. 09:59
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook